Jump to content

Nova: Τα πάντα για τα συμβόλαια, επιδοτήσεις, προγράμματα, χρεώσεις κλπ


Eliseos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Από όσο γνωρίζω, τους τελευταίους μήνες, οποιοδήποτε πακέτο data (ενσωματωμένο ή αγορασμένο) σε προγράμματα συμβολαίου μπορεί να μετατραπεί για χρήση ΒΒ, χωρίς δηλαδή την αγορά του ειδικού ΒΒ πακέτου.

 

Πήγα σε κατάστημα wind. Η ενημέρωση που είχα ήταν ότι η υπηρεσία ΒΒ χρεώνεται 15€ και δεν μπορεί να συνδιαστεί με πακέτα wind to all ! μόνο στα Μ, S , Lπακέτα (θεωρώ μάλλον ότι τα συγκεκριμένα δεν έχουν data και συνδιάζονται με BIS). Έχω παρατηρήσει στη wind ότι δεν το χουν και πολύ με τα ΒΒ.

 

Ευχαριστώ πολύ.

BB 9000 / 9780, Samsung Galaxy S III min, Samsung I9505 Galaxy S4, Note 8.0, Blackberry Z3
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα.υπαρχει καποιος που μπορει να βοηθησει για την σταθερη της wind γιατι δεν γνωριζω τιποτα και σκεφτομαι να γινω συνδρομητης.
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα.υπαρχει καποιος που μπορει να βοηθησει για την σταθερη της wind γιατι δεν γνωριζω τιποτα και σκεφτομαι να γινω συνδρομητης.

 

θα ρωτήσεις στην παραπομπή που ακολουθεί

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=3354

Link to comment
Share on other sites

πλέον στα προγραμματα wind to all δίνει και mb και sms. χωρις καμια επιπλεον χρέωση. Αυτόματα και στους παλιούς συνδρομητές.

επιτέλους μια κίνηση super από την wind

 

http://www.wind.com.gr/gr/gia-ton-idioti/kiniti/price-plans/wind-to-all-plus-/

Link to comment
Share on other sites

πλέον στα προγραμματα wind to all δίνει και mb και sms. χωρις καμια επιπλεον χρέωση. Αυτόματα και στους παλιούς συνδρομητές.

επιτέλους μια κίνηση super από την wind

 

http://www.wind.com.gr/gr/gia-ton-idioti/kiniti/price-plans/wind-to-all-plus-/

 

καλή κίνηση, περισσότερα sms (σε 3ους) αν έδινε...είχα φύγει για ένα τέτοιο πρόγραμμα..

Link to comment
Share on other sites

Έχω παρατηρήσει στη wind ότι δεν το χουν και πολύ με τα ΒΒ.

 

Ευχαριστώ πολύ.

 

@jopilot

Μόνο στα εταιρικά πακέτα...

 

jopilot, ίσως να είναι μόνο στα M, L, XL.

DemetereKre, μάλλον κάνεις λάθος. Γίνεται και σε προγράμματα ιδιωτών εδώ και αρκετούς μήνες.

 

Ίσως να μην έγινα απόλυτα κατανοητός...

Η υπηρεσία BB μπαίνει σχεδόν σε όλα τα οικιακά προγράμματα, εκτός Wind to All & Καρτοσυνδέσεις με κόστος 15€ (απεριόριστη χρήση 1GB)

 

@haki

Το ξέρω, είχα για ένα καλοκαίρι BB...

Αναφέρθηκα πως δεν δίνει τόση βάση BB στα οικιακά, όσο στα εταιρικά προγράμματά της (πολλοί την παίρνουν με έκπτωση ή δωρεάν)

 

Wind - BlackBerry

Αυτά για ξεκαθάρισμα μην τα δει κάποιος ξεχωριστά και μπερδευτεί!

Edited by DemetreKre
Link to comment
Share on other sites

πλέον στα προγραμματα wind to all δίνει και mb και sms. χωρις καμια επιπλεον χρέωση. Αυτόματα και στους παλιούς συνδρομητές.

