Jump to content

Υπηρεσίες δεδομένων [GPRS/3G/HSDPA]


Global moderator
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πολύ καλύτερη από τις άλλες δύο, για την ακρίβεια.

 

Δε θυμάμαι αν υπερτερούσε κάπου η Wind.Αυτό που ξερω είναι ότι δεν αντιμετώπισα πρόβλημα με καμιά από τις 3.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δε θυμάμαι αν υπερτερούσε κάπου η Wind.Αυτό που ξερω είναι ότι δεν αντιμετώπισα πρόβλημα με καμιά από τις 3.

 

Στο κέντρο όλες ίδιες ειναι. Το θέμα είναι στα προάστια τι γίνεται... Εκεί τους έχει πάρει η WIND κεφάλι.

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Μα δεν αναφέρθηκα στην πόλη.Σε προάστιο έμενα και κινιομουν και δεν αντιμετώπισα πρόβλημα με καμιά από τις 3 σε κλησεις.Μια χαρά σήμα υπήρχε και απο τις 3. Δεν διαπίστωσα κάποια τρελή διαφορά υπέρ της Wind.
Link to comment
Share on other sites

Μα δεν αναφέρθηκα στην πόλη.Σε προάστιο έμενα και κινιομουν και δεν αντιμετώπισα πρόβλημα με καμιά από τις 3 σε κλησεις.Μια χαρά σήμα υπήρχε και απο τις 3. Δεν διαπίστωσα κάποια τρελή διαφορά υπέρ της Wind.

 

Σε ποια περιοχή έμενες; :wacko:

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Μα δεν αναφέρθηκα στην πόλη.Σε προάστιο έμενα και κινιομουν και δεν αντιμετώπισα πρόβλημα με καμιά από τις 3 σε κλησεις.Μια χαρά σήμα υπήρχε και απο τις 3. Δεν διαπίστωσα κάποια τρελή διαφορά υπέρ της Wind.

 

Έχει δίκιο ο mixtri. Δοκίμασε κοντά στον Πελεκάνο, μέσα στα στενά. H Cosmote έχει τρελό πρόβλημα capacity, η vodafone απλά δεν έχει κοντά κεραία. H Wind UMTS. Enjoy.

Link to comment
Share on other sites

Για τον Πελεκάνο δεν ξέρω καν πού βρίσκεται :p

Για κοντά στον Γλαύκο ξέρω, προς Παμπελοποννησιακό και πιο έξω από Πάτρα(όχι με κατεύθυνση προς Δημ. Γούναρη δηλαδή, αλλά προς Carrefour).

 

Υ.Γ.: Μιχάλη, περιμένω μια καρτούλα Q την Δευτέρα να μου έρθει, για να αρχίσω ξανά και στην ευρύτερη περιοχή του νομού Θεσσαλονίκης τις εξερευνήσεις...:p

Edited by kotsianis7
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Παρατήρησα ότι πλέον (έχω την εντύπωση ότι συμβαίνει κάτι βδομάδες τώρα) η wind χρεώνει την πρόσβαση στο 0.facebook.com! Μάλιστα πανω πλέον βγάζει «Δωρεαν πρόσβαση απ το παροχο σας» αντί για «Δωρεάν προσβαση απ το δίκυτο WIND GR». τι συμβαίνει??
Link to comment
Share on other sites

Έτσι το γράφει πλέον και στην wind και στην cosmote που χρησιμοποιώ,δεν σε χρεώνει τίποτα!
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Απορια εχω το νοκια 7230 και μπαινω απτα mb του reloadit οποτε παιρνω αλλα με ταχητυτα G gprs δηλαδη.το κινητο εχει 3g και πιανω και σημα πως γινεται να το ρυθμισω να πιανει 3g ταχυτητα?

Nokia 3210-3510-7360-6233-7230-701-Xiaomi Redmi Note 4 3/32 Snapdragon - Xiaomi Redmi Note 10 pro

Link to comment
Share on other sites

Απορια εχω το νοκια 7230 και μπαινω απτα mb του reloadit οποτε παιρνω αλλα με ταχητυτα G gprs δηλαδη.το κινητο εχει 3g και πιανω και σημα πως γινεται να το ρυθμισω να πιανει 3g ταχυτητα?

Καλύτερα να το ρωτήσεις και στην ενότητα για το κινητό σου που πιθανώς να ξέρουν πιο πολλά για τις ρυθμίσεις της συσκευής σου.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Απορια εχω το νοκια 7230 και μπαινω απτα mb του reloadit οποτε παιρνω αλλα με ταχητυτα G gprs δηλαδη.το κινητο εχει 3g και πιανω και σημα πως γινεται να το ρυθμισω να πιανει 3g ταχυτητα?

Καλύτερα να το ρωτήσεις και στην ενότητα για το κινητό σου που πιθανώς να ξέρουν πιο πολλά για τις ρυθμίσεις της συσκευής σου.

