Jump to content

Nova: Τα πάντα για τα συμβόλαια, επιδοτήσεις, προγράμματα, χρεώσεις κλπ


Eliseos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Χρόνια πολλα λόγω της ημέρας, πως απενεργοποιω τελικα τον Τηλεφωνητής απο τον αριθμο μου γιατι είναι αχρείαστος....
Link to comment
Share on other sites

Εδώ και δυο ημέρες δεν μου λειτουργεί το 1212 για την ενημέρωση υπολοίπου, καθώς και η αναφορά παράδοσης μηνυμάτων. Επίσης μου έχουν στειλει κάποια μηνύματα και δεν τα έχω λάβει.

Αντιμετωπίζει κανείς παρόμοιο πρόβλημα με το δίκτυο της wind;

Less is more...
Link to comment
Share on other sites

Εδώ και δυο ημέρες δεν μου λειτουργεί το 1212 για την ενημέρωση υπολοίπου, καθώς και η αναφορά παράδοσης μηνυμάτων. Επίσης μου έχουν στειλει κάποια μηνύματα και δεν τα έχω λάβει.

Αντιμετωπίζει κανείς παρόμοιο πρόβλημα με το δίκτυο της wind;

 

Σε εμενα μια χαρα λειτουργει...

ΜΑΘΕ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ!!!
Link to comment
Share on other sites

Οι χρεώσεις στις 3 εταιρίες με καρτοκινητή είναι με κατώτατη κλήση τα 3' η μόνη με χρέωση ανά λεπτό από το πρώτο λεπτό είναι η Q κοντεύω να κλείσω μήνα με 60' προς όλους και σταθερά, 300' προς wind & Q και 500mb internet με κόστος όλα 9 ευρώ όταν με wind free to go χάλασα μέσα σε 5 μέρες 5 ευρώ με την ελάχιστη χρέωση του 3λεπτού. Ψάξτε το λίγο...:D
Xiaomi Mi5 White 32GB
Link to comment
Share on other sites

Εδώ και δυο ημέρες δεν μου λειτουργεί το 1212 για την ενημέρωση υπολοίπου, καθώς και η αναφορά παράδοσης μηνυμάτων. Επίσης μου έχουν στειλει κάποια μηνύματα και δεν τα έχω λάβει.

Αντιμετωπίζει κανείς παρόμοιο πρόβλημα με το δίκτυο της wind;

 

Σε εμενα μια χαρα λειτουργει...

 

και σε μενα μια χαρα (q)

 

Οι χρεώσεις στις 3 εταιρίες με καρτοκινητή είναι με κατώτατη κλήση τα 3' η μόνη με χρέωση ανά λεπτό από το πρώτο λεπτό είναι η Q κοντεύω να κλείσω μήνα με 60' προς όλους και σταθερά, 300' προς wind & Q και 500mb internet με κόστος όλα 9 ευρώ όταν με wind free to go χάλασα μέσα σε 5 μέρες 5 ευρώ με την ελάχιστη χρέωση του 3λεπτού. Ψάξτε το λίγο...:D

 

η q αυτη τη στιγμη ειναι η πιο οικονομικη λυση στην Ελλαδα. Το μοναδικο αρνητικο που βλεπω ειναι το cc της wind (που δε ξερει τι της γινεται)

Link to comment
Share on other sites

Οι χρεώσεις στις 3 εταιρίες με καρτοκινητή είναι με κατώτατη κλήση τα 3' η μόνη με χρέωση ανά λεπτό από το πρώτο λεπτό είναι η Q κοντεύω να κλείσω μήνα με 60' προς όλους και σταθερά, 300' προς wind & Q και 500mb internet με κόστος όλα 9 ευρώ όταν με wind free to go χάλασα μέσα σε 5 μέρες 5 ευρώ με την ελάχιστη χρέωση του 3λεπτού. Ψάξτε το λίγο...:D

 

Με την ελάχιστη του τρίλεπτου την έβγαλες 5 μέρες , με την ελάχιστη του λεπτού θα έπρεπε να την βγάλεις 15 μέρες , παρόλα αυτά εσύ την έβγαλες 30 ημέρες.

