Jump to content

Nova: Τα πάντα για τα συμβόλαια, επιδοτήσεις, προγράμματα, χρεώσεις κλπ


Eliseos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

οποτε παιρνεις τα 2gb και απλα χανονται τα 3 ευρω (μικρο ποσο). Καλη φαση, απο τη στιγμη που χρειαζεσαι τοσα data ;) Το μονο μειον που βλεπω ειναι οτι δεν εχει πακετα sms (με τα 3 που περισσευουν, εχεις 21sms)

 

3 ευρώ στην κάρτα που θα σου μέινουν είναι οκ για πολύ έκτακτες περιπτώσεις.

 

και ναι, δεν έχει πακέτα sms, αλλά ούτως η άλλως μέσα από viber,whatsapp κλπ αυτά δεν έχουν νόημα πλέον (με την προυπόθεση να υπάρχει αντιστοιχη επικοινωνία με άτομα που να το έχουν, κι όχι με επικοινωνία με παππούδες :P )

Edited by PsyGreg
Link to comment
Share on other sites

Βρηκα ολες τις Προρφορες του public για συνδεσεις στη wind για οποιον ενδιαφερεται...

 

http://media.public.gr/banners/wind/WIND_Kartosyndesi25_230x250.pnghttp://media.public.gr/banners/wind/WIND_Kartosyndesi25_230x250.pnghttp://media.public.gr/banners/wind/Samsung_Galaxy_Xadvance_230x250.jpghttp://media.public.gr/banners/wind/SamsungTV_230x250.jpg

http://publicprod.s3.amazonaws.com/wind/banners_categories/505x200_EKPTOSH-TABLET.pnghttp://media.public.gr/banners/wind/desktop_505x200.jpghttp://media.public.gr/banners/wind/505x200-LAPTOP-button.jpg?1351944678391

Link to comment
Share on other sites

Απο σήμερα το συμβόλαιο μου έγινε OneL για κινητο σταθερο και Ιντερνετ και στο 1212 με μηνυμα μαθαίνω τα υπόλοιπα για το χρόνο σε κινητα. Το Υπολοιπο των MB και το Υπολοιπο για σταθερό που τα μαθαίνω; Ευχαριστω.
Link to comment
Share on other sites

Απο σήμερα το συμβόλαιο μου έγινε OneL για κινητο σταθερο και Ιντερνετ και στο 1212 με μηνυμα μαθαίνω τα υπόλοιπα για το χρόνο σε κινητα. Το Υπολοιπο των MB και το Υπολοιπο για σταθερό που τα μαθαίνω; Ευχαριστω.

 

Για υπόλοιπο MB δεν υπάρχει τρόπος. το υπόλοιπο για σταθερά θα έπρεπε να στο έλεγε στο 1212, όπως το χρόνο για κινητά που μοιράζεσαι από το κινητό και το σταθερό σου.

Link to comment
Share on other sites

πρέπει να προσέξεις με τα MB γιατι στα συμβόλαια την πατάει πολύς κόσμος και υπερχρεώνεται
Link to comment
Share on other sites

Απο σήμερα το συμβόλαιο μου έγινε OneL για κινητο σταθερο και Ιντερνετ και στο 1212 με μηνυμα μαθαίνω τα υπόλοιπα για το χρόνο σε κινητα. Το Υπολοιπο των MB και το Υπολοιπο για σταθερό που τα μαθαίνω; Ευχαριστω.

