Jump to content

Nova: Τα πάντα για τα συμβόλαια, επιδοτήσεις, προγράμματα, χρεώσεις κλπ


Eliseos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Η μόνη λύση είναι η εξυπηρέτηση πελατών.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

42 minutes ago, p_k said:

Η μόνη λύση είναι η εξυπηρέτηση πελατών.

Να απαντούσαν και στα μηνύματα καλό θα ήταν. 

iPhone 13 Pro Max 

Cosmote+Nova

Link to comment
Share on other sites

τώρα έχω το ρουτερ που μας είχαν δώσει με την 100αρα ένα technicolor. τώρα πήγαμε σε 200αρα και έλεγα να ζητήσω(αφού από το κατάστημα μου είπαν θα μας στείλουν νέο ρουτερ, αλλά δεν έστειλαν τίποτα) νέο ρουτερ. ποιο είναι καλύτερο από αυτό που έχουμε τώρα να ζητήσω; η όλα τα ίδια είναι;

Link to comment
Share on other sites

45 minutes ago, ilka71 said:

τώρα έχω το ρουτερ που μας είχαν δώσει με την 100αρα ένα technicolor. τώρα πήγαμε σε 200αρα και έλεγα να ζητήσω(αφού από το κατάστημα μου είπαν θα μας στείλουν νέο ρουτερ, αλλά δεν έστειλαν τίποτα) νέο ρουτερ. ποιο είναι καλύτερο από αυτό που έχουμε τώρα να ζητήσω; η όλα τα ίδια είναι;

Και να ζητήσεις θα το πάρεις; Νομίζω ότι στέλνουν ότι έχουν διαθέσιμο 

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά συμβαίνει κάτι παράξενο. σε 2 κινητά 2 pc με wifi 5ghz έχουμε 190/18 περίπου στο ps5 μόνο έχει ΜΕ ΚΑΛΏΔΙΟ LAN (αλλά και wifi) 194/2.2 η 194/ 4.4. το upload πολύ χαμηλό! τι να φταίει δεν μπορώ να καταλάβω!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Ήθελα τη γνώμη σας.
Είχα παλιά σταθερό στη Nova και πριν στη Wind από το 2008. Το διέκοψα φέτος.

Είχα καρτοκινητό F2G και το μετέφερα πρόσφατα με φορητότητα στο Cu λόγω μιας προσφοράς.

Με πήραν από τη Nova και αντιπρότειναν να επιστρέψω σε συμβόλαιο μαζί με ένα ακόμα αριθμό.

2 αριθμοί στο Unlimited All με όλα απεριόριστα για 24 μήνες και 2 πάγια δώρο με €13 και τα 2!
Είναι δυνατό να είναι αληθινή αυτή η προσφορά;

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, elephant said:

2 αριθμοί στο Unlimited All με όλα απεριόριστα για 24 μήνες και 2 πάγια δώρο με €13 και τα 2!

Είναι δυνατό να είναι αληθινή αυτή η προσφορά;

Ζήτα τους να σου στείλουν την προσφορά στο e-mail σου

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, elephant said:

Καλημέρα. Ήθελα τη γνώμη σας.
Είχα παλιά σταθερό στη Nova και πριν στη Wind από το 2008. Το διέκοψα φέτος.

Είχα καρτοκινητό F2G και το μετέφερα πρόσφατα με φορητότητα στο Cu λόγω μιας προσφοράς.

Με πήραν από τη Nova και αντιπρότειναν να επιστρέψω σε συμβόλαιο μαζί με ένα ακόμα αριθμό.

2 αριθμοί στο Unlimited All με όλα απεριόριστα για 24 μήνες και 2 πάγια δώρο με €13 και τα 2!
Είναι δυνατό να είναι αληθινή αυτή η προσφορά;

Δεν αποκλείεται αλλά σίγουρα διευκρίνησαν unlimited all ή απλά είπαν ότι όλα είναι απεριόριστα σε αυτό το πρόγραμμα;

Link to comment
Share on other sites

Τότε το μόνο που μένει για εξακρίβωση είναι να δεις τι θα λέει στο συμβόλαιο.

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, elephant said:

Καλημέρα. Ήθελα τη γνώμη σας.
Είχα παλιά σταθερό στη Nova και πριν στη Wind από το 2008. Το διέκοψα φέτος.

Είχα καρτοκινητό F2G και το μετέφερα πρόσφατα με φορητότητα στο Cu λόγω μιας προσφοράς.

Με πήραν από τη Nova και αντιπρότειναν να επιστρέψω σε συμβόλαιο μαζί με ένα ακόμα αριθμό.

2 αριθμοί στο Unlimited All με όλα απεριόριστα για 24 μήνες και 2 πάγια δώρο με €13 και τα 2!
Είναι δυνατό να είναι αληθινή αυτή η προσφορά;

Την έκαναν και σε φίλο μου. 

iPhone 13 Pro Max 

Cosmote+Nova

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, elephant said:

Καλημέρα. Ήθελα τη γνώμη σας.
Είχα παλιά σταθερό στη Nova και πριν στη Wind από το 2008. Το διέκοψα φέτος.