Αν δεν κάνουν λάθος τα μαθηματικά ... η μόνη πιθανή εξήγηση είναι ότι τον Αύγουστο δεν χρησιμοποιείς και τόσο πολύ το κινητό

Συγνώμη αλλά το έψαξα

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μια ερωτηση γιατι με το c.c. δε βγαζω ακρη! Εχω το παλιο Wind L με 420mb το μηνα, τα εχω περασει ηδη, τι χρεωσει θα εχω μετεπειτα??? Στο c.c. ακουσα τρεις διαφορετικες γνωμες 1ευρω την μερα, 0,51ευρω ανα mb και 0,10 ανα mb! Τι ισχυει??? Θελω μια σιγουρη απαντηση!
ΜΑΘΕ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ!!!
Link to comment
Share on other sites

Παιδια μια ερωτηση γιατι με το c.c. δε βγαζω ακρη! Εχω το παλιο Wind L με 420mb το μηνα, τα εχω περασει ηδη, τι χρεωσει θα εχω μετεπειτα??? Στο c.c. ακουσα τρεις διαφορετικες γνωμες 1ευρω την μερα, 0,51ευρω ανα mb και 0,10 ανα mb! Τι ισχυει??? Θελω μια σιγουρη απαντηση!

 

Σύμφωνα με αυτόν εδώ τον πίνακα http://www.wind.com.gr/files/1/Mi-emporika-diathesima-programmata/XXS-XL1000_GR_9_5_2012.pdf η χρέωση μετά την κατανάλωση του ενσωματωμένου όγκου για το πρόγραμμα σου είναι 0,5120€/Mb.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μια ερωτηση γιατι με το c.c. δε βγαζω ακρη! Εχω το παλιο Wind L με 420mb το μηνα, τα εχω περασει ηδη, τι χρεωσει θα εχω μετεπειτα??? Στο c.c. ακουσα τρεις διαφορετικες γνωμες 1ευρω την μερα, 0,51ευρω ανα mb και 0,10 ανα mb! Τι ισχυει??? Θελω μια σιγουρη απαντηση!

 

Το 1 ευρώ είναι το daily ticket γιά όλα τα προγράμματα που δεν έχουν ενεργοποιημένο data plan.

Το 0,10 ευρώ το mb είναι για όλα τα νέα προγράμματα και αφορά χρέωση πέραν του προπληρωμένου όγκου.

Στην περίπτωση σου χρεώνεσαι 0,5120€/Mb διότι διατηρείς τις χρεώσεις του μη εμπορικά διαθέσιμου πακέτου.

http://www.wind.com.gr/gr/gia-ton-idioti/kiniti/price-plans/mi-eborika-diathesima-programmata/

Samsung Galaxy S7 Edge 32GB Titanium Silver

Φιλικά, Σταύρος :)

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω για τις απαντησεις σας! Την κατσαμε την βαρκα με λιγα λογια, 3χρονια το εχω δεν την ειχα πατησει ποτε! Μεσο πιστωτικης καρτας εξωφλειτε ο λογαριασμος μου, βεβαια αυτα τα επιπλεον καλα θα ηταν να τα γλυτωσω!
ΜΑΘΕ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ!!!
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω για τις απαντησεις σας! Την κατσαμε την βαρκα με λιγα λογια, 3χρονια το εχω δεν την ειχα πατησει ποτε! Μεσο πιστωτικης καρτας εξωφλειτε ο λογαριασμος μου, βεβαια αυτα τα επιπλεον καλα θα ηταν να τα γλυτωσω!

 

Βασικα τα δωρεαν mb τα περασα χρησιμοποιωντας την αφαρμογη speed & win αλλα απο οτι βλεπω τωρα λεει ''δωρεαν για συνδρομητες wind'' και οτι μου απομενουν καποια mb για να κανω ακομη speedtest!!! Απλα ο μετρητης του κινητου μου δειχνει οτι τα περασα. Λετε να μη με χρεωσουν?

ΜΑΘΕ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ!!!
Link to comment
Share on other sites

Βασικα τα δωρεαν mb τα περασα χρησιμοποιωντας την αφαρμογη speed & win αλλα απο οτι βλεπω τωρα λεει ''δωρεαν για συνδρομητες wind'' και οτι μου απομενουν καποια mb για να κανω ακομη speedtest!!! Απλα ο μετρητης του κινητου μου δειχνει οτι τα περασα. Λετε να μη με χρεωσουν?

 

Στην θέση σου θα έπαιρνα σαν βάση τον μετρητή και δεν θα χρησιμοποιούσα άλλο το ίντερνετ μέχρι να μηδενίσει ο μήνας σου. Απο εκεί και πέρα από την στιγμή που θα εκδοθεί ο λογαριασμός μεχρι να χρεωθεί η πιστωτική σου θα έχεις 1 μήνα να διαχειριστείς το επιπλέον ποσό που πιθανόν θα έχεις χρεωθεί. Εάν έχεις ebill θα έχεις εικόνα την ίδια μέρα της έκδοσης.

