Jump to content

Nova: Τα πάντα για τα συμβόλαια, επιδοτήσεις, προγράμματα, χρεώσεις κλπ


Eliseos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Φαίνεται ο αριθμος του τηλεφώνου σου.

Επειδή τους πρώτους 2 μήνες τα παγια είναι δώρο, τα τέλη διακοπής με βάση τον τρόπο που υπολογίζονται για τους πρώτους 2 μήνες είναι μηδενικά. 

Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, paanos said:

Φαίνεται ο αριθμος του τηλεφώνου σου.

Επειδή τους πρώτους 2 μήνες τα παγια είναι δώρο, τα τέλη διακοπής με βάση τον τρόπο που υπολογίζονται για τους πρώτους 2 μήνες είναι μηδενικά. 

Δηλαδή φεύγω ελεύθερα; Ευχαριστώ για την επισήμανση νόμιζα ότι είχα μαυρίσει το νουμερο

Link to comment
Share on other sites

48 minutes ago, paanos said:

Μπορείς τους πρώτους δυο μήνες να φύγεις χωρίς ποινή, σωστά.

Νέος συμβολαιούχος μπορεί να φύγει με φορητότητα χωρίς ποινή τους δύο πρώτους μήνες.

Εάν θέλει να το μετατρέψει σε καρτοκινητό της ίδιας εταιρίας υπάρχει υποχρέωση εξάμηνης παραμονής σε συμβόλαιο;

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

3 μήνες είναι και δυστυχώς ναι… Μόνο αν είναι καρτοκινητο μπορεί να υπαναχωρήσει στις 14 μέρες και να γυρίσει στην προηγούμενη κατάσταση 

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μια ερώτηση επειδή Εγώ θα μετακομίσω μέσα στη βδομάδα. 
εχω 100αρα γραμμή, χρειάζεται να κάνω κάτι παραπάνω για να την μεταφέρω στο νέο σπίτι;(είναι καινουριο άρα έχει καινούριες καλωδιώσεις και διαθεσιμότητα μέχρι 200αρα στην περιοχή αλλά θέλω να μείνω 100αρα) 

iPhone 13 Pro Max 

Cosmote+Nova

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, panos.kar said:

Παιδια μια ερώτηση επειδή Εγώ θα μετακομίσω μέσα στη βδομάδα. 
εχω 100αρα γραμμή, χρειάζεται να κάνω κάτι παραπάνω για να την μεταφέρω στο νέο σπίτι;(είναι καινουριο άρα έχει καινούριες καλωδιώσεις και διαθεσιμότητα μέχρι 200αρα στην περιοχή αλλά θέλω να μείνω 100αρα) 

Όχι, κανείς αίτηση μεταφοράς της γραμμής σε νέα διεύθυνση. 

14 ώρες πριν, p_k said:

Νέος συμβολαιούχος μπορεί να φύγει με φορητότητα χωρίς ποινή τους δύο πρώτους μήνες.

Εάν θέλει να το μετατρέψει σε καρτοκινητό της ίδιας εταιρίας υπάρχει υποχρέωση εξάμηνης παραμονής σε συμβόλαιο;

Αυτό ισχύει για σταθερή ή για κινητη; Διότι με ενδιαφέρει αν είναι για κινητό.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Nikolas14 said:

Όχι, κανείς αίτηση μεταφοράς της γραμμής σε νέα διεύθυνση. 

Αυτό ισχύει για σταθερή ή για κινητη; Διότι με ενδιαφέρει αν είναι για κινητό.

 

Για κινητή σίγουρα.

Σταθερή δεν γνωρίζω, πάρε τηλέφωνο σε κάνα κατάστημα να σου πουν

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, paanos said:

Για κινητή ισχύει. Για σταθερή δεν έχει κάποια ελάχιστη παραμονή

Να ξαναρωτήσω... εάν κάποιος κάνει συμβόλαιο και θέλει τον πρώτο μήνα να φύγει, αλλά με φορητότητα σε άλλη εταιρεία, αυτό μπορεί να το πράξει, έτσι δεν είναι;

Και μάλιστα τους δύο πρώτους μήνες με μηδενικη ρήτρα.

Σωστά τα λέω;

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Να ξαναρωτήσω... εάν κάποιος κάνει συμβόλαιο και θέλει τον πρώτο μήνα να φύγει, αλλά με φορητότητα σε άλλη εταιρεία, αυτό μπορεί να το πράξει, έτσι δεν είναι;
Και μάλιστα τους δύο πρώτους μήνες με μηδενικη ρήτρα.
Σωστά τα λέω;

Όχι, πληρώνεις τα πάγια των δύο μηνών
7bda0de547269a63e2a6c404ce7d1f81.png


Sent from my iPad using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, rebel1 said:


Όχι, πληρώνεις τα πάγια των δύο μηνών


Sent from my iPad using Tapatalk

Αφού εγώ έχω πίνακα με μηδέν ποσό τους πρώτους δυο μήνες 

Link to comment
Share on other sites

Αφού εγώ έχω πίνακα με μηδέν ποσό τους πρώτους δυο μήνες 

Ωραία, οπότε ανοίγει ο καθένας το συμβόλαιο του και βλέπει.


Sent from my iPad using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

Αν η εταιρεία δίνει τα πρώτα 1 2 πάγια και δεν υπάρχει κάποια επιδότηση συσκευής μπορεί να φύγει με μηδενική ποινή τους πρώτους 2 μήνες.

Αν έδωσαν το πρώτο πάγιο δώρο και θέλει να φύγει τον 2ο μήνα θα πληρώσει το πάγιο του 2ου μήνα.

