Jump to content

Nova: Τα πάντα για τα συμβόλαια, επιδοτήσεις, προγράμματα, χρεώσεις κλπ


Eliseos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κι αν έχεις και σταθερό wind -10€ ακόμα όποτε 25+12% φόρος κινητής (κάπου στα 27.5) και έχεις 1000 προς όλους. :yahoo:

 

+100sms+1gb

Link to comment
Share on other sites

το γελοίο είναι ότι το 35αρι ΔΕΝ ισχύει για αναβάθμιση! δηλαδή οι παλιοί συνδρομητές που την στηρίζουν μας γράφει κανονικά!
Link to comment
Share on other sites

το γελοίο είναι ότι το 35αρι ΔΕΝ ισχύει για αναβάθμιση! δηλαδή οι παλιοί συνδρομητές που την στηρίζουν μας γράφει κανονικά!

 

σε καταστημα wind στο ειπαν αυτο;

Link to comment
Share on other sites

Κι αν έχεις και σταθερό wind -10€ ακόμα όποτε 25+12% φόρος κινητής (κάπου στα 27.5) και έχεις 1000 προς όλους. :yahoo:

 

-κάτσε περίμενε έιναι -10 για το κινητό με το συνδυαστικό και άλλα -5 που λέει για το σταθερό ? dld 27,5 +( 15 -5) για σταθερό

 

37,5 για όλα ? σίγουρα?

GSXR 1000 K8 - Galaxy NOTE 3 - DELL XPS 12
Link to comment
Share on other sites

-κάτσε περίμενε έιναι -10 για το κινητό με το συνδυαστικό και άλλα -5 που λέει για το σταθερό ? dld 27,5 +( 15 -5) για σταθερό

 

37,5 για όλα ? σίγουρα?

 

Δεν το ξέρω να σου πω, επικοινώνησε μαζί τους να σου πουν, αλλά νομίζω ότι η έκπτωση πάει ανάλογα με το πακέτο.

Όλα καλά.

Link to comment
Share on other sites

Έχω εδώ και ένα μήνα μετά από αναβάθμιση συμβολαίου το Wind One L το οποίο είναι πολύ ικανοποιητικό. Στέλνοντας μήνυμα στο 1212 δωρεάν μαθαίνω μόνο το υπόλοιπο για τα 300 λεπτά που έχω προς όλα τα κινητά εθνικά δίκτυα. Θέλω όμως να μάθω για το υπόλοιπο ΜΒ που είναι 350, το υπόλοιπο που έχω με 1.500 λεπτά προς σταθερά από το κινητό και γενικά την κίνηση των υπόλοιπων χρόνων. Πουθενά δεν βρήκα κάτι. Τουλάχιστον χάθηκε η εταιρία να βγάλει κι αυτή ένα application για να βλέπουμε online την χρήση και το υπόλοιπο? Ομολογώ ότι και ο χρόνος προς σταθερά από κινητό μετράει πολύ...
Link to comment
Share on other sites

Καρτοσύνδεση WIND

 

Κατά την κατανάλωση του ποσού χρήσης σε Ευρώ, οι κλήσεις ομιλίας προς εθνικά δίκτυα χρεώνονται ανά δευτερόλεπτο με ελάχιστη διάρκεια χρέωσης τα 60 δευτερόλεπτα

 

Η κατανάλωση των λεπτών ομιλίας προς όλα τα δίκτυα γίνεται ανά δευτερόλεπτο με ελάχιστη διάρκεια χρέωσης τα 3 λεπτά

 

Δεν καταλαβαίνω τη διατύπωση. Η ελάχιστη χρέωση των 500 λεπτών του Καρτοσύνδεση 28 είναι ένα ή τρία λεπτά; :O

Link to comment
Share on other sites

Δεν καταλαβαίνω τη διατύπωση. Η ελάχιστη χρέωση των 500 λεπτών του Καρτοσύνδεση 28 είναι ένα ή τρία λεπτά; :O

 

3 είναι... γενικά σε όλα τα "καρτο"-κάτι είναι 3 :p

Link to comment
Share on other sites

μηπως τα 60'' ειναι οταν βαζεις εξτρα καρτα (ευρω) και το 3λεπτο ειναι στον ενσωματωμενο μηνιαιο χρονο του παγιου;
Link to comment
Share on other sites

-κάτσε περίμενε έιναι -10 για το κινητό με το συνδυαστικό και άλλα -5 που λέει για το σταθερό ? dld 27,5 +( 15 -5) για σταθερό

 

37,5 για όλα ? σίγουρα?

 

To -10 στο συνδυαστικό αναφέρεται στο συνολικό πάγιο του συνδυασμού κινητού/σταθερού. Είναι -5 όταν το σταθερό ειναι σε πρόγραμμα τηλεφωνίας,και -10 όταν το σταθερό είναι σε double play (τηλ. και ιντερνετ δηλαδή).

Link to comment
Share on other sites

Δεν καταλαβαίνω τη διατύπωση. Η ελάχιστη χρέωση των 500 λεπτών του Καρτοσύνδεση 28 είναι ένα ή τρία λεπτά; :O

 

Το bonus που σου δίνει , τα δωρεάν λεπτά προς άλλα δίκτυα είναι με ελάχιστη χρέωση 3 λεπτά ανά κλήση όπως γίνεται παντού, αλλά και πάλθ συμφέρει :)

Link to comment
Share on other sites

Τελικά βρε παιδιά δεν υπάρχει πουθενά αριθμός να μάθω το υπόλοιπο χρήσης για το wind one L από τις υπηρεσίες που έχω?
Link to comment
Share on other sites

Τελικά βρε παιδιά δεν υπάρχει πουθενά αριθμός να μάθω το υπόλοιπο χρήσης για το wind one L από τις υπηρεσίες που έχω?

 

Το 1270 δεν σου δουλεύει;

Όλα καλά.

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικα ειμαι μεταξυ των Wind to All 50 - 35 και Vodafone Red 1 60 - 45. Με την τιμη των sms στα 14 λεπτα η διαφορα ειναι στα 71 sms. Απλως περιμενω να μου απαντησουν για τις τιμες των ΒΒ υπηρεσιων. Ειμαι περιεργος τι διαφορες θα εχουν. Εχω ακουσει πως στη Βονταφον στο ενεργοποιουν δωρεαν κ εκμεταλευεσαι τα ΜΒ του προγραμματος.
Link to comment
Share on other sites

Προσωπικα ειμαι μεταξυ των Wind to All 50 - 35 και Vodafone Red 1 60 - 45. Με την τιμη των sms στα 14 λεπτα η διαφορα ειναι στα 71 sms. Απλως περιμενω να μου απαντησουν για τις τιμες των ΒΒ υπηρεσιων. Ειμαι περιεργος τι διαφορες θα εχουν. Εχω ακουσει πως στη Βονταφον στο ενεργοποιουν δωρεαν κ εκμεταλευεσαι τα ΜΒ του προγραμματος.

 

60 με 35 είναι διαφορά, το καλό είναι ότι σου δίνει 1500sms αλλά το μισό Internet.

Όλα καλά.

Link to comment
Share on other sites

Το wind to all 50 που το παίρνεις ονλαιν με 35Ε και αν εχεις σταθερο έχεις ακόμα μεγαλύτερη έκπτωση, σου δίνει 1000 λεπτά προς όλους 100 sms και 1 GB, είναι πολύ καλό..Οκ τα100 sms μου φαίνονται κάπως λίγα, άλλα με 1 GB στέλνεις μηνύματα σύνεχεια από viber, οπότε είσαι εντάξει...
Link to comment
Share on other sites

Το wind to all 50 που το παίρνεις ονλαιν με 35Ε και αν εχεις σταθερο έχεις ακόμα μεγαλύτερη έκπτωση, σου δίνει 1000 λεπτά προς όλους 100 sms και 1 GB, είναι πολύ καλό..Οκ τα100 sms μου φαίνονται κάπως λίγα, άλλα με 1 GB στέλνεις μηνύματα σύνεχεια από viber, οπότε είσαι εντάξει...

 

Έτσι ακριβώς. VIBER κ άγιος ο θεός. Έψαξα αλλά δεν βρήκα κανένα άλλο πρόγραμμα των άλλων εταιριών που να του μοιάζει.

 

 

Να ρωτήσω κάτι... όταν λέει προς όλους, εννοεί κ προς σταθερά ΟΤΕ, HOL, 211 κ ότι άλλο υπάρχει ?

Edited by Hierophant
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ερώτηση:

Έχω 2 νούμερα οικογενειακού συμβολαίου cosmote+ ένα σταθερό/adsl cyta. αν επιλέξω μέσω εκπροσώπου στο ένα wind one L, να βάλω και το σταθερό μου/adsl(πάνε 42 ευρώ τελική) και επιλέξω για το άλλο νούμερο το wind all 50 μέσω ίντερνετ, που πάει στα 35(+12%), θα πάρω επιστροφή 10,33 ευρώ λόγω σταθερού+κινητού; -5 ευρώ οικογενειακό; Έχει κανείς ιδέα;

 

 

 

edit: Τελικά ισχύει μόνο στα double play προγράμματα το 10,33 από όσο είδα...Θα πάρω τουλάχιστον -5 ευρώ οικογενειακό έκπτωση;

 

edit2:

Έχω μια άλλη απορία, αν βάλω ένα καρτοκινητό όπως είναι στο πρόγραμμα το οικογενειακό στη wind, μου εξασφαλίζει κάτι; Χωρίς να αλλάξω πρόγραμμα, παραμένει ένα απλό καρτοκινητό...

Edited by ergotelis
Link to comment
Share on other sites

Φίλε το 1270 όταν το καλώ για Υπολοιπο δεν υπάρχει, εχω ξαναλέω το wind one L και με ενδιαφέρει το Υπολοιπο χρήσης.
Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση:

Στο wind to all παίζει κανονικά το tethering? ή έχει χρέωση;;

 

Το σκέφτομαι σοβαρά, το μεγαλύτερο θέμα το έχω με τις χρεώσεις roaming....

111s
Link to comment
Share on other sites

Φίλε το 1270 όταν το καλώ για Υπολοιπο δεν υπάρχει, εχω ξαναλέω το wind one L και με ενδιαφέρει το Υπολοιπο χρήσης.

 

μόνο κενό sms στο 1212. τα mb μόνο με μετρητή δικό σου

ΔΥΣΤΥΧΩΣ!

 

Μια ερώτηση:

Στο wind to all παίζει κανονικά το tethering? ή έχει χρέωση;;

 

Το σκέφτομαι σοβαρά, το μεγαλύτερο θέμα το έχω με τις χρεώσεις roaming....

 

δεν χρεώνεσαι κάτι παραπάνω για tethering.

χρεώσεις για roaming (ευρώπη) με 5€ χρησιμοποιείς τον ενσωματωμένο όγκο κι έξω!

με 0,8€ παραπάνω την κλήση εισερχόμενη-εξερχόμενη, χρησιμοποιείς τα ενσωματωμένα λεπτά!

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει πραγματικά το Wind to All 50 με 35 ευρώ είναι ασυναγώνιστο, όσο για το tethering έχει κανονικά , και voip όχι σαν κάτι άλλες εταιρίες που στο κόβουν
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Nova: Τα πάντα για τα συμβόλαια, επιδοτήσεις, προγράμματα, χρεώσεις κλπ

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...