Είχα καρτοκινητό F2G και το μετέφερα πρόσφατα με φορητότητα στο Cu λόγω μιας προσφοράς.

Με πήραν από τη Nova και αντιπρότειναν να επιστρέψω σε συμβόλαιο μαζί με ένα ακόμα αριθμό.

2 αριθμοί στο Unlimited All με όλα απεριόριστα για 24 μήνες και 2 πάγια δώρο με €13 και τα 2!
Είναι δυνατό να είναι αληθινή αυτή η προσφορά;

Σιγούρεψε το και αν σε καλύπτει το σήμα αξίζει. 
Σε τέτοια τιμή θα το προχωρούσα χωρίς δεύτερη σκέψη. 

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Εγω που θελω να κανω 2 αριθμούς COSMOTE και Vodafone σε συμβόλαιο nova unlimited, αν καλεσω από μόνος μου τι τιμή θα μου δώσουν;

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, panos43 said:

Εγω που θελω να κανω 2 αριθμούς COSMOTE και Vodafone σε συμβόλαιο nova unlimited, αν καλεσω από μόνος μου τι τιμή θα μου δώσουν;

60€  λογικά χωρισ Σταθερο ή 54 με σταθερο για δυο συνδεσεις. Πάρε όμως καλού κακού Και να επισημάνεις αν έχεις καλύτερες προσφορές από άλλες εταιρίες. 

iPhone 13 Pro Max 

Cosmote+Nova

Link to comment
Share on other sites

https://nova.gr/offers/aperiorista-data-kai-omilia-pasxa

Προσφορά για συνδρομητές συμβολαίου απεριόριστη ομιλία και δεδομένα με 4,90 για 21 μέρες

Link to comment
Share on other sites

https://www.mononews.gr/business/vodafone-beni-sti-machi-tis-kartokinitis-pies-i-diafores-me-cosmote-nova

 

Η μάχη των εταιρειών τηλεπικοινωνίας και επισήμως έχει ανοίξει σε όλα τα μέτωπα. Και αυτό έγινε επιβεβαιώθηκε μετά την ανακοίνωση της Vodafone ότι ακολουθεί το «ρεύμα» του ανταγωνισμού και ρίχνει την ελάχιστη χρέωση ανανέωσης στην καρτοκινητή.

 

Ιδιαίτερα μετά την ένωση Nova-Wind στις αρχές του έτους, ήταν προφανές ότι το 2023 θα είναι μια πολύ ενδιαφέρουσα χρονιά για τον κλάδο. Και αυτό επιβεβαιώθηκε, όταν μετά τις ανακοινώσεις της Nova για μείωση στις τιμές στα συμβόλαια κινητής, σταθερό, ίντερνετ και τηλεόραση, ακολούθησαν ΟΤΕ και Vodafone με καλύτερες τιμές στα προϊόντα τους. Και αυτό έγινε είτε με προσφορές -κάτι που ούτως ή άλλως γινόταν από ανέκαθεν, η λεγόμενη τακτική των προσφορών- είτε με νέα προγράμματα σε καλύτερες τιμές.

 

Αποδεδειγμένα πλέον, η νέα επιθετική στρατηγική της Nova η οποία ήταν ένας «πόλεμος τιμών» με τον ανταγωνισμό, έχει παρασύρει τις εταιρείες σε αυτό το κλίμα και πλέον έχει επεκταθεί και στην καρτοκινητή. Παράδειγμα αποτελεί το γεγονός ότι η Nova ανακοίνωσε μειώσεις στην τιμή επέκτασης στα καρτοσυμβόλαια και λίγες ώρες μετά προχώρησε σε αντίστοιχη κίνηση και η Whats Up της Cosmote. Ενώ την Πέμπτη και η Vodafone ανακοίνωσε ότι πλέον η χρέωση μειώνεται στα 8 ευρώ.

Τι ισχύει πλέον στην καρτοκινητή σε Nova-Cosmote-Vodafone

Δύο περίπου εβδομάδες πριν, η Nova ανακοίνωσε το νέο Free2Go που ρίχνει την ελάχιστη χρέωση ανανέωσης της κάρτας στη κινητή στα 8 ευρώ, από τα 12 ευρώ που ήταν εδώ και αρκετά χρόνια, βάζοντας ξανά «φωτιά» στον ανταγωνισμό.

 

Ωστόσο προχώρησε την αλλαγή ένα βήμα παραπέρα. Πλέον οι πελάτες καρτοκινητής της Nova δεν θα έχουν ελάχιστη χρέωση στη διάρκεια κλήσης, η οποία μέχρι προσφάτως ήταν στα 3 λεπτά και ίσχυε για όλους τους παρόχους. Ουσιαστικά όποιος πραγματοποιούσε κλήση, είτε μιλούσε 1 δευτερόλεπτο είτε 2 λεπτά, χρεωνόταν για 3 λεπτά (180 δευτερόλεπτα). Πλέον αυτό στην Nova αλλάζει, και ο καταναλωτής χρεώνεται αναλόγως με το πόσο μιλάει, από το πρώτο δευτερόλεπτο της κλήσης.

 

Με την κίνηση αυτή δημιούργησε νέα δεδομένα και στα πακέτα που προσφέρει καθώς πλέον με 8 ευρώ ο χρήστης μπορεί να έχει 400 λεπτά + 40 SMS προς όλα τα δίκτυα και 400 MB δεδομένα.

Το επόμενο πακέτο είναι στα 12 ευρώ, όπου μπορεί να βάλει 1000 λεπτά ομιλίας, με 100 SMS προς όλα τα δίκτυα και 1 GB, ενώ το επόμενο είναι στα 15 ευρώ με απεριόριστα λεπτά, 500 SMS προς όλα τα δίκτυα και 2 GB.

Λίγες ώρες μόλις αργότερα την ανακοίνωση της Nova, η Whats Up της Cosmote ανακοίνωσε ότι ρίχνει και εκείνη στα 8 ευρώ την ελάχιστη τιμή ανανέωσης της κάρτας ομιλίας, με τους χρήστες να έχουν τη δυνατότητα ενεργοποίησης του νέου συνδυαστικού πακέτου BASIC CALLS που περιλαμβάνει 400 λεπτά ομιλίας, 40 SMS προς όλους και 400 ΜΒ. Το πακέτο αυτό δίνετε με μόλις 7,2 ευρώ από την κάρτα.

 

Επίσης η Whats Up προσφέρει με 10,90 από την κάρτα 800 λεπτά ομιλίας προς όλους, 512 ΜΒ και 300 SMS για ένα μήνα. Ωστόσο παραμένει η ελάχιστη διάρκεια κλήσης στα 3 λεπτά. Επίσης με κάθε ενεργοποίηση στο πακέτο UNLIMITED CALLS, μέχρι τις 30 Μαρτίου, οι χρήστες του WHAT’S UP παίρνουν επιπλέον δώρο 10GB data για 1 μήνα.

 

Το ρεύμα της αγοράς ακολούθησε και η Vodafone. Την Πέμπτη η εταιρεία ανακοίνωσε ότι ρίχνει την ελάχιστη χρέωση ανανέωσης στα 8 ευρώ και το πακέτο της ξεκινάει πλέον από τα 7,2 ευρώ. Σε αυτό το πακέτο προσφέρει 1.5 GB, απεριόριστα λεπτά προς όλους και 100SMS αλλά για 20 μέρες.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μπαινετε στην εφαρμογή; Είναι πάλι γενικευμενο θέμα ή είναι μόνο σε εμένα;
 

Για όνομα του θεού δηλαδή μου έχουν βγάλει το λάδι. Προσπαθώ τόσες μέρες να συνδεθώ και δεν μπορώ. 

iPhone 13 Pro Max 

Cosmote+Nova

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, panos.kar said:

Παιδια μπαινετε στην εφαρμογή; Είναι πάλι γενικευμενο θέμα ή είναι μόνο σε εμένα;
 

Για όνομα του θεού δηλαδή μου έχουν βγάλει το λάδι. Προσπαθώ τόσες μέρες να συνδεθώ και δεν μπορώ. 

Ναι κανονικά, iOS 16.4 σε iPhone 13.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, Nikolas14 said:

Ναι κανονικά, iOS 16.4 σε iPhone 13.

Εμενα με τίποτα. Δεν με αφήνει ούτε με το νούμερο ούτε με όνομα χρήστη.
Δεν μπαινει Ούτε σε iPhone 13 Pro Max ούτε σε iPhone 12 και τα δυο 16.4.1

iPhone 13 Pro Max 

Cosmote+Nova

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε να κάνεις εκ νέου εγγραφή εάν σου λέει ότι δεν βρέθηκε ο λογαριασμός. Edit: για σταθερό μιλάμε?

Edited by kmpatra
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, kmpatra said:

Δοκίμασε να κάνεις εκ νέου εγγραφή εάν σου λέει ότι δεν βρέθηκε ο λογαριασμός. Edit: για σταθερό μιλάμε?

Πήγα να κάνω για κινητό εγγραφή αλλά δεν προχωρούσε. Βέβαια μπηκα με το Σταθερο διότι είναι στο ίδιο ΑΦΜ.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Μπήκα τελικά.
Μου είχαν πει ότι να ναι ονομα χρηστη από την εξυπηρέτηση και δεν έμπαινε η εφαρμογή. 
Παρατήρησα πως τώρα με το account εμφανίζεται επιλογή για ενεργοποίηση/απενεργοποίηση περιαγωγής και γενικά είναι πιο πληρης η εφαρμογή από άποψη λειτουργιών. Βγάζει και το σταθερο στις συνδέσεις. 

iPhone 13 Pro Max 

Cosmote+Nova

Link to comment
Share on other sites

Σε μένα πάντα υπήρχε αυτή η επιλογή της ενεργοποίησης και απενεργοποίησης της περιαγωγής.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Nova: Τα πάντα για τα συμβόλαια, επιδοτήσεις, προγράμματα, χρεώσεις κλπ

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...