Αν δεν έδωσε κανένα πάγιο δωρεάν, η ποινή θα είναι τα πρώτα 2 πάγια σε περίπτωση που φύγει τους πρώτους 2 μήνες.

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, paanos said:

Για κινητή ισχύει. Για σταθερή δεν έχει κάποια ελάχιστη παραμονή

Αν ισχύει σκέφτομαι να κάνω απεριόριστο…σοβαρά. 
 

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Ο αλγόριθμος υπολογισμού τελών πρόωρης διακοπής έχει οριστεί από την ΕΕΤΤ και ισχύει και για κινητή και για σταθερή.

Ειδικά για τους δύο πρώτους μήνες, που ο συνδρομητής μπορεί να συνειδητοποιήσει ότι δεν τον εξυπηρετεί, είναι το πάγιο δύο μηνών.

Για όλους τους επόμενους μήνες είναι το 1/4 του αθροίσματος των υπολειπόμενων παγίων.

Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πριν, minast said:

Ο αλγόριθμος υπολογισμού τελών πρόωρης διακοπής έχει οριστεί από την ΕΕΤΤ και ισχύει και για κινητή και για σταθερή.

Ειδικά για τους δύο πρώτους μήνες, που ο συνδρομητής μπορεί να συνειδητοποιήσει ότι δεν τον εξυπηρετεί, είναι το πάγιο δύο μηνών.

Για όλους τους επόμενους μήνες είναι το 1/4 του αθροίσματος των υπολειπόμενων παγίων.

Σε εμένα το πινακάκ του συμβολαίου έχει μηδενικά τέλη διακοπής. Αυτό γίνεται επειδή έχω δύο μήνες πάγια δώρο;

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, echatzik said:

Σε εμένα το πινακάκ του συμβολαίου έχει μηδενικά τέλη διακοπής. Αυτό γίνεται επειδή έχω δύο μήνες πάγια δώρο;

Ακριβώς 

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μια ερώτηση επειδή Εγώ θα μετακομίσω μέσα στη βδομάδα. 
εχω 100αρα γραμμή, χρειάζεται να κάνω κάτι παραπάνω για να την μεταφέρω στο νέο σπίτι;(είναι καινουριο άρα έχει καινούριες καλωδιώσεις και διαθεσιμότητα μέχρι 200αρα στην περιοχή αλλά θέλω να μείνω 100αρα) 
Θα πας σε κατάστημα και θα κάνεις αίτημα μεταφοράς. Κοστίζει 70€ (54.99+ΦΠΑ) και θα τα δεις προφανώς στον επόμενο λογαριασμό.
Πέρα από αυτά δεν υπάρχει κάτι άλλο.
Poco X3 Pro via Tapatalk


Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, georgeavl3 said:

Θα πας σε κατάστημα και θα κάνεις αίτημα μεταφοράς. Κοστίζει 70€ (54.99+ΦΠΑ) και θα τα δεις προφανώς στον επόμενο λογαριασμό.
Πέρα από αυτά δεν υπάρχει κάτι άλλο.
Poco X3 Pro via Tapatalk

 

Το έκανα ηδη. Ευχαριστω. Γράφω στους διαξιφισμούς τι παίζει από σημα στην καινούργια περιοχή. 

iPhone 13 Pro Max 

Cosmote+Nova

Link to comment
Share on other sites

20 ώρες πριν, georgeavl3 said:

Θα πας σε κατάστημα και θα κάνεις αίτημα μεταφοράς. Κοστίζει 70€ (54.99+ΦΠΑ) και θα τα δεις προφανώς στον επόμενο λογαριασμό.
Πέρα από αυτά δεν υπάρχει κάτι άλλο.
Poco X3 Pro via Tapatalk

 

Το συγκεκριμένο ποσό έχει καταφέρει κανείς να μην το πληρώσει με διαπραγμάτευση λόγω πχ πολλών γραμμών ή κάτι άλλο;

Link to comment
Share on other sites

20 ώρες πριν, georgeavl3 said:

Θα πας σε κατάστημα και θα κάνεις αίτημα μεταφοράς. Κοστίζει 70€ (54.99+ΦΠΑ) και θα τα δεις προφανώς στον επόμενο λογαριασμό.
Πέρα από αυτά δεν υπάρχει κάτι άλλο.
Poco X3 Pro via Tapatalk

 

70 ευρώ για μεταφορά? Πολλά είναι για μια μεταφορά. Η cosmote την έχει δωρεάν. 

Nova Mobile Business Unlimited + Vodafone CU

Link to comment
Share on other sites

Ναι κι όμως. Και είναι χρόνια έτσι.

Poco X3 Pro via Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σε άλλο πάροχο ζήτησαν 50€ για μεταφορά σταθερού, πήγα σε κατάστημα για να κάνω ακύρωση του συμβολαίου και καινούργια αίτηση στην καινούργια διεύθυνση γιατί ήταν πιο φθηνά έτσι και με πήραν τηλέφωνο να μου πουν ότι κάνουν την μεταφορά δωρεάν αν ακυρώσω τις αιτήσεις.

Ίσως μπορεί να βγαίνει διακοπή και καινούργια αίτηση στην νέα διεύθυνση, ή ίσως να πάρουν τηλέφωνο για κάποια διαπραγμάτευση με το αίτημα της ακύρωσης.

Link to comment
Share on other sites

Να κάνω μια ερωτηση. Εχω παρατηρήσει πως στης κοπέλας μου το κινητό καποιες φορές που πληρώνω τον λογαριασμό(πάντα online) δεν μπαινει Το 1GB. Τι μπορώ να κάνω;

iPhone 13 Pro Max 

Cosmote+Nova

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Nova: Τα πάντα για τα συμβόλαια, επιδοτήσεις, προγράμματα, χρεώσεις κλπ

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...