Jump to content

Nova: Τα πάντα για τα συμβόλαια, επιδοτήσεις, προγράμματα, χρεώσεις κλπ


Eliseos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

στειλε τους ενα e-mail και ενημερωσε τους οτι εαν πραγματι δεν υπαρχει τροπος ενημερωσης του υπολοιπου για το ιντερνετ, τοτε θα αιτηθεις διακοπη του συμβολαιου σου.

 

Θα αιτηθεί διακοπή του συμβολαίου του για μία υπηρεσία που η εταιρία ΑΝ ΘΕΛΕΙ την προσφέρει και δεν την υποχρεώνει κανείς; Χμμμμ....

Link to comment
Share on other sites

Θα αιτηθεί διακοπή του συμβολαίου του για μία υπηρεσία που η εταιρία ΑΝ ΘΕΛΕΙ την προσφέρει και δεν την υποχρεώνει κανείς; Χμμμμ....

 

@ kotsianis: εμεις της wind, εχουμε συνηθισει να εχουμε ενημερωση... Εσυ της vodafone εχεις συνηθισει να μην εχεις. Ο καθενας τα γουστα του. :D

 

@ kapodistrias: Οσο αφορα την ενημερωση του ιντερνετ: Κανε διακοπη και ελα F2G (με 5 ευρω θα σου δινει 1gb) και θα εχεις ενημερωση για τα παντα ολα realtime στο http://www.f2g.gr ;)

Link to comment
Share on other sites

@ kotsianis: εμεις της wind, εχουμε συνηθισει να εχουμε ενημερωση... Εσυ της vodafone εχεις συνηθισει να μην εχεις. Ο καθενας τα γουστα του. :D

 

@ kapodistrias: Οσο αφορα την ενημερωση του ιντερνετ: Κανε διακοπη και ελα F2G (με 5 ευρω θα σου δινει 1gb) και θα εχεις ενημερωση για τα παντα ολα realtime στο http://www.f2g.gr ;)

 

Σοβαρά τώρα, τα εννοείς αυτά που λες; Εσύ της Wind και εγώ της Vodafone; Ούτε παιδάκια νηπιαγωγείου δεν το λένε αυτό. Αν εσύ θες να αισθάνεσαι ότι είσαι "της Wind" καλά κάνεις. Εμένα θα μου επιτρέψεις να θεωρήσω ότι δεν είμαι καμιάς Vodafone/Wind/Whatever. Ας μιλήσουμε λίγο σοβαρά, αν υπάρχει αυτή η δυνατότητα βέβαια. Θα κάνει φασαρία(και καλά) κάποιος και θα απειλησει και με διακοπή, επειδη η εταιρεία ΑΝ ΓΟΥΣΤΑΡΕΙ δεν του παρέχει μια ΔΩΡΕΑΝ υπηρεσία την οποία ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΥΠΟΧΡΕΩΜΕΝΗ να δώσει;;

 

Ας σοβαρευτούμε. Αν τη δώσει, θα τη δώσει. Μέχρι τότε, οποιον δεν τον καλύπτουν οι υπηρεσίες μιας εταιρίας, επιλέγει μια απ'τις άλλες που τις παρέχουν. Όλες οι λοιπές φασαρίες και οι δηθεν τσαμπουκάδες που προτεινεις είναι απλά για να εχουμε κάτι να λέμε.

Link to comment
Share on other sites

συμφωνώ σε αυτά που λες, αλλά για πολλούς λόγους θα πρέπει κάποιος να φύγει από WIND

προσωπικά έφυγα μετά από 12 χρόνια περίπου, διότι οι άνθρωποι είναι ερασιτέχνες.

μιλάω για εταιρικούς πελάτες.