Samsung Galaxy S7 Edge 32GB Titanium Silver

Φιλικά, Σταύρος :)

Link to comment
Share on other sites

Στην θέση σου θα έπαιρνα σαν βάση τον μετρητή και δεν θα χρησιμοποιούσα άλλο το ίντερνετ μέχρι να μηδενίσει ο μήνας σου. Απο εκεί και πέρα από την στιγμή που θα εκδοθεί ο λογαριασμός μεχρι να χρεωθεί η πιστωτική σου θα έχεις 1 μήνα να διαχειριστείς το επιπλέον ποσό που πιθανόν θα έχεις χρεωθεί. Εάν έχεις ebill θα έχεις εικόνα την ίδια μέρα της έκδοσης.

 

Καλα εννοειτε αυτο, θα παρω και το 1231 να το κλεισουν τελειως το ιντερνετ και θα το ξαναανοιξω τον αλλον μηνα. Καπου στα 20mb τα εχω περασει!

ΜΑΘΕ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ!!!
Link to comment
Share on other sites

10€ παραπάνω δηλαδή! Είδες για να βελτίωσαν το σήμα τους. Μην νομίζεις δεν είσαι ο μοναδικός. Απλώς επειδή είσαι σε μη εμπορικά διαθέσιμο πρόγραμμα τσιμπαει λίγο η τιμη. Σε αντίστοιχη δική μου περίπτωση 70MB παραπάνω πλήρωσα 7-8€ βέβαια σε Wind to All. Η "χαζομαρα" είναι πως έρχεται ενημέρωση μόλις κλείσει η κίνηση της σύνδεσης δεδομένων γιατι τότε τιμολογειται και άργησε να μου έρθει το SMS για τα 10 υπολειπομενα MB. Δεν είναι το ίδιο με το χρόνο ομιλίας ή τα SMS
Link to comment
Share on other sites

Στο συμβόλαιο μου θέλω μείωση πάγιου και ψάχνω τον αριθμο 4ψηφιο που θα το ζητήσω, ποιος είναι;
Link to comment
Share on other sites

10€ παραπάνω δηλαδή! Είδες για να βελτίωσαν το σήμα τους. Μην νομίζεις δεν είσαι ο μοναδικός. Απλώς επειδή είσαι σε μη εμπορικά διαθέσιμο πρόγραμμα τσιμπαει λίγο η τιμη. Σε αντίστοιχη δική μου περίπτωση 70MB παραπάνω πλήρωσα 7-8€ βέβαια σε Wind to All. Η "χαζομαρα" είναι πως έρχεται ενημέρωση μόλις κλείσει η κίνηση της σύνδεσης δεδομένων γιατι τότε τιμολογειται και άργησε να μου έρθει το SMS για τα 10 υπολειπομενα MB. Δεν είναι το ίδιο με το χρόνο ομιλίας ή τα SMS

 

Εδω στη Ναξο μονο στον οικισμο που μενω εχει 3g αλλα πραγματικα πεταει, πας με τρελες ταχυτητες, αφου τα 420mb τα εξαντλησα σε 10μερες και εχω dsl σπιτι! Στο sumsung ace που εχω δε παει ποτε οταν κανω speedtest κατω απο 7mbps!!! Επισης το Large το εχω με εκπτωση 50% για παντα οποτε δε συφερει να αλλαξω.

Edited by manosn2
ΜΑΘΕ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ!!!
Link to comment
Share on other sites

Στο συμβόλαιο μου θέλω μείωση πάγιου και ψάχνω τον αριθμο 4ψηφιο που θα το ζητήσω, ποιος είναι;

 

δωδεκα - δεκαεξι 1216

ΜΑΘΕ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ!!!
Link to comment
Share on other sites

Στο πακέτο του mobile internet 30gb σε προσφορά με 24,90 που ισχύει για πάντα,και το mi-fi router δωρο,αν κάποιος θέλει να διακόψει πρίν τον χρόνο,τι πληρώνει? Ή μήπως το "για πάντα" σημαίνει το κόβω όποτε θέλω?
Link to comment
Share on other sites

Στο πακέτο του mobile internet 30gb σε προσφορά με 24,90 που ισχύει για πάντα,και το mi-fi router δωρο,αν κάποιος θέλει να διακόψει πρίν τον χρόνο,τι πληρώνει? Ή μήπως το "για πάντα" σημαίνει το κόβω όποτε θέλω?

Μετα απο 2 μηνες μπορεις οτι ωρα θελεις να το κοψεις, θα σε βαλουν ομως να πληρωσεις το ρουτερακι μαλαματενιο!!

