Jump to content

Nova: Τα πάντα για τα συμβόλαια, επιδοτήσεις, προγράμματα, χρεώσεις κλπ


Eliseos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

3 ώρες πριν, AlexM2 said:

Θα φας ποινή κανονικά. Κοιτάς το πίνακι του συμβολαίου σου και μετά προχωράς. Γιατί εσύ μπορεί να έχεις προπληρώσει τον μήνα αλλά το ποσό της ποινής μπορεί να είναι μεγαλύτερο του παγίου που έχεις προπληρώσει. Οπότε μην κάνεις βιαστικές κινήσεις. Αν δεν έχεις το συμβόλαιο πάρε τηλ την εξυπηρέτηση και μάθε πόσο είναι η ποινή. 

image.thumb.png.de8a8ff7d3279fc0c9d2f3958507b7e6.png

Προφανώς δεν "κουνιέμαι" μέχρι τις 20/3 που υπέγραψα..

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, geodimis said:

image.thumb.png.de8a8ff7d3279fc0c9d2f3958507b7e6.png

Προφανώς δεν "κουνιέμαι" μέχρι τις 20/3 που υπέγραψα..

Αν καίγεσαι να φύγεις το ποσό είναι 11€ αν κάνεις υπομονή οποιαδήποτε κίνηση κάνε την όσο πιο κοντά(2-3 μέρες πρινμιας και η φορητότητα θέλει κάποιες μέρες να γίνει) στην ημερομηνία λήξης για να μην  πληρώσεις ρήτρα 

Edited by AlexM2
Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, AlexM2 said:

Αν καίγεσαι να φύγεις το ποσό είναι 11€ αν κάνεις υπομονή οποιαδήποτε κίνηση κάνε την όσο πιο κοντά(2-3 μέρες πρινμιας και η φορητότητα θέλει κάποιες μέρες να γίνει) στην ημερομηνία λήξης για να μην  πληρώσεις ρήτρα 

Αυτό θα κάνω γύρω στις 17-18. Αν μου πούνε να χάσω το δικαίωμα υπαναχώρησης 14ημερών να το δεχτώ η να το κρατήσω για να δώσω «χρόνο» στη nova για αντιπροσφορά; Ρωτάω γιατί πρακτικά δεν έχω κάποιο πρόβλημα, τιμή χαμηλότερη θέλω να τσιμπήσω. 

Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, geodimis said:

Αυτό θα κάνω γύρω στις 17-18. Αν μου πούνε να χάσω το δικαίωμα υπαναχώρησης 14ημερών να το δεχτώ η να το κρατήσω για να δώσω «χρόνο» στη nova για αντιπροσφορά; Ρωτάω γιατί πρακτικά δεν έχω κάποιο πρόβλημα, τιμή χαμηλότερη θέλω να τσιμπήσω. 

Αν το κρατήσεις η αίτηση θα προχωρήσει μετά από 14 μέρες και μετά δε θα έχεις δικαίωμα υπαναχώρησης σε περίπτωση αντιπροσφοράς. Αν επιλέξεις να το χάσεις η αίτηση θα προχωρήσει αμέσως και θα έχεις δικαίωμα υπαναχώρησης μέχρι να ενεργοποιηθεί το νέο συμβόλαιο. Μετά το χάνεις.

17 ώρες πριν, ilka71 said:

παιδια τωρα εχω το ρουτερ tecnicolor το ασπρο το οριζοντιο που μας φερανε πριν 2 χρονια με την εγκατασταση της οπτικης.αλλα καθε εβδομαδα θα κανουμε κανα δυο ρεσταρτ γιατι η ταχυτητα στο ps5 ,pc πεφτει στα 50gbps αντι 99 και κολλανε τα παιχνιδια που παιζει ο μικρος.υπαρχει αλλη συσκευη να ζητησω η καποια ρυθμιση να κανω?

Δε θα έπρεπε να το κάνει αυτό με FTTH. Πάρε κάνα τηλέφωνο στην εξυπηρέτηση. Εμένα μου έδωσαν σε δύο συνδέσεις 24άρες που είχα κάνει το ZTE H288A και λειτουργεί πολύ καλά.