επιτέλους μια κίνηση super από την wind

 

http://www.wind.com.gr/gr/gia-ton-idioti/kiniti/price-plans/wind-to-all-plus-/

 

Ναι έχουν βγει κάποια καλά πακέτα. Έγινε ένα σχετικό μάζεμα...

 

ΠΡΟΤΑΣΗ:

Πιστεύω θα ήταν αρκετά χρήσιμα 2 νέα πακέκα π.χ Wind Talk to All

1) με 30€ πάγιο 200' προς όλους

2) 40€ πάγιο 300' προς όλους

 

Αν ακούει κάποιος από Wind (πριν να είναι αργά) θα "χτύπαγε" πολύ κόσμο! (+υπάρχουσες υπηρεσίες Wind to All)

Link to comment
Share on other sites

Noμίζω ότι πάλι δεν με κατάλαβες. Λέω ότι τα εσωματωμένα ΜΒ που περιλαμβάνονται σε διάφορα οικιακά προγράμματα (πχ 100 ή 350 ΜΒ) μπορούν να μετατραπούν από απλό data, σε χρήση BIS, χωρίς να πληρώνει ο χρήστης τίποτε για αυτην την υπηρεσία.

 

Ναι τα ενσωματωμένα μπορεί να τα χρησιμοποιεί κανονικά... Σε προγράμματα XS, S, M ή παλιά Web n' mail σε μη εμπορικά προγράμματα χωρίς κάποια ρύθμιση BB

Αυτόματα από τη συσκευή... Ή διαφορετικά με 15,5€ δίνει 1GB (για να είμαστε ακριβείς)

 

Απλώς ο φίλος είχε ρωτήσει για τα Wind to All. Πιστεύω να βγάλαμε κάποια άκρη τώρα...

Edited by DemetreKre
Link to comment
Share on other sites

Αλλο το μετατρέπω σε BIS και άλλο το χρησιμοποιώ με ΒΒ! Ας το αφήσουμε καλύτερα!

 

Φίλε, μπορεί να κάνω και λάθος... Μπορεί να μην το έγραψα καλά πιο πάνω! Για να ενεργοποιήσει κάποιος το BIS με τη WIND μπορεί είτε με πάγιο 15,5€ να έχει 1,5GB ή να χρησιμοποιεί BIS τον ενσωματωμένο όγκο του πακέτου χωρίς χρέωση (100, 200, 300 MB κόκ)

Συμφωνείς μέχρι έδω;;;

 

Δηλ. δεν υπάρχει τρόπος με συμβόλαιο WIND να χρησιμοποιεί τον όγκο για χρήση απλής πλοήγησης σε BlackBerry (όπως μέσω Wifi)

Δεν γνωρίζω αν γίνεται τον ενσωματωμένο όγκο να έχεις για απλή χρήση data σε συσκευές BlackBerry στην WIND!

 

Εγώ πάντως παλαιότερα, χρησιμοποιούσα μόνο μέσω wifi (απλή πλοήγηση), χωρίς BIS, δηλ. απλή χρήση όγκου σε BB

 

Προς θεού έχω όλη την καλή διάθεση να με διορθώσεις αν κάνω λάθος...

Edited by DemetreKre
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

Δηλαδή εγώ που εχω το παλιο wind m με 250mb μπορώ να τα χρησιμοποιήσω με blackberry συσκευή με κανονικές ρυθμίσεις για bis χωρίς το έξτρα πάγιο;