Βασικά να το ρωτήσεις στο θέμα της κοσμοτέ,εδώ είναι wind

 

Παρατήρησα ότι πλέον (έχω την εντύπωση ότι συμβαίνει κάτι βδομάδες τώρα) η wind χρεώνει την πρόσβαση στο 0.facebook.com! Μάλιστα πανω πλέον βγάζει «Δωρεαν πρόσβαση απ το παροχο σας» αντί για «Δωρεάν προσβαση απ το δίκυτο WIND GR». τι συμβαίνει??

καμμιά λύση με αυτό? απ την wind στο τηλέφωνο δεν εγαλα άκρη τελικά,δηλαδή χρεώνουν κανονικά την πρόσβαση στο 0.facebook.com..

Link to comment
Share on other sites

Εχω κανει εδω και 2 μερες συνδεση στο καινουργιο πακετο της wind broadband control 30gb τον μηνα με 24,99 ευρω και πηρα δωρο το 3G MiFi τα οποια παιζουν μια χαρα.Μια ερωτηση θελω να κανω .. μεσα στο interface του router εχει μια επιλογη να στελνω μηνυματα.Στο συμβολαιο που εχω κανει (που ειναι μονο για ιντερνετ) μπορω να στελνω και μηνυματα τιποτα δωρεαν προς wind γνωριζει κανενας?Γιατι στην ιστοσελιδα οκ γραφει οτι μπορω να βλεπω με μηνυμα δωρεαν στο 1205 ποσο ογκο εχω ακομα αλλα δεν αναφερει κατι αλλο αναλυτικα.αν γνωριζει κανεις να μου πει.

 

http://prntscr.com/7e1ma

Edited by zerokill
Link to comment
Share on other sites

εδώ και 1-2 μέρες περιοχή καρατάσιου (θεσ/νίκη) δεδομένα,σύνδεση γιοκ
Link to comment
Share on other sites

Εχω κανει εδω και 2 μερες συνδεση στο καινουργιο πακετο της wind broadband control 30gb τον μηνα με 24,99 ευρω και πηρα δωρο το 3G MiFi τα οποια παιζουν μια χαρα.Μια ερωτηση θελω να κανω .. μεσα στο interface του router εχει μια επιλογη να στελνω μηνυματα.Στο συμβολαιο που εχω κανει (που ειναι μονο για ιντερνετ) μπορω να στελνω και μηνυματα τιποτα δωρεαν προς wind γνωριζει κανενας?Γιατι στην ιστοσελιδα οκ γραφει οτι μπορω να βλεπω με μηνυμα δωρεαν στο 1205 ποσο ογκο εχω ακομα αλλα δεν αναφερει κατι αλλο αναλυτικα.αν γνωριζει κανεις να μου πει.

 

http://prntscr.com/7e1ma

 

Τα χρεώνει κανονικα 0,12€/SMS

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Ολα τα μυνηματα??? Και στο δικτυο της Wind ακομα ?

 

Ναι, όλα, δεν κάνει διαχωρισμό! Το ίδιο άλλωστε συμβαίνει και στις αλλες 2, δεν είναι πρωτοτυπία της Wind :p

Link to comment
Share on other sites

Ναι, όλα, δεν κάνει διαχωρισμό! Το ίδιο άλλωστε συμβαίνει και στις αλλες 2, δεν είναι πρωτοτυπία της Wind :p

 

Οκ δεν αγγιζω τα μυνηματα ετσι και αλλιως.Μονο στο 1205 για να βλεπω το υπολοιπο του Ογκου... που ειναι δωρεαν.

Ευχαριστω :)

Link to comment
Share on other sites

Εχω κανει εδω και 2 μερες συνδεση στο καινουργιο πακετο της wind broadband control 30gb τον μηνα με 24,99 ευρω και πηρα δωρο το 3G MiFi τα οποια παιζουν μια χαρα.Μια ερωτηση θελω να κανω .. μεσα στο interface του router εχει μια επιλογη να στελνω μηνυματα.Στο συμβολαιο που εχω κανει (που ειναι μονο για ιντερνετ) μπορω να στελνω και μηνυματα τιποτα δωρεαν προς wind γνωριζει κανενας?Γιατι στην ιστοσελιδα οκ γραφει οτι μπορω να βλεπω με μηνυμα δωρεαν στο 1205 ποσο ογκο εχω ακομα αλλα δεν αναφερει κατι αλλο αναλυτικα.αν γνωριζει κανεις να μου πει.

 

http://prntscr.com/7e1ma

 

 

Καλησπέρα κ από εμένα. Σκέφτομαι κ εγώ να πάρω το mi fi μου αναφέρει ο φίλος με το πρόγραμμα των 30gb. Στο σπίτι πιάνω 2 ή 3 στις 4 γραμμές σήμα HSDPA κ με μία δοκιμή που έκανα με το κινητό μου, κατέβαζε με 1-1,3Mb.

Αν κάποιος φίλος έχει χρησιμοποιήσει το εν λόγω mi fi θα εκτιμούσα αν μπορούσε να μου πει εντυπώσεις από αυτό το μηχανηματάκι. Αν δε κάνω λάθος είναι για ταχύτητες μέχρι 7,2 Μbps έτσι δεν είναι?

