Jump to content

Nova: Τα πάντα για τα συμβόλαια, επιδοτήσεις, προγράμματα, χρεώσεις κλπ


Eliseos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εχω το wind to all 50 κσι μου ειπαν απο γουιντ οτι το υπολοιπο το ακουω απο το 1270 δωρεαν, ισχυει και μπορω να στειλω sms για να μαθαινω υπολοιπο χρονου;
Link to comment
Share on other sites

Ήδη έχει ξεκινήσει ο εκσυγχρονισµός από Huawei.

 

'Η Huawei παρέχει προϊόντα και υπηρεσίες (τηλεπικοινωνιακός εξοπλισµός και κινητά τηλέφωνα) σε 45 από τους 50 µεγαλύτερους τηλεπικοινωνιακούς παρόχους παγκοσµίως. '

 

μπραβο Huawei και Wind!

Link to comment
Share on other sites

1.ενω, το οτι η vodafone θα βελτιωσει το 2G στη θεσσαλονικη τους ερχομενους μηνες ειναι πιο εφικτο; Ξερεις για τι μιλαω...

 

2.ειναι κριμα να προσπαθει καποιος να ανεβασει την εταιρια του, μειωνοντας την αλλη... Παλι ξερεις για τι μιλαω...

 

3.και για να μη στεναχωριεται κανενας, ΝΑΙ η voda εχει καλυτερο 3G. Οσο αφορα το 2G ομως, ειναι πολυ πιθανο να κερδιζει η wind...

 

1.Για το Επταπύργιο όπου και αναφέρεσαι η πληροφορία είναι μέσα από το τεχνικό τμήμα και υπάρχει πλάνο βελτίωσης στους αμέσως επόμενους -λίγους- μήνες.

2. Εταιρία μου δεν είναι η VF. Μακάρι να ήταν, θα είχα θησαυρίσει.:happy: Το ότι ειμαι συνδρομητής της, δεν σημαίνει ότι είναι εταιρία "μου". Όσο με καλύπτει στις ανάγκες, θα παραμείνω σε αυτήν. Όσο δεν με καλύπτει, μαύρο από μένα και πάω για κάποια απ'τις άλλες.

3. Δεν στενοχωριέται κανείς. Κουβέντα κάνουμε, αν και ολίγον offtopic, οπότε μπορούμε να συνεχίσουμε στο κατάλληλο θέμα. Ένα τελευταίο σχόλιο για το 2G: Σε τι θα μπορούσε να κερδίσει εκεί η Wind? Σε ποιότητα φωνής που συμφωνώ ότι είναι απειροελάχιστα καλύτερη απ'τις άλλες 2; Μην τρελαθούμε, δεν έχει απόκριση συχνότητας 20 Hz- 20 kHz, το ίδιο φάσμα συχνοτήτων ακούς και απ'την Wind, απλά με λιγότερη συμπίεση προφανώς.

 

Ήδη έχει ξεκινήσει ο εκσυγχρονισµός από Huawei.

Απλώς ανέφερα πως θα είναι αρκετά αισθητά τα αποτελέσματα σε 2-3 μήνες (μέχρι Πάσχα το αργότερο) ειδικά σε Αθήνα.

 

PS: Καλύτερα ένα δίκτυο χωρίς τέλειο 3G, αλλά πολύ καλό 2G και σίγουρα χωρίς τιμολογιακά "συχνά" λάθη και υψηλές χρεώσεις...

Θα βελτιωθεί αρκετά το δίκτυο... Θα ανέβει ο ανταγωνισμός φίλε πολύ παραπάνω!

Κρίμα που είναι δύσκολη κατάσταση για τη χώρα μας...

 

Ήδη σε κάποιες περιοχές της Αθήνας είναι αισθητά καλύτερα τα πράγματα και αυτό έχει αναφερθεί από κάποια μέλη εδώ μέσα, όμως, ok, για να δούμε τα αποτελέσματα των άλλων 2 (κυρίως σε επίπεδο πανελλαδικής κάλυψης) χρειάζεται τουλάχιστον 1 χρόνος στην καλύτερη. Και πάλι, δύσκολα για να είναι άμεσα συγκρίσιμη σε UMTS coverage.

 

PS: Καλύτερα ένα δίκτυο που σου πιστώνει ποσά, ακόμη και όταν φταις εσύ, χωρίς 2η κουβέντα και με σταθερότητα-αξιοπιστία στις υπηρεσίες του και με χαμηλότερες χρεώσεις συνολικά(για κοίτα χρεώσεις μετά τον προπληρωμένο χρόνο στις άλλες 2 και μετά στην Wind...)

