Jump to content

Nova: Τα πάντα για τα συμβόλαια, επιδοτήσεις, προγράμματα, χρεώσεις κλπ


Eliseos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ΝΑΙ 

ή

ΚΡΥΦΑ ΝΑΙ

στο 1265.

https://www.f2g.gr/gr/f2g/support/rithmisis-asfalia-kinitou/pos-vlepo-tous-arithmous-pou-me-kalesan-otan-to-kinito-mou-itan-ektos-litourgias

Ισχύει και για συμβόλαια 

 

Powered by POCO X5 Pro 5G / NOVA 5G

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Με την υποσημείωση ότι αν υπάρχει ήδη τηλεφωνητής πρέπει να προηγηθεί ακύρωση όλων των προωθήσεων από το μενού του τηλεφώνου. Γίνεται και με κωδικό ##002# και αποστολή.

Edited by kmpatra
διόρθωση κωδικού εντολής δικτύου
Link to comment
Share on other sites

Παίδες τα φώτα σας. Συγγενής μου μου είπε ότι σχεδόν με το που λανσαρίστηκε το πρόγραμμα της nova με τα 2GB έκανε αίτηση φορητότητας από voda.

Παίζει να έχει περάσει ένας μήνας από τότε και πέρα από τη αρχική κλήση που του έκαναν ότι θα του στείλουν τη σιμ με κούριερ κτλ και μια ακόμη φορά που του είπαν ότι λόγο φόρτου, για αυτό έχουν καθυστερήσει, από τότε ούτε φωνή ούτε ακρόαση.

Τι φάση? Νόμιζα ότι εταιρίες κάνουν τα αδύνατα δυνατά  για να αποκτήσουν νέους πελάτες.

 

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, CptBill said:

Παίδες τα φώτα σας. Συγγενής μου μου είπε ότι σχεδόν με το που λανσαρίστηκε το πρόγραμμα της nova με τα 2GB έκανε αίτηση φορητότητας από voda.

Παίζει να έχει περάσει ένας μήνας από τότε και πέρα από τη αρχική κλήση που του έκαναν ότι θα του στείλουν τη σιμ με κούριερ κτλ και μια ακόμη φορά που του είπαν ότι λόγο φόρτου, για αυτό έχουν καθυστερήσει, από τότε ούτε φωνή ούτε ακρόαση.

Τι φάση? Νόμιζα ότι εταιρίες κάνουν τα αδύνατα δυνατά  για να αποκτήσουν νέους πελάτες.

 

Δεν ξέρω αν εννοείς το πακέτο Unlimited σε σταθερά, κινητά, sms και 2GB με 13€, αλλά στην περίπτωσή μου από καρτοκινητό Q, σε 2 μέρες ήρθε ο courier, υπέγραψα το συμβόλαιο και παρέλαβα τις 2 sim (για 2 νούμερα) και από την επομένη κόπηκε η σύνδεση με την Q, έβαλα τις sim στα 2 κινητά και λειτουργούν μια χαρά.

Link to comment
Share on other sites

Με βάση τον κανονισμό της εεττ θα έπρεπε να γίνει μέσα σε τρεις εργάσιμες η φορητότητα αν και εδώ από ότι καταλαβαίνω δεν έχει παραλάβει ούτε κάρτα SIM στη συγκεκριμένη περίπτωση. Θα πρέπει να το ψάξει ο συγγενής σου γιατί το πιο πιθανό μετά από τόσο καιρό είναι να έχει ακυρωθεί η διαδικασία και να πρέπει να την ξανακάνει από την αρχή. Και επειδή μιλάμε για συμβόλαιο αν πάει σε κατάστημα πιστεύω θα ξεμπερδέψει γρήγορα. Εκεί όντως ψοφάνε για να πάρουν το ποσοστό από τη νέα σύνδεση. Και sim θα του δώσουν κατευθείαν και όλα. Απλά αν κάνει βέβαια την αίτηση από το κατάστημα χάνει το δικαίωμα οποιοσδήποτε υπαναχώρησης. Κάτι το οποίο στην εξ αποστάσεως αίτηση θα το είχε για 15 αν δεν κάνω λάθος μέρες σε περίπτωση που κάτι δεν πάει καλά.

Edited by kmpatra
Link to comment
Share on other sites

18 ώρες πριν, CptBill said:

Παίδες τα φώτα σας. Συγγενής μου μου είπε ότι σχεδόν με το που λανσαρίστηκε το πρόγραμμα της nova με τα 2GB έκανε αίτηση φορητότητας από voda.

