Jump to content

Nova: Τα πάντα για τα συμβόλαια, επιδοτήσεις, προγράμματα, χρεώσεις κλπ


Eliseos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ότι αν κάνεις την αίτηση φορητότητας θα πάρεις γερή έκπτωση από VF για να παραμείνεις

+1 !!!! Παιξε μπαλα φιλε μου και πιες τους το αιμα!!!

Link to comment
Share on other sites

Ότι αν κάνεις την αίτηση φορητότητας θα πάρεις γερή έκπτωση από VF για να παραμείνεις

 

Έκανα εγώ, με πήρε η Vodafone τους λέω παλουκάρια μου 35 για 1000 λεπτά + 100 SMS +1GB ίντερνετ, που αν βάλεις την έκπτωση από την μεταφορά του σταθερού (duble play) πάει στα 25, όποτε 61 € Duple play και κινητό είναι λουκούμι. Μου λέει τα 300 (το πρόγραμμα που έχω τώρα) τα καταναλώνετε; Όχι της λέω αλλά έχω και ένα καρτοπρόγραμα κοσμοτέ που καλώ τα cosmote από αυτό, οπότε θα διακόψω εκείνο και θα έχω τα πάντα με 61 τον μήνα. Ααααα μου λέει σας προτείνω το 420 με έκπτωση και βγαίνει στα 35€. Μπα της λέω μου λες για 35 και 420 την στιγμή που ή wind δίνει 1000 σ αυτά τα λεφτά και πολλά, πολλά ακόμα. Ε εκεί μου το γύρισε ότι αν χρειαστείτε κάτι πάρτε με και κάτι τέτοια. Είμαι στην vodafone από το 2001 και φεύγω με καλές εντυπώσεις και μισή καρδιά, αλλά οι εποχές που πληρώναμε γιατί γουστάραμε πέρασαν. Βγάλτε καλά πακέτα και τα λέμε... Άσχετη ερώτηση τώρα, η τακτική του να βάζουν επιδότηση σε συμβόλαιο που δεν έχει πάρει συσκευή στέκει νομικά; Με ποια λογική γίνεται;

Όλα καλά.

Link to comment
Share on other sites

"Σε συνέχεια της επικοινωνίας σας, θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε ότι βάσει των διαδικασιών που ισχύουν αυτή την χρονική περίοδο ( συγκεκριμένα από τις 15.10.12 ), πραγματοποιείται αλλαγή οικονομικού προγράμματος σε πρόγραμμα με χαμηλότερο πάγιο για τα 18μηνα συμβόλαια σε δεκαπέντε (15) μήνες από την ημερομηνία ανανέωσης συμβολαίου ( ή από την ημερομηνία ενεργοποίησης ) με ανάλογη χρέωση. Είχατε πραγματοποιήσει ανανέωση συμβολαίου 12/08/2011 με ημερομηνία έναρξης 10/12/2011. Συγκεκριμένα, στην περίπτωση που έχετε επωφεληθεί επιδότηση συσκευής επιστρέφετε την διαφορά στην επιδότηση με βάση τον πίνακα απόσβεσης επιδότησης που έχετε υπογράψει κατά την ανανέωση συμβολαίου."

 

Ρε παιδια το οτι χρειαζεται να περασει 15μηνο (απο το 18μηνο συνολικα συμβολαιο) ισχυει-οπως μου απαντησε η wind σημερα- απο 15-10-2012.εγω το συμβολαιο το εκανα περσι και την τελευταια αλλαγη πακετου 10-12-2011 .ισχυει η απαγορευση μετατροπης σε μικροτερο παγιο ΑΝΑΔΡΟΜΙΚΑ??αφου μου απαντησαν οτι ο περιορισμος ισχυει απο 15-10-2012!

τι αλητες ειναι ρε παιδια!τους ξαναπηρα τωρα και μου ειπαν τι παροτι περσι που υπεγραφα το συμβολαιο ΜΠΟΡΟΥΣΑ μετα 4 μηνες να μειωσω το παγιο,επειδη ΦΕΤΟΣ το αλλαξαν ισχυει και για μενα που ΕΧΩ ΤΟ ΣΥΜΒΟΛΑΙΟ απο περσι και δεν γραφει κατι τετοιο!

 

Αυτό συνέβη και σε εμένα χτες. Θα στείλω email παραπόνων και αν δεν το δεχτούν θα κάνω καταγγελία στην ΕΕΤΤ γιατί όταν υπογράψαμε την ανανέωση δεν είχε πουθενά τέτοιο όρο και δεν είναι δυνατόν να το αλλάζουν εκ των υστέρων μονομερώς...

 

πες το email της ΕΕΤΤ Να στειλω κι εγω!

 

katanalotes @ eett.gr

εστειλα email για τους απατεωνες της wind!

Link to comment
Share on other sites

εστειλα email για τους απατεωνες της wind!

 

Σορυ που θα το πω αλλά αυτά τα τραβάτε γιατί περνετε επιδοτήσεις συσκευών. Πληρώνετε το κινητό ποιο ακριβό από ότι στην αγορά, και δεσμευεστε στις εταιρείες χωρίς λόγο. Τα ίδια κάνει και η Vodafone και η cosmote

Όλα καλά.

Link to comment
Share on other sites

Σορυ που θα το πω αλλά αυτά τα τραβάτε γιατί περνετε επιδοτήσεις συσκευών. Πληρώνετε το κινητό ποιο ακριβό από ότι στην αγορά, και δεσμευεστε στις εταιρείες χωρίς λόγο. Τα ίδια κάνει και η Vodafone και η cosmote
μα νομιζω απο τις 15 οκτ 2012 σε ολα τα συμβολαια δεν μπορεις να μικρυνεις το παγιο αν δεν περασουν 9 απο τους 12 μηνες!οχι μονο σε αυτα που πηραν επιδοτηση.αν κανω λαθος διορθωστε
Link to comment
Share on other sites

Στο μαυρο της το χαλι εξελισεται,δυστυχως!!!

Για τα πακετα δεδομενων που εγινε συζητηση πιο πανω,εχω δωρεαν στο συμβολαιο μου 350 mb.Τους ρωτησα τι θα μου κοστισει για να το ανεβασω στο 1gb και μου ειπαν οτι για 100mb μονο επιπλεον θελουν 5 ευρω!!Για να παει στο 1gb,οπως μου ειπαν εκει στο καταστημα,θα στοιχισει ο κουκος αηδονι!!!Τι σκεπτικο και τι πολιτικη ειναι αυτη που ακολουθουν,δεν μπορω να καταλαβω!!!

 

Δεν πρόσθετες τα mb ανά 100.

Παίρνεις το πακέτο με τα 350MB με 10€ και δεν θυμάμαι αν έχει και πακέτο με 500mb.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

@truckman

πήγαινε κάνε το πρόγραμμα Wind to All-50 να έχεις 1GB και 1000' προς όλους με πάγιο 50€ και μην ασχολείσαι με τις υπηρεσίες web n' mail

WIND to ALL

Link to comment
Share on other sites

Δίνεις 35/μηνα και εχεις 1γιγα, χίλια λεπτα και 100 μηνύματα. Τα νέα προγραμματα με εκπτωση παγίου (κανε κλικ στο δευτερο λινκ της υπογραφης μου)

 

τα 35 ευρω ειναι τελικη ή προσθετουμε τα τελη (ή οπως τα λενε τα εξτρα που δεν θυμαμαι) ?

Link to comment
Share on other sites

τα 35 ευρω ειναι τελικη ή προσθετουμε τα τελη (ή οπως τα λενε τα εξτρα που δεν θυμαμαι) ?

 

ναι στα συμβόλαια πάντα τα προσθέτεις. +12% υπολόγισε

Link to comment
Share on other sites

τα 35 ευρω ειναι τελικη ή προσθετουμε τα τελη (ή οπως τα λενε τα εξτρα που δεν θυμαμαι) ?
συν τελη αλλα τα 35 ειναι μονο για νεους συνδρομητες
Link to comment
Share on other sites

συν τελη αλλα τα 35 ειναι μονο για νεους συνδρομητες

 

σκεφτομαι να σπασω το συμβολαιο με την βοντα οποτε ειμαι μεσα.

 

ναι στα συμβόλαια πάντα τα προσθέτεις. +12% υπολόγισε

 

εγω το σκεφτομουν με 23% ασχετος γαρ οποτε βγαινει 39,2 το WIND to ALL 50 και 33,2 το WIND to ALL 40.

με 51 ευρω που δινω τωρα με λιγοτερες υπηρεσιες απ οτι προσφερει το WIND to ALL 40 νομιζω οτι αξιζει να πληρωσω ποινη.

 

ευχαριστω και τους 2 για τις απαντησεις.

Link to comment
Share on other sites

τα 35 ευρω ειναι τελικη ή προσθετουμε τα τελη (ή οπως τα λενε τα εξτρα που δεν θυμαμαι) ?

+ 12% =39,20

Link to comment
Share on other sites

σκεφτομαι να σπασω το συμβολαιο με την βοντα οποτε ειμαι μεσα.

 

 

 

εγω το σκεφτομουν με 23% ασχετος γαρ οποτε βγαινει 39,2 το WIND to ALL 50 και 33,2 το WIND to ALL 40.

με 51 ευρω που δινω τωρα με λιγοτερες υπηρεσιες απ οτι προσφερει το WIND to ALL 40 νομιζω οτι αξιζει να πληρωσω ποινη.

 

ευχαριστω και τους 2 για τις απαντησεις.

 

 

Εγώ φιλέ το έκανα, και πήρα και το σταθερό της wind που δίνει εξτρά έκπτωση στο κινητό και με πήγε από 35 στα 25+12% και με 62 περίπου έχω 1000 προς όλους από το κινητό, 100SMS, 1GB και duble play σταθερό. Από 130 περίπου που δίνω σε cote vodafone και HOL. Έσπασα το συμβόλαιο με την vodafone και έκοψα το cote τα 1000 λεπτά μια χαρά με βγάζουνε τον μήνα για όλους. Σε ένα χρόνο που λήγει η προσφορά βλέπουμε, κάτι καλό θα έχει βγει δεν μπορεί...

Όλα καλά.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ φιλέ το έκανα, και πήρα και το σταθερό της wind που δίνει εξτρά έκπτωση στο κινητό και με πήγε από 35 στα 25+12% και με 62 περίπου έχω 1000 προς όλους από το κινητό, 100SMS, 1GB και duble play σταθερό. Από 130 περίπου που δίνω σε cote vodafone και HOL. Έσπασα το συμβόλαιο με την vodafone και έκοψα το cote τα 1000 λεπτά μια χαρά με βγάζουνε τον μήνα για όλους. Σε ένα χρόνο που λήγει η προσφορά βλέπουμε, κάτι καλό θα έχει βγει δεν μπορεί...

 

εχω σταθερο wind μονο ιντερνετ χωρις ομιλια. το WIND Double Play S αλλα με 23,67. πρεπει να κραξω για να μου μειωσουν το παγιο μιας και ειναι παραπανω. τωρα αν κατεβει και το παγιο του κινητου δεν θα με χαλαγε.

Link to comment
Share on other sites

Νομιζω πως ειναι με διαφορα το καλυτερο προγραμμα συμβολαιου σημερα. Καταπληκτικη προσφορα. Κριμα που ανανεωσα στη Βοντα πριν απο λιγο καιρο. Αυτο που δε μπορω να καταλαβω ειναι πως ο συνδυασμος με τη σταθερη κ το ιντερνετ βγαινει στα 60+. Αν με την εκπτωση το συμβολαιο "βγαινει" στα 25 χωρις φορο, πώς προκυπτει το 60+ για το σταθερο κ ιντερνετ;
Link to comment
Share on other sites

Νομιζω πως ειναι με διαφορα το καλυτερο προγραμμα συμβολαιου σημερα. Καταπληκτικη προσφορα. Κριμα που ανανεωσα στη Βοντα πριν απο λιγο καιρο. Αυτο που δε μπορω να καταλαβω ειναι πως ο συνδυασμος με τη σταθερη κ το ιντερνετ βγαινει στα 60+. Αν με την εκπτωση το συμβολαιο "βγαινει" στα 25 χωρις φορο, πώς προκυπτει το 60+ για το σταθερο κ ιντερνετ;

 

Εύκολο 35 είναι για σύνδεση χωρίς συσκευή. Σε αυτό σου δίνει άλλα 10 αν έχεις και σταθερό οπότε 25 + 2.7 περίπου ο φόρος + 33 περίπου το duble play σύνολο 61 :)

Όλα καλά.

Link to comment
Share on other sites

παιδια εχω μια απορια!

Αν κανω 3 συνδεσεις wind εταιρικες,μπορω να διαλεξω ενα προγραμμα το οποιο θα μοιραζονται και οι 3 γραμμες?

ή πρεπει να διαλεξω 3 προγραμματα?

Device 1: Galaxy S6 | Rom: Stock 5.1.1 | Launcher: Apex launcher

Device 2: Galaxy S | Rom: CyanogenMod 10 | Kernel: Semaphore JB | Launcher: Apex launcher

Device 3: Galaxy Tab 10.1 P7510 | Rom: Stock 4.0.4

 

Follow me

Link to comment
Share on other sites

Εύκολο 35 είναι για σύνδεση χωρίς συσκευή. Σε αυτό σου δίνει άλλα 10 αν έχεις και σταθερό οπότε 25 + 2.7 περίπου ο φόρος + 33 περίπου το duble play σύνολο 61 :)

 

Εγω εκανα το wind one L με 39.2€+74€επιδοτηση συσκευης.Μηπως το wind toALL 40(30€)+double play s(15.17-5.17=10€)συνολο 40€ ειναι πιο οικονομικο?

Link to comment
Share on other sites

Εχω 3 συνδεσεις συμβολαιου σε οικογενειακο προγραμμα. Ποια ειναι η καλυτερη επιλογη για να διαπραγματευτω αυτα που μου δινει η wind? Θελω και ενα double play Μ. Να παρω τηλ, ονλαιν ή σε καποιο καταστημα? Το αναφερω επειδη πιστευω πως οι προσφορες τους μεσω ιντερνετ ειναι φιξ (π.χ. θα με ενδιεφερε να παζαρεψω τα τελη συνδεσης γ το ιντερνετ, 30+ ευρω).
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά έδωσα την έγκριση μου για φορητότητα απο vodafone gia thn wind σε πρόγραμμα wind one larrge με 300 λεπτά προς όλους και δωρεάν σταθερά από κινητό και σταθερό και 24 mbps ιντερνέτ με 39,90 + μια συσκευή 90 ΕΥΡΏ+ μια κάρτα free to go που για ένα χρόνο θα έχει κάθε μήνα 600 λεπτά προς wind. δωρεάν εξοπλισμού και τέλη ενεργοποίησης, επίσης η κοπέλα μου είπα ότι στην τιμή συμπεριλαμβάνονται και τα τέλη κινητής τηλεφωνίας. ισχύει αυτό? η μου έλεγε μπούρδες?

 

Συμφέρει αυτό το πρόγραμμα λέτε η το wind to all 50 που το δίνουν στα 35 + σταθερή με τα 15 -5 από το συνδυαστικό = 45 με 1000 λεπτά 100 sms και 1gb ιντερνέτ προς όλους ? σε αυτό το πρόγραμμα βέβαια δεν ξέρω αν συμπεριλαμβάνονται τα τέλη σύνδεσης και κινητής όπως και ότι είναι μαζί με την επιδότηση συσκευής

 

Και κάτι τελευταίο απο adsl γραμμή στο ίντερνετ πως τα πάει η wind ? Εχω ακούσει πολλά και διάφορα.

GSXR 1000 K8 - Galaxy NOTE 3 - DELL XPS 12
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά έδωσα την έγκριση μου για φορητότητα απο vodafone gia thn wind σε πρόγραμμα wind one larrge με 300 λεπτά προς όλους και δωρεάν σταθερά από κινητό και σταθερό και 24 mbps ιντερνέτ με 39,90 + μια συσκευή 90 ΕΥΡΏ+ μια κάρτα free to go που για ένα χρόνο θα έχει κάθε μήνα 600 λεπτά προς wind. δωρεάν εξοπλισμού και τέλη ενεργοποίησης, επίσης η κοπέλα μου είπα ότι στην τιμή συμπεριλαμβάνονται και τα τέλη κινητής τηλεφωνίας. ισχύει αυτό? η μου έλεγε μπούρδες?

 

Συμφέρει αυτό το πρόγραμμα λέτε η το wind to all 50 που το δίνουν στα 35 + σταθερή με τα 15 -5 από το συνδυαστικό = 45 με 1000 λεπτά 100 sms και 1gb ιντερνέτ προς όλους ? σε αυτό το πρόγραμμα βέβαια δεν ξέρω αν συμπεριλαμβάνονται τα τέλη σύνδεσης και κινητής όπως και ότι είναι μαζί με την επιδότηση συσκευής

 

Και κάτι τελευταίο απο adsl γραμμή στο ίντερνετ πως τα πάει η wind ? Εχω ακούσει πολλά και διάφορα.

 

Φίλε μου εγώ αν και είμαι σε καρτοκινητό F2G το σκέφτομαι πολύ σοβαρά για Wind to All 50 καθώς τα 100 λεπτά προς όλους απλά δεν τα ξεπερνάς και δεν έχει το άγχος σε ποιο δίκτυο είναι ο άλλος κλπ. Όσο για το internet είμαι απόλυτα ικανοποιημένος ενώ πρόσφατα έκανα αίτηση και για VDSL

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου εγώ αν και είμαι σε καρτοκινητό F2G το σκέφτομαι πολύ σοβαρά για Wind to All 50 καθώς τα 100 λεπτά προς όλους απλά δεν τα ξεπερνάς και δεν έχει το άγχος σε ποιο δίκτυο είναι ο άλλος κλπ. Όσο για το internet είμαι απόλυτα ικανοποιημένος ενώ πρόσφατα έκανα αίτηση και για VDSL

 

1000 εννοεις; Εαν κανεις αιτηση μεσω του ιντερνετ, μπορεις να εχεις τα ιδια με παγιο 35 ευρω (χωρις συσκευη)

Link to comment
Share on other sites

H wind σήμερα το έκλεισε το μαγαζί έτσι; Παίρνω στο 1260 και χρεώθηκα 0,25 για να μου πουν οτι δε μπορούν να με εξυπηρετήσουν.

 

Αυτά είναι.

Edited by kapodistrias
Link to comment
Share on other sites

Και χτες σε μια φάση έτσι ήταν...

Βλέπεις πράγματα και αναρωτιέσαι "Γιατί;"

Αλλά εγώ ονειρεύομαι πράγματα που δεν υπήρξαν ποτέ και λέω "Γιατί όχι;"

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου εγώ αν και είμαι σε καρτοκινητό F2G το σκέφτομαι πολύ σοβαρά για Wind to All 50 καθώς τα 100 λεπτά προς όλους απλά δεν τα ξεπερνάς και δεν έχει το άγχος σε ποιο δίκτυο είναι ο άλλος κλπ. Όσο για το internet είμαι απόλυτα ικανοποιημένος ενώ πρόσφατα έκανα αίτηση και για VDSL

 

1000 εννοεις; Εαν κανεις αιτηση μεσω του ιντερνετ, μπορεις να εχεις τα ιδια με παγιο 35 ευρω (χωρις συσκευη)

 

Κι αν έχεις και σταθερό wind -10€ ακόμα όποτε 25+12% φόρος κινητής (κάπου στα 27.5) και έχεις 1000 προς όλους. :yahoo:

Όλα καλά.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Nova: Τα πάντα για τα συμβόλαια, επιδοτήσεις, προγράμματα, χρεώσεις κλπ

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...