Jump to content

Υπηρεσίες δεδομένων [GPRS/3G/HSDPA]


Global moderator
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα! εχω το πρόγραμμα της Wind M και έχω 250mb δεδομένα αν δεν κάνω λάθος, δυστυχώς και για εμενα σε πολλές περιοχές που είμαι για πολλές ώρες είτε έχει προβληματικό 3G δλδ το χάνει ή έχει χαμηλό σήμα και ταχύτητες πχ Μαραθώνα, Κυψέλη και αλλού δεν έχει καν όπως ψηλά στο Περιστέρι (Νέα Ζωή), στο Μάτι (μετά την Ραφήνα) δεν εχει καθόλου.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Νομίζω ο δωρεάν όγκος δεδομένων είναι 350. Και σε μένα το ίντερνετ είναι πολύ προβληματικό. Θα ήθελα να δοκίμαζα και άλλες εταιρίες για να εχω ένα μετρό σύγκρισης

 

Sent from my ZTE-BLADE using Tapatalk

ΛΕΦΤΑ ΥΠΑΡΧΟΥΝ!
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ο δωρεάν όγκος δεδομένων είναι 350. Και σε μένα το ίντερνετ είναι πολύ προβληματικό. Θα ήθελα να δοκίμαζα και άλλες εταιρίες για να εχω ένα μετρό σύγκρισης

 

Sent from my ZTE-BLADE using Tapatalk

 

Υπάρχουν 2 WIND M . Ένα με 250MB και το νέο με 350MB.

Γιατί έχω δοκιμάσει και wind και cosmote και vodafone έχω να πω ότι η vodafone είναι χρονια μπροστά στο 3G. Βεβαια είναι χρονια μπροστά και στις απάτες :p

“Flash is disabled” warning, saying that “The iPhone needs to cool down before you can use the flash.” :lol:
Link to comment
Share on other sites

Προσοχή αν σας το ζητήσει και τις κατεβάσετε χάνετε το tethering, έξαφανίζεται και το μενού και δε μπορείς να το ξαναβάλεις!:!:

 

Αν ξέρει κανένας τρόπο να το γυρίσω με χειροκίνητες ρυθμήσεις ας το πεί. Εκτός από Restore.

Edited by hellinas
Link to comment
Share on other sites

Έχω ένα θέμα με το mobile internet της Wind...

Στη 2η συσκευή έχω βάλει μια SIM της WIND από F2G και έχω ενεργοποιήσει το πρόγραμμα για 500MB/5€ ( αυτό εδώ ). Το πρόβλημα είναι ότι συνέχεια εναλλάσσονται τα HSDPA/3G και δεν έχω αξιόπιστη σύνδεση. Λειτουργεί αλλά με προβλήματα, πιο αργά και από GPRS... Η περιοχή που κινούμαι συνήθως είναι η Αγ. Παρασκευή, όπου στη vodafone της κύριας συσκευής μου έχω πάντα full HSDPA σήμα και ταχύτατη σύνδεση, οπότε δεν νομίζω να είναι θέμα κάλυψης. Η SIM από την άλλη δεν πρέπει να είναι 3G (γράφει 64k πάνω), μήπως φταίει αυτό (και αν ναι, μπορώ να πάω να αλλάξω τη SIM με μια 3G); Το APN που συνδέομαι είναι το gint.b-online.gr. Καμμιά ιδέα;

HTC One X+ || Android Revolution HD 8.0 || Sense 5.0 || TWRP Recovery
Link to comment
Share on other sites

Έχω ένα θέμα με το mobile internet της Wind...

Στη 2η συσκευή έχω βάλει μια SIM της WIND από F2G και έχω ενεργοποιήσει το πρόγραμμα για 500MB/5€ ( αυτό εδώ ). Το πρόβλημα είναι ότι συνέχεια εναλλάσσονται τα HSDPA/3G και δεν έχω αξιόπιστη σύνδεση. Λειτουργεί αλλά με προβλήματα, πιο αργά και από GPRS... Η περιοχή που κινούμαι συνήθως είναι η Αγ. Παρασκευή, όπου στη vodafone της κύριας συσκευής μου έχω πάντα full HSDPA σήμα και ταχύτατη σύνδεση, οπότε δεν νομίζω να είναι θέμα κάλυψης. Η SIM από την άλλη δεν πρέπει να είναι 3G (γράφει 64k πάνω), μήπως φταίει αυτό (και αν ναι, μπορώ να πάω να αλλάξω τη SIM με μια 3G); Το APN που συνδέομαι είναι το gint.b-online.gr. Καμμιά ιδέα;

Δεν φταίει η SIM, απλά δεν έχει καλό σήμα 3G η Wind εκεί.

Link to comment
Share on other sites

Προσοχή αν σας το ζητήσει και τις κατεβάσετε χάνετε το tethering, έξαφανίζεται και το μενού και δε μπορείς να το ξαναβάλεις!:!:

 

Αν ξέρει κανένας τρόπο να το γυρίσω με χειροκίνητες ρυθμήσεις ας το πεί. Εκτός από Restore.

 

Κι εγώ την πάτησα!

Υπάρχει λύση σε αυτό;

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Το δικό μου πρόγραμμα Wind M είναι το παλιό με τα 250ΜΒ, τώρα έκλεισα χρόνο και έκανα ανανέωση με επιδότηση. Πάντως τον τελευταίο καιρό δεν μας τα λέει καλά η Wind όσον αφορά το 3G! και έλεγα για την Cosmote πριν! :blink::blink:
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν γράφω στο σωστό θέμα :O, θέλω να ρωτήσω για αυτό που διάβασα στο Facebook:

"Θέλετε Internet πάντα & παντού; Με το WIND Mobile Broadband με κάρτα το έχετε! Χωρίς δεσμεύσεις και Συμβόλαια και έναν ολόκληρο μήνα FREE internet, για να μοιραστείτε με τους φίλους σας photos & comments και στις διακοπές!

http://bit.ly/WINDMobileBroadband "

 

Μπορώ να το πάρω αυτό το στικάκι τώρα που το έχει με την προσφορά (; ) στα 34,90€, να χρησιμοποιήσω το ιντερνετ στις διακοπές για ένα μήνα και μετά να μου μείνει το στικάκι, να το ξεκλειδώσω (πώς; ) και να βάλω μέσα ό,τι σιμ θέλω (ανάλογα με το τι προσφορές παίζουν σε κάθε εταιρία) και να το χρησιμοιποιώ;

Συμφέρει ή μπορώ να βρω πιο φτηνό στικάκι για κάρτα σιμ φτηνά κι εύκολα οποιαδήποτε στιγμή (από Ελλάδα και όχι ebay, πχ);

Edited by tseapis
Link to comment
Share on other sites

Το δικό μου πρόγραμμα Wind M είναι το παλιό με τα 250ΜΒ, τώρα έκλεισα χρόνο και έκανα ανανέωση με επιδότηση. Πάντως τον τελευταίο καιρό δεν μας τα λέει καλά η Wind όσον αφορά το 3G! και έλεγα για την Cosmote πριν! :blink::blink:

 

Μα δε συγκρίνεται καν το 3G της Wind με της Cosmote. Σε γενικές γραμμές, είναι κλάσεις ανώτερη η 2η, και σε κάλυψη και σε ταχύτητες(εξαιρούνται οι περιοχές που η Cosmote αντιμετωπίζει πρόβλημα με κατεδαφίσεις σταθμών βάσης). Λογικά, σημαντικές βελτιώσεις στην Wind και στο ραδιοδίκτυο και στις υποδομές(που είναι και το βασικότερο όλων) θα αρχίσουμε να βλέπουμε από τα μέσα του 2012 και μετά.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει περιπτωση το τηλέφωνο μου ( LG ME P350) να μην εχει προεγκατεστημενες τις ρυθμισεις της υπηρεσιας δεδομενων;

 

Όταν παω να κάνω ενεργοποίηση λογαριασμου google στο android, με ειδοποιει πως είτε οτι υπάρχει σφάλμα με το δικτυο και οτι πρέπει να δοκιμασω αργότερα, είτε οτι η συσκευη μου δεν υποστηριζει υπηρεσιες δεδομενων. Το αρχικό μηνυμα λεει "δεν ειναι δυνατη η δημιουργία αξιόπιστης συνδεσης δεδομενων σε αυτον τον διακομιστη."

 

Μπορω να κάνω κάτι για να το διορθώσω;

Link to comment
Share on other sites

λογικά στην εξυπηρέτηση πελατών θα μπορούν να σε βοηθήσουν...
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει περιπτωση το τηλέφωνο μου ( LG ME P350) να μην εχει προεγκατεστημενες τις ρυθμισεις της υπηρεσιας δεδομενων;

 

Όταν παω να κάνω ενεργοποίηση λογαριασμου google στο android, με ειδοποιει πως είτε οτι υπάρχει σφάλμα με το δικτυο και οτι πρέπει να δοκιμασω αργότερα, είτε οτι η συσκευη μου δεν υποστηριζει υπηρεσιες δεδομενων. Το αρχικό μηνυμα λεει "δεν ειναι δυνατη η δημιουργία αξιόπιστης συνδεσης δεδομενων σε αυτον τον διακομιστη."

 

Μπορω να κάνω κάτι για να το διορθώσω;

 

Μεσω gint γινεται η συνδεση; Εχω βρει χειροκινητες ρυθμισεις. Να τις βάλω η να προτιμησω την cc;

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε το με τις χειροκίνητες αφού βρήκες...
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Καλησπέρα,θα ήθελα να ρωτήσω αν γίνετε να έχεις free το go καρτοκινητό στο οποιο μπορείς να χρησιμοποίησης την υπηρεσία ADSM Non-Stop 7,και τι sim να τι βάλεις σε ένα "στικακι" τις wind για να χρησιμοποίησης το internet στο laptop?

Σαν θα πεθάνω βάλτε μου,το κινητό στ'αυτάκι,για να μιλάω στα βαθιά με κανα πιπινάκι!

 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3 KBytes.

Link to comment
Share on other sites

παιδιά εκτός από τα 60 (120) και 100 (200) mb,ξέρετε αν υπάρχει κάποιο μεγαλύτερο πακέτο data για καρτοκινητή;
Link to comment
Share on other sites

παιδιά εκτός από τα 60 (120) και 100 (200) mb,ξέρετε αν υπάρχει κάποιο μεγαλύτερο πακέτο data για καρτοκινητή;

 

Στειλε 1GB στο 19595, χρεωση 15€ και εχεις 1Giga

ΜΑΘΕ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ!!!
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Καλησπέρα. Γνωρίζετε αν στη wind το wifi tethering είναι δυνατόν? Δηλαδή αν δίνω ίντερνετ από τη συσκευή μου σε κάποια άλλη συσκευή (λαπτοπ πχ) ασύματα, βλέποντας το κινητό μου σαν wifi hotspot??

Στη vodafone αυτό είναι κομμένο και παρότι από το λάπτοπ μπορώ να δώ το hotspot του κινητού μου, ιντερνετ δεν μπορεί να δώσει.

 

ναι γίνεται κανονικά αυτό

έχω ένα hd2 και δίνω καμιά φορά στο λαπτοπ:)

 

Εξακολουθεί να ισχύει αυτό? Δλδ λειτουργεί το wifi tethering για προγράμματα WIND To All & Internet?

 

Σκέφτομαι να κάνω μια νέα σύνδεση και είναι πολύ βασικό να ισχύει το δωρεάν tethering...:worry:

Link to comment
Share on other sites

Εξακολουθεί να ισχύει αυτό? Δλδ λειτουργεί το wifi tethering για προγράμματα WIND To All & Internet?

 

Σκέφτομαι να κάνω μια νέα σύνδεση και είναι πολύ βασικό να ισχύει το δωρεάν tethering...:worry:

 

Στο f2g που εχω γίνεται κανονικά !

Link to comment
Share on other sites

Και σε κανονικό συμβόλαιο μια χαρά δουλεύει o μοιρασμός wifi

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Στο f2g που εχω γίνεται κανονικά !

 

Σε ευχαριστώ, σε f2g το έκανα κι εγώ πρόσφατα αλλά δεν ήξερα αν γινόταν και στο συμβόλαιο... :worry: Ε και μιας και έχει ένα χρόνο δέσμευση δεν θα ήθελα να την πατήσω...;)

 

Και σε κανονικό συμβόλαιο μια χαρά δουλεύει o μοιρασμός wifi

 

Ok, ευχαριστώ πολύ για την επιβεβαίωση! :) Θα το κάνω σήμερα σήμερα κι όλας! :)

Link to comment
Share on other sites

χρειάζομαι την βοήθειά σας....

Έχω το iphone 4 με συνδεση στην wind . Όλα καλά μεχρι τώρα . Και το internet δουλευει μια χαρά , και όλα οκ. Χρειάστηκε όμως να σετάρω τον λογαριασμό e-mail που χρησιμοποιω στην δουλειά . Από την εταιρεία που δουλεύω μου δώσανε το Host name για την εισερχόμενη αλληλογραφία . Μπορώ και λαμβάνω τα e-mail μου. Όταν θελω όμως να στείλω e-mail πρέπει ο πάροχος του Internet να μου δώσει το smtp για την εξερχόμενη αλληλογραφία....

Εδώ δεν μπορεί να με βοηθήσει κανένας στην wind . Εξυπηρετηση πελατών καμία επαφή με το αντικείμενο . Δεν υποστηρίζουμε e-mail λένε . Από τα πολλά σε κάποιο κατάστημα wind μου δώσανε το smpt.windnet.gr αλλά και πάλι δεν λειτουργεί.

Υπάρχει κάποιος που να ξέρει ????

Ευχαριστώ πολύ

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...