 

'Η Huawei παρέχει προϊόντα και υπηρεσίες (τηλεπικοινωνιακός εξοπλισµός και κινητά τηλέφωνα) σε 45 από τους 50 µεγαλύτερους τηλεπικοινωνιακούς παρόχους παγκοσµίως. '

 

μπραβο Huawei και Wind!

 

Πρέπει να ήταν ο 45ος τηλεπικοινωνιακός πάροχος που την προτίμησε την Huawei, διότι ο 1 ανταγωνιστής της την έχει επιλέξει από το 2009.

Link to comment
Share on other sites

...με χαμηλότερες χρεώσεις συνολικά(για κοίτα χρεώσεις μετά τον προπληρωμένο χρόνο στις άλλες 2 και μετά στην Wind...)

 

Έπεσα τυχαία Vodafone Οικονομικό 25 με 26€ δίνει 140 λεπτά προς όλους και 17,64€/ΩΡΑ επιπλέον του ενσωματωμένου χρόνου

 

Σύγκρινα με Wind to All 25 όπου προσφέρει 150 λεπτά προς όλους με 25€ και 20,52€/ΩΡΑ επιπλέον του παγίου. Παρατήρησα πως στα Wind to All μπορείς να αγοράσεις την 1 ΩΡΑ με 10€ και την 1/2 ΩΡΑ με 5€ (δηλ. 50% πιο κάτω)

 

Μπορεί να ήταν τυχαία η σύγκριση και σε άλλα προγράμματα να έχουν διαφορά 2-3€ τα 60 λεπτά μετό την ενσωματωμένη χρήση, αλλά πάλι πιο οικονομική μου φαίνεται η WIND. Μπορεί να κάνω και λάθος...

Link to comment
Share on other sites

Έπεσα τυχαία Vodafone Οικονομικό 25 με 26€ δίνει 140 λεπτά προς όλους και 17,64€/ΩΡΑ επιπλέον του ενσωματωμένου χρόνου

 

Σύγκρινα με Wind to All 25 όπου προσφέρει 150 λεπτά προς όλους με 25€ και 20,52€/ΩΡΑ επιπλέον του παγίου. Παρατήρησα πως στα Wind to All μπορείς να αγοράσεις την 1 ΩΡΑ με 10€ και την 1/2 ΩΡΑ με 5€ (δηλ. 50% πιο κάτω)

 

Μπορεί να ήταν τυχαία η σύγκριση και σε άλλα προγράμματα να έχουν διαφορά 2-3€ τα 60 λεπτά μετό την ενσωματωμένη χρήση, αλλά πάλι πιο οικονομική μου φαίνεται η WIND. Μπορεί να κάνω και λάθος...

 

Σύγκρινα πάντα τα αντίστοιχα προγράμματα που έχουν και οι 3 τους. Δηλαδή Unlimited, Απεριόριστα και XS κλπ.

Link to comment
Share on other sites

εαν εξαιρεσουμε την ελλειψη 3G και την ασχετιλα ενος μεγαλου ποσοστου των υπαλληλων στην εξυπ.πελατων, απο τις 3 εταιριες η wind-q συνολικα εχει περισσοτερα πλεονεκτηματα απο τις άλλες 2. Βεβαια, ολα ειναι σχετικά, αναλογα με τις αναγκες του καθενα..

 

Συμφωνώ απόλυτα μαζί σου. Αν και προσωπικά δεν έχω πρόβλημα με το data (τουλάχιστον για την περιοχή της Αθήνας), η Wind πιστεύω πως έχει μακράν το καλύτερο σήμα ενώ σκοράρει ψηλά και σε value for money.

Link to comment
Share on other sites

μου εγινε μι απροταση μεσω μηνυματος για να εχω 100mb με 5 ευρω μηνιαιως στο κινητο μου...

 

απο καποιον που σκαμπαζει ειναι καλη προσφορα ;

Link to comment
Share on other sites

μου εγινε μι απροταση μεσω μηνυματος για να εχω 100mb με 5 ευρω μηνιαιως στο κινητο μου...