Αν ναι,τι πρέπει να κάνω;

s1.bit3fight.gr/c.php?uid=23557

 

starfinal

Link to comment
Share on other sites

Στη δική μου περίπτωση σε επίσκεψη σε κατάστημα (2 επισκέψεις σε διαφορετικά καταστήματα) δεν μου αναφέραν (ίσως δεν γνωρίζουν - πράγμα που δεν είναι και παράξενο) ότι μπορείς να χρησιμοποιήσεις τα data προγράμματος για BIS. Μου ειπαν η υπηρεσία χρεώνεται έξτρα 15 € και δεν μπορεί να συνδιαστεί με wind to all. Ευχαρίστησα και έφυγα......Ισως το ξαναπροσπαθήσω βέβαια γιατί έχω και σταθερή και γίνεται μια καλή έκπτωση στο πάγιο.
BB 9000 / 9780, Samsung Galaxy S III min, Samsung I9505 Galaxy S4, Note 8.0, Blackberry Z3
Link to comment
Share on other sites

καλημερα κ απο μενα παιδια.ειμαι συνφ=δρομητης στη wind εδω κ 3 χρονια.εχω κινητο κ σταθερο εκει.το παγιο του κινητου μου ειναι στα 2ο ευρω κ για επιδοτηση μου λενε 50 ευρω.τωρα ενδιαφερομαι να παρω το iphone 4s.πηρα στη vodafone να μου πουν προσφορα κ μου λεει οτι το iphone δεν ειναι διαθεσιμο εκει στα κεντρικα κ πρεπει να παω σε καταστημα στην περιοχη μου να μιλησω.κ μου ειπε για παγιο στα 28 ευρω η επιδοτηση θα ειναι 40 κατι ευρω.:blink: πηρα κ στη wind κ το μονο που μου ειπαν ειναι οτι αν κανω 18μηνο η επιδοτηση θα παει στα 100 ευρω κ τελος.ειναι καλη προσφορα?τι να κανω? να παρω κ cosmote να δω η να δεχτω για wind??
Link to comment
Share on other sites

καλημερα κ απο μενα παιδια.ειμαι συνφ=δρομητης στη wind εδω κ 3 χρονια.εχω κινητο κ σταθερο εκει.το παγιο του κινητου μου ειναι στα 2ο ευρω κ για επιδοτηση μου λενε 50 ευρω.τωρα ενδιαφερομαι να παρω το iphone 4s.πηρα στη vodafone να μου πουν προσφορα κ μου λεει οτι το iphone δεν ειναι διαθεσιμο εκει στα κεντρικα κ πρεπει να παω σε καταστημα στην περιοχη μου να μιλησω.κ μου ειπε για παγιο στα 28 ευρω η επιδοτηση θα ειναι 40 κατι ευρω.:blink: πηρα κ στη wind κ το μονο που μου ειπαν ειναι οτι αν κανω 18μηνο η επιδοτηση θα παει στα 100 ευρω κ τελος.ειναι καλη προσφορα?τι να κανω? να παρω κ cosmote να δω η να δεχτω για wind??

Θα σου πω κάτι γενικό:ΜΗΝ δεχτείς με καμιά εταιρεία να κάνεις 18μηνο συμβόλαιο.

Δεν αξίζει σε καμιά περίπτωση και δεσμεύεσαι για πολύ μεγάλο διάστημα.Άλλοι ψάχνουν να σπάσουν 12μηνα συμβόλαια.

Iphone πάντως μην περιμένεις να πάρεις με χαμηλή τιμή με τόσο χαμηλούς λογαριασμούς που κάνεις.

Αυτό που προτείνω είναι να ξεχάσεις το Iphone από κάποιον πάροχο, αφού φουσκώνουν έτσι και αλλιώς τις τιμές στα κινητά, να κάνεις παζάρι για να πάρεις το χαμηλώτερο πάγιο χωρίς επιδότηση και μετά να μαζέψεις λεφτά για να πάρεις από κάποιο κανονικό μαγαζί το κινητό που θες.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

το παρακάτω μήνυμα μου δεν θα αγγίξει κανέναν αλλά εγώ κάπου πρέπει να το γράψω: Η wind δεν έχει τίποτα περισσότερο από τις άλλες 2 (το ξέρω)...και ενώ είσαι ικανοποιημένος από σήμα και κάλυψη και οι γύρω σου είναι στο δίκτυο, θέλεις να κάνεις αναβάθμιση σε άλλο πρόγραμμα και εκεί, ενώ θα πληρώνεις περισσότερα θα έχεις λιγότερα από τώρα (να φανταστείτε έχω το wind xxs που δεν υπάρχει πλέον)...Στο site (Για αναβάθμιση σε κινητό/σταθερό/ίντερνετ) για αυτά που θέλω μου προτείνει το Wind to All 25 ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΧΕΙ SMS...!!!! ενώ εγώ του λέω ότι θέλω εως 100 για άλλα δίκτυα.Συμπέρασμα: ή δεν θέλουν να με κρατήσουν ως πελάτη ή δεν ξέρω εγώ τι άλλο να σκεφτώ.

 

υ.γ το παράπονο ενός συνδρομητή από εποχή Telestet.

Link to comment
Share on other sites

το παρακάτω μήνυμα μου δεν θα αγγίξει κανέναν αλλά εγώ κάπου πρέπει να το γράψω: Η wind δεν έχει τίποτα περισσότερο από τις άλλες 2 (το ξέρω)...και ενώ είσαι ικανοποιημένος από σήμα και κάλυψη και οι γύρω σου είναι στο δίκτυο, θέλεις να κάνεις αναβάθμιση σε άλλο πρόγραμμα και εκεί, ενώ θα πληρώνεις περισσότερα θα έχεις λιγότερα από τώρα (να φανταστείτε έχω το wind xxs που δεν υπάρχει πλέον)...Στο site (Για αναβάθμιση σε κινητό/σταθερό/ίντερνετ) για αυτά που θέλω μου προτείνει το Wind to All 25 ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΧΕΙ SMS...!!!! ενώ εγώ του λέω ότι θέλω εως 100 για άλλα δίκτυα.Συμπέρασμα: ή δεν θέλουν να με κρατήσουν ως πελάτη ή δεν ξέρω εγώ τι άλλο να σκεφτώ.

 

υ.γ το παράπονο ενός συνδρομητή από εποχή Telestet.

Βασικά έχει κάτι πολύ σημαντικό:

-Χαμηλές τιμές και καλές εκπτώσεις μετά από διαπραγματεύσεις

-γενικές προσφορές

 

Θέλει όμως κυνήγι για να μπορέσεις να διεκδικήσεις τις εκπτώσεις ως παλιό μέλος.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

εμενα σημερα με πηραν απο wind κ μου αυξησανε την επιδοτηση κατα 100 ευρω!μου προτειναν το 4 που θα μου ερθει πιο φτηνα αλλα το ποσο ισχυει κ για 4s αν θελω.μ λεει ειναι το καλυτερο που μπορω να κανω γιατι δεν κανετε μεγαλους λογαριασμους.η αληθεια ειναι οτι δεν κανω μεγαλους λογαριαμους..τους ειπα οτι θα το σκεφτω κ θα τους παρω..σωστη??
Link to comment
Share on other sites

Στο site (Για αναβάθμιση σε κινητό/σταθερό/ίντερνετ) για αυτά που θέλω μου προτείνει το Wind to All 25 ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΧΕΙ SMS...!!!! ενώ εγώ του λέω ότι θέλω εως 100 για άλλα δίκτυα.Συμπέρασμα: ή δεν θέλουν να με κρατήσουν ως πελάτη ή δεν ξέρω εγώ τι άλλο να σκεφτώ.

 

υ.γ το παράπονο ενός συνδρομητή από εποχή Telestet.

 

Μα καλα και εσυ τόσα χρονια προσπαθείς να βγάλεις άκρη απο την εφαρμογη που έχουν στο site ;;;

Πήγαινε απο ένα κατάστημα ή πάρτε τους τηλέφωνο να σου προτείνουν ένα πρόγραμμα για τις ανάγκες σου

Έχει στο Wind to All υπηρεσία με 60 SMS 5€ κοκ

Link to comment
Share on other sites

το παρακάτω μήνυμα μου δεν θα αγγίξει κανέναν αλλά εγώ κάπου πρέπει να το γράψω: Η wind δεν έχει τίποτα περισσότερο από τις άλλες 2 (το ξέρω)...και ενώ είσαι ικανοποιημένος από σήμα και κάλυψη και οι γύρω σου είναι στο δίκτυο, θέλεις να κάνεις αναβάθμιση σε άλλο πρόγραμμα και εκεί, ενώ θα πληρώνεις περισσότερα θα έχεις λιγότερα από τώρα (να φανταστείτε έχω το wind xxs που δεν υπάρχει πλέον)...Στο site (Για αναβάθμιση σε κινητό/σταθερό/ίντερνετ) για αυτά που θέλω μου προτείνει το Wind to All 25 ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΧΕΙ SMS...!!!! ενώ εγώ του λέω ότι θέλω εως 100 για άλλα δίκτυα.Συμπέρασμα: ή δεν θέλουν να με κρατήσουν ως πελάτη ή δεν ξέρω εγώ τι άλλο να σκεφτώ.

 

υ.γ το παράπονο ενός συνδρομητή από εποχή Telestet.

 

θα σου ελεγα να πας σε ενα καταστημα να κανεις αιτηση διακοπης και μετα οταν σε παρουν τηλ για να σου προτεινουν μια προσφορα πες τους τι προγραμμα θελεις θα σου βρουν μια λυση.... εγω πχ πληρωνω 21 ευρω για το wind to all 40 με σταθερο και κινητο στο ιδιο ονομα...

 

ενας ακομα συνδρομητης απο εποχη telestet.....

ευτυχής κάτοχος Xperia Z5 compact

 

Success doesn't come to you... you go to it.

Link to comment
Share on other sites

Μα καλα και εσυ τόσα χρονια προσπαθείς να βγάλεις άκρη απο την εφαρμογη που έχουν στο site ;;;

Πήγαινε απο ένα κατάστημα ή πάρτε τους τηλέφωνο να σου προτείνουν ένα πρόγραμμα για τις ανάγκες σου

Έχει στο Wind to All υπηρεσία με 60 SMS 5€ κοκ

 

Δεν θέλω να πληρώσω κάτι περισσότερο από 15 ευρώ, αν και με καλύπτει προς το παρών...έχω όμως και whats up. Οπότε θέλω να αναβαθμιστώ ίσως με συνδιασμό σταθερό/ίντερνετ αλλά να παραμείνω εκεί στα 15 ευρώ πάνω/κάτω...αυτό εννοώ..αν βάλω +5 ευρώ τα 60 sms (που τώρα έχω 100 στα 15 ευρώ μέσα)...τότε πήγαμε στα 20+

Link to comment
Share on other sites

Βασικά έχει κάτι πολύ σημαντικό:

-Χαμηλές τιμές και καλές εκπτώσεις μετά από διαπραγματεύσεις

-γενικές προσφορές

 

Θέλει όμως κυνήγι για να μπορέσεις να διεκδικήσεις τις εκπτώσεις ως παλιό μέλος.

 

σε γενικές γραμμές είναι καλή εταιρία και δεν είχα σχεδόν ποτέ προβλήματα όσα χρόνια είμαι σε αυτήν...γι'αυτό και θέλω να παραμείνω...αλλά νομίζω ότι έχω αρχίσει να χρειάζομαι περισσότερο χρόνο ομιλίας προς 3α δίκτυα...γιατί τα 15 λεπτά είναι λίγα.

 

υ.γ βέβαια υπάρχει και η intertelecom...;)

Link to comment
Share on other sites

το παρακάτω μήνυμα μου δεν θα αγγίξει κανέναν

 

Δεν θέλω να πληρώσω κάτι περισσότερο από 15 ευρώ

 

Αν δεν έχεις τεράστιο πρόβλημα να αλλάξεις αριθμό κάνε Καρτοσύνδεση 25

14,5€ τελικό ποσό (πίστωση, -10,33€ έκπτωση λόγω σταθερού) 1500' Wind, 200' Vod+Cosm+Σταθ. και 17€ να τα χρησιμοποιείς όπως θες (δηλ. 121 sms)

 

Δεν μπορείς με τον ίδιο αριθμό, πήγαινε από ένα κατάστημα να σου βρουν κανά εύκολο!

 

15,17€ Double Play S (-5,17€ στο κινητό), 27€ Double Play M, 33€ Double Play L για σταθερό έχουν καλές προσφορές με συνδυασμό...

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν έχεις τεράστιο πρόβλημα να αλλάξεις αριθμό κάνε Καρτοσύνδεση 25

14,5€ τελικό ποσό (πίστωση, -10,33€ έκπτωση λόγω σταθερού) 1500' Wind, 200' Vod+Cosm+Σταθ. και 17€ να τα χρησιμοποιείς όπως θες (δηλ. 121 sms)

 

Δεν μπορείς με τον ίδιο αριθμό, πήγαινε από ένα κατάστημα να σου βρουν κανά εύκολο!

 

15,17€ Double Play S (-5,17€ στο κινητό), 27€ Double Play M, 33€ Double Play L για σταθερό έχουν καλές προσφορές με συνδυασμό...

 

Τον αριθμό μου τον έχω ΠΟΛΛΑ χρόνια και ειδικά σαν wind....σταθερό έχω μέσω net οπότε δεν με ενδιαφέρει και πολύ...μόνο αν το συνδιάσω θα αλλάξω πάροχο (ΟΤΕ). Οπότε ψάχνω την καλύτερη και συμφέρουσα λύση σε αλλαγή πακέτου με συνδιασμό υπηρεσιών....για να δούμε μήπως υπάρχει κάτι καλύτερο (που δεν νομίζω).;)

Edited by sv2evs
Link to comment
Share on other sites

Τον αριθμό μου τον έχω ΠΟΛΛΑ χρόνια και ειδικά σαν wind....σταθερό έχω μέσω net οπότε δεν με ενδιαφέρει και πολύ...μόνο αν το συνδιάσω θα αλλάξω πάροχο (ΟΤΕ). Οπότε ψάχνω την καλύτερη και συμφέρουσα λύση σε αλλαγή πακέτου με συνδιασμό υπηρεσιών....για να δούμε μήπως υπάρχει κάτι καλύτερο (που δεν νομίζω).;)

Τι ακριβώς ανάγκες έχεις όμως από αυτή τη γραμμή; Το XXS είναι καλό γιατί έχει τα 1500' και 1500σμσ προς wind+Q. Τι περισσότερο χρειάζεσαι;

Βλέπεις πράγματα και αναρωτιέσαι "Γιατί;"

Αλλά εγώ ονειρεύομαι πράγματα που δεν υπήρξαν ποτέ και λέω "Γιατί όχι;"

Link to comment
Share on other sites

Τι ακριβώς ανάγκες έχεις όμως από αυτή τη γραμμή; Το XXS είναι καλό γιατί έχει τα 1500' και 1500σμσ προς wind+Q. Τι περισσότερο χρειάζεσαι;

 

Το ξέρω ότι είναι πολύ καλό πρόγραμμα (γι'αυτό τα καταργούν, γιατί μετά δεν τα βρίσκεις).Περισσότερο χρόνο ομιλίας προς 3α δίκτυα, για να μην χρειάζεται να βάζω κάρτα στο whats up. Προς το παρών λειτουργώ και με intertelecom, με τις γνωστές καθυστερήσεις όμως στην ομιλία.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Nova: Τα πάντα για τα συμβόλαια, επιδοτήσεις, προγράμματα, χρεώσεις κλπ

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...