Nova Mobile Business Unlimited + Vodafone CU

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, dasnowy said:

Αν το κρατήσεις η αίτηση θα προχωρήσει μετά από 14 μέρες και μετά δε θα έχεις δικαίωμα υπαναχώρησης σε περίπτωση αντιπροσφοράς. Αν επιλέξεις να το χάσεις η αίτηση θα προχωρήσει αμέσως και θα έχεις δικαίωμα υπαναχώρησης μέχρι να ενεργοποιηθεί το νέο συμβόλαιο. Μετά το χάνεις.

Δε θα έπρεπε να το κάνει αυτό με FTTH. Πάρε κάνα τηλέφωνο στην εξυπηρέτηση. Εμένα μου έδωσαν σε δύο συνδέσεις 24άρες που είχα κάνει το ZTE H288A και λειτουργεί πολύ καλά.

Θα συμφωνήσω,εγώ και εγώ το ZTE και πριν είχα ένα Zyxel. 
Μέρα με τη νύχτα η απόδοση και το σήμα του WiFi.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Έχω adsl έως 24Mbps στο nova και κάθε δυο τρεις εβδομάδες υπάρχουν διακοπές στη σύνδεση και οι ταχύτητες δεν ξεπερνάνε τα 2Mbps. Έχει έρθει τρεις φορές τεχνικός χωρίς να διαπιστώσει κάποιο πρόβλημα. To συμβόλαιό μου λήγει 12/2023. Τι συμβουλεύετε να κάνω?

Link to comment
Share on other sites

Έχω adsl έως 24Mbps στο nova και κάθε δυο τρεις εβδομάδες υπάρχουν διακοπές στη σύνδεση και οι ταχύτητες δεν ξεπερνάνε τα 2Mbps. Έχει έρθει τρεις φορές τεχνικός χωρίς να διαπιστώσει κάποιο πρόβλημα. To συμβόλαιό μου λήγει 12/2023. Τι συμβουλεύετε να κάνω?

Δίπλα σου γείτονες πόσο πιάνουν;
Εσωτερική καλωδίωση έχεις ελέγξει;
2 σημαίνει ότι είσαι οριακά σε κάλυψη δικτύου, δηλαδή το DSLAM είναι πολλά χλμ μακριά σου.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

Συνήθως είμαι στα 6 με 7 Mbps. Στα 2 είναι κάθε 2-3 εβδομάδες όταν υπάρχουν και οι διακοπές (μέχρι και 770Kbps έχω δει)

Ο τεχνικός είχε ελέγξει και την εσωτερική καλωδίωση ότι δεν είχε απώλειες. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, mikepaltri said:

Συνήθως είμαι στα 6 με 7 Mbps. Στα 2 είναι κάθε 2-3 εβδομάδες όταν υπάρχουν και οι διακοπές (μέχρι και 770Kbps έχω δει)

Ο τεχνικός είχε ελέγξει και την εσωτερική καλωδίωση ότι δεν είχε απώλειες. 

Τσέκαρε τη γειτονιά σου, εαν υπάρχει στο τετράγωνό σου καμπίνα VDSL (Ειναι πιο παχιες και ακους θορυβο απο αερα αν πας διπλα τους) και βαλε VDSL, οι τιμες ειναι ανταγωνιστικες και ειναι κριμα να παιρνεις ADSL απο το αστικο κεντρο εφοσον ειναι τοσο μακρια. 
Εάν δεν εχεις VDSL ελεγξε εαν η περιοχη σου καλυπτεται απο FTTH.
Τελος αν δεν καλυπτεσαι καθολου ισως ο ΟΤΕ σε βολεψει γιατι θα προσπαθησουν περισσοτερο για καλυτερη ποιοτητα στη γραμμη.

Edited by stathis123

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

Έχω 100αρα και στην αρχή έπιανα 80-90.

Σταδιακά σε δυο χρόνια έγινε 70. Φέτος έχει πάει 68 στη καλύτερη.