Παίζει να έχει περάσει ένας μήνας από τότε και πέρα από τη αρχική κλήση που του έκαναν ότι θα του στείλουν τη σιμ με κούριερ κτλ και μια ακόμη φορά που του είπαν ότι λόγο φόρτου, για αυτό έχουν καθυστερήσει, από τότε ούτε φωνή ούτε ακρόαση.

Τι φάση? Νόμιζα ότι εταιρίες κάνουν τα αδύνατα δυνατά  για να αποκτήσουν νέους πελάτες.

 

Ακριβως το ιδιο μου συμβαίνει. Κάλεσαν συγγενή μου πριν 1 βδομάδα περιπου και του πρότειναν να ερθει στο unlimited 15Gb από Vodafone που είναι τωρα. Δώσανε και επιλογή δώρου ή 2 χιαομι ή 200€ δωροεπιταγή public -Κωτσόβολος- nova. Ηταν να παραλάβει το συμβόλαιο και την σιμ με κούριερ αυτη τη δευτερα. Τιποτα ομως. Το χιονι δεν το μετράω γιατί ο ιδιος την Τρίτη παρέλαβε εξοπλισμό Ίντερνετ νοβα κανονικα με κούριερ. Κάλεσα και μου ειπαν ότι πιστεύουν θα ερθει μεσα στην βδομάδα. Μετα ξανακαλεσα να δω αν θα μου πει και ο αλλος υπάλληλος το ιδιο. Ο δεύτερος ζήταγε ταυτοποίηση και εγω δεν βρισκόμουν με τον νόμιμο κάτοχο , όποτε δεν προχώρησα σε κατι , αλλά πιστευω πως παλι χρονοτριβούν απίστευτα χωρις λογο.

Link to comment
Share on other sites

Γίνεται μάχη για νέα συμβόλαια και φορητότητες....
με πήραν από nova πριν από λίγο, επειδή έχω δύο σταθερά σε αυτούς και μου είπαν να πάω όλα τα Cosmote εκεί.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, rebel1 said:

Γίνεται μάχη για νέα συμβόλαια και φορητότητες....
με πήραν από nova πριν από λίγο, επειδή έχω δύο σταθερά σε αυτούς και μου είπαν να πάω όλα τα Cosmote εκεί.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Επιθετική πολιτική από την εταιρεία. Μόνο οφέλη για εμάς αυτό!

Link to comment
Share on other sites

Δίνουν και κάτι συσκευές μου είπε, αλλά επειδή είχα δουλειά είπα να με καλέσει πάλι αύριο


Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εχω σταθερο στη nova,με πηραν τηλ πριν λιγο για το κινητο,μου προσεφεραν το unlimited all στα 27 ευρω με 2 μηνες δωρο επειτα ρωτησα για extra sim(πρεπει να περασε κανα διλεπτο μεχρι να μου απαντησει),τελικη τιμη καθε μηνα 30,5 ευρω.Βεβαια ζητησα να μου στειλουν email με την προσφορα ωστε να δω αν πραγματικα ισχυει.Ειδωμεν...

Link to comment
Share on other sites

Εχω σταθερο στη nova,με πηραν τηλ πριν λιγο για το κινητο,μου προσεφεραν το unlimited all στα 27 ευρω με 2 μηνες δωρο επειτα ρωτησα για extra sim(πρεπει να περασε κανα διλεπτο μεχρι να μου απαντησει),τελικη τιμη καθε μηνα 30,5 ευρω.Βεβαια ζητησα να μου στειλουν email με την προσφορα ωστε να δω αν πραγματικα ισχυει.Ειδωμεν...

Να ρωτήσεις αν έχει όριο γιατί αυτή που έδιναν έχει 50gb...


Sent from my iPhone using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, rebel1 said:


Να ρωτήσεις αν έχει όριο γιατί αυτή που έδιναν έχει 50gb...


Sent from my iPhone using Tapatalk

Αυτό ισχύει μόνο για τα εταιρικά και δεν είναι extra sim.

Nova Mobile Business Unlimited + Vodafone CU

Link to comment
Share on other sites

Εννοειται!Βεβαια πριν απ' ολα θα παω να παρω μια sim f2go να δω τι παιζει απο ταχυτητα κλπ στην περιοχη που βρισκομαι γιατι καλες οι παροχες και η τιμη,να δουμε και την ποιοτητα ομως.

Link to comment
Share on other sites

Η nova βλέπουμε έχει μπει δυναμικά στις τηλεπικοινωνίες με ένα πολυ καλο δίκτυο και χαμηλές σχετικά τιμές.

Εγώ ήθελα να πω και για τις τιμές της σταθερής και των οπτικών ινών. Όπως φαινεται, τώρα που έχουμε πλήρη εικόνα απ όλες τις εταιρίες και τις τιμές, θα παρακαλάμε να είμαστε σε περιοχή κάλυψης Nova FTTH


Sent from my iPhone using Tapatalk

iPhone 13 Pro Max 

Cosmote+Nova

Link to comment
Share on other sites

On 8/2/2023 at 8:45 ΜΜ, CptBill said:

Παίδες τα φώτα σας. Συγγενής μου μου είπε ότι σχεδόν με το που λανσαρίστηκε το πρόγραμμα της nova με τα 2GB έκανε αίτηση φορητότητας από voda.

Παίζει να έχει περάσει ένας μήνας από τότε και πέρα από τη αρχική κλήση που του έκαναν ότι θα του στείλουν τη σιμ με κούριερ κτλ και μια ακόμη φορά που του είπαν ότι λόγο φόρτου, για αυτό έχουν καθυστερήσει, από τότε ούτε φωνή ούτε ακρόαση.

Τι φάση? Νόμιζα ότι εταιρίες κάνουν τα αδύνατα δυνατά  για να αποκτήσουν νέους πελάτες.

 

Λοιπόν , ένα  μικρό update

 Έγινε κλήση, εξηγήσαμε ότι η αρχική αίτηση έγινε στις 14 Ιανουαρίου για φορητότητα, δώσαμε αφμ και μας κάνουν "α δεν βρίσκουμε κάποιο αίτημα, θα πρέπει να προβούμε εκ νέου τηλεφωνικά σε αίτημα."

Κακό πρώτο δείγμα εταιρίας.

Link to comment
Share on other sites

14 ώρες πριν, panos.kar said:

Η nova βλέπουμε έχει μπει δυναμικά στις τηλεπικοινωνίες με ένα πολυ καλο δίκτυο και χαμηλές σχετικά τιμές.

Εγώ ήθελα να πω και για τις τιμές της σταθερής και των οπτικών ινών. Όπως φαινεται, τώρα που έχουμε πλήρη εικόνα απ όλες τις εταιρίες και τις τιμές, θα παρακαλάμε να είμαστε σε περιοχή κάλυψης Nova FTTHemoji23.pngemoji23.png


Sent from my iPhone using Tapatalk

Γενικά να παρακαλάς να έρθει το FTTH στα Γιάννενα γιατί χλωμό το βλέπω 

Link to comment
Share on other sites

Γενικά να παρακαλάς να έρθει το FTTH στα Γιάννενα γιατί χλωμό το βλέπω 

Γιατί;
Εγώ πάντως εχω παρατηρήσει μια κινητικότητα σε κάποια καφαο, και εδώ στην περιοχή μου στον Βελισσάριο περίπου. Εχω ακούσει από φίλο και για την οδό Ευεργετών ότι είδε να ανοίγουν κάποια καφαο


Sent from my iPhone using Tapatalk

iPhone 13 Pro Max 

Cosmote+Nova

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, panos.kar said:


Γιατί;
Εγώ πάντως εχω παρατηρήσει μια κινητικότητα σε κάποια καφαο, και εδώ στην περιοχή μου στον Βελισσάριο περίπου. Εχω ακούσει από φίλο και για την οδό Ευεργετών ότι είδε να ανοίγουν κάποια καφαο


Sent from my iPhone using Tapatalk

Το θεμα είναι να περνάνε και οπτικές. Γιατί τα ΚΑΦΑΟ μπορεί να είναι για το VDSL και από όσο θυμάμαι η Vodafone είχε πει ότι θα αναλάβει και το FTTH στην πόλη οπότε άστα να πάνε 

Edited by AlexM2
Link to comment
Share on other sites

Γενικευμένο πρόβλημα με σταθερό τηλέφωνο και ίντερνετ στη nova. Δε σηκώνουν τα τηλέφωνα. Για να βγάλω γραμμή είπα στο 13800 ότι ενδιαφέρομαι για νέα σύνδεση και αφού με πήγαν στο τεχνικό τμήμα μου έιπαν να κάνω υπομονή. Τους ζήτησα να μου βάλουν απεριόριστα σε μια άλλη γραμμή που δεν έχει απεριόριστα και αφού το κοίταξαν λίγο έβαλαν απεριόριστα gb και 1500 λεπτά για 14 ημέρες. Το 13700 έλεγε το bot ότι υπάρχει βλάβη στην περιοχή μου και δε με πήγαινε σε εκπρόσωπο να ζητήσω απεριόριστα. Πολλές φορές το έκλεινε κίολας λέγοντας μου να πάω στο chat.

Edited by dasnowy

Nova Mobile Business Unlimited + Vodafone CU

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, dasnowy said:

Γενικευμένο πρόβλημα με σταθερό τηλέφωνο και ίντερνετ στη nova. Δε σηκώνουν τα τηλέφωνα. Για να βγάλω γραμμή είπα στο 13800 ότι ενδιαφέρομαι για νέα σύνδεση και αφού με πήγαν στο τεχνικό τμήμα μου έιπαν να κάνω υπομονή. Τους ζήτησα να μου βάλουν απεριόριστα σε μια άλλη γραμμή που δεν έχει απεριόριστα και αφού το κοίταξαν λίγο έβαλαν απεριόριστα gb και 1500 λεπτά για 14 ημέρες. Το 13700 έλεγε το bot ότι υπάρχει βλάβη στην περιοχή μου και δε με πήγαινε σε εκπρόσωπο να ζητήσω απεριόριστα. Πολλές φορές το έκλεινε κίολας λέγοντας μου να πάω στο chat.

Μήπως έβαλαν τα απεριόριστα για να εκδοθεί λογαριασμός στις 15 του μήνα και μετά κάθε μήνα;

 

Link to comment
Share on other sites

Just now, makap said:

Μήπως έβαλαν τα απεριόριστα για να εκδοθεί λογαριασμός στις 15 του μήνα και μετά κάθε μήνα;

 

Τι εννοείς; Απεριόριστα έβαλαν για τη βλάβη.

Edited by dasnowy

Nova Mobile Business Unlimited + Vodafone CU

Link to comment
Share on other sites

Επειδή δεν γράφεις τι ήταν αυτά που σου έβαλαν, νόμιζα ότι έβαλες νέο συμβόλαιο με απεριόριστα.

Link to comment
Share on other sites

Just now, makap said:

Επειδή δεν γράφεις τι ήταν αυτά που σου έβαλαν, νόμιζα ότι έβαλες νέο συμβόλαιο με απεριόριστα.

Όχι. Ορίστε και το sms που έστειλαν

"EPΓAZOMAΣTE ΓIA THN AMEΣH EΠIΛYΣH TOY ΘEMATOΣ ΣTO ΣTAΘEPO ΣAΣ. KAΛYΠTOYME ΠΛHPΩΣ THN ANAΓKH ΣAΣ ΓIA INTERNET KAI OMIΛIA ME ΔΩPEAN AΠEPIOPIΣTA ΔEΔOMENA KAI 1.500' ΠPOΣ EΘNIKA KINHTA KAI ΣTAΘEPA AΠO TO KINHTO ΣAΣ ΓIA 14 MEPEΣ. EYXAPIΣTOYME ΓIA THN KATANOHΣH."

Πιο πολύ με εκνεύρισε που δε σε συνδέουν με εκπρόσωπο και που δε σου προσφέρουν οι εκπρόσωποι απεριόριστα για τέτοιες περιπτώσεις. Στην εποχή της wind όταν δήλωνες βλάβη σου έλεγαν από μόνοι τους να σου βάλουν απεριόριστα στο κινητό για 30 μέρες.

Nova Mobile Business Unlimited + Vodafone CU

Link to comment
Share on other sites

Το θεμα είναι να περνάνε και οπτικές. Γιατί τα ΚΑΦΑΟ μπορεί να είναι για το VDSL και από όσο θυμάμαι η Vodafone είχε πει ότι θα αναλάβει και το FTTH στην πόλη οπότε άστα να πάνε 

Δεν θα μπορεί η nova να νοικιάζει τις οπτικές της vf και να δίνει το 1Gbps στα 33);


Sent from my iPhone using Tapatalk

iPhone 13 Pro Max 

Cosmote+Nova

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Nova: Τα πάντα για τα συμβόλαια, επιδοτήσεις, προγράμματα, χρεώσεις κλπ

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...