Jump to content

Nova: Τα πάντα για τα συμβόλαια, επιδοτήσεις, προγράμματα, χρεώσεις κλπ


Eliseos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ελπίζω να μην γίνει κάτι αντίστοιχο και με μένα, που ενεργοποιήθηκα στο Μ χτες και με 50% έκπτωση.

Βασικά αυτό που με ενόχλησε είναι ότι ενώ είχαν πει ότι θα μου στείλουν SMS για την ενεργοποίηση του νέου προγράμματος (πριν ήμουν στο S), δεν ήρθε τίποτα και κατάλαβα ότι έγινε η αναβάθμιση από τον έλεγχο υπολοίπου.

Τα 21,6 είναι μετά από το 50% + κάποια άλλη έκπτωση?

 

Είναι 50% μείωση παγίου + έκπτωση αντί επιδότησης συσκευής

Link to comment
Share on other sites

Έκανα 2 24μηνα συμβόλαια το ένα wind l και το άλλο wind to all 45 για τη μάνα μου. Είναι από εξωτερικό συνεργάτη. Μου βγαίνει μια διαφορά 40 ευρώ περίπου να πληρώσω, αλλά δεν 'εχω ακόμα την συσκευή, αν θέλω τις συνδέσεις τις χρησιμοποιώ αλλά δεν το κάνω επίτηδες. Βασίστηκα στην καλή πίστη ότι σήμερα θα είχα τη συσκευή και δέχτηκα να ενεργοποιηθούν για να πιαστεί σαν μπόνους για τον πωλητή εντός Φεβρουαρίου, λέω για 5 μέρες δεν βαριέσαι, αλλά βλέπω ότι κάπου το πράγμα έχει αρχίσει να μπάζει νερά. Απόδειξη ότι παρέλαβα συσκευή δεν υπάρχει βέβαια, υπέγραψα μόνο σε παραστατικό για τις κάρτες sim. Δεν έχω πληρώσει κάτι για τη συσκευή βέβαια αφού δεν την παρέλαβα. Γνωρίζετε αν υπάρχει τρόπος να υπαναχωρήσω αν δεν φέρουν την συσκευή; Θέλω να πιστεύω ότι δεν θα συμβεί και απλά είμαι καχύποπτος αλλά καλό είναι να είμαι προετοιμασμένος για όλα τα ενδεχόμενα. :(

 

Καλύτερα να κρατάς το όνομα του υπαλλήλου που μιλάς! (αν και έχουν τύχει περιπτώσεις να το παίζουν Κινέζοι μετά)

Εντάξει μην αγχώνεσαι! Κάποια άκρη πιστεύω θα βρεθεί... Απλώς αν μπορείς κάλεσε τη WIND στο 1260 να τους ενημερώσεις για το σκηνικό να έχεις και μια πισινή (αφού αρχικά σε αυτούς είχες τηλεφωνήσει)

Κάτι τελευταίο να μην σε κουράζω... Το συμβόλαιο πάνω πάνω γράφει ποσό επιδότησης;

Edited by DemetreKre
Link to comment
Share on other sites

προς τους φίλους FBI1976 και junglist

παιδιά συγγνώμη αλλά τέτοιες μειώσεις παγίου πως τις πήρατε;

Έχω κι εγώ Wind M αλλά ήταν τουλάχιστον αστεία η προσφορά που μου βγάλανε όταν έληξε το 12μηνο

Επικοινώνησα αλλά δεν μου κάνανε κάτι καλύτερο, οπότε σε λίγο μάλλον το γυρνάω σε κάρτα..

Με τέτοια προσφορά όπως η δικής σας βέβαια, μάλλον θα καθόμουν κι εγώ...

Link to comment
Share on other sites

50% μου έδωσαν και εμένα στο L, αφού έκανα αίτηση φορητότητας Cosmote.
Link to comment
Share on other sites

προς τους φίλους FBI1976 και junglist

παιδιά συγγνώμη αλλά τέτοιες μειώσεις παγίου πως τις πήρατε;

Έχω κι εγώ Wind M αλλά ήταν τουλάχιστον αστεία η προσφορά που μου βγάλανε όταν έληξε το 12μηνο

Επικοινώνησα αλλά δεν μου κάνανε κάτι καλύτερο, οπότε σε λίγο μάλλον το γυρνάω σε κάρτα..