Ήρθε τεχνικός και μου λέει φταίει η καλωδίωση του σπιτιού.

ΟΚ λέω, αλλά γιατί στην αρχή έπιανα παραπάνω?

Κάποιο βραχυκύκλωμα στις πρίζες σου.

Έκαναν restart στη γραμμή γιατί έκανε συνέχεια αποσυνδέσεις και ώρα δε κάνει.

Όταν όμως κάποιος ανεβάζει κάτι, δε μπορούμε να δούμε όυτε βίντεο.

Καμιά στυμβουλή?

make love not work
Link to comment
Share on other sites

Έχω 100αρα και στην αρχή έπιανα 80-90.
Σταδιακά σε δυο χρόνια έγινε 70. Φέτος έχει πάει 68 στη καλύτερη.
Ήρθε τεχνικός και μου λέει φταίει η καλωδίωση του σπιτιού.
ΟΚ λέω, αλλά γιατί στην αρχή έπιανα παραπάνω?
Κάποιο βραχυκύκλωμα στις πρίζες σου.
Έκαναν restart στη γραμμή γιατί έκανε συνέχεια αποσυνδέσεις και ώρα δε κάνει.
Όταν όμως κάποιος ανεβάζει κάτι, δε μπορούμε να δούμε όυτε βίντεο.
Καμιά στυμβουλή?
και σ εμάς όταν απλά βλέπω ματς streaming ο μικρός λαγκαρει στα online παιχνίδια του είτε με powerlines είτε με wifi. η ταχύτητα είναι μεν 95 και με wifi και με powerlines αλλά όταν λαγκαρει μπαίνει στο ps5 στις ρυθμίσεις και βλέπει 45!κάνω επανεκκίνηση το ρουτερ φτιάχνει και την άλλη μέρα η την μεθεπόμενη τα ίδια.