 

απο καποιον που σκαμπαζει ειναι καλη προσφορα ;

 

ειναι μια τιμια προσφορα

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εγώ τη θεωρώ υπερχρεωμένη προσφορά. Μέχρι να υπάρξει και εδώ κάτι αντίστοιχο του 1GB με 10 ευρώ για 30 ημέρες (το οποίο να μπορεί να προστεθεί και σε υπάρχον συμβόλαιο φωνής και όχι μόνο σε data only SIM) και το οποίο μετά την κατανάλωση του 1GB πριν το πέρας των 30 ημερών να μη σε χρεώνει πρόσθετα αλλά απλώς να σου ρίχνει την ταχύτητα σε επίπεδο GPRS μέχρι τη λήξη του 30ημέρου δεν πρόκειται να βάλω data στη σύνδεσή μου. Τα δύο ληστρικά Web'n'mail των 40MB που είχα τα κατήργησα πριν καιρό.

 

Άντε να συνέρχονται λίγο εκεί στις Wind/VF/Cote.

Link to comment
Share on other sites

υπαρχει καποιο σταθερο νουμερο αντι για 1260?τυπου 210-211-212

210-6158000 και ζητάς να σε συνδέσουν με την εξυπ. της κινητής :)

Βλέπεις πράγματα και αναρωτιέσαι "Γιατί;"

Αλλά εγώ ονειρεύομαι πράγματα που δεν υπήρξαν ποτέ και λέω "Γιατί όχι;"

Link to comment
Share on other sites

υπαρχει καποιο σταθερο νουμερο αντι για 1260?τυπου 210-211-212

 

210 5100100

Στο 210 6158000 αργούν πολύ να απαντήσουν....

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Aκούστε τωρα σκηνικο και πειτε πραγματικά τι μπορει να γίνει... Φιλη μου εχει εδω και χρονια συνδεση wind ειναι στο ονομα του μπαμπά της απο παλιά, πριν ενα μηνα τη πηραν να κανει στο σταθερο wind και δεχτηκε σκεπτομενη να μεταφερει στο δικο της ονομα και το κινητο να παρει τα 10€ εκπτωση. Επειδη παραλληλα της ειπαν οτι το κινητο εχει επιδοτηση 120€ επειδη τους τελευταιους μηνες οι λογαριασμοι της χτυπαγαν 100αρια απλα της ειπαν να παρει την επιδοτηση πρωτα και μετα να το αλλαξει ονομα γιατι αλλιως θα χασει την επιδοτηση αλλα επειδη ηταν στο ονομα του μπαμπα της επρεπε να της κανει εξουσιοδοτηση για να παρει την επιδοτηση. Με τα πολλα βρισκει τα απαραιτητα χαρτια, παμε στη wind πριν δεκα μερες διαλεγουμε συσκευη και ξαφνικα μας λεει η κοπελα οτι βλεπει στο συστημα οτι εχει παρει επιδοτηση 25/11. Παιρνουμε την εξυπηρετηση μετα απο τσακωμο μας λεμε οτι εχει κλειδωσει εκπτωση 10€ το μηνα και ηδη ο πρωτος λογαριασμος θα εχει την εκπτωση, πως εγινε αυτο απο τα κεντρικά επεμεναν. Μετά απο πολύ φασαριά μας ειπαν να παμε σε καταστημα να κανουμε αιτημα ακυρωσης παρόλο που ηταν δικο τους λαθος γιατι ουδεποτε ο κατοχος υπεγραψε κατι και δεν χρησιμοποιουσε καν τη συσκευή για να γινει τηλεφωνικα. Μας στελνουν μηνυμα οτι το αιτημα ακυρησης απορριφθηκε και πηρα εγω στην εξυπηρετηση και με συνεδεσαν με το τμημα αμφισβητησης που τσακωθηκα αγρια με μια γιατι μου λέγε δε ξερετε που υπογραφετε και τετοια και οσο κι αν επεμενα οτι δε γινεται να υπεγραψε γιατι ο κατοχος δε το εχει το τηλεφωνο και θελατε εξουσιοδοτητη για τα παντα και μου ειπε καντε μας μηνυση και δε μπορει να μη καταλαβαν τι εκαναν και κατι κουλα και η κοπελα ειναι 30 ετων και ξερει απο αυτα δεν ειναι καμια ασχετη τωρα η καμια γιαγια. Πήγαμε παλι σε καταστημα να κανουμε αιτημα να μας δειξουν το ανανεωτηριο που και καλά υπογραψαμε αλλά οπως μας ειπε κι ο υπαλληλος ακρη δε θα βγαλετε. Και απλά μετά απο τοσο σπάσιμο αποφασισαμε για το ****το και μονο να κανουμε φορητοτητα στη voda, αν κανουμε αιτημα σε καταστημα ξερω οτι απλά θα πρεπει να πληρωσει πισω τα 10€ εκπτωσης που εχει παρει αλλά, παιζει να μας το απορριψουν;; Και τωρα για δικο τους λαθος να μπει σε μια ολοκληρη διαδικασια και το θεμα ειναι εστω αν γινοταν να το γυρισουμε ονομα να παρει και την αλλη εκπτωση και να παρει με δικα της λεφτα τη συσκευη αλλα μας ειπαν οτι θα χαθει η εκπτωση αρα κοροιδια τελειως. Καλυτερα να φυγει τωρα και να γυρισει σε κανα μηνα με το δικο της ονομα να παρει και ολοκληρη επιδοτηση και τα 10€ εκπτωση

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Είτε θα κάνει καταγγελία στην ΕΕΤΤ ή θα το αφήσει και θα κάνει φορητότητα. Για τη φορητότητα θα γίνει μια χαρά χωρίς να την σταματήσει κανένας :)

Βλέπεις πράγματα και αναρωτιέσαι "Γιατί;"

Αλλά εγώ ονειρεύομαι πράγματα που δεν υπήρξαν ποτέ και λέω "Γιατί όχι;"

Link to comment
Share on other sites

κλασσικο κολπο για να πιασουν μηνιαιο στοχο ανανεωσεων συμβολαιων, που το ξεκινησαν καποια 'γατακια' κουτοπονηροι υπαλληλοι (ή αφεντικα franchise) της vodafone, πριν καιρο. Βλεπουν στον υπολογιστη ποια νουμερα εχουν να παιρνουν επιδοτηση και εαν περασει καιρος και δεν την εχουν παρει, βαζουν μονοι τους ανανεωση συμβολαιου με εκπτωση παγιου. Ενας φιλος μου την πατησε ετσι και πηγε στο καταστημα και τους ειπε να του δειξουν το χαρτι ανανεωσης συμβολαιου που υπεγραψε. Εννοειται οτι δεν υπηρχε καποιο χαρτι με την υπογραφη του, αφου ολα εγιναν μεσω του υπολογιστη. Το ασχημο ειναι οτι ετσι επεσε πολυ η επιδοτηση που ειχε. Εννοειται πως εκανε φορητοτητα σε άλλη εταιρια
Link to comment
Share on other sites

Φιλη μου εχει εδω και χρονια συνδεση wind ειναι στο ονομα του μπαμπά της απο παλιά, πριν ενα μηνα τη πηραν να κανει στο σταθερο wind και δεχτηκε...

 

Αφού έχει γίνει τηλεφωνικά τί δουλειά έχουν τα καταστήματα και η WIND....

 

Μπορείς να πάρεις τα κεντρικά, αφού βλέπουν πως έχει γίνει πίστωση, να σου πουν που και πότε έγινε!!!

Με τον αντιπρόσωπο πρέπει να βγάλεις άκρη!

 

PS: Μήπως ο πατέρας της κοπέλας είχε πάει σε κανά κατάστημα και έκανε την πίστωση;;; Δεν είναι δυνατόν να ζητήσεις που έγινε η αναβάθμιση και να σου λένε κάντε μας μήνυση...

Link to comment
Share on other sites

Αφού έχει γίνει τηλεφωνικά τί δουλειά έχουν τα καταστήματα και η WIND....

 

Μπορείς να πάρεις τα κεντρικά, αφού βλέπουν πως έχει γίνει πίστωση, να σου πουν που και πότε έγινε!!!

Με τον αντιπρόσωπο πρέπει να βγάλεις άκρη!

 

PS: Μήπως ο πατέρας της κοπέλας είχε πάει σε κανά κατάστημα και έκανε την πίστωση;;; Δεν είναι δυνατόν να ζητήσεις που έγινε η αναβάθμιση και να σου λένε κάντε μας μήνυση...

O πατέρας της δεν εχει καμιά σχέση με το τηλέφωνο οπότε σίγουρα δεν εκανε τίποτα, ειναι μεγάλης ηλικίας και απλά πήγε ως την αστυνομια κι εκανε μια εξουσιοδότηση στη κόρη του.

Έκανα μεγάλη φασαρία αλλά δε μπορούσαν να μου πουν τιποτα τηλεφωνικά μονο οτι εγινε απο τα κεντρικά, ειπαμε που ειναι η ηχογραφημενη συνομιλία να ακούσουμε αλλά τίποτα κι οτι αν ηθελε επρεπε να παει ο ιδιος ο κάτοχος σε καταστημα wind να κανει εγγράφως αίτημα να ενημερωθεί για το πως έγινε η ανανέωση. Απλά πήγαμε σε κατάστημα χθες και μας ειπε ο υπάλληλος οτι δε πιστεύει οτι και με αυτο θα βγει καποια άκρη. Είναι δυνατόν;;; Θα το κανουμε αυριο και αν ειναι απο βδομάδα θα κανουμε φορητοτητα

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

τα φωτα σας: καποιος εχει συμβολαιο wind και θελει να παει α) F2G και β) Q-card. Πόσες ημερες χρειαζονται για την αλλαγη; Οι μισοι λενε 30 μερες και οι αλλοι μισοι 3 μερες! Εννοειται οτι δε χρωσταει κατι στο συμβολαιο (πληρωμενοι λογαριασμοι κ επιδοτηση). Ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

τα φωτα σας: καποιος εχει συμβολαιο wind και θελει να παει α) F2G και β) Q-card. Πόσες ημερες χρειαζονται για την αλλαγη; Οι μισοι λενε 30 μερες και οι αλλοι μισοι 3 μερες! Εννοειται οτι δε χρωσταει κατι στο συμβολαιο (πληρωμενοι λογαριασμοι κ επιδοτηση). Ευχαριστω

30 ημέρες για την διακοπή του συμβολαίου

ή 3 εργάσιμες για φορητότητα.

Link to comment
Share on other sites

τα φωτα σας: καποιος εχει συμβολαιο wind και θελει να παει α) F2G και β) Q-card. Πόσες ημερες χρειαζονται για την αλλαγη; Οι μισοι λενε 30 μερες και οι αλλοι μισοι 3 μερες! Εννοειται οτι δε χρωσταει κατι στο συμβολαιο (πληρωμενοι λογαριασμοι κ επιδοτηση). Ευχαριστω

 

30 ημέρες για την διακοπή του συμβολαίου

ή 3 εργάσιμες για φορητότητα.

 

αρα, αφου θελει να μεταφερθει σε καρτοκινητο της wind, 3 μερες... στο καταστημα του ειπαν 30 μερες

Link to comment
Share on other sites

Η μεταφορά από σύνδεση WIND σε καρτοκινητό WIND δεν ονομάζεται φορητότητα.

Φορητότητα ονομάζεται η μεταφορά σε άλλη εταιρεία.

Link to comment
Share on other sites

αρα, αφου θελει να μεταφερθει σε καρτοκινητο της wind, 3 μερες... στο καταστημα του ειπαν 30 μερες

30 ημέρες είναι γιατι θεωρητικά ειναι διακοπή οχι φορητοτητα αλλα μπορει απλά να κανει φορητοτητα για vodafone καρτοκινητο να γίνει σε 3 ημέρες και την επόμενη μέρα φορητότητα σε wind free2go και μέσα σε λιγότερο από 10ημερο θα ναι κομπλέ και δε θα τρέχουν και λογαριασμοί σύνδεσης για άλλες 30 ημέρες.

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

30 ημέρες είναι γιατι θεωρητικά ειναι διακοπή οχι φορητοτητα αλλα μπορει απλά να κανει φορητοτητα για vodafone καρτοκινητο να γίνει σε 3 ημέρες και την επόμενη μέρα φορητότητα σε wind free2go και μέσα σε λιγότερο από 10ημερο θα ναι κομπλέ και δε θα τρέχουν και λογαριασμοί σύνδεσης για άλλες 30 ημέρες.

 

σωστη σκεψη ;)

Link to comment
Share on other sites

Επιβεβαιώνω ότι ο διπλασιασμός της δεύτερης και τρίτης κάρτας ισχύει και για καινούργια ενεργοποίηση F2G! Yπόλοιπο μόνο για το ποσό του διπλασιασμού παίρνετε με ΥΠ στο 1237. Συνολικά έβαλα 5+20 ευρώ και πήρα τον σκασμό! :dance: Παραθέτω screenshot του τι παίρνεις συνολικά με 5+20 ευρώ.

 

Τα 20 ευρώ που λήγουν στις 13.01.2012 στην φωτό τι σημαίνει; Ότι εξαϋλώνονται; Στα παίρνει πίσω έτσι και δεν τα χρησιμοποιήσεις;:wacko:

Link to comment
Share on other sites

Τα 20 ευρώ που λήγουν στις 13.01.2012 στην φωτό τι σημαίνει; Ότι εξαϋλώνονται; Στα παίρνει πίσω έτσι και δεν τα χρησιμοποιήσεις;:wacko:

 

φανταζομαι ειναι το ποσό του διπλασιασμου, που ισχυει για 15 μερες

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Nova: Τα πάντα για τα συμβόλαια, επιδοτήσεις, προγράμματα, χρεώσεις κλπ

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...