Jump to content

Nova: Τα πάντα για τα συμβόλαια, επιδοτήσεις, προγράμματα, χρεώσεις κλπ


Eliseos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

26 minutes ago, panos43 said:

Καλησπερα έχω καρτοκινητό f2g και θελω να μεταβώ σε κατι πιο εξυπηρετικό. Με ενδιαφέρουν απεριόριστα λεπτα, 10-15 GB και κόστος να μην ξεπερνάει 15-18 ευρώ. 

 

Στη nova δεν υπάρχει τέτοιο πρόγραμμα. 

Το πιο κοντινό σε αυτό που θες είναι στο cu liquid με 16 ευρώ το μήνα που έχεις απεριόριστα λεπτα, 9,5gb και 1 μήνα δώρο. 

Nova Mobile Business Unlimited + Vodafone CU

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πριν, p_k said:

Μετά τη συνένωση παρατηρούνται καθυστερήσεις, που μπορεί να φτάνουν και τις πέντε μέρες έως μία εβδομάδα. Από προσωπική εμπειρία το λέω αυτό.

Μην ανησυχείς πάντως θα σου έρθει ο λογαριασμός. 😂

3-4 χρόνια τώρα το θυμάμαι να γίνεται αυτό, είναι γενικό το κακό… Παλι το συζητούσαμε πριν μερικά χρόνια 😛

Link to comment
Share on other sites

Με αφορμή αυτό που ανέφερε ο χρήστης spiliot ....

https://nova.gr/eksipiretisi-pelatwn/diktio-kalipsi/ti-einai-to-wifi-calling-kai-pos-leitourgei

Δηλαδή αν το ρούτερ σε όποια χώρα κι αν είσαι σε δώσει vowifi, καλείς σαν να είσαι Ελλάδα....
Δηλαδή Κολομβία μπουκαρεις wifi και μια χαρά!
Τι λες τώρα!!!!!!!

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, rebel1 said:

Με αφορμή αυτό που ανέφερε ο χρήστης spiliot ....

https://nova.gr/eksipiretisi-pelatwn/diktio-kalipsi/ti-einai-to-wifi-calling-kai-pos-leitourgei

Δηλαδή αν το ρούτερ σε όποια χώρα κι αν είσαι σε δώσει vowifi, καλείς σαν να είσαι Ελλάδα....
Δηλαδή Κολομβία μπουκαρεις wifi και μια χαρά!
Τι λες τώρα!!!!!!!

Sent from my iPhone using Tapatalk

Πολύ ενδιαφέρον…πραγματικά η Nova συνεχίσει να μας εκπλήσσει.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Μόνο η nova το δίνει στο εξωτερικό...
Απορώ πώς δεν το είχε αναφέρει κανένας μέχρι σήμερα
Βάζω στοίχημα ότι ούτε οι ίδιοι οι υπάλληλοι της εταιρείας δεν το γνωρίζουν να το λένε σαν προώθηση...
-----------


Cosmote

Μπορώ να χρησιμοποιήσω την υπηρεσία COSMOTE WiFi Calling εκτός Ελλάδος;
Όχι. Η χρήση της υπηρεσίας ισχύει μόνο για κλήσεις που πραγματοποιούνται εντός Ελλάδας.

Ούτε η Vodafone

https://www.vodafone.gr/vodafone-ellados/arthra/oroi-chrisis-vodafone-wifi-calling/


Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πριν, panos43 said:

Καλησπερα έχω καρτοκινητό f2g και θελω να μεταβώ σε κατι πιο εξυπηρετικό. Με ενδιαφέρουν απεριόριστα λεπτα, 10-15 GB και κόστος να μην ξεπερνάει 15-18 ευρώ. 

 

Μόνο εκεί που είσαι βλέπω κάτι κοντά σε αυτό που ζητάς. Ρίξε μια ματιά κ στο liquid της κόκκινης. 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, kalitexnis_g said:

Παιδιά αυτό το screenshot είναι από το πρόγραμμα των 13€..

Τελικά το πήρε πίσω και δίνει 1Mbps μετά το τέλος των 2GB;

IMG_20230223_095757.jpg

Οντως άλλαξε; Πήραν χθες τον πατέρα μου τηλέφωνο να πάει το F2G του σε συμβολαιο…βέβαια δεν θέλει να μπει σε δέσμευση. Του έδιναν στα 27€ το συμβολαιο με 15Gb και ομιλια,sms απεριόριστα με 3 πάγια δώρο. Εγώ προσωπικα θέλω να κρατησω ένα δίκτυο, τώρα που θα πάω Θεσσαλονίκη ίσως πάρω μια κάρτα Nova να δω τις ταχύτητες στα σημεία που κινούμαι. 

Edited by Nikolas14

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Nikolas14 said:

Οντως άλλαξε; Πήραν χθες τον πατέρα μου τηλέφωνο να πάει το F2G του σε συμβολαιο…βέβαια δεν θέλει να μπει σε δέσμευση. Του έδιναν στα 27€ το συμβολαιο με 15Gb και ομιλια,sms απεριόριστα με 3 πάγια δώρο. Εγώ προσωπικα θέλω να κρατησω ένα δίκτυο, τώρα που θα πάω Θεσσαλονίκη ίσως πάρω μια κάρτα Nova να δω τις ταχύτητες στα σημεία που κινούμαι. 

Νικόλα έτσι και αλλιώς τώρα η Victus αναβαθμίζει αβέρτα Θεσσαλονίκη μην βιαστείς άσε να περάσει ένα εξάμηνο πριν κατασταλάξεις. 