Sent from my SM-G990B2 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας,

Ονομάζομαι Μυριαγκός Βλάσης και μέχρι πρότινος ήμουν κάτοχος του σταθερού τηλεφώνου 2114178391. Στα τέλη του καλοκαιριού και ενώ είχε λήξει το συμβόλαιο που είχα, έκανα ανανέωση του συμβολαίου. Τέλη Σεπτεμβρίου απολύθηκα από την εργασία μου και αποφάσισα να εγκαταλείψω την Αθήνα και να έρθω στην Κέρκυρα και συγκεκριμένα σε ένα από τα πιο τουριστικά μέρη του νησιού, στις Μπενίτσες,όπου βρήκα νέο σπίτι. Πήγα λοιπόν σε τρία καταστήματα wind ( the mall Athens, Κορίνθου και Κέρκυρας ) για να κινήσω τη διαδικασία για μετακόμιση της γραμμής. Με έκπληξη μου και στα τρία καταστήματα με ενημέρωσαν ότι στις Μπενίτσες δεν υπάρχει κάλυψη δικτύου και δεν μπορώ να προχωρήσω σε μετακόμιση της γραμμής. Δεδομένου αυτού υπέγραψα να γίνει διακοπή της γραμμής. Με ενημέρωσαν ωστόσο πως μέχρι να γίνει η διακοπή αν υπάρχει κάποιο άλλο σπίτι για να γίνει μετακόμιση της γραμμής μπορεί να γίνει και να γλιτώσω και τα τέλη διακοπής του συμβολαίου. 2 Ιανουαρίου με κάλεσαν από τα κεντρικά και με ενημέρωσαν ότι μπορώ μέχρι την επόμενη μέρα να προχωρήσω σε μετακόμιση της γραμμής. Με ενημέρωσαν επίσης ότι θα με καλέσουν και την επόμενη μέρα για να γίνει οριστική ενημέρωση.Αποφάσισα λοιπόν να γίνει η μετακόμιση της γραμμής στο πατρικό μου σπίτι στην Κόρινθο. Απευθυνόμενος λοιπόν στα 3 καταστήματα που σας είπα και πριν, με μεγάλη μου έκπληξη με ενημέρωσαν πως λόγω της αλλαγής στο ιδιοκτησιακό καθεστώς από wind σε Nova , δεν μπορούν να προχωρήσουν σε μετακόμιση και αίτηση και πως αυτό δεν θα είναι δυνατόν για βδομάδες. Μετά από αυτό προσπάθησα να επικοινωνήσω με τα κεντρικά σας ωστόσο δεν κατέστη δυνατόν. Ούτε με καλέσατε όπως είχατε πει εσείς. Προς έκπληξή μου λοιπόν έλαβα τον τελικό λογαριασμό για το σταθερό μου το οποίο ανέρχεται στο ποσό των 187.60€. Σας ρωτάω λοιπόν και θέλω μια υπεύθυνη απάντηση. Σε τι ευθύνομαι εγώ για το ότι δεν υποστηρίζεται η ίσως πιο τουριστική περιοχή της Κέρκυρας, από το δίκτυο της κατά τ'άλλα πιο αναπτυσσόμενης εταιρείας τηλεπικοινωνιών της χώρας; Σε τι ευθύνομαι εγώ για το γεγονός ότι σας έκανα τη χάρη και αντί να το παρατήσω στην τύχη του το θέμα βρήκα τρόπο να γίνει μετακόμιση της γραμμής στην Κόρινθο; Σε τι ευθύνομαι εγώ για το γεγονός ότι δεν ήσασταν εσείς σε θέση να προχωρήσετε σε μετακόμιση της γραμμής εντός της διορίας που μου είχατε δώσει λόγω εσωτερικών διαδικασιών της εταιρίας σας; Σε τι ευθύνομαι εγώ για το γεγονός ότι δεν δόθηκε παράταση στη διορία που μου είχατε δώσει, αφού εσείς είχατε την ευθύνη που δεν μπορεί να γίνει η μετακόμιση ούτε στην Κόρινθο; Κατόπιν όλων αυτών των απίστευτων απευθύνθηκα στο δικηγόρο μου και συνήγορο του Πολίτη. Ενημέρωσα όλα τα γνωστά φόρουμ ( insomnia.gr , myphone.gr κ.α.) και είμαστε εν αναμονή της έκβασης της υπόθεσης από πλευράς σας.
Αναμένω λοιπόν ενημέρωση για το αν ισχύει ο λογαριασμός που έχω λάβει κι αν όντως έχετε απαίτηση αυτών των χρημάτων για να κινηθώ κι εγώ αναλόγως. Σε αυτό το σημείο να αναφέρω ότι υπήρξα υπεύθυνος καταστήματος της wind Πετρούπολης πριν χρόνια, όπως και εργάστηκα για ένα χρόνο στο κατάστημα του the mall Athens στο Μαρούσι. Γνωρίζω λεπτομερώς λοιπόν το τι συμβαίνει σε τέτοια θέματα.
Παρακαλώ όπως προχωρήσετε άμεσα σε αφαίρεση του συγκεκριμένου ποσού από τον λογαριασμό μου. Σε αντίθετη περίπτωση θα προχωρήσουμε σε εγγραφή καταγγελία σε όλα τα μέσα και τους φορείς που μπορούμε.

Με εκτίμηση,
Μυριαγκός Βλάσης

Αυτό στάλθηκε χθες στη Νόβα πλέον. Εν αναμονή απάντησης.

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Σε συνέχεια του παραπάνω η απάντηση της Νόβα:

AΓAΠHTE ΣYNΔPOMHTH, EXOYME OΛOKΛHPΩΣEI TON EΛEΓXO TOY ΛOΓAPIAΣMOY ΣAΣ ΓIA TON THΛEΦΩNIKO APIΘMO 211******* KATOΠIN THΣ ΠPOΣΦATHΣ EΠIKOINΩNIAΣ ΣAΣ KAI EXEI AΦAIPEΘEI TO ΠOΣO 152,10€ ΠPO ΦΠA. TO NEO YΠOΛOIΠO ΠPOΣ EΞOΦΛHΣH EINAI 19€. H OMAΔA EΞYΠHPETHΣHΣ NOVA EINAI ΠANTA ΣTH ΔIAΘEΣH ΣAΣ ME OΛOYΣ TOYΣ ΔIAΘEΣIMOYΣ TPOΠOYΣ EΠIKOINΩNIAΣ https://nova.gr/eksipiretisi-pelatwn/epikoinonia/forma-epikoinonias


Στάλθηκε από το SM-S918B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

40 minutes ago, okourkoulos said:

Έχω 100αρα και στην αρχή έπιανα 80-90.

Σταδιακά σε δυο χρόνια έγινε 70. Φέτος έχει πάει 68 στη καλύτερη.

Ήρθε τεχνικός και μου λέει φταίει η καλωδίωση του σπιτιού.

ΟΚ λέω, αλλά γιατί στην αρχή έπιανα παραπάνω?

Κάποιο βραχυκύκλωμα στις πρίζες σου.

Έκαναν restart στη γραμμή γιατί έκανε συνέχεια αποσυνδέσεις και ώρα δε κάνει.

Όταν όμως κάποιος ανεβάζει κάτι, δε μπορούμε να δούμε όυτε βίντεο.

Καμιά στυμβουλή?

Στο xDSL η ταχύτητα εξαρτάται από πολλούς παράγοντες. Ένας από αυτούς είναι ο Η/Μ θόρυβος και ένα είδος του είναι το crosstalk - δηλαδή η επίδραση που έχουν κοντινές γραμμές στην δικιά σου.

Εάν πριν λίγα χρόνια είχατε 10 άνθρωποι VDSL πάνω στην πλεξούδα με τα καλώδια και τώρα γίνατε 40, είναι λογικό να έχει ελαττωθεί η μέγιστη επιτεύξιμη ταχύτητα. Αντίστοιχα μπορεί να υπάρχουν και άλλες πηγές θορύβου, όπως κινητήρες, φούρνοι μικροκυμάτων, κλπ.

Για όλα αυτά δεν μπορείς να κάνεις πολλά. Αυτό που περνάει από το χέρι σου είναι πρωτίστως η εσωτερική καλωδίωση του διαμερίσματος και δευτερεύοντως αυτή της πολυκατοικίας. Σε ταχύτητες πάνω από 50Mbps είναι σημαντικό να έχεις καλώδιο σε καλή κατάσταση, και απαραίτητα να μην έχεις καθόλου διακλαδώσεις στο ζεύγος που πάει στο μόντεμ/ρούτερ. Αυτό σημαίνει ότι εάν έχεις πολλές τηλεφωνικές πρίζες παράλληλα συνδεδεμένες, θα πρέπει να τις αποσυνδέσεις και να κρατήσεις μόνο την 1η όπως έρχεται το καλώδιο από έξω. Εάν το κάνεις αυτό, μετά κοιτάς και το καλώδιο από τον κατανεμητή του κτιρίου μέχρι εσένα.

 

25 minutes ago, ilka71 said:

και σ εμάς όταν απλά βλέπω ματς streaming ο μικρός λαγκαρει στα online παιχνίδια του είτε με powerlines είτε με wifi. η ταχύτητα είναι μεν 95 και με wifi και με powerlines αλλά όταν λαγκαρει μπαίνει στο ps5 στις ρυθμίσεις και βλέπει 45!κάνω επανεκκίνηση το ρουτερ φτιάχνει και την άλλη μέρα η την μεθεπόμενη τα ίδια.

Sent from my SM-G990B2 using Tapatalk

Αυτό μοιάζει με θέμα του ρούτερ. Ιδανικά θέλουμε κάποιο υποτυπώδες QoS στο ρούτερ για καλύτερη διαχείριση κίνησης σε κατάσταση κορεσμού. Οι συσκευές των παρόχων πολύ σπάνια είναι καλές σε αυτό. Όταν δεν μπορεί να το κάνει το ρούτερ, η άλλη λύση είναι να βάζεις όρια στις συσκευές. Πχ εάν στο streaming σου μπορείς να βάλεις χειρότερη ποιότητα, θα αποσυμφορηθεί η γραμμή για τους υπόλοιπους...

