Jump to content

Nova: Τα πάντα για τα συμβόλαια, επιδοτήσεις, προγράμματα, χρεώσεις κλπ


Eliseos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μου ήρθε ένα μνμ στο κινητό και λέει οτι από τις 23/4 θα χρεώνομαι 1 ευρώ για τα 20ΜΒ/ημέρα. Δηλαδή για λιγότερο από 20ΜΒ θα χρεώνομαι και πάλι 1 ευρώ;

 

Δηλαδή τέρμα τα emails και το AGPS?

Link to comment
Share on other sites

Μου ήρθε ένα μνμ στο κινητό και λέει οτι από τις 23/4 θα χρεώνομαι 1 ευρώ για τα 20ΜΒ/ημέρα. Δηλαδή για λιγότερο από 20ΜΒ θα χρεώνομαι και πάλι 1 ευρώ;

 

Δηλαδή τέρμα τα emails και το AGPS?

 

απο 1b μεχρι20mb την ημερα θα χρεωνεσε 1 ευρω.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μου ήρθε ένα μνμ στο κινητό και λέει οτι από τις 23/4 θα χρεώνομαι 1 ευρώ για τα 20ΜΒ/ημέρα. Δηλαδή για λιγότερο από 20ΜΒ θα χρεώνομαι και πάλι 1 ευρώ;

 

Δηλαδή τέρμα τα emails και το AGPS?

Σε αναγκάζουν να αγοράζεις πακέτο, όμως για τόσο μικρή χρήση μπορείς να αγοράσεις το πακέτο Mobile Internet 100MB που κοστίζει 5 ευρώ.

Link to comment
Share on other sites

Μου ήρθε ένα μνμ στο κινητό και λέει οτι από τις 23/4 θα χρεώνομαι 1 ευρώ για τα 20ΜΒ/ημέρα. Δηλαδή για λιγότερο από 20ΜΒ θα χρεώνομαι και πάλι 1 ευρώ;

 

Δηλαδή τέρμα τα emails και το AGPS?

Δεν μου ήρθε sms, αλλά στον τελευτάιο λογαριασμό υπήρχε μέσα όλη η σχετική ενημέρωση για την αλλαγή χρέωσης του Ίντερνετ.

Ότι σταματάνε κάτι προγράμματα Wind plus που ίσχυαν για την πρόσβαση στο ίντερνετ και ότι θα ισχύει το 1€ ανά ημέρα.

Όσοι χρήστες δεν θέλουν να χρεώνονται, θα πρέπει να ζητήσουν διακοπή υπηρεσιών ίντερνετ.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Σε αναγκάζουν να αγοράζεις πακέτο, όμως για τόσο μικρή χρήση μπορείς να αγοράσεις το πακέτο Mobile Internet 100MB που κοστίζει 5 ευρώ.

 

Νταβατζιλίκι σκέτο.

 

Και οι άλλες εταιρίες την ίδια πολιτκή δεν έχουν ή κάνω λάθος; Νομίζω το πρωτοεφάρμοσε η vodafone για να αποτρέψει τις υπέρογκες χρεώσεις. Και μετά θέλουμε να είμαστε και ανταγωνιστικοί. :angry:

Link to comment
Share on other sites

Νταβατζιλίκι σκέτο.

 

Και οι άλλες εταιρίες την ίδια πολιτκή δεν έχουν ή κάνω λάθος; Νομίζω το πρωτοεφάρμοσε η vodafone για να αποτρέψει τις υπέρογκες χρεώσεις. Και μετά θέλουμε να είμαστε και ανταγωνιστικοί. :angry:

 

Σωστός για τη χρήση που κάνεις!

 

Αλλά σκέψου πόσοι πλήρωσαν κάτι 300€ για 25-30MB χωρίς πακέτο, με χρέωση 7€/MB

Link to comment
Share on other sites

Σωστός για τη χρήση που κάνεις!

 

Αλλά σκέψου πόσοι πλήρωσαν κάτι 300€ για 25-30MB χωρίς πακέτο, με χρέωση 7€/MB

 

αν δες χρησιμοποιεις πολυ πολυ το κινητο σου, απενεργοποιεις τα δεδομενα και δεν φοβασε ουτε για υπερογκες χρεωσεις ουτε τιποτα.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

αν δες χρησιμοποιεις πολυ πολυ το κινητο σου, απενεργοποιεις τα δεδομενα και δεν φοβασε ουτε για υπερογκες χρεωσεις ουτε τιποτα.