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, kalitexnis_g said:

Παιδιά αυτό το screenshot είναι από το πρόγραμμα των 13€..

Τελικά το πήρε πίσω και δίνει 1Mbps μετά το τέλος των 2GB;

IMG_20230223_095757.jpg

Αν έδιναν κ τη δυνατότητα να προσθέσεις κ κανένα πακέτο gb θα ήταν σούπερ 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, hercoulis said:

Αν έδιναν κ τη δυνατότητα να προσθέσεις κ κανένα πακέτο gb θα ήταν σούπερ 

Υπάρχει η δυνατότητα να βάλεις απεριόριστα.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, cmvr said:

Νικόλα έτσι και αλλιώς τώρα η Victus αναβαθμίζει αβέρτα Θεσσαλονίκη μην βιαστείς άσε να περάσει ένα εξάμηνο πριν κατασταλάξεις. 

Ακριβώς αυτό, περιμένω μέχρι τέλος του έτους να λήξουν όλα τα συμβόλαια και να δούμε. Σκεφτόμαστε με τον πατέρα μου από ένα απεριόριστο συμβολαιο ο καθένας και οπτική ίνα στα σπίτια.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, kalitexnis_g said:

Παιδιά αυτό το screenshot είναι από το πρόγραμμα των 13€..

Τελικά το πήρε πίσω και δίνει 1Mbps μετά το τέλος των 2GB;

IMG_20230223_095757.jpg

Αυτο ισχυει μόνο για το πρόγραμμα με τα 13€ ; Γιατί στο 15GB μου βγάζει απλα αυτο.

EF1317F5-8194-4526-B1AB-892199249B45.jpeg

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Nikolas14 said:

Ακριβώς αυτό, περιμένω μέχρι τέλος του έτους να λήξουν όλα τα συμβόλαια και να δούμε. Σκεφτόμαστε με τον πατέρα μου από ένα απεριόριστο συμβολαιο ο καθένας και οπτική ίνα στα σπίτια.

Αν είναι στον ίδιο ΑΦΜ τότε όλα τα κινητά θα πάνε στα 27€ ο μήνας, δεν είναι άσχημη τιμή. Βέβαια τελευταία παίζουν κάποιες τρελές προσφορές από τις άλλες 2 εταιρίες.

Link to comment
Share on other sites

Σε όλα τα μη απεριόριστα data, ισχύον τα πρόσθετα πακέτα δεδομένων με τις τιμές που αναγράφει


Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, panos43 said:

Αυτο ισχυει μόνο για το πρόγραμμα με τα 13€ ; Γιατί στο 15GB μου βγάζει απλα αυτο.

EF1317F5-8194-4526-B1AB-892199249B45.jpeg

Παιδιά εγώ το screenshot το έβαλα από κινητό φίλου ακριβώς επειδή μου έκανε εντύπωση. Δεν ξέρω τίποτα παραπάνω.

Δεν ξέρω επίσης αν ξέρει η Nova τι ισχύει τελικά.

Link to comment
Share on other sites

-Είναι κ αυτό ένα θέμα…
 

-Αυτο το να προσθέσεις έξτρα γίγα όποτε θες μου διέφευγε. 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας. 

Έχω άυτο το πρόγραμμα από την πρώτη μέρα κυκλοφορίας του, 

Η ταχύτητα μετά τήν κατανάλωση των 2 gb είναι στα 384 kbps και ας γράφει 1 mbps η εφαρμογή. 

Screenshot_20230224_075118.jpg

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Antonio21 said:

Καλημέρα σας. 

Έχω άυτο το πρόγραμμα από την πρώτη μέρα κυκλοφορίας του, 

Η ταχύτητα μετά τήν κατανάλωση των 2 gb είναι στα 384 kbps και ας γράφει 1 mbps η εφαρμογή. 

Screenshot_20230224_075118.jpg

Μάλιστα.. ευχαριστούμε για την πληροφορία. Κατά τα άλλα, πώς είναι το σερφάρισμα με την 384;

Link to comment
Share on other sites

Έως 1 mbps γράφει.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πριν, Antonio21 said:

Καλημέρα σας. 

Έχω άυτο το πρόγραμμα από την πρώτη μέρα κυκλοφορίας του, 

Η ταχύτητα μετά τήν κατανάλωση των 2 gb είναι στα 384 kbps και ας γράφει 1 mbps η εφαρμογή. 

Screenshot_20230224_075118.jpg

384??🤔

Τι να κάνει ένας άνθρωπος σήμερα με αυτή τη ταχύτητα. Ήμαρτον.

Δε πάνε καλαα

Edited by Nickchris36
Pocophone F3 5G
Link to comment
Share on other sites

On 22/2/2023 at 3:19 ΜΜ, Arinos said:

Κι εμένα κάθε 18 μου βγαίνει ο λογαριασμός αλλά ούτε Γενάρη βγήκε ούτε τώρα Φλεβάρη βγήκε. Μου ήρθε όμως μήνυμα πριν από λίγο να τον πληρώσω για να μην μπει φραγή στο μέλλον.

Μου ήρθε ο λογαριασμός σε μήνυμα και e-mail αλλά στην εφαρμογή εμφάνισε μόνο τον προηγούμενο που έχει λήξει.

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πριν, p_k said:

Έως 1 mbps γράφει.

Διάβασες τι έγραψε ο @Antonio21;;

ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ 1Mbps. Είναι 384.

Θα σου στέλνουμε κείμενα να μας διαβάζεις γιατί δεν ξέρουμε να διαβάζουμε.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Nova: Τα πάντα για τα συμβόλαια, επιδοτήσεις, προγράμματα, χρεώσεις κλπ

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...