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, minast said:

Στο xDSL η ταχύτητα εξαρτάται από πολλούς παράγοντες. Ένας από αυτούς είναι ο Η/Μ θόρυβος και ένα είδος του είναι το crosstalk - δηλαδή η επίδραση που έχουν κοντινές γραμμές στην δικιά σου.

Εάν πριν λίγα χρόνια είχατε 10 άνθρωποι VDSL πάνω στην πλεξούδα με τα καλώδια και τώρα γίνατε 40, είναι λογικό να έχει ελαττωθεί η μέγιστη επιτεύξιμη ταχύτητα. Αντίστοιχα μπορεί να υπάρχουν και άλλες πηγές θορύβου, όπως κινητήρες, φούρνοι μικροκυμάτων, κλπ.

Για όλα αυτά δεν μπορείς να κάνεις πολλά. Αυτό που περνάει από το χέρι σου είναι πρωτίστως η εσωτερική καλωδίωση του διαμερίσματος και δευτερεύοντως αυτή της πολυκατοικίας. Σε ταχύτητες πάνω από 50Mbps είναι σημαντικό να έχεις καλώδιο σε καλή κατάσταση, και απαραίτητα να μην έχεις καθόλου διακλαδώσεις στο ζεύγος που πάει στο μόντεμ/ρούτερ. Αυτό σημαίνει ότι εάν έχεις πολλές τηλεφωνικές πρίζες παράλληλα συνδεδεμένες, θα πρέπει να τις αποσυνδέσεις και να κρατήσεις μόνο την 1η όπως έρχεται το καλώδιο από έξω. Εάν το κάνεις αυτό, μετά κοιτάς και το καλώδιο από τον κατανεμητή του κτιρίου μέχρι εσένα.

 

Αυτό μοιάζει με θέμα του ρούτερ. Ιδανικά θέλουμε κάποιο υποτυπώδες QoS στο ρούτερ για καλύτερη διαχείριση κίνησης σε κατάσταση κορεσμού. Οι συσκευές των παρόχων πολύ σπάνια είναι καλές σε αυτό. Όταν δεν μπορεί να το κάνει το ρούτερ, η άλλη λύση είναι να βάζεις όρια στις συσκευές. Πχ εάν στο streaming σου μπορείς να βάλεις χειρότερη ποιότητα, θα αποσυμφορηθεί η γραμμή για τους υπόλοιπους...

το θεμα ειναι οτι και να λειπω απο το σπιτι και να μην ειναι κανεις πανω στην γραμμη πλην του γιου παλι μου στελνει screenshot 45 αντι για 95 ταχυτητα.αυτα στο ps5 ειδικα

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, ilka71 said:

το θεμα ειναι οτι και να λειπω απο το σπιτι και να μην ειναι κανεις πανω στην γραμμη πλην του γιου παλι μου στελνει screenshot 45 αντι για 95 ταχυτητα.αυτα στο ps5 ειδικα

Μη δείχνεις πολύ εμπιστοσύνη στους speedtest servers της sony. Εμένα το ps4 ο,τι να 'ναι λέει. Στο gaming γενικά δε σε ενδιαφέρει η ταχύτητα. Σε ενδιαφέρει το καλό ping και το nat type να είναι open. Για να έχεις το καλύτερο ping στο ps5 βάλε ethernet από το router στο ps5. Το ping επηρεάζεται πολύ στο wifi. Πιο παλιά που είχα το ps4 με wifi με το router να το χωρίζει ένας τοίχος, μόλις έκλεινα την πόρτα το ping ανέβαινε πάρα πολύ. Μετά πέρασα ethernet και ησύχασα. Μπορείς να δοκιμάσεις να βάλεις και το ps5 πρώτο στο qos του router σου, αν έχει. 