 

Φίλε εγώ το γνωρίζω αυτό. Είτε μέσω ρυθμίσεων συσκευής, είτε μεσω 1231.

Άντε να το εξηγήσεις σε αρχάριους χρήστες smartphone, που σου λένε η συσκευή μπαίνει από μόνη της κτλ.

Ήταν απίστευτη ασύμφορη και τεράστια η προηγούμενη χρέωση 500kb/3,5€ 250kb/1,75€

 

Όπως ήταν η χρέωση συμφέρει άτομα που κάνουν περιστασική χρήση κάτω από 100-50kb

Μόνο AGPS βασικά... Ακομα και μια σελίδα να ανοίξεις ή να διαβάσεις ένα mail είσαι οριακά...

 

Παρόλαυτα ας βγάλουν ένα πακέτο με 40-50MB/μήνα με 2-3€ να είναι όλοι ικανοποιημένοι (μιλάμε για πολύ μικρό όγκο που κάνει τέτοια χρήση)

Λίγο πιο παλιά θυμάμαι πληρώναμε τα 40mb 4,5-5€

Τώρα υπάρχει επιλογή στα Wind to All (κλήση 1270) 50MB με 3€ για 30 ημέρες

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, έχω τρια νούμερα στη Wind: Δυο κινητά (εγώ κι η κυρά μου) και το σταθερό με το internet.

Έχω παλιό συμβόλαιο και πληρώνω κανα 85άρι το μήνα με 140λεπτά δωρεάν έκαστος ενώ το σταθερό χωρίς χρόνο ομιλίας.

Μου δίνουν 80 ευρώ επιδότηση αν τη χρησιμοποιήσω για μείωση μηνιαίου παγίου (-6,67 ευρώ) ή 150 για αγορά νέου κινητού.

1) Μπορώ να πάρω την επιδότηση του κινητού σε άλλο έμπορο να πάρω τηλέφωνο? Μάλλον όχι, ε?

2) Για να μου κάνουν καμιά μείωση πρέπει να κάνω αίτηση σε άλλη εταιρεία για να με πάρουν τηλέφωνο?

Παίζει αυτό, όντως? Πως το κάνετε? π.χ. απλά αίτηση online στη Vodafone?

Σορρυ, αλλά είμαι νέος!

make love not work
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, έχω τρια νούμερα στη Wind: Δυο κινητά (εγώ κι η κυρά μου) και το σταθερό με το internet.

Έχω παλιό συμβόλαιο και πληρώνω κανα 85άρι το μήνα με 140λεπτά δωρεάν έκαστος ενώ το σταθερό χωρίς χρόνο ομιλίας.

Μου δίνουν 80 ευρώ επιδότηση αν τη χρησιμοποιήσω για μείωση μηνιαίου παγίου (-6,67 ευρώ) ή 150 για αγορά νέου κινητού.

1) Μπορώ να πάρω την επιδότηση του κινητού σε άλλο έμπορο να πάρω τηλέφωνο? Μάλλον όχι, ε?

2) Για να μου κάνουν καμιά μείωση πρέπει να κάνω αίτηση σε άλλη εταιρεία για να με πάρουν τηλέφωνο?

Παίζει αυτό, όντως? Πως το κάνετε? π.χ. απλά αίτηση online στη Vodafone?

Σορρυ, αλλά είμαι νέος!

 

αιτηση φορητοτητας στην κοσμοτε και θα σε καλεσου να σε ρωτησουν τον λογο. εκει τους παιζεις οπως θες

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Αν καταλαβα καλα, καταργειται το wind plus; Τοτε διαφωνω με την εξελιξη. Και αυτο γιατι σε μενα το wind plus με τα 40 MB μου εβγαινε δωρεαν, αφου πληρωνα με πιστωτικη. 40 MB ηταν υπεραρκετα για περιστασιακη χρηση.... Κριμα...
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, έχω τρια νούμερα στη Wind: Δυο κινητά (εγώ κι η κυρά μου) και το σταθερό με το internet.

Έχω παλιό συμβόλαιο και πληρώνω κανα 85άρι το μήνα με 140λεπτά δωρεάν έκαστος ενώ το σταθερό χωρίς χρόνο ομιλίας.

Μου δίνουν 80 ευρώ επιδότηση αν τη χρησιμοποιήσω για μείωση μηνιαίου παγίου (-6,67 ευρώ) ή 150 για αγορά νέου κινητού.

1) Μπορώ να πάρω την επιδότηση του κινητού σε άλλο έμπορο να πάρω τηλέφωνο? Μάλλον όχι, ε?

2) Για να μου κάνουν καμιά μείωση πρέπει να κάνω αίτηση σε άλλη εταιρεία για να με πάρουν τηλέφωνο?

Παίζει αυτό, όντως? Πως το κάνετε? π.χ. απλά αίτηση online στη Vodafone?

Σορρυ, αλλά είμαι νέος!

 

 

Αν πληρώνεις 85 έκαστος τότε σε κλέβουν πραγματικά με τέτοια επιδότηση.Αίτηση φορητοτητας όπως σου είπαν κανονικά.

Link to comment
Share on other sites

Αν πληρώνεις 85 έκαστος τότε σε κλέβουν πραγματικά με τέτοια επιδότηση.Αίτηση φορητοτητας όπως σου είπαν κανονικά.

 

Εγώ αυτό που κατάλαβα είναι πως πληρώνει 85€/μήνα συνολικά για 2 κινητά (με 140' το καθένα προς τρίτους) και ένα σταθερό (μόνο internet)

Πάντως πολλά είναι σαν σύνολο με τους συνδυασμούς WIND. Πήγαινε από ένα κατάστημα μήπως χρειάζεται κάποια αλλαγή προγράμματος. Ή δες μόνος σου το λογαριασμό, κάποιος από τους δυο σας υπερβαίνει το χρόνο!

Link to comment
Share on other sites

Kαλησπερα!!Μηπως ξερετε ποια ειναι η δεσμευση σε 24 μηνα συμβολαι στη wind?Σκεφτομαι να κανω 3 γραμμες (οικογενειακο) γιατι μου εδωσαν καλυτερη προσφορα-επιδοτηση απο τις αλλες εταιρειες,αλλα αν θελω να κατεβω σε παγια,πρεπει να περιμενω και τους 24 μηνες η γινεται μετα τους 12 η 18?
Link to comment
Share on other sites

Kαλησπερα!!Μηπως ξερετε ποια ειναι η δεσμευση σε 24 μηνα συμβολαι στη wind?Σκεφτομαι να κανω 3 γραμμες (οικογενειακο) γιατι μου εδωσαν καλυτερη προσφορα-επιδοτηση απο τις αλλες εταιρειες,αλλα αν θελω να κατεβω σε παγια,πρεπει να περιμενω και τους 24 μηνες η γινεται μετα τους 12 η 18?

 

Μετά το 12μηνο κατεβαίνεις σε όποιο πάγιο θες... Το γράφει το συμβόλαιο. Απλώς παραμονή στην εταιρία είναι για 2 χρόνια.

Μόνο αν σου κάνουν ειδική προσφορά ρώτα, γιατί υπάρχει περίπτωση να μην στο επιτρέψουν αν πρόκειται για πολύ καλή επιδότηση.

 

Σε φίλο μου είχε το XL-1000 του έκαναν προσφορά (μείωση πάγιο+iPhone) αλλά για 18 μήνες δεν μπορεί να αλλάξει πρόγραμμα, βέβαια πλήρωνε πριν 120-150€ και τώρα έχει πέσει στο 80€

Συνήθως από 1216 τμήμα προσφορών (αντιπροσφορά μετά από φορητότητα κτλ) κάνει κάτι τέτοια.

 

Αν πρόκειται να μεταφέρεις γραμμές από άλλη εταιρία ή νέους αριθμούς μετά το 12μηνο πας σε όποιο χαμηλότερό πρόγραμμα θες!

Link to comment
Share on other sites

Εδώ δεν ξέρεις τι σου ξημερώνει στο Ελλάντα και υπάρχουν ακόμα άτομα που δέχονται δέσμευση για 18 και 24 μήνες? :blink:

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

παιδια εγω με 2 γραμμες στην wind αν κανω ανανεωση συμβολαιου ποση επιδοτηση μπορουν να μου δωσουν?

πληρωνω κανα 50 και στις δυο γραμμες τον μηνα

Link to comment
Share on other sites

περιμένω επιδότηση...είμαι στο wind xxs (15ευρώ/μήνα)... 30-40 ευρώ θα δώσουν;
Link to comment
Share on other sites

περιμένω επιδότηση...είμαι στο wind xxs (15ευρώ/μήνα)... 30-40 ευρώ θα δώσουν;

 

Λογικό ποσό πιστεύω είναι... Η πιο χαμηλή επιδότηση είναι 30€ (+ΦΠΑ)

Link to comment
Share on other sites

περιμένω επιδότηση...είμαι στο wind xxs (15ευρώ/μήνα)... 30-40 ευρώ θα δώσουν;

 

καπου εκει θα εισαι αλλα αν εχεις και σταθερο στην ιδια γραμμη μπορεις να παρεις καλυτερη προσφορα για προγραμμα αν σε ενδιαφερει...

Edited by cool_pipis

ευτυχής κάτοχος Xperia Z5 compact

 

Success doesn't come to you... you go to it.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά.

Σκέφτομαι να κάνω ένα πρόγραμμα καρτοσύνδεσης το 25, χωρίς όμως να ενεργοποιήσω τα 1500 λεπτά προς wind και q.

Μου είπαν πως ο χρόνος είναι ενιαίος προς όλους, κάτι που με βολεύει αρκετά.

Μήπως ξέρει κανείς σε πόσα λεπτά της ώρας αντιστοιχεί αυτό το ποσό;

Σκέφτομαι επίσης να του ''κουμπώσω.. τα 500 MB ΜΕ 5 Ε (έχει μια προσφορά μέχρι τέλος του Απρίλη).

Τι λέτε;

Ευχαριστώ.

ΘΈΛΩ Η ΚΕΡΑΊΑ ΝΑ ΕΊΝΑΙ ΝΌΜΙΜΗ

ΌΧΙ ΣΤΙΣ ΚΙΝΉΣΕΙΣ ΗΜΙΜΆΘΕΙΑΣ.

Τάσος

Link to comment
Share on other sites

Εδώ δεν ξέρεις τι σου ξημερώνει στο Ελλάντα και υπάρχουν ακόμα άτομα που δέχονται δέσμευση για 18 και 24 μήνες? :blink:

 

πω πω, ειπες σοφη κουβεντα.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά.

Σκέφτομαι να κάνω ένα πρόγραμμα καρτοσύνδεσης το 25, χωρίς όμως να ενεργοποιήσω τα 1500 λεπτά προς wind και q.

Μου είπαν πως ο χρόνος είναι ενιαίος προς όλους, κάτι που με βολεύει αρκετά.

Μήπως ξέρει κανείς σε πόσα λεπτά της ώρας αντιστοιχεί αυτό το ποσό;

Σκέφτομαι επίσης να του ''κουμπώσω.. τα 500 MB ΜΕ 5 Ε (έχει μια προσφορά μέχρι τέλος του Απρίλη).

Τι λέτε;

Ευχαριστώ.

 

Καλημέρα αγόρι

Με καρτοσύνδεση 25 έχουν προσφορά 200' προς όλους (Wind, Vodafone, Cosmote, σταθερά με ελάχ. διάρκεια 3') για ένα χρόνο.

Τα 25€ και κάτι παραπάνω του παγίου σου μένουν να τα χρησιμοποιείς όπως εσύ θες... (πχ αγοράζεις πακέτο 5€ 500MB, κλήσεις, μηνύματα, 8€ 1500' Wind,Q κτλ)

Αν το κάνεις και πίστωση θα είσαι περίπου 25€ τελικό ποσό κάθε μήνα...

Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδια. Εχω ενα θεμα με τις χρεωσεις και νομιζω εδω πως ειναι το καταλληλο σημειο να ρωτησω. αν υπάρχει άλλη θεματικη, παρακαλω παραπέμψετε με.

Απο την αρχη του ετους ανανεωσα το συμβπολαιο μου μεσω μιας προσφορας και ταυτόχρονα άλλαξα πακετο στο "20" με τα 20 ευρο.

Στους λογαριασμους ομως απο τοτε παρατηρω οτι εχω καθε μηνα 1-2 ευρο χρέωση για χρήση gwap.online. Τι ειναι αυτό? Ιντερνετ απο το κινητο μου (C3 με symbian) μπαίνω μόνο μεσω wifi. Γιατι μου χρεωνουν αυτά? υπάρχει κάτι-καποια εφαρμογη που μπαίνει παρά τη θεληση μου? Μπορω να τσεκαρω-απενεργοποιήσω κάτι?

θες δε θες, θα γινει ο πολος σου κιοφτες
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Nova: Τα πάντα για τα συμβόλαια, επιδοτήσεις, προγράμματα, χρεώσεις κλπ

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...