 

Εάν έχεις κινητό με android κατέβασε το 3g watchdog για να μετράς τα mb που καταναλώνεις. Γενικά πρόσεχε με την χρήση του mobile internet στο one L διότι σου δίνει μόνο 350 mb και μετά τσεκουρώνει.

http://www.wind.com.gr/gr/gia-ton-idioti/ola-mazi/wind-one/wind-one-l/?planID=1294

Samsung Galaxy S7 Edge 32GB Titanium Silver

Φιλικά, Σταύρος :)

Link to comment
Share on other sites

Σωστά. Ξέρω όμως πότε λήγει κάθε φορά ο μήνας και η χρήση του κινητού. Πάντως προς το παρόν με μήνυμα στο 1212 βλέπω μόνο τα υπόλοιπα για κινητό, όχι όμως για τα υπόλοιπα, αν το καλέσω ισχύει να μάθω τίποτα περισσότερο?
Link to comment
Share on other sites

Σωστά. Ξέρω όμως πότε λήγει κάθε φορά ο μήνας και η χρήση του κινητού. Πάντως προς το παρόν με μήνυμα στο 1212 βλέπω μόνο τα υπόλοιπα για κινητό, όχι όμως για τα υπόλοιπα, αν το καλέσω ισχύει να μάθω τίποτα περισσότερο?

 

Όχι δεν μπορείς να μάθεις κάτι για τα υπόλοιπα δυστυχώς.

Samsung Galaxy S7 Edge 32GB Titanium Silver

Φιλικά, Σταύρος :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Υπάρχει και το 1215 που είναι δωρεάν όπως το 13800 για το One αλλά δεν ξέρω να μπορούν να μου αναφέρουν εκεί τα υπόλοιπα ΜΒ...
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα. Είμαι με wind xs εδώ και περίπου μισό χρόνο...έχω επίσης και double play. Τι επιδότηση να περιμένω από την wind; Αξίζει τον κόπο ή να το κάνω καρτοκινητό που το σκέφτομαι ;
Link to comment
Share on other sites

Έμαθα από φίλο που δουλεύει στις προσφορές της Wind, ότι πλέον οι μεγάλες εκπτώσεις στα συμβόλαια, π.χ. 50% , πλέον σταματάνε και θα δίνουν μόνο κάποια πάγια δώρα.

Υπάρχει κάνεις πρόσφατα, που πήρε μεγάλο ποσοστό έκπτωσης;

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, έκανα πρόσφατα το κατροκινητό μου σε κατροσύνδεση 25, που λόγω του σταθερού μου βγαίνει στα 13 ευρώ το μήνα! Όλα καλά ως εδώ. Μου είπαν πως έχω επίσης και 350MB/μήνα. το πρόβλημα μου είναι πως κάθε φορά που μπαίνω με data από το κινητό χρεώνομαι 1 ευρώ για το internet daily παρότι έχω πακέτο MB. Σε κατάστημα που πήγα μου είπαν πως πρέπει να απενεργοποιήσω το daily, αλλά πως θα μιλούσαν αυτοί πρώτα με την εξυπηρέτηση πελατών για κάποιο λόγο, και θα με έπαιρνε τηλ. ο υπάλληλος για να μου πει για το πακέτο μου κλπ. Δεν με πήρε ποτέ βέβαια τηλ οπότε καταρχήν ρωτάω πως απενεργοποιώ το internet daily? και κατά δεύτερον πως μπορώ να δω τα υπολειπόμενα MB στην καρτοσύνδεση?

[sIGPIC][/sIGPIC]

goto fail;

goto fail;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, έκανα πρόσφατα το κατροκινητό μου σε κατροσύνδεση 25, που λόγω του σταθερού μου βγαίνει στα 13 ευρώ το μήνα! Όλα καλά ως εδώ. Μου είπαν πως έχω επίσης και 350MB/μήνα. το πρόβλημα μου είναι πως κάθε φορά που μπαίνω με data από το κινητό χρεώνομαι 1 ευρώ για το internet daily παρότι έχω πακέτο MB. Σε κατάστημα που πήγα μου είπαν πως πρέπει να απενεργοποιήσω το daily, αλλά πως θα μιλούσαν αυτοί πρώτα με την εξυπηρέτηση πελατών για κάποιο λόγο, και θα με έπαιρνε τηλ. ο υπάλληλος για να μου πει για το πακέτο μου κλπ. Δεν με πήρε ποτέ βέβαια τηλ οπότε καταρχήν ρωτάω πως απενεργοποιώ το internet daily? και κατά δεύτερον πως μπορώ να δω τα υπολειπόμενα MB στην καρτοσύνδεση?