Nova Mobile Business Unlimited + Vodafone CU

Link to comment
Share on other sites

Μη δείχνεις πολύ εμπιστοσύνη στους speedtest servers της sony. Εμένα το ps4 ο,τι να 'ναι λέει. Στο gaming γενικά δε σε ενδιαφέρει η ταχύτητα. Σε ενδιαφέρει το καλό ping και το nat type να είναι open. Για να έχεις το καλύτερο ping στο ps5 βάλε ethernet από το router στο ps5. Το ping επηρεάζεται πολύ στο wifi. Πιο παλιά που είχα το ps4 με wifi με το router να το χωρίζει ένας τοίχος, μόλις έκλεινα την πόρτα το ping ανέβαινε πάρα πολύ. Μετά πέρασα ethernet και ησύχασα. Μπορείς να δοκιμάσεις να βάλεις και το ps5 πρώτο στο qos του router σου, αν έχει. 
τώρα αυτό με το qos δεν το ξέρω ένα technicolor μας έδωσε η wind για την 100αρα οπτική πριν 2 έτη.
ethernet καλώδιο δεν παίζει με γυναίκα στο σπίτι....

Sent from my SM-G990B2 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

τώρα αυτό με το qos δεν το ξέρω ένα technicolor μας έδωσε η wind για την 100αρα οπτική πριν 2 έτη.
ethernet καλώδιο δεν παίζει με γυναίκα στο σπίτι....

Sent from my SM-G990B2 using Tapatalk


Πες της ότι η μετάδοση δεδομένων μέσω Ethernet αδυνατίζει κι ομορφαίνει τις κύριες
Ενώ το wifi το αντίθετο...


Sent from my iPad using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

Κάθε 18 του Μήνα εκδίδεται ο λογαριασμός μου αλλά στο app δε βλέπω τίποτα ακόμα.Να πάρω τηλ λέτε?Η μου το κάναν δώρο?

🤣🤣😜

Θα θελα

Edited by Nickchris36
Pocophone F3 5G
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Nickchris36 said:

Κάθε 18 του Μήνα εκδίδεται ο λογαριασμός μου αλλά στο app δε βλέπω τίποτα ακόμα.Να πάρω τηλ λέτε?Η μου το κάναν δώρο?

🤣🤣😜

Θα θελα

Μετά τη συνένωση παρατηρούνται καθυστερήσεις, που μπορεί να φτάνουν και τις πέντε μέρες έως μία εβδομάδα. Από προσωπική εμπειρία το λέω αυτό.

Μην ανησυχείς πάντως θα σου έρθει ο λογαριασμός. 😂

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, p_k said:

Μετά τη συνένωση παρατηρούνται καθυστερήσεις, που μπορεί να φτάνουν και τις πέντε μέρες έως μία εβδομάδα. Από προσωπική εμπειρία το λέω αυτό.

Μην ανησυχείς πάντως θα σου έρθει ο λογαριασμός. 😂

Κρίμα...κ έλεγα μου τ κάναν δώρο...😜😜😜

Pocophone F3 5G
Link to comment
Share on other sites

Κι εμένα κάθε 18 μου βγαίνει ο λογαριασμός αλλά ούτε Γενάρη βγήκε ούτε τώρα Φλεβάρη βγήκε. Μου ήρθε όμως μήνυμα πριν από λίγο να τον πληρώσω για να μην μπει φραγή στο μέλλον.

Link to comment
Share on other sites

40 minutes ago, Arinos said:

Κι εμένα κάθε 18 μου βγαίνει ο λογαριασμός αλλά ούτε Γενάρη βγήκε ούτε τώρα Φλεβάρη βγήκε. Μου ήρθε όμως μήνυμα πριν από λίγο να τον πληρώσω για να μην μπει φραγή στο μέλλον.

Βγήκε.. εντάξει.. 🙂

Pocophone F3 5G
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα έχω καρτοκινητό f2g και θελω να μεταβώ σε κατι πιο εξυπηρετικό. Με ενδιαφέρουν απεριόριστα λεπτα, 10-15 GB και κόστος να μην ξεπερνάει 15-18 ευρώ. 

 

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Nova: Τα πάντα για τα συμβόλαια, επιδοτήσεις, προγράμματα, χρεώσεις κλπ

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...