Με τέτοια προσφορά όπως η δικής σας βέβαια, μάλλον θα καθόμουν κι εγώ...

 

Και εγώ ήμουν στο ίδιο πρόγραμμα άλλα όπως είπες και συ η προσφορά ηταν γελοία!!! Και τελικά πήρα την επιδότηση που μου δίνανε στο πάγιο αλλάζοντας σε χαμηλότερο πακέτο σε wind xs 21 ευρώ μαζί με τους φόρους αντί 28 ευρώ που θα πήγαινε κανονικά.

Ιστορικό: Ericsson T28s, Nokia 3330, Sony ericsson T630,K750i, K800i, Motorola V3x, Sony ericsson w950i, Nokia n95 8gb, Sony ericsson vivaz , Nokia Ν8 , iphone 4 , Samsung Galaxy SIII , Samsung Galaxy S4, Samsung Galaxy S7 και τώρα Samsung Galaxy Νοte10 Plus + Samsung galaxy tab s2 8" 4G 2016
Link to comment
Share on other sites

Τελικά παιδιά ήρθε σήμερα το κινητό! Και για να πω και τα καλά, σαν ένα είδος αποζημίωσης για την ταλαιπωρία, πλήρωσα μόνο 7 ευρώ για το κούριερ υποτίθεται. Από κατάστημα ανταλλαγών βρήκα μια καλή ευκαιρία και το άλλαξα με htc desire s σφραγισμένο και πήρα και κάποια λεφτά μετρητά. Δυστυχώς με την σύνδεση δεν το είχαν διαθέσιμο οπότε βολεύτηκα έτσι. Να ρωτήσω κάτι, γιατί στο site της wind δεν το βρήκα, πως μαθαίνω υπολοιπόμενο χρόνο ομιλίας για τα wind to all και πώς για το δικό μου wind l (μαζί με sms, mb κτλ);; Σας ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

προς τους φίλους FBI1976 και junglist

παιδιά συγγνώμη αλλά τέτοιες μειώσεις παγίου πως τις πήρατε;

Έχω κι εγώ Wind M αλλά ήταν τουλάχιστον αστεία η προσφορά που μου βγάλανε όταν έληξε το 12μηνο

Επικοινώνησα αλλά δεν μου κάνανε κάτι καλύτερο, οπότε σε λίγο μάλλον το γυρνάω σε κάρτα..

Με τέτοια προσφορά όπως η δικής σας βέβαια, μάλλον θα καθόμουν κι εγώ...

Το έχω αναφέρει και νωρίτερα.

Μου κάνανε αυτή την προσφορά, πριν μεταφερθώ σε κάρτα μετά από αίτηση διακοπής συμβολαίου που ζήτησα.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Είχα κάνει διακοπή συμβολαίου και τον προηγούμενο μήνα είχε έρθει ο τελευταίος λογαριασμός όπου & τον πλήρωσα εμπροθεσμα.

Σήμερα μου ήρθε ακόμη ένας που είναι πιστωτικος -14€.

Αυτα τα χρήματα τώρα απο που μπορω να πάω να τα πάρω;

Αν πάω σε κατάστημα wind θα μου τα δωσουν;

http://www.danasoft.com/sig/grlansin.jpg
Link to comment
Share on other sites

προς τους φίλους FBI1976 και junglist

παιδιά συγγνώμη αλλά τέτοιες μειώσεις παγίου πως τις πήρατε;

Έχω κι εγώ Wind M αλλά ήταν τουλάχιστον αστεία η προσφορά που μου βγάλανε όταν έληξε το 12μηνο

Επικοινώνησα αλλά δεν μου κάνανε κάτι καλύτερο, οπότε σε λίγο μάλλον το γυρνάω σε κάρτα..

Με τέτοια προσφορά όπως η δικής σας βέβαια, μάλλον θα καθόμουν κι εγώ...

 

και γω οταν εκλεισα τον 1 χρονο μου καναν μια μειωση 3 ευρω(πληρωνα περιπου 10 πριν κλεισω χρονο και μετα 16 γιατι δεν ειχα την εκπτωση απο επιδοτηση) αλλα δεν ελεγε και ηθελα να το κανω τωρα f2g.

εκανα αιτηση για διακοπη συμβολαιου και με πηραν τηλ και μου προτειναν (ειχα προγραμμα μονο με 140 λεπτα προς ολους) το wind to all 40 με 22 ευρω (20% εκπτωση - 10 ευρω επειδη εχω σταθερο(απεριοριστα και adsl) στο ιδιο ονομα) το οποιο φυσικα και συμφερει (200 λεπτα προς ολους 350mb και 60 sms προς ολους)

 

οποτε αμα εχεις και σταθερό στο ονομα κανε διακοπή συμβολαίου και θα σε πάρουν τηλ να σου κάνουν προσφορά

ευτυχής κάτοχος Xperia Z5 compact

 

Success doesn't come to you... you go to it.

Link to comment
Share on other sites

Είχα κάνει διακοπή συμβολαίου και τον προηγούμενο μήνα είχε έρθει ο τελευταίος λογαριασμός όπου & τον πλήρωσα εμπροθεσμα.

Σήμερα μου ήρθε ακόμη ένας που είναι πιστωτικος -14€.

Αυτα τα χρήματα τώρα απο που μπορω να πάω να τα πάρω;

Αν πάω σε κατάστημα wind θα μου τα δωσουν;

 

Πρέπει να καλέσεις το cc να εγκρίνουν το ποσό και μετά από 2-3 μέρες πας σε κατάστημα με ταυτότητα, λογαριασμό και στα δίνουν.

Link to comment
Share on other sites

στου πατερα μου ρε παιδια παρολο που του ηρθε -65 εκανε αιτηση και του εστειλαν μυν οτι δεν δικαιουται
Link to comment
Share on other sites

στου πατερα μου ρε παιδια παρολο που του ηρθε -65 εκανε αιτηση και του εστειλαν μυν οτι δεν δικαιουται

 

Μπορεί να είχαν μεταφερθεί τα -65€ σε κανά άλλο τιμολόγιο. Δηλ. μπορεί να αφιρέθηκαν αυτόματα αν είχε κι άλλη γραμμή στα στοιχεία του!

Link to comment
Share on other sites

Ναι δυστυχώς.... Αλλαγή προγράμματος ή νέα γραμμή θέλεις να κάνεις;

Βλέπεις πράγματα και αναρωτιέσαι "Γιατί;"

Αλλά εγώ ονειρεύομαι πράγματα που δεν υπήρξαν ποτέ και λέω "Γιατί όχι;"

Link to comment
Share on other sites

και γω οταν εκλεισα τον 1 χρονο μου καναν μια μειωση 3 ευρω(πληρωνα περιπου 10 πριν κλεισω χρονο και μετα 16 γιατι δεν ειχα την εκπτωση απο επιδοτηση) αλλα δεν ελεγε και ηθελα να το κανω τωρα f2g.

εκανα αιτηση για διακοπη συμβολαιου και με πηραν τηλ και μου προτειναν (ειχα προγραμμα μονο με 140 λεπτα προς ολους) το wind to all 40 με 22 ευρω (20% εκπτωση - 10 ευρω επειδη εχω σταθερο(απεριοριστα και adsl) στο ιδιο ονομα) το οποιο φυσικα και συμφερει (200 λεπτα προς ολους 350mb και 60 sms προς ολους)

 

οποτε αμα εχεις και σταθερό στο ονομα κανε διακοπή συμβολαίου και θα σε πάρουν τηλ να σου κάνουν προσφορά

Φιλε μου να σε ρωτησω κατι γιατι εχω και εγω αντιστοιχο προβλημα (εγω wind M και σταθερο wind και απο 105 ευρω μου δινουν φετος 40 ευρω πηρα τηλεφωνο και μου εδωσαν κατι καλυτερο για κινητο) οταν ζητας διακοπη συμβολαιο ενοεις το να χασεις το νουμερο.... την διακοπη την ζητας τηλεφωνικα ή πρεπει να πας σε καταστημα ?

Αν κανω αιτηση μεσω site πχ για vodafone παλι δεν επικοινωνουν απο wind?

Τι προτεινετε. για να διατηρησω την επιδοτηση των 105 ευρω.

 

ευχαριστω

Edited by anergos13

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου να σε ρωτησω κατι γιατι εχω και εγω αντιστοιχο προβλημα (εγω wind M και σταθερο wind και απο 105 ευρω μου δινουν φετος 40 ευρω πηρα τηλεφωνο και μου εδωσαν κατι καλυτερο για κινητο) οταν ζητας διακοπη συμβολαιο ενοεις το να χασεις το νουμερο.... την διακοπη την ζητας τηλεφωνικα ή πρεπει να πας σε καταστημα ?

Αν κανω αιτηση μεσω site πχ για vodafone παλι δεν επικοινωνουν απο wind?

Τι προτεινετε. για να διατηρησω την επιδοτηση των 105 ευρω.

 

ευχαριστω

Να κάνεις αίτηση στην Vodafone.Θα σε πάρουν άμεσα από Wind και με καλύτερη προσφορά.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Να κάνεις αίτηση στην Vodafone.Θα σε πάρουν άμεσα από Wind και με καλύτερη προσφορά.

Mεσω internet γινεται ? Πρέπει να υπογράψω συμβολαιο στην vodafone για να με παρουν απο wind?

Αν κανω αιτηση internet/τηλεφωνικα στην voda (χωρις να εχω υπογραψει ) το βλεπουν στην wind?

και μετά με παιρνουν τηλεφωνο....?

Edited by anergos13

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

Ναι δυστυχώς.... Αλλαγή προγράμματος ή νέα γραμμή θέλεις να κάνεις;

νέα γραμμή θέλω να κάνω. έκανα αίτηση στη wind για 2 play και είδα ότι αν φέρω/κανω και συμβόλαιο θα έχω ~10,κατι € έκπτωση.

έτσι σκέφτηκα να κανω ένα συμβόλαιο με το πολύ 15€, το οποίο θα με κόστιζει μηδεν ή λίγα €. απλά να υπήρχε ήθελα:)

Mεσω internet γινεται ? Πρέπει να υπογράψω συμβολαιο στην vodafone για να με παρουν απο wind?

Αν κανω αιτηση internet/τηλεφωνικα στην voda (χωρις να εχω υπογραψει ) το βλεπουν στην wind?

και μετά με παιρνουν τηλεφωνο....?

αν υπογράψεις τελειωσε το θέμα! μενεις στη voda ;)

Link to comment
Share on other sites

την διακοπη του συμβολαιου την εκανα σε καταστημα (θελει περιπου ενα μηνα για να σας το σταματησουν) εγω τους ειπα οτι θα το κανω καρτα αλλα μπορεις να τους πεις οτι θελεις να πας στην vodafone με τον ιδιο αριθμο παντα αλλα μπορεις να ακυρωσεις την αιτηση σου οποτε θες μεσα στο διαστημα που σου δινουν οποτε δεν χανεις κατι να δοκιμασεις... αν σου πουν οτι για να την διακοψεις πρεπει να πληρωσεις καποιο ποσο τοτε πες του οτι θα το πληρωσεις μετα απο 10-15 μερες μην το πληρωσεις εκεινη την στιγμη... αυτα ελπιζω να κανεις ενα καλο deal.

ευτυχής κάτοχος Xperia Z5 compact

 

Success doesn't come to you... you go to it.

Link to comment
Share on other sites

αν υπογράψεις τελειωσε το θέμα! μενεις στη voda ;)

Δεν ισχύει αυτό φίλε.

Και αν έχεις υπογράψει, αν θες να το χάλασεις το συμβόλαιο λίγες μέρες μετά γίνεται άνετα.

Οι εταιρείες είναι συννενοημένες σε αυτά μεταξύ τους, για να μπορεί εύκολα να αλλάζει γνώμη ο πελάτης αν αποφασίσει να παραμείνει στην εταιρεία του, μετά από καλύτερη προσφορά. :)

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδες ολα οκ με την διαπραγματευση με wind μου δωσανε το ποσο της περσινης επιδοτησης....μου επισης να παρω voda για να ακυρωσω την φορητοτητα (εκανα αιτηση μεσω site).... χρειαζεται να παρω voda ? να παω σε καταστημα .ξερετε κανα τηλ για voda χωρις χρεωση 210...

 

ευχαριστω

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Nova: Τα πάντα για τα συμβόλαια, επιδοτήσεις, προγράμματα, χρεώσεις κλπ

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...