 

η wind πάει από το κακό στο χειρότερο από κάθε άποψη

σήμα - εξυπηρέτηση - τιμολογιακή πολιτική.. άστα βράστα όλα!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω Wind to all 35 το οποίο ενεργοποιήθηκε πριν από λίγες μέρες. Εχω το δικαίωμα να μετατρέψω την σύνδεση σε f2g? Εχω πάρει έκπτωση παγίου λόγω της φορητότητας και δεν ξέρω αν αυτό μπορεί να μου δημιουργήσει πρόβλημα..Εχω κάνει αίτηση υπαναχώρησης (που έχω το δικαίωμα βάσει του συμβολαίου μέσα σε 14 μέρες από την ενεργοποίηση) σε περίπτωση που υπάρξει κάποιο εμπόδιο.. Εχω ελπίδες να κερδίσω κάτι ή τσάμπα ο κόπος? Θα πρέπει να κάνω και αίτηση διακοπής συμβολαίου? Κάπου διάβασα ότι μεσοολαβεί ένας μήνας για να γίνει η μετατροπή από συμβόλαιο σε f2g. Ισχύει αυτό για την περίπτωσή μου?
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους.

Το Σεπτέμβριο της φετινής χρονιάς άνοιξε η επιδότηση από τη wind και επειδή δεν ήθελα συσκευή έκανα πίστωση της επιδότησης στο πάγιό μου για να πληρώνω λιγότερα. Υπόγραψα νέο συμβόλαιο το οποίο θα ξεκινούσε 2 μήνες μετά, το Νοέμβριο δηλαδή, μόλις τελείωνε το παλιό. Χτες μου είπανε ότι από τις 11 Ιανουαρίου και μετά μπορώ να κάνω διακοπή του συμβολαίου (σκεφτόμουν να το γυρνούσα σε κάρτα) και να τους επιστρέψω το ποσό της επιδότησης που έχει πιστωθεί μέχρι την 11 Ιανουαρίου, δηλαδή για τους μήνες Νοέμβριο και Δεκέμβριο, περίπου 5 Ε.

Ισχύει κάτι τέτοιο;

Ισχύουν τα ίδια και για τη φορητότητα;

Σας ευχαριστώ.

ΘΈΛΩ Η ΚΕΡΑΊΑ ΝΑ ΕΊΝΑΙ ΝΌΜΙΜΗ

ΌΧΙ ΣΤΙΣ ΚΙΝΉΣΕΙΣ ΗΜΙΜΆΘΕΙΑΣ.

Τάσος

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω Wind to all 35 το οποίο ενεργοποιήθηκε πριν από λίγες μέρες. Εχω το δικαίωμα να μετατρέψω την σύνδεση σε f2g? Εχω πάρει έκπτωση παγίου λόγω της φορητότητας και δεν ξέρω αν αυτό μπορεί να μου δημιουργήσει πρόβλημα..Εχω κάνει αίτηση υπαναχώρησης (που έχω το δικαίωμα βάσει του συμβολαίου μέσα σε 14 μέρες από την ενεργοποίηση) σε περίπτωση που υπάρξει κάποιο εμπόδιο.. Εχω ελπίδες να κερδίσω κάτι ή τσάμπα ο κόπος? Θα πρέπει να κάνω και αίτηση διακοπής συμβολαίου? Κάπου διάβασα ότι μεσοολαβεί ένας μήνας για να γίνει η μετατροπή από συμβόλαιο σε f2g. Ισχύει αυτό για την περίπτωσή μου?

 

Θα πληρώσεις για να φύγεις μάλλον, το πόσο θα το ρωτήσεις στην εξυπηρέτηση πελατών ή σε κατάστημα wind.

 

και εγώ το σκέφτομαι για f2g αλλά δεν θέλω να πληρώσω οπότε θα περιμένω. Άψογες οι προσφορές του f2g πάντως, να μας θυμηθούν και εμάς των συνδέσεων λίγο..έλεος !

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς αν θα βγάλουν καμία προσφορά για πακέτα δεδομένων και στα συμβόλαια? μια που απο εχθές στα καρτοκινητά f2g με 5€ ουσιαστικά δίνει 1gb? Έχω ζητήσει να μου "κανουν" προσφορά για περισσότερα mb στη σύνδεση μου σαν επιπρόσθετη υπηρεσία (μια που είμαι πολλά χρόνια συνδρομητής και εχω και σταθερό και καρτοκινητο f2g).