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά να μη σας απογοητεύσω,

αυτές τις ταχύτητες που υπόσχονται ΔΕΝ πρόκειται να τις δείτε ποτέ...

Ακόμα και εγώ που έχω cosmote broadband internetκαι το σήμα/δίκτυο της θεωρητικά είναι καλύτερο, τέτοιες ταχύτητες δεν είχα ούτε στον ύπνο μου... Το πολύ μέχρι 3Μb και αυτό σε ώρες που το δίκτυο δεν είναι υπερφορτωμένο, γιατί τότε πέφτει κι άλλο.

Σκοπός είναι να σας ανοίγουν σχετικά γρήγορα οι σελίδες και να ''κατεβάζετε'' με αξιοπρεπή ταχύτητα. Όλα τα άλλα είναι διαφημιστικά τρικ.

Αν πάλι κάποιος έχει δει τέτοιες ταχύτητες, ας μας το πει... αλλά δεν νομίζω

ΘΈΛΩ Η ΚΕΡΑΊΑ ΝΑ ΕΊΝΑΙ ΝΌΜΙΜΗ

ΌΧΙ ΣΤΙΣ ΚΙΝΉΣΕΙΣ ΗΜΙΜΆΘΕΙΑΣ.

Τάσος

Link to comment
Share on other sites

Εμένα το mi fi κατεβάζει όσο και το κινητό (galaxy s)

αλλά σε αντίθεση με το κινητό δεν χάνει το σήμα (δεν έχω καλό σήμα στην περιοχή) ποτέ .

Ακόμα και το άλλο μόντεμ της HUAWEI (Ε1820) που έχω δεν είχε τόσο σταθερό σήμα

αν και είναι καινούργιο μοντέλο.Αυτά. :)

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα το πρωί αποφάσισα να πάρω το 30 mobile internet, περισσότερο για την καλή προσφορά του πακέτου. Ήμουν αρκετά διστακτικός, γιατί το 2008-09 σε ένα 5G πρόγραμμα που είχα απλώς ΚΑΗΚΑΑΑΑΑ . Χαμηλό σήμα και οι ταχύτητες απίθανα χαμηλές. Και εκτός αυτού, είχα δισταγμό αποχωρούσα από ένα δίκτυο που σε θέμα internet δεν με άφησε ποτέ προβληματισμένο,

της cosmote.

Η κατάσταση έχει βελτιωθεί πάρα πολύ από τότε, το internet τους είναι γρήγορο, δεν παρατήρησα κανένα απολύτως κόλλημα στο κατέβασμα, ούτε στο άνοιγμα των σελίδων, και οι ταχύτητες είναι λίγο ποιο κάτω από της cosmote. Μου δείχνει 5/5 σήμα HSDPA, απλά κάποιες φορές εναλλάσσεται σε WCDMA. (Η cosmote είχε σχεδόν πάντα 4/5 ΗSPA),

Γνωρίζει κανείς τι διαφορά υπάρχει μεταξύ των δύο αυτών σημάτων;

Άλλαξα και μια κάρτα SIM στο τηλέφωνο και η ένδειξη ''Η'' από το πρωί δεν με έχει αφήσει, Λέτε να παίζει και αυτή μεγάλο ρόλο;

Η προϋπάρχουσα ήταν η ίδια από το 2008, από τότε που έκανα την πρώτη συνδρομή με την WIND.

 

Συγνώμη αν σας κούρασα και σας ευχαριστώ.

ΘΈΛΩ Η ΚΕΡΑΊΑ ΝΑ ΕΊΝΑΙ ΝΌΜΙΜΗ

ΌΧΙ ΣΤΙΣ ΚΙΝΉΣΕΙΣ ΗΜΙΜΆΘΕΙΑΣ.

Τάσος

Link to comment
Share on other sites

Εγω ειχα το αντιστοιχο σε cosmote on the go ... 30GB και πληρωνα 45 ευρω με την εκπτωση αντι επιδοτησης!!!!! φυσικα μολις εβγαλε η wind το ιδιο με 24,99 δεν χρειαστηκε να το σκεφτω καθολου μιας και ειχε φουλ σημα στο σπιτι ενω με την κοσμοτε ειχα προβλημα.Και με το mifi αυτο που συνδεονται 5 συσκευες απλα ειναι τρομερο... και για μαζι σου να το παιρνεις οπου θες... απλα τελειο!!!Κανενα προβλημα απολυτως...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Τελικά έκανα το πακέτο των 30gb με το mifi και μπορώ να πώ ότι είμαι πολύ ευχαριστημένος. Πολύ καλές ταχύτητες και γρήγορη περιήγηση. Το μοναδικό πρόβλημα που έχω είναι ότι δε μου φορτώνει μια συγκεκριμένη σελίδα, την greekstars.biz.

Μήπως ξέρει κάποιος για ποιο λόγο συμβαίνει αυτό και αν υπάρχει κάποιος τρόπος να το λύσω?

Παιδιά θα εκτιμούσα κάθε βοήθεια.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...