 

Η καρτοσύνδεση 25 δεν προσφέρει δωρεάν mb ίντερνετ.

http://www.wind.com.gr/gr/gia-ton-idioti/kiniti/price-plans/kartosundesi/

Η υπηρεσία internet daily χρεώνει 1 ευρώ την ημέρα για 20 mb και ισχύει σε όσα πακέτα δεν έχουν προπληρωμένο ιντερνετ.

http://www.wind.com.gr/gr/gia-ton-idioti/kiniti/mobile-internet/mobile-internet-daily/

Πατάτα έκανε ο πωλητής και προσπαθούν να το μπαλώσουν...

Πάντως για καρτοσύνδεση οσον αφορά το ίντερνετ ισχύει ότι και στα καρτοκινητά.

http://www.wind.com.gr/gr/gia-ton-idioti/kiniti/mobile-internet/mobile-internet-gia-to-kartokinito/

 

Φιλικά

Samsung Galaxy S7 Edge 32GB Titanium Silver

Φιλικά, Σταύρος :)

Link to comment
Share on other sites

έχω καρτοσύνδεση 25, δεν έχει δωρεάν MB.

 

πρέπει να τα ενεργοποιείς μόνος σου στέλνοντας 100MB στο 1210, τσεκάρεις το διαθέσιμο υπόλοιπό σου στέλνοντας ΥΠ στο 1210

 

η προσφορά των 500MB με 5E όπως γράφει στο Site είναι μέχρι 31/11 (άποψή μου είναι πως θα πάρει κι άλλη παράταση)

Link to comment
Share on other sites

ειχα κανει αναβαθμιση τον δεκ 2011 για 18μηνο συμβολαιο με το παγιο το Μ .συνδρομητης wind απο το 1994.πηρα χτες την wind να αλλαξω προς τα κατω το πακετο μου στο S η στο to all 25.μου απαντησαν οτι να κατεβω πακετο μπορω μονο μετα τον μαρτιο του 13!πανε καλα?παλια θυμαμαι μετα απο 4 μηνες αλλαζες πακετο μικροτερο η μεγαλυτερο!
Link to comment
Share on other sites

Το ότι δεν έχει 350MB το πρόγραμμα το ξέρω, αλλά σύμφωνα με τον υπάλληλο ήταν λόγω κάποιας προσφοράς που έτρεχε εκείνη την περίοδο, και το ρώτησα 3-4 φορές τις δύο φορές που επισκέφτηκα το κατάστημα πριν κάνω τη σύνδεση και με διαβεβαίωσαν πως έχω 350MB. Τέλος πάντων θα απευθυνθώ σήμερα στο ίδιο κατάστημα. Ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας.

[sIGPIC][/sIGPIC]

goto fail;

goto fail;

Link to comment
Share on other sites

Το ότι δεν έχει 350MB το πρόγραμμα το ξέρω, αλλά σύμφωνα με τον υπάλληλο ήταν λόγω κάποιας προσφοράς που έτρεχε εκείνη την περίοδο, και το ρώτησα 3-4 φορές τις δύο φορές που επισκέφτηκα το κατάστημα πριν κάνω τη σύνδεση και με διαβεβαίωσαν πως έχω 350MB. Τέλος πάντων θα απευθυνθώ σήμερα στο ίδιο κατάστημα. Ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας.

 

ζήτα να σου δώσει και γραπτά την προσφορά που σου έχει βάλει. πάντως πιστεύω έκανε λάθος. δεν υπήρχε ποτέ κάτι τέτοιο για Καρτοσυνδέσεις. ίσως να μπερδεύτηκε με την προσφορά 350MB για νέους αριθμούς καρτοκινητής.

Link to comment
Share on other sites

ίσως να μπερδεύτηκε με την προσφορά 350MB για νέους αριθμούς καρτοκινητής.

 

σωστός. από μπερδέματα πάντως άλλο τίποτα :p

Link to comment
Share on other sites

Ε αν μου έχουν πει ψέματα στην ψύχρα τότε δεν παίζει να κρατήσω το πρόγραμμα (παρότι είναι πολύ συμφέρον και έτσι ακόμα)

Μόνο και μόνο για το γ@μώτο, αν μου έχουν πει μπαρούφες θα το διακόψω.. Δικαίωμα υπαναχώρησης έχω; και αν ναι πόσο διάστημα γιατί το έχω περίπου 3 εβδομάδες. Αλλά και πάλι είναι υπαιτιότητα τους το θέμα αυτό αφού το ότι είχε ΜΒ ήταν βασικός λόγος που τελικά το έκανα.

Έστειλα και ΥΠ στο 1210 και ξενέρωσα γιατί μου λέει "ΔΕΝ ΕΧΕΙΣ ΔΩΡΕΑΝ ΥΠΟΛΟΙΠΟ"..

[sIGPIC][/sIGPIC]

goto fail;

goto fail;

Link to comment
Share on other sites

Εχω το One L και πότε μπορώ να αλλάξω πακέτο παιδιά? Σημειώνω ότι πέρσι Νοέμβριο είχα συμβόλαιο κινητό το οποίο άλλαξε σε OneL πρόσφατα οπότε για ένα χρόνο θα είμαι με το ίδιο πακέτο? Για την μετατροπή έγινε αίτηση που αποδέχθηκε η εταιρία η οποία προχώρησε στην μετατροπή για να έχω ιντερνετ και σταθερό σπίτι. Ομως δεν υπέγραψα νέο συμβόλαιο, οπότε τι κάνω τώρα;
Link to comment
Share on other sites

Η καρτοσύνδεση 25 μου είπε ο πωλητής ότι από σήμερα έχει προσφορά 200 ώρες δωρεάν το μήνα προς όλα δίκτυα για πάντα.

Δεν ξέρω αν είναι ορθό αλλά όπως και να έχει έφυγα από την cosmote που έχει σήμα τραγικό.

Δεν περιμένω άλλωστε να έχει τραγικότερο η wind...:p

Link to comment
Share on other sites

Η καρτοσύνδεση 25 μου είπε ο πωλητής ότι από σήμερα έχει προσφορά 200 ώρες δωρεάν το μήνα προς όλα δίκτυα για πάντα.

Δεν ξέρω αν είναι ορθό αλλά όπως και να έχει έφυγα από την cosmote που έχει σήμα τραγικό.

Δεν περιμένω άλλωστε να έχει τραγικότερο η wind...:p

 

μήπως εννοείς 200 λεπτά?

Link to comment
Share on other sites

Για την ιστορία να πω πως, ακριβώς όπως τα είπατε είναι παιδιά. Στην κατροσύνδεση 25 έχει 1500' wind+Q και 200' προς όλα τα υπόλοιπα. 350ΜΒ μπαρούφα ήταν που μου είπαν(που δεν την παραδέχτηκαν βέβαια), αλλά τελικά δεν το διέκοψα γιατί ενώ νόμιζα πως έχει 13 ευρώ κάρτα το μήνα αλλά τελικά δίνει 17,48+5,53 (αυτό είχαν σαν προσφορά τα +5 ευρώ). Οπότε έχω 23 ευρώ το μήνα κάρτα και ενεργοποίησα από εκεί πακέτο 500ΜΒ (και όλα αυτά με το πάγια στα 13 λόγω της έκπτωσης στο σταθερό). Οπότε πάλι με συμφέρει πάρα πολύ. Γενικά δεν έχω κανένα παράπονο από την wind πάντα ήταν η πιo συμφέρουσα θεωρώ, αλλά οι υπάλληλοι στην δικιά μου περίπτωση θα έπρεπε να είναι πιο προσεκτικοί.

[sIGPIC][/sIGPIC]

goto fail;

goto fail;

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Nova: Τα πάντα για τα συμβόλαια, επιδοτήσεις, προγράμματα, χρεώσεις κλπ

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...