Αν και το πιθανότερο είναι, όπως διάβασα και στο φόρουμ εδώ, να βγάλουν νέα συμβόλαια με χαμηλότερες τιμές και περισσότερο χρόνο ομιλίας μιας που απο 1/1 μειώνονται τα τέλη τερμματισμού.

Με πήραν σήμερα τηλέφωνο απο τη wind και η "προσφορά" που μου έκαναν ήταν 350mb με 5€/μήνα απο 10€/μήνα που είναι το κανονικό:(

το ωραίο είναι οτι με τις νέες προσφορές στο f2g με 5€ σου δίνει 10Gb!

Link to comment
Share on other sites

Με πήραν σήμερα τηλέφωνο απο τη wind και η "προσφορά" που μου έκαναν ήταν 350mb με 5€/μήνα απο 10€/μήνα που είναι το κανονικό:(

το ωραίο είναι οτι με τις νέες προσφορές στο f2g με 5€ σου δίνει 10Gb!

 

1 gb, οχι 10 (500mb+500mb δωρο)

Link to comment
Share on other sites

Με πήραν σήμερα τηλέφωνο απο τη wind και η "προσφορά" που μου έκαναν ήταν 350mb με 5€/μήνα απο 10€/μήνα που είναι το κανονικό:(

το ωραίο είναι οτι με τις νέες προσφορές στο f2g με 5€ σου δίνει 10Gb!

Σε πήραν έτσι στο άσχετο;;

Γιατί να κάνουν προσφορά σε data? Συνήθως σε χρόνο ομιλίας ξέρω ότι κάνουν προσφορές ειδικά στα συμβόλαια.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

1 gb, οχι 10 (500mb+500mb δωρο)

Ναι σόρρυ δίκο εχεις 1gb οχι 10gb:p

 

Σε πήραν έτσι στο άσχετο;;

Γιατί να κάνουν προσφορά σε data? Συνήθως σε χρόνο ομιλίας ξέρω ότι κάνουν προσφορές ειδικά στα συμβόλαια.

Τους είχα στείλει email και με πήραν τηλέφωνο για να μου κάνουν προσφορά.

Link to comment
Share on other sites

"Σε συνέχεια της επικοινωνίας σας, θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε ότι βάσει των διαδικασιών που ισχύουν αυτή την χρονική περίοδο ( συγκεκριμένα από τις 15.10.12 ), πραγματοποιείται αλλαγή οικονομικού προγράμματος σε πρόγραμμα με χαμηλότερο πάγιο για τα 18μηνα συμβόλαια σε δεκαπέντε (15) μήνες από την ημερομηνία ανανέωσης συμβολαίου ( ή από την ημερομηνία ενεργοποίησης ) με ανάλογη χρέωση. Είχατε πραγματοποιήσει ανανέωση συμβολαίου 12/08/2011 με ημερομηνία έναρξης 10/12/2011. Συγκεκριμένα, στην περίπτωση που έχετε επωφεληθεί επιδότηση συσκευής επιστρέφετε την διαφορά στην επιδότηση με βάση τον πίνακα απόσβεσης επιδότησης που έχετε υπογράψει κατά την ανανέωση συμβολαίου."

 

Ρε παιδια το οτι χρειαζεται να περασει 15μηνο (απο το 18μηνο συνολικα συμβολαιο) ισχυει-οπως μου απαντησε η wind σημερα- απο 15-10-2012.εγω το συμβολαιο το εκανα περσι και την τελευταια αλλαγη πακετου 10-12-2011 .ισχυει η απαγορευση μετατροπης σε μικροτερο παγιο ΑΝΑΔΡΟΜΙΚΑ??αφου μου απαντησαν οτι ο περιορισμος ισχυει απο 15-10-2012!

