Jump to content

Nova: Τα πάντα για τα συμβόλαια, επιδοτήσεις, προγράμματα, χρεώσεις κλπ


Eliseos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν υπαρχει μπλοκάρισμα της αίτησης αλλα εγκριση ή ακύρωση. Αν στην ακύρωσε η Wind τοτε ρωτα την αλλη εταιρεια να σου πουν τον λογο ακυρωσης να σου πουν συγκεκριμενα!!

Βλέπεις πράγματα και αναρωτιέσαι "Γιατί;"

Αλλά εγώ ονειρεύομαι πράγματα που δεν υπήρξαν ποτέ και λέω "Γιατί όχι;"

Link to comment
Share on other sites

Είναι στάνταρ πλέον η διαδικασία

Ένα τηλέφωνο στην Ε.Ε.Τ.Τ.

Link to comment
Share on other sites

Ξαναμιλησα με τη wind και επιμενουν πως πρεπει να μεινω μεχρι τον ιουλιο γιατι αλλαξε η πολιτικη της εταιρειας λεει το μαρτη. Στην αλλη εταιρεια μου ειπαν οτι η αιτηση μου εχει μπλοκαριστει απο τη wind. Τελικα ακρη θα βρω μονο μεσω τη εεττ μου φαινεται

 

Ρε φίλε το συμβόλαιο της αναβάθισης το έχεις;;; Διαβασε να δεις αν γράφει κάτι τέτοιο. Πήγαινε από το κατάστημα που σου έκαναν την αναβάθμιση και ζήτα να στην ακυρώσουν. Ποια ΕΕΤΤ;;;!!! μετά από μήνα θα σου απαντήσουν κι αυτοί...

Link to comment
Share on other sites

Τα φώτα σας κύριοι:

Συνδρομητής στο S, με 100ΜΒ ενσωματωμένη χρήση/μήνα, έστειλα πριν τη λήξη του μήνα τιμολόγησης (στις ~15 μερες ) μηνυμα για να αγοράσω 100ΜΒ με 5 €. Λίγο προτού τα 100 πρώτα ΜΒ εξαντληθούν. Από τα δευτερα 100 κατανάλωσα στο υπόλοιπο μισό του μήνα περι τα 90 ΜΒ.

 

Εκδόθηκε εν τω μεταξύ ο λογαριασμός του συγκερκιμένου μήνα (προχτες) και εμφανίζει στο EBill τη συνημμένη εικόνα. Μπορεί κάποιος να μου εξηγήσει γιατί οι πολλαπλές χρεώσεις data? Σημείωση ότι απο τα 13+€ χρήσης εκτός παγίου, ~2,5€ είναι επίσης για data!

 

To μόνο που μπορώ να σκεφτώ είναι ότι μου χρέωσαν σαν να μου αναλογούσαν μόνο τα 50ΜΒ απο το αγορασμένο πακέτο για το 15ημερο και για την υπόλοιπη χρήση εως τα 90ΜΒ χρεώνομαι! Επίσης χρεώνουν άλλα 4,06 για τη χρήση του επόμενου μηνός? Οπότε τι συστήνετε? Nα στείλω 100ΜΒ ΟΧΙ στο 1202, ειδάλλως θα χρεώνονται όλοι οι επόμενοι λογαριασμοί???

 

Ευχαριστώ για τις απαντησεις

 

εντιτ: Και κάτι ακομη: Ακόμη και τα παραπάνω να ισχύουν στο ακέραιο. Δεν υποτίθεται ότι η πλοήγηση στο 0.facebook.com είναι χωρίς χρέωση? Δε θα έπρεπε δηλ κάποια απο τα ~40ΜΒ να φαίνονται σαν κατανάλωση, αλλα όχι χρέωση? Αυτό δε συμβαίνει σε μένα.

Ευχαριστώ και πάλι

 

Τίποτα? Κανείς? :worry:

Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς όπως τα λες είναι

Έστειλες την εντολή στις 20/03 και σε χρέωσε αναλογικά 2,23 ευρώ + Φ.Π.Α μέχρι τις 5 /04

Μετά σου χρέωσε αναλογικά τα 5 ευρώ από 06/04 μέχρι 05/05 .

Την υπόλοιπη κατνάλωση δεν την βλέπω στην εικόνα που παραθέτεις και άρα δεν μπορώ να έχω άποψη.,

Όσο για την σύσταση που ζητάς , δεν δίνεις αρκετές πληροφορίες . προφανώς αν δεν το κόψεις θα συνεχίσεις να χρεώνεσε με 5 εςυρώ τον μήνα. Τώρα εσύ μπορείς να κατααλάβεις αν το χρειάζεσαι ή όχι , εγώ χωρίς να γνωρίζω δεν μπορώ να συστήσω.

Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς όπως τα λες είναι

Έστειλες την εντολή στις 20/03 και σε χρέωσε αναλογικά 2,23 ευρώ + Φ.Π.Α μέχρι τις 5 /04

Μετά σου χρέωσε αναλογικά τα 5 ευρώ από 06/04 μέχρι 05/05 .

Την υπόλοιπη κατνάλωση δεν την βλέπω στην εικόνα που παραθέτεις και άρα δεν μπορώ να έχω άποψη.,

Όσο για την σύσταση που ζητάς , δεν δίνεις αρκετές πληροφορίες . προφανώς αν δεν το κόψεις θα συνεχίσεις να χρεώνεσε με 5 εςυρώ τον μήνα. Τώρα εσύ μπορείς να κατααλάβεις αν το χρειάζεσαι ή όχι , εγώ χωρίς να γνωρίζω δεν μπορώ να συστήσω.

Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς όπως τα λες είναι

Έστειλες την εντολή στις 20/03 και σε χρέωσε αναλογικά 2,23 ευρώ + Φ.Π.Α μέχρι τις 5 /04

Μετά σου χρέωσε αναλογικά τα 5 ευρώ από 06/04 μέχρι 05/05 .

Την υπόλοιπη κατνάλωση δεν την βλέπω στην εικόνα που παραθέτεις και άρα δεν μπορώ να έχω άποψη.,

Όσο για την σύσταση που ζητάς , δεν δίνεις αρκετές πληροφορίες . προφανώς αν δεν το κόψεις θα συνεχίσεις να χρεώνεσε με 5 εςυρώ τον μήνα. Τώρα εσύ μπορείς να κατααλάβεις αν το χρειάζεσαι ή όχι , εγώ χωρίς να γνωρίζω δεν μπορώ να συστήσω.

Ευχαριστώ πολύ. Εγώ αρχικά θεώρησα ότι με την αγορά των 100ΜΒ, σου τα διαθέτουν όλα προς χρήση, για διαστημα 1 μήνα απο την ενεργοποίηση. Προφανώς έκανα λαθος.

 

Διέκοψα όντως την υπηρεσία. Απ'οτι καταλαβαίνω τώρα θα πρέπει να μου γυρίσουν πιστωτικό, για τις ημέρες απο τη διακοπή εως τις 05/05, που δεν κανω πλέον χρήση της. Μένει να φανεί και στην πράξη...

 

Ευχαριστώ και πάλι

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

Αν βάλω τώρα καρτοσύνδεση με mobile internet 500mbyte (από 100 που ειναι προσφορα) θα έχω για πάντα, καθε μηνα 500mbyte με 1€ ή μόλις τελειώσει η προσφορά θα έχω 100mbyte με 5€ ;

Iphone 2G / Iphone 3Gs / Iphone 4 / iPhone 5 / Thl W8 / Galaxy S5 / iPhone 5S / iPhone 6 / iPhone 6S Plus / iPhone 8 Plus

iMac 21,5 / MacBook Pro

iPad 2 3G / iPad mini 2 / iPad PRO

Link to comment
Share on other sites

Ότι θα ισχύει και για καρτοκινητο! Κάποια προσφορά θα βγάλουν πάντως αν αλλάξει, δεν νομίζω να μείνει το 5€ για 100MB

Τα 200´ προς τρίτους θα έχεις σίγουρα για 12 μήνες!

Link to comment
Share on other sites

άρα θεωρητικά, δε θα τα έχω τα 500mbyte... :)

Iphone 2G / Iphone 3Gs / Iphone 4 / iPhone 5 / Thl W8 / Galaxy S5 / iPhone 5S / iPhone 6 / iPhone 6S Plus / iPhone 8 Plus

iMac 21,5 / MacBook Pro

iPad 2 3G / iPad mini 2 / iPad PRO

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασμένα κάποιος από εδώ μέσα έχει παρατηρήσει αν το ανώτατο όριο στα Wind to All ισχύει σε περιαγωγή;;;
Link to comment
Share on other sites

πήρα πριν λίγες μέρες (10-15) αναβάθμιση/συσκευή από το wind xxs....πότε μπορώ να το μετατρέψω σε καρτοκινητό;
Link to comment
Share on other sites

Και σήμερα ακόμα μπορείς να το μετατρέψεις σε καρτοκινητό , πληρώνοντας την επιδότηση που πήρες.

