Jump to content

Nova: Τα πάντα για τα συμβόλαια, επιδοτήσεις, προγράμματα, χρεώσεις κλπ


Eliseos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

26 minutes ago, p_k said:

Όλα ωραία και καλά και ξαναλέω, μπράβο. Η προσφορά είναι απίστευτη, δεν έχω ξανασυναντήσει τέτοιο πράγμα, όμως γίνεται υπό συγκεκριμένες πολύ αυστηρές προϋποθέσεις (όπως να κάνεις φορητότητα δύο αριθμούς από άλλες εταιρείες στη NOVA) και δεν ξέρουμε αν θα συνεχιστεί και μέχρι πότε θα συνεχιστεί και αν θα είναι αυτή η τιμή.

Υπό τις συγκεκριμένες λοιπόν προϋποθέσεις, ναι είναι τρομερή προσφορά.

Εγώ πάντως πληρούσα τις προϋποθέσεις και μου ειπαν ότι δεν υπάρχει τετοια προσφορά. Μπορεί να ηταν ο συγκεκριμένος υπάλληλος τι να πω

Edited by panos43
Link to comment
Share on other sites

34 minutes ago, rebel1 said:

Δεν με συγκινεί αυτή η προσφορά. Είναι βέβαιο ότι το liquid είναι πιο φτηνό.
Αναμένω ανάλυση του blizard!


Sent from my iPhone using Tapatalk

Φυσικά και είναι πιο φθηνό. Αναμένουμε τον blizard λοιπόν!!!

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, panos43 said:

Εγώ πάντως πληρούσα τις προϋποθέσεις και μου ειπαν ότι δεν υπάρχει τετοια προσφορά. Μπορεί να ηταν ο συγκεκριμένος υπάλληλος τι να πω

Ναι καμιά φορά παίζει ρόλο ο υπάλληλος αλλά,

Είχες συμβόλαιο? Μήπως τα παιδιά που πήρανε την προσφορά ήταν με συμβόλαιο πριν πάνε με φορητότητα στο cu?

Εγώ έχω χρόνια να κάνω συμβόλαιο και διστάζω να τους καλέσω. 

*Με τα λίγα με τα πολλά αυτό που κατάλαβα (λινκ iguru/τηλέγνους) σαν μια μορφή επιβράβευσης πελατών, αλλά ετεροχρονισμένα ή μάλλον καθυστερημένα, γιατί κάποιοι δε μπαίνουν στη διαδικασία να επιστρέψουν. 

 

 

Link to comment
Share on other sites

16 ώρες πριν, Gv2008 said:

Πρέπει να έχεις και σταθερό για να πάρεις την προσφορά;

Όχι είχα μέχρι πριν λίγους μήνες αλλά το είδα διακόψει.

12 ώρες πριν, paanos said:

Είναι εύκολο να μας δώσεις το τηλέφωνο που μίλησες; Ευχαριστώ 

+302111001841

+302111001834

12 ώρες πριν, paanos said:

 

 

Να τονίσω ότι δέχτηκα την κλήση λίγες ημέρες αφότου είχα μεταφερθεί με φορητότητα από το free to go στο CU με τη γνωστή προσφορά των απεριόριστων για 9 μήνες.

Το free2go το είχα περίπου δέκα χρόνια.

Είχα επιση σταθερό τηλέφωνο στην WIND και μετά στη nova για περίπου 14-15 χρόνια συναπτά το οποίο διέκοψα για οικονομικούς λόγους.

Στο τηλέφωνο μου τόνισαν ότι η προσφορά ήταν προσωπική και ότι αφορούσε το ιστορικό μου ως πελάτη με την εταιρεία.

blockquote widget

Edited by elephant
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πριν, elephant said:

Όχι είχα μέχρι πριν λίγους μήνες αλλά το είδα διακόψει.

+302111001841

+302111001834

 

Να τονίσω ότι δέχτηκα την κλήση λίγες ημέρες αφότου είχα μεταφερθεί με φορητότητα από το free to go στο CU με τη γνωστή προσφορά των απεριόριστων για 9 μήνες.

Το free2go το είχα περίπου δέκα χρόνια.

Είχα επιση σταθερό τηλέφωνο στην WIND και μετά στη nova για περίπου 14-15 χρόνια συναπτά το οποίο διέκοψα για οικονομικούς λόγους.

Στο τηλέφωνο μου τόνισαν ότι η προσφορά ήταν προσωπική και ότι αφορούσε το ιστορικό μου ως πελάτη με την εταιρεία.

blockquote widget

Το περίεργο είναι ότι και εμενα από αυτον τον αριθμο με κάλεσαν αλλά ηταν ανήξεροι για αυτην την προσφορά. Οχι ότι μου ειπαν ότι δεν μπορω να την πάρω, αλλά υποστήριζαν ότι κανεις δεν εχει παρει τετοια προσφορα

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα

αν μπορει καποιος να απαντησει επειδη δεν γνωριζω

 

δινει επιπλεον καρτα sim για ιντερνετ η νοβα για καταναλωση των unlimited gb

 

και αν ναι χρεωνεται επιπλεον η υπηρεσια?

 

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, trifonastr72 said:

Καλημερα

αν μπορει καποιος να απαντησει επειδη δεν γνωριζω

 

δινει επιπλεον καρτα sim για ιντερνετ η νοβα για καταναλωση των unlimited gb

 

και αν ναι χρεωνεται επιπλεον η υπηρεσια?

 

ευχαριστω

Όχι ακόμη.

Δεν παρέχει extra sim.

 

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, panos43 said:

Το περίεργο είναι ότι και εμενα από αυτον τον αριθμο με κάλεσαν αλλά ηταν ανήξεροι για αυτην την προσφορά. Οχι ότι μου ειπαν ότι δεν μπορω να την πάρω, αλλά υποστήριζαν ότι κανεις δεν εχει παρει τετοια προσφορα

Τι να πω ;

Οκ κρίμα.

 

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Έπρεπε να είχε βγάλει όπως και esim. Για το 2ο ήδη ακούγονται κάποιες φήμες ότι η apple θα κυκλοφορήσει το επόμενο IPhone χωρίς είσοδο για φυσική sim και σε κάποιες ευρωπαϊκές χώρες. Άρα η esim θα είναι μονόδρομος.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, paanos said:

Δοκιμάζεται και αυτή 

Τι εννοείς φίλε μου; γίνονται δοκιμές πάνω στην extra SIM και e sim;

Έχουμε κάποιο χρονοδιάγραμμα για τη διάθεσή τους; κάποια πληροφορία που να μπορεί να δοθεί;

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Για την eSIM. Δοκιμάζεται λύση σε όλα τα δίκτυα του group (δεν έχει αν θυμάμαι σωστά σε κανένα δίκτυο eSIM).

 

Link to comment
Share on other sites

Για extra sim θα γίνει κάτι;

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Θεωρητικά υποστηρίζεται αλλά ακόμα δεν υπάρχει κάτι. Ούτε στα άλλα δίκτυα υπάρχει κάτι 

Link to comment
Share on other sites

Just now, paanos said:

Θεωρητικά υποστηρίζεται αλλά ακόμα δεν υπάρχει κάτι. Ούτε στα άλλα δίκτυα υπάρχει κάτι 

Εννοείς τα άλλα δίκτυα του γκρουπ, γιατί στα ελληνικά δίκτυα υπάρχει extra sim.

Tι εννοείς όταν λες ότι θεωρητικά υποστηρίζεται, εφόσον δεν παρέχεται ακόμη ως υπηρεσία;

Νομίζω έγινα κατανοητός του τι εννοώ ως extra SIM.

Μία data only sim πού μπορεί να δουλέψει ανεξάρτητα από την κυρία sim της σύνδεσης όχι κάτι σαν την twin sim την οποία έχω

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, Arinos said:

Έπρεπε να είχε βγάλει όπως και esim. Για το 2ο ήδη ακούγονται κάποιες φήμες ότι η apple θα κυκλοφορήσει το επόμενο IPhone χωρίς είσοδο για φυσική sim και σε κάποιες ευρωπαϊκές χώρες. Άρα η esim θα είναι μονόδρομος.

+ότι πολλοί τουρίστες ή γενικά ταξιδιώτες, αποκλείουν την nova ως επιλογή για προσωρινό πρόγραμμα όσο βρίσκονται στην Ελλάδα καθώς το κινητο τους μπορεί να υποστηρίζει dual sim μόνο με e-sim ή να δέχεται μόνο e-sim

Link to comment
Share on other sites

Για τουριστες θεωρω οτι το πιο συμφέρον ειναι το κιου που έχει (ακόμα) τα Q STAR, όπου τα λεπτά ομιλιας ειναι και για ΕΕ, ΗΠΑ, Καναδα, Αυστραλια και ειναι ανα δευτερόλεπτο. 

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Mobileras said:

Για τουριστες θεωρω οτι το πιο συμφέρον ειναι το κιου που έχει (ακόμα) τα Q STAR, όπου τα λεπτά ομιλιας ειναι και για ΕΕ, ΗΠΑ, Καναδα, Αυστραλια και ειναι ανα δευτερόλεπτο. 

Κανεις λαθος. Ο τουρίστας νοιάζεται για τα δεδομενα που με την περιαγωγή είναι περιορισμένα.( για ομιλία με εξωτερικο υπάρχουν τα κοινωνικά δίκτυα).  Και αυτο που ειπα εγω είναι ότι δυσκολα θα επιλέξουν την nova αφου δεν προσφέρει esim. Αλλά και στις άλλες εταιρίες είναι δύσκολο, όταν ζητάνε χρονοβόρα ταυτοποίηση, τη στιγμή που σε άλλες χωρες αγοράζεις μια σιμ στο αεροδρόμιο και εισαι κομπλέ!

Edited by panos43
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, p_k said:

Εννοείς τα άλλα δίκτυα του γκρουπ, γιατί στα ελληνικά δίκτυα υπάρχει extra sim.

Tι εννοείς όταν λες ότι θεωρητικά υποστηρίζεται, εφόσον δεν παρέχεται ακόμη ως υπηρεσία;

Νομίζω έγινα κατανοητός του τι εννοώ ως extra SIM.

Μία data only sim πού μπορεί να δουλέψει ανεξάρτητα από την κυρία sim της σύνδεσης όχι κάτι σαν την twin sim την οποία έχω

Ναι σωστά. Σαν υποδομή η Extra SIM υπάρχει, εμπορικά δεν το δίνουν 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, paanos said:

Ναι σωστά. Σαν υποδομή η Extra SIM υπάρχει, εμπορικά δεν το δίνουν 

Μήπως γνωρίζεις ποτέ θα δοθεί εμπορικά? 

Αν θυμάμαι καλά είχε αναφερθεί εδώ πως θα δώσουν extra sim μέχρι το καλοκαίρι. 

Edited by dasnowy

Nova Mobile Business Unlimited + Vodafone CU

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, paanos said:

Ναι σωστά. Σαν υποδομή η Extra SIM υπάρχει, εμπορικά δεν το δίνουν 

Ποια υποδομή ακριβως; Απλή SIM είναι σαν  τις άλλες που απλώς εχει άλλη χρήση και λειτουργία 

Link to comment
Share on other sites

Just now, panos43 said:

Ποια υποδομή ακριβως; Απλή SIM είναι σαν  τις άλλες που απλώς εχει άλλη χρήση και λειτουργία 

Το οποίο προϋποθέτει ανάλογες τρόποποιιησεις σε billing και CRM (βάλε καμία 100αδα χιλιάδες στην καλύτερη). 

Link to comment
Share on other sites

Όσο και να κοστίζει, πρέπει να τη δώσουν την υπηρεσία.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, TakeOverNet said:

Το οποίο προϋποθέτει ανάλογες τρόποποιιησεις σε billing και CRM (βάλε καμία 100αδα χιλιάδες στην καλύτερη). 

Υπάρχουν από εποχής wind one (2010) που ο κουβάς μοιραζόταν σε κινητό και σταθερό. Μπορεί να χρησιμοποιηθεί για δεύτερη συνδεση κινητής (στην ουσία Extra SIM).

Γίνεται και με άλλους τρόπους αν δεν υπήρχε η υποδομή. Εγώ πιστεύω ότι δεν θα δούμε επειδή ούτε στα άλλα δίκτυα της UG υπάρχει κάτι αντίστοιχο.

αντίθετα, περιμένουμε eSIM σε κάποια φάση γιατί ήδη δοκιμάζεται σε όλο το Group μια λύση. Αυτό μπορεί να οδηγήσει σε βατερλό, έχουμε δει παραδείγματα από άλλες εταιρίες που έχουν πάρει ατόφιες λύσεις άλλων χωρών και είχαν σοβαρά θέματα..

Edited by paanos
Link to comment
Share on other sites

Extrasim δεν έχει το γρουπ united ή κάνω λάθος ;

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Nova: Τα πάντα για τα συμβόλαια, επιδοτήσεις, προγράμματα, χρεώσεις κλπ

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...