τι αλητες ειναι ρε παιδια!τους ξαναπηρα τωρα και μου ειπαν τι παροτι περσι που υπεγραφα το συμβολαιο ΜΠΟΡΟΥΣΑ μετα 4 μηνες να μειωσω το παγιο,επειδη ΦΕΤΟΣ το αλλαξαν ισχυει και για μενα που ΕΧΩ ΤΟ ΣΥΜΒΟΛΑΙΟ απο περσι και δεν γραφει κατι τετοιο!

Edited by fuorigioco1981
Link to comment
Share on other sites

Αυτό συνέβη και σε εμένα χτες. Θα στείλω email παραπόνων και αν δεν το δεχτούν θα κάνω καταγγελία στην ΕΕΤΤ γιατί όταν υπογράψαμε την ανανέωση δεν είχε πουθενά τέτοιο όρο και δεν είναι δυνατόν να το αλλάζουν εκ των υστέρων μονομερώς...

Βλέπεις πράγματα και αναρωτιέσαι "Γιατί;"

Αλλά εγώ ονειρεύομαι πράγματα που δεν υπήρξαν ποτέ και λέω "Γιατί όχι;"

Link to comment
Share on other sites

Αυτό συνέβη και σε εμένα χτες. Θα στείλω email παραπόνων και αν δεν το δεχτούν θα κάνω καταγγελία στην ΕΕΤΤ γιατί όταν υπογράψαμε την ανανέωση δεν είχε πουθενά τέτοιο όρο και δεν είναι δυνατόν να το αλλάζουν εκ των υστέρων μονομερώς...

 

πες το email της ΕΕΤΤ Να στειλω κι εγω!

Link to comment
Share on other sites

πες το email της ΕΕΤΤ Να στειλω κι εγω!

 

katanalotes @ eett.gr

Βλέπεις πράγματα και αναρωτιέσαι "Γιατί;"

Αλλά εγώ ονειρεύομαι πράγματα που δεν υπήρξαν ποτέ και λέω "Γιατί όχι;"

Link to comment
Share on other sites

Τόσο χάλια πάει αυτή η εταιρεία που δεν ανακοίνωσε ούτε σχολίασε κανείς τα νέα εταιρικά της...;

Βλέπεις πράγματα και αναρωτιέσαι "Γιατί;"

Αλλά εγώ ονειρεύομαι πράγματα που δεν υπήρξαν ποτέ και λέω "Γιατί όχι;"

Link to comment
Share on other sites

Τόσο χάλια πάει αυτή η εταιρεία που δεν ανακοίνωσε ούτε σχολίασε κανείς τα νέα εταιρικά της...;

Στο μαυρο της το χαλι εξελισεται,δυστυχως!!!

Για τα πακετα δεδομενων που εγινε συζητηση πιο πανω,εχω δωρεαν στο συμβολαιο μου 350 mb.Τους ρωτησα τι θα μου κοστισει για να το ανεβασω στο 1gb και μου ειπαν οτι για 100mb μονο επιπλεον θελουν 5 ευρω!!Για να παει στο 1gb,οπως μου ειπαν εκει στο καταστημα,θα στοιχισει ο κουκος αηδονι!!!Τι σκεπτικο και τι πολιτικη ειναι αυτη που ακολουθουν,δεν μπορω να καταλαβω!!!

Link to comment
Share on other sites

Στο μαυρο της το χαλι εξελισεται,δυστυχως!!!

Για τα πακετα δεδομενων που εγινε συζητηση πιο πανω,εχω δωρεαν στο συμβολαιο μου 350 mb.Τους ρωτησα τι θα μου κοστισει για να το ανεβασω στο 1gb και μου ειπαν οτι για 100mb μονο επιπλεον θελουν 5 ευρω!!Για να παει στο 1gb,οπως μου ειπαν εκει στο καταστημα,θα στοιχισει ο κουκος αηδονι!!!Τι σκεπτικο και τι πολιτικη ειναι αυτη που ακολουθουν,δεν μπορω να καταλαβω!!!