Link to comment
Share on other sites

Στο πακέτο του mobile internet 30gb σε προσφορά με 24,90 που ισχύει για πάντα,και το mi-fi router δωρο,αν κάποιος θέλει να διακόψει πρίν τον χρόνο,τι πληρώνει? Ή μήπως το "για πάντα" σημαίνει το κόβω όποτε θέλω?

 

Μπορείς να κανείς αίτηση ακυρώσης μετα την πρώτη τιμολόγηση. Κανά 75€ κάνει το mifi. Στο 12μηνο το κόβεις και δεν πληρώνεις τιποτα.

Link to comment
Share on other sites

Στο πακέτο του mobile internet 30gb σε προσφορά με 24,90 που ισχύει για πάντα,και το mi-fi router δωρο,αν κάποιος θέλει να διακόψει πρίν τον χρόνο,τι πληρώνει? Ή μήπως το "για πάντα" σημαίνει το κόβω όποτε θέλω?

 

 

To "για πάντα" σημαίνει ότι θα έχεις τιμολόγηση 24,90 ευρώ όσο διατηρήσεις την σύνδεση. Δικαίωμα ακύρωσης έχεις μετά από 2 μήνες (οπότε θα χρεωθείς και 3ο πάγιο) αλλά θα χρεωθείς το mi-fi router. Αν κάνεις την ακύρωση στο 12μηνο δεν πληρώνεις το router. Αν δεν καίγεσαι για το mifi και σε ενδιαφέρουν τα 30 gb για λίγους μήνες ζήτα να σου δώσουν το πιο φθηνό στικάκι οπότε θα χρεωθείς 43 ευρώ εάν κάνεις ακύρωση τους πρώτους 6 μήνες. Ακόμα πιο οικονομικά θα σου έρθει εάν χρησιμοποιήσεις για μόντεμ την συσκευή σου (εάν κρίνω από το avantar σου δεν σε εξυπηρετεί αυτή η λύση) και το κόβεις χωρίς να πληρώσεις μετά το 2μηνο.

Edited by clio1400

Samsung Galaxy S7 Edge 32GB Titanium Silver

Φιλικά, Σταύρος :)

Link to comment
Share on other sites

To "για πάντα" σημαίνει ότι θα έχεις τιμολόγηση 24,90 ευρώ όσο διατηρήσεις την σύνδεση. Δικαίωμα ακύρωσης έχεις μετά από 2 μήνες (οπότε θα χρεωθείς και 3ο πάγιο) αλλά θα χρεωθείς το mi-fi router. Αν κάνεις την ακύρωση στο 12μηνο δεν πληρώνεις το router. Αν δεν καίγεσαι για το mifi και σε ενδιαφέρουν τα 30 gb για λίγους μήνες ζήτα να σου δώσουν το πιο φθηνό στικάκι οπότε θα χρεωθείς 43 ευρώ εάν κάνεις ακύρωση τους πρώτους 6 μήνες. Ακόμα πιο οικονομικά θα σου έρθει εάν χρησιμοποιήσεις για μόντεμ την συσκευή σου (εάν κρίνω από το avantar σου δεν σε εξυπηρετεί αυτή η λύση) και το κόβεις χωρίς να πληρώσεις μετά το 2μηνο.

 

ok. Βασικά δεν το ρώταγα για μένα,οπότε αυτος που θα το βάλει (αν τελικά το βάλει) θα πάρει το mi-fi router.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολους..

Μια ερωτηση σε όποιον γνωρίζει να μου απαντήσει..

Στο καρτοσυμβολαιο υπαρχει δυνατοτητα αγορας λεπτών ομιλιας προς σταθερα??

Ευχαριστω πολυ!!

Link to comment
Share on other sites

Καλό μήνα σε όλους!

Έχω το WIND M (το παλαιό) και μεταξύ άλλων έχει 1500 λεπτά προς wind/q/σταθερά και 250 λεπτά προς λοιπά δίκτυα.

Η ερώτηση είναι η εξής:

Αν καταναλώσω τα 1500 λεπτά και ενώ έχω υπόλοιπο από τα 250 κάνω μια κλήση σε wind ή σταθερό, θα αφαιρεθεί ο χρόνος της κλήσης αυτής από το υπόλοιπο των 250 λεπτών "προς λοιπά δίκτυα" ή θα χρεωθώ έξτρα χρόνο ομιλίας μιας και θα έχω εξαντλήσει τα 1500;

 

Σας ευχαριστώ.

 

Εχουμε το ίδιο πρόγραμμα. Εχεις κάνει ανανέωση στο συμβόλαιο σου? Με ποιά τιμή/πάγιο?

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Nova: Τα πάντα για τα συμβόλαια, επιδοτήσεις, προγράμματα, χρεώσεις κλπ

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...