Jump to content

Nova: Τα πάντα για τα συμβόλαια, επιδοτήσεις, προγράμματα, χρεώσεις κλπ


Eliseos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αυτό ακριβώς φοβάμαι ότι δεν πρόκειται να μου ξαναδώσουν έκπτωση αντί επιδότησης, σε προγράμματα που δεν είναι πλέον εμπορικά διαθέσιμα. Εννοείται πως δεν θέλω να αλλάξω πρόγραμμα, είναι το καλύτερο για 'μένα το συγκεκριμένο. Πριν συμπληρωθεί ο χρόνος θα τους πω για ανανέωση με την προϋπόθεση να ξαναέχω στο ίδιο πρόγραμμα έκπτωση αντί επιδότησης και εάν δεν το δεχτούν, θα τους πω ότι θα αλλάξω εταιρεία.
Hello moto....!
Link to comment
Share on other sites

Αυτό ακριβώς φοβάμαι ότι δεν πρόκειται να μου ξαναδώσουν έκπτωση αντί επιδότησης, σε προγράμματα που δεν είναι πλέον εμπορικά διαθέσιμα. Εννοείται πως δεν θέλω να αλλάξω πρόγραμμα, είναι το καλύτερο για 'μένα το συγκεκριμένο. Πριν συμπληρωθεί ο χρόνος θα τους πω για ανανέωση με την προϋπόθεση να ξαναέχω στο ίδιο πρόγραμμα έκπτωση αντί επιδότησης και εάν δεν το δεχτούν, θα τους πω ότι θα αλλάξω εταιρεία.

 

Κοίτα έκπτωση σίγουρα θα δικαιούσαι απλά μπορεί να μην είναι στα περσυνά επίπεδα. Το ποσό που θα σου δώσουν θα ισχύει και στο flexy αλλα και σε οποιαδήποτε άλλη επιλογή κάνεις απο τα νέα προγράμματα. Το θέμα είναι πόσο:rolleyes:

Samsung Galaxy S7 Edge 32GB Titanium Silver

Φιλικά, Σταύρος :)

Link to comment
Share on other sites

Καλήμερα. Γνωρίζει κανείς εάν υπάρχει κάποιος αριθμός εξυπηρέτησης πελατών, κατά προτίμηση για κλήση από σταθερό, εκτός των 2105100100 και 6935601260;;

Πήραμε δύο γραμμές από Wind για Vodafone και ήρθε λογαριασμός με πιστωτικό. Έχω πάει δύο φορές σε κατάστημα της Wind και μου λένε ότι πρέπει πρώτα να γίνει εκκαθάριση από τα κεντρικά μέσω τηλεφώνου και μετά να εισπράξω το ποσό. Στα τηλέφωνα αυτά που μου δίνουν μου ζητάει στην αρχή ο τηλεφωνητής τον αριθμό του κινητού μου και μόλις βάζω τον αριθμό που δεν είναι πλέον Wind μου λέει ότι δεν μπορούν να με εξυπηρετήσουν αυτήν την στιγμή. Έχω βαρεθεί αυτήν την κολοκυθιά.

Link to comment
Share on other sites

2106158000 ;)

Βλέπεις πράγματα και αναρωτιέσαι "Γιατί;"

Αλλά εγώ ονειρεύομαι πράγματα που δεν υπήρξαν ποτέ και λέω "Γιατί όχι;"

Link to comment
Share on other sites

α) κανεις φορητοτητα τον αριθμο σου σε καρτοκινητο cosmote ή vodafone

β) μπαινεις online στη wind και κανεις 'νεα συμβαση' (οπως λες) και επιλεγεις ''θελω να διατηρησω τον αριθμο μου''

γ) παιρνεις την εκπτωση ;) (π.χ. το 50αρι θα το παρεις με παγιο 35 ευρω/μηνα)

 

τί δεν καταλλλλαβαινεις; (Σαλονικιός ειμαι)

 

 

Ένα πράγμα δεν ξέρω. Το 35άρι είναι καθαρό ? Η υπάρχουν κ τίποτα χρεώσεις κινητής 3,4,5 ευρώ επιπλέον ? Επίσης η στάνταρ χρέωση είναι 1 λεπτό ? Λίγο @#$%& αυτό...

Link to comment
Share on other sites

35 € συν φόρος κινητής τηλεφωνίας.

 

Για ποσά μέχρι και 50 € (συμπεριλαμβανομένου Φ.Π.Α. σ'αυτό το ποσό) ο φόρος είναι 12% επί του συνολικού ποσού του λογαριασμού.

Αν λοιπόν δεν χρεωθείς κατι έξτρα, έχεις τελική τιμή 39.2 €.

Link to comment
Share on other sites

Ένα πράγμα δεν ξέρω. Το 35άρι είναι καθαρό ? Η υπάρχουν κ τίποτα χρεώσεις κινητής 3,4,5 ευρώ επιπλέον ? Επίσης η στάνταρ χρέωση είναι 1 λεπτό ? Λίγο @#$%& αυτό...

 

ολα τα παγια που βλεπεις (απο ολες τις εταιριες) ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ το 'τελος κινητης'

Link to comment
Share on other sites

εγώ που έχω στείλει άπειρα mail στο crm και γενικά στην wind...ΠΟΤΕ δεν απάντησαν γραπτώς....

 

σε ελάχιστες περιπτώσεις με κάλεσαν στο κινητό μετά από εβδομάδες.....

και σχεδόν ΠΟΤΕ δεν ήξεραν τι να μου κάνουν και θα το κοίταγαν..... τα "αρμόδια" τμήματα...

 

 

αν δεν είχαν τις θέσεις εργασίας που έχουν...θα ευχόμουν να κλείσουν το μαγαζάκι τους!

Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με το Wind to All 50 είναι ότι καλύτερο υπάρχει αυτή την στιγμή. Από την άλλη για την εξυπηρέτηση πελατών εγώ μόνο θετικά έχω να αναφέρω. Δεν είχα ποτέ πρόβλημα και ειδικά τους τελευταίους μήνες η κατάσταση έχει διορθωθεί ακόμη περισσότερο.
Link to comment
Share on other sites

Με 50 ευρώ με ΦΠΑ και τέλη κινητής, έχω πλέον το Windone L που έχει κινητά, σταθερά, Ιντερνετ και κοστίζει καθαρά 39 ευρώ σύν τα τέλη, νομίζω ότι είναι καλή προσφορά καθώς έχεις τα πάντα, κλήσεις από κινητό σε σταθερά και κινητά αλλά και απεριόριστη επικοινωνία μεταξύ σταθερού και κινητού...
Link to comment
Share on other sites

Με 50 ευρώ με ΦΠΑ και τέλη κινητής, έχω πλέον το Windone L που έχει κινητά, σταθερά, Ιντερνετ και κοστίζει καθαρά 39 ευρώ σύν τα τέλη, νομίζω ότι είναι καλή προσφορά καθώς έχεις τα πάντα, κλήσεις από κινητό σε σταθερά και κινητά αλλά και απεριόριστη επικοινωνία μεταξύ σταθερού και κινητού...

 

42,2€ είναι το τελικό ποσό του ONE L (με φόρους κινητής)

Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με το Wind to All 50 είναι ότι καλύτερο υπάρχει αυτή την στιγμή.

 

Ήμουν έτοιμος να μεταφερθω απο Cosmote σε Wind για αυτό ακριβώς το πρόγραμμα. Με εξυπηρετούσε πολύ το 1GB internet στην τιμή των 35 ευρώ + τα 1000 λεπτά προς όλους. Το μόνο πρόβλημα θα ήταν τα sms αλλά στα κοντινά μου πρόσωπα θα έστελνα μέσω Viber.

Κάθισα όμως κ σκέφτηκα τι προγράμματά έχει η cosmote με maximum 40 ευρώ. Γιατί 35 ευρώ συν το τέλος κινητής βγαίνει 40. Εγώ τώρα έχω απεριόριστα 25, που δίνει 1500 λεπτά προς cosmote, 1500 μηνύματα προς cosmote και 30 προς όλους τους άλλους, 50 λεπτά προς όλους κ μόνο 100MB internet. Βρήκα λοιπόν ότι με 15 ευρώ επιπλέον, αγοράζεις 1GB το μήνα επιπρόσθετα των 100. Αρα βγαίνει γύρω στα 43 ευρώ ο μήνας έχοντάς ουσιαστικά παραπάνω από αυτά που δίνει η wind.

Επίσης από το "Απεριόριστα 45" κ πάνω, τα 1500 λεπτά προς cosmote γίνονται κ προς σταθερά επίσης. Αρα έχεις ακόμα μεγαλύτερο περιθώριο κέρδους. Θα το έκανα άνετα απεριόριστα 45 αλλά δεν θέλω να δίνω 600 ευρώ το χρόνο...

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος να μεταφερθεί από Wind2All σε καρτοκινητό F2G και μετά πάλι σε Wind2All έτσι ώστε να πετύχει την Online έκπτωση των πακέτων Wind2All; 'H πρέπει οπωσδήποτε να αλλάξει πάροχο; (καρτοκινητά Cosmote/Vodafone)

GH388, Nokia 3210, Nokia 3310, Nokia 6310i, Sharp GX15, Sony Ericsson K510i, Moto E770v, Moto RAZR V3i, Nokia E51, HTC Desire, maguro, mako, hammerhead, shamu, angler, marlin, taimen, bonito, coral, redfin, oriole, cheetah, husky & iPad 9th

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος να μεταφερθεί από Wind2All σε καρτοκινητό F2G και μετά πάλι σε Wind2All έτσι ώστε να πετύχει την Online έκπτωση των πακέτων Wind2All; 'H πρέπει οπωσδήποτε να αλλάξει πάροχο; (καρτοκινητά Cosmote/Vodafone)

 

λογικά δε θα εχεις προβλημα στην πρωτη σου ερωτηση. Απλά θα πρεπει να περιμενεις 30 μερες (για να γινει f2g), ενω εαν κανεις φορητοτητα σε άλλη εταιρια, θα σου παρει 3 μερες.

1) Επιβεβαιωσε οτι τα στοιχεια σου ειναι ΟΛΟΙΔΙΑ (μερικοι υπαλληλοι κανουν εσκεμμενα λαθη και καθυστερεις)

2) Επιβεβαιωσε οτι σε οποιο καρτοκινητο πας, δε θα εχει ελαχιστη υποχρεωτικη παραμονη, πριν ξανακανεις φορητοτητα

 

Λογικά, θα μπορεις να το κανεις και Q σε 3 μερες (αφου φαινεται αλλη εταιρια, αρα και φορητοτητα)

Link to comment
Share on other sites

Με 50 ευρώ με ΦΠΑ και τέλη κινητής, έχω πλέον το Windone L που έχει κινητά, σταθερά, Ιντερνετ και κοστίζει καθαρά 39 ευρώ σύν τα τέλη, νομίζω ότι είναι καλή προσφορά καθώς έχεις τα πάντα, κλήσεις από κινητό σε σταθερά και κινητά αλλά και απεριόριστη επικοινωνία μεταξύ σταθερού και κινητού...

 

σε αυτα τα προγραμματα η χρεσωση γινεται ανα λεπτο? δηλαδ αν μιλησω 61 δευτελολεπτα θα χρεωθω 2 λεπτά?

Link to comment
Share on other sites

σε αυτα τα προγραμματα η χρεσωση γινεται ανα λεπτο? δηλαδ αν μιλησω 61 δευτελολεπτα θα χρεωθω 2 λεπτά?

 

οχι μετα το πρωτο λεπτο ειναι ανα δευτερολεπτο η χρεωση,

 

για τον φιλο πιο πανω αν κανει απλως αιτηση για f2g θα σε παρουν μετα απο 3-4 μερες να σου κανουν προσφορα.. το εχω κανει και γω

ευτυχής κάτοχος Xperia Z5 compact

 

Success doesn't come to you... you go to it.

Link to comment
Share on other sites

σε αυτα τα προγραμματα η χρεσωση γινεται ανα λεπτο? δηλαδ αν μιλησω 61 δευτελολεπτα θα χρεωθω 2 λεπτά?

 

Είναι το μόνο πρόγραμμα που η χρέωση είναι ανα λεπτό!

Όπως αν είχες σκέτο σταθερό τηλέφωνο στη WIND.

 

Αυτό που σου απάντησε ο φίλος είναι λάθος. Με κενό SMS στο 1212 μαθαίνεις το υπόλοιπο των λεπτών.

Link to comment
Share on other sites

Είναι το μόνο πρόγραμμα που η χρέωση είναι ανα λεπτό!

Όπως αν είχες σκέτο σταθερό τηλέφωνο στη WIND.

 

Αυτό που σου απάντησε ο φίλος είναι λάθος. Με κενό SMS στο 1212 μαθαίνεις το υπόλοιπο των λεπτών.

 

την πατησα που το πηρα μου φενεται!!!

δεν με ενημερωσε ο πωλητης γιαυτο μπορω να το σπασω τωρα?

την επιδοτηση δεν την εχω παρει. και αν οχι να το σπασω τουλαχιστον να με παει σε ενα αλλο πακετο

Link to comment
Share on other sites

Ήμουν έτοιμος να μεταφερθω απο Cosmote σε Wind για αυτό ακριβώς το πρόγραμμα. Με εξυπηρετούσε πολύ το 1GB internet στην τιμή των 35 ευρώ + τα 1000 λεπτά προς όλους. Το μόνο πρόβλημα θα ήταν τα sms αλλά στα κοντινά μου πρόσωπα θα έστελνα μέσω Viber.

Κάθισα όμως κ σκέφτηκα τι προγράμματά έχει η cosmote με maximum 40 ευρώ. Γιατί 35 ευρώ συν το τέλος κινητής βγαίνει 40. Εγώ τώρα έχω απεριόριστα 25, που δίνει 1500 λεπτά προς cosmote, 1500 μηνύματα προς cosmote και 30 προς όλους τους άλλους, 50 λεπτά προς όλους κ μόνο 100MB internet. Βρήκα λοιπόν ότι με 15 ευρώ επιπλέον, αγοράζεις 1GB το μήνα επιπρόσθετα των 100. Αρα βγαίνει γύρω στα 43 ευρώ ο μήνας έχοντάς ουσιαστικά παραπάνω από αυτά που δίνει η wind.

Επίσης από το "Απεριόριστα 45" κ πάνω, τα 1500 λεπτά προς cosmote γίνονται κ προς σταθερά επίσης. Αρα έχεις ακόμα μεγαλύτερο περιθώριο κέρδους. Θα το έκανα άνετα απεριόριστα 45 αλλά δεν θέλω να δίνω 600 ευρώ το χρόνο...

 

Δίνεις 43 τον μήνα έτσι όπως το λες αλλά τα μηνύματα και οι κλείσεις σου είναι προς cosmote και όχι προς όλους... Αν θεωρείς ότι αυτό είναι περισσότερο από τα 35 της wind τότε καλά κάνεις και τους τα χώνεις...

Όλα καλά.

Link to comment
Share on other sites

την πατησα που το πηρα μου φενεται!!!

δεν με ενημερωσε ο πωλητης γιαυτο μπορω να το σπασω τωρα?

την επιδοτηση δεν την εχω παρει. και αν οχι να το σπασω τουλαχιστον να με παει σε ενα αλλο πακετο

 

κοίτα να δεις ακόμα κι έτσι τα 300' προς όλους & σταθερό, συν όλα αυτά στο σπίτι στην τιμή των 39,9€ είναι πολύ καλή προσφορά.

Σίγουρα θα καταναλώνει πιο γρήγορα τα λεπτά (αφού είναι ανα λεπτό) αλλά σκέψου σαν να είναι 200' προς όλους (περίπου).

 

Δόκιμασε το, κι αν δεις δεν σε βολεύει πήγαινε στο ίδιο κατάστημα να σου βρουν λύση!

Link to comment
Share on other sites

Καλή Χρονιά σε όλους!

Πριν λίγες μέρες έκανα αλλαγή προγράμματος, από το XS στο νέο TO ALL 30, κυρίως λόγω του ότι δεν μου αρκούσαν τα 50 λεπτά προς άλλα δίκτυα του XS.

Έτσι, με 5 ευρώ παραπάνω στο πάγιο, έχω τώρα 300' προς όλα τα δίκτυα, 30 sms και 300 ΜΒ ίντερνετ που μου είναι αρκετά.

Ξέρω ότι στο F2G με 10 ευρώ παίρνω 300 λεπτά προς όλους και τα 10 μένουν στην κάρτα, αλλά ας μην ξεχνάμε την ελάχιστη διάρκεια των 3 λεπτών που έχει, ενώ στα συμβόλαια είναι 1 λεπτό.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

εσείς που έχετε συμβόλαια, ποιός ο λόγος που παραμένεται σε αυτά ? πλέον και μετά το γνωστό 300άρι αλλά και τις Online προσφορές δεν βρίσκω λόγο να μείνει κάποιος σε συμβόλαιο,αλλά είμαι περίεργος να μάθω γιατί κάποιος μένει.
Link to comment
Share on other sites

Μήπως γιατι οι προσφορές στα καρτοκινητα μπορούν να αλλάξουν οποιαδήποτε χρονική στιγμή....
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Nova: Τα πάντα για τα συμβόλαια, επιδοτήσεις, προγράμματα, χρεώσεις κλπ

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...