 

Δίνεις 35/μηνα και εχεις 1γιγα, χίλια λεπτα και 100 μηνύματα. Τα νέα προγραμματα με εκπτωση παγίου (κανε κλικ στο δευτερο λινκ της υπογραφης μου)

Link to comment
Share on other sites

Δίνεις 35/μηνα και εχεις 1γιγα, χίλια λεπτα και 100 μηνύματα. Τα νέα προγραμματα με εκπτωση παγίου (κανε κλικ στο δευτερο λινκ της υπογραφης μου)

Χιλια λεπτα προς ποια δικτυα?Μπαινω με tapatalk και δεν φαινεται η υπογραφη σου

Link to comment
Share on other sites

Χιλια λεπτα προς ποια δικτυα?Μπαινω με tapatalk και δεν φαινεται η υπογραφη σου

 

1000 λεπτα και 100 sms προς ολους (και 1 γιγα)

Link to comment
Share on other sites

1000 λεπτα και 100 sms προς ολους (και 1 γιγα)

Ποτε τα εβγαλαν αυτα τα προγραμματα?Τον σεπτεμβρη εκανα ανανεωση συμβολαιου στο οποιο πληρωνω 100 ευρω για 2 γραμμες και φυσικα καμια σχεση με τα χιλια λεπτα προς ολους!!

Link to comment
Share on other sites

Ποτε τα εβγαλαν αυτα τα προγραμματα?Τον σεπτεμβρη εκανα ανανεωση συμβολαιου στο οποιο πληρωνω 100 ευρω για 2 γραμμες και φυσικα καμια σχεση με τα χιλια λεπτα προς ολους!!

 

πριν ούτε 5 μέρες βγήκαν

Link to comment
Share on other sites

Ποτε τα εβγαλαν αυτα τα προγραμματα?Τον σεπτεμβρη εκανα ανανεωση συμβολαιου στο οποιο πληρωνω 100 ευρω για 2 γραμμες και φυσικα καμια σχεση με τα χιλια λεπτα προς ολους!!

 

πριν λιγες μερες. Μπες http://www.wind.com.gr/gr/gia-ton-idioti/kiniti/price-plans/wind-to-all-plus-/ και δες τα

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

 

Μόλις δέχτηκα ένα τηλέφωνο από τη wind για μια προσφορά για το πακέτο Wind One L με 39 ευρώ. Αυτή τη στιγμή έχω ένα παρόμοιο πακέτο από Hol/Vodafone με 65 ευρώ περίπου αν και η Wind υπερέχει στα σημεία λόγω χρόνου ομιλίας προς όλα τα δίκτυα, δωρεάν κλήσεις μεταξύ του σταθερού και του φορητού μου και μοίρασμα του χρόνου ομιλίας μεταξύ σταθερού και φορητού. Δεν θα πληρώσω τέλη ενεργοποίησης και θα έχω 74 ευρώ επιδότηση για κινητό.

 

Το πρόβλημα είναι πως βρίσκεται σε ισχύ το 12μηνο συμβόλαιο με τη Hol/Vodafone. Θα πρέπει να επιστρέψω πίσω την επιδότηση της Vodafone και να πληρώσω το τέλος για αποσύνδεση πριν το 12μηνο. Παρόλα αυτά, η κοπέλα της Wind επέμενε πως δεν είμαι υποχρεωμένος να πληρώσω το τέλος αποσύνδεσης (η επιδότηση είναι άλλο θέμα, δεν το γλυτώνω φυσικά), επειδή οι εταιρίες δεν έχουν νομικό πάτημα και δεν μπορούν να κάνουν κάτι γι' αυτό.

 

Τι γνώμη έχετε για όλα αυτά;

Link to comment
Share on other sites

Τι γνώμη έχετε για όλα αυτά;

 

Ότι αν κάνεις την αίτηση φορητότητας θα πάρεις γερή έκπτωση από VF για να παραμείνεις

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Nova: Τα πάντα για τα συμβόλαια, επιδοτήσεις, προγράμματα, χρεώσεις κλπ

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...