Αν ρωτάς πότε λήγει η δεσμευση σου, αυτή μπορεί να είναι ετήσια ή 18μηνη ή 24μηνη ανάλογα τι συμφώνησες.

Επίσης ένα κρίσιμο σημείο , είναι το πότε αρχίζει να μετράει το 12μηνο - 24μηνο : Αρχίζει να μετράει από την ημέρα που υπέγραψες αν έχει λήξει η προηγούμενη επιδότηση, ή από την ημέρα που λήγει η προηγούμενη επιδότηση .

Edited by Vasileios
Link to comment
Share on other sites

Και σήμερα ακόμα μπορείς να το μετατρέψεις σε καρτοκινητό , πληρώνοντας την επιδότηση που πήρες.

Αν ρωτάς πότε λήγει η δεσμευση σου, αυτή μπορεί να είναι ετήσια ή 18μηνη ή 24μηνη ανάλογα τι συμφώνησες.

Επίσης ένα κρίσιμο σημείο , είναι το πότε αρχίζει να μετράει το 12μηνο - 24μηνο : Αρχίζει να μετράει από σήμερα αν έχει λήξει η προηγούμενη επιδότηση ή από την ημέρα που λήγει η προηγούμενη επιδότηση .

 

 

όλα αυτά φαίνονται στο χαρτί που μου έδωσαν καθώς πήρα και το κινητό ή μόνο σε αυτούς; μετράει λογικά από την ώρα που πήρα το κινητό/υπογραφή. :confused:

Link to comment
Share on other sites

για κοίτα και πες μας αν το λέει το χαρτί .

Αν δεν είχε λήξει η προηγούμενη επιδότηση , τότε η νέα δέσμευση δεν ξεκινάει από την υπογραφή , αλλά από την μεταγενέστερη προφανώς λήξη της προηγούμενης επιδότησης

Κοντολογής , Αν πήρες κινητό στους 10 μήνες , χρωστάς ακόμα 14 !!!

Link to comment
Share on other sites

το χαρτί λέει για την συσκευή, πουθενά οι όροι...έχουν κάνει πατάτα εκεί στην wind ? δεν έπρεπε να μου δώσουν αντίγραφο;
Link to comment
Share on other sites

Θέλω να μεταφέρω το κινητό μου στη wind. Εκπρόσωπος τους με διαβεβαίωσε ότι η υπηρεσία Blackberry δεν χρεώνεται. Επίσης μου ανέφερε ότι δεν χρειάζεται να κάνω κάποια άλλη ενέργεια ώστε να έχω την υπηρεσία Blackberry αρκεί να είμαι σε κάποιο πρόγραμμα wind to all με δωρεαν MB. Υπάρχει κάποιος κάτοχος ΒΒ και συνδρομητής να το επιβεβαιώσει?
BB 9000 / 9780, Samsung Galaxy S III min, Samsung I9505 Galaxy S4, Note 8.0, Blackberry Z3
Link to comment
Share on other sites

@jopilot

Mην το προχωρήσεις... ζήτα να στα στείλει όλα γραπτά.... δεν μου αρέσει και πολύ το "εκπρόσωπος"

 

Όσο γνωρίζω τα Wind to All δεν υποστηρίζουν καν την υπηρεσία BB, κανονικά κοστίζει 15€ εκτός και αν στην δώσουν σε προσφορά (εταιρικά προγράμματα κτλ)

Ζήτα να στα δώσει γραπτά θα έχει πλάκα να δούμε αντιδράσεις...

Link to comment
Share on other sites

@jopilot

Mην το προχωρήσεις... ζήτα να στα στείλει όλα γραπτά.... δεν μου αρέσει και πολύ το "εκπρόσωπος"

 

Όσο γνωρίζω τα Wind to All δεν υποστηρίζουν καν την υπηρεσία BB, κανονικά κοστίζει 15€ εκτός και αν στην δώσουν σε προσφορά (εταιρικά προγράμματα κτλ)

Ζήτα να στα δώσει γραπτά θα έχει πλάκα να δούμε αντιδράσεις...

Έγινε τηλεφωνική προσφορά λόγω ότι είμαι ήδη συνδρομητής σταθερής και ιντερνετ. Μου κάνει όντως εντύπωση -και για το λόγο αυτό απευθύνομαι στο φόρουμ- όχι τόσο ότι σύμφωνα με αυτούς ότι είναι δωρεάν η υπηρεσία ( η αλήθεια είναι κάπου είχα δει στο φόρουμ ΒΒ ότι η wind δεν χρεώνει αλλά δεν είμαι καθόλου σίγουρος )αλλά ότι δεν θα χρειαστεί να κάνω ούτε αίτηση.

Ευχαριστώ πολύ θα ακολουθήσω τη συμβουλή για την γραπτή προσφορά.

BB 9000 / 9780, Samsung Galaxy S III min, Samsung I9505 Galaxy S4, Note 8.0, Blackberry Z3
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

 

Μία απορία θα ήθελα να μου λύσετε. Την έγραψα και στο θέμα για το GPRS αλλά τελικά ταιριάζει εδώ καλύτερα.

 

Πόσο χρεώνει το 1 ΚΒ η Wind?

 

Δάνεισα στον άντρα μου το iPhone και παρατήρησα ότι με έχει χρεώσει απεσταλμένα 1,6 ΜΒ και ληφθέντα 6,9 ΜΒ και απορώ τι λογαριασμός θα μου έρθει...

 

Ευχαριστώ για την απάντηση προκαταβολικά

c00kiE σοκολάτας
Link to comment
Share on other sites

Έγινε τηλεφωνική προσφορά λόγω ότι είμαι ήδη συνδρομητής σταθερής και ιντερνετ. Μου κάνει όντως εντύπωση -και για το λόγο αυτό απευθύνομαι στο φόρουμ- όχι τόσο ότι σύμφωνα με αυτούς ότι είναι δωρεάν η υπηρεσία ( η αλήθεια είναι κάπου είχα δει στο φόρουμ ΒΒ ότι η wind δεν χρεώνει αλλά δεν είμαι καθόλου σίγουρος )αλλά ότι δεν θα χρειαστεί να κάνω ούτε αίτηση.

Ευχαριστώ πολύ θα ακολουθήσω τη συμβουλή για την γραπτή προσφορά.

 

http://www.wind.com.gr/gr/gia-tin-epiheirisi/kiniti/internet-kai-e-mail-apo-to-kinito/blackberry/upiresia-bi-s-blackberry-internet-solution/

Δεν ισχύει τίποτα από όσα σου ανέφεραν! Αν έχεις τη δυνατότητα κάλεσε από κινητό WIND το 1231 (θέματα internet κτλ) και απλά ρώτα αν στα Wind to All μπορείς να χρησιμοποιήσεις το BB

 

Ζήτα γραπτά... Δεν πρόκειται να σου στείλουν τίποτα! Μόνο αν τα έχεις γραπτά με το όνομα του υπαλλήλου προχώρα το... τουλάχιστον να τα χρεωθεί αυτός και να κάνεις μετά αίτηση υπαναχώρησης!

 

Συνήθως είναι εξωτερικοί συνεργάτες, δεν έχουν ιδέα από κινητή! Μόνο να πουλήσουν οτιδήποτε... Πήγαινε από ένα κατάστημα μήπως μπορέσουν να σου ζητήσουν κάποια προσφορά, αφού έχεις σταθερό και fan boy BB

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να μεταφέρω το κινητό μου στη wind. Εκπρόσωπος τους με διαβεβαίωσε ότι η υπηρεσία Blackberry δεν χρεώνεται. Επίσης μου ανέφερε ότι δεν χρειάζεται να κάνω κάποια άλλη ενέργεια ώστε να έχω την υπηρεσία Blackberry αρκεί να είμαι σε κάποιο πρόγραμμα wind to all με δωρεαν MB. Υπάρχει κάποιος κάτοχος ΒΒ και συνδρομητής να το επιβεβαιώσει?

 

δεν ισχυει,εχω wind και blackberry

ipad 3 white

iphone 5s gold

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

 

Μία απορία θα ήθελα να μου λύσετε. Την έγραψα και στο θέμα για το GPRS αλλά τελικά ταιριάζει εδώ καλύτερα.

 

Πόσο χρεώνει το 1 ΚΒ η Wind?

 

Δάνεισα στον άντρα μου το iPhone και παρατήρησα ότι με έχει χρεώσει απεσταλμένα 1,6 ΜΒ και ληφθέντα 6,9 ΜΒ και απορώ τι λογαριασμός θα μου έρθει...

 

Ευχαριστώ για την απάντηση προκαταβολικά

νομιζω ειναι 3 ευρω το mb

ipad 3 white

iphone 5s gold

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

 

Μία απορία θα ήθελα να μου λύσετε. Την έγραψα και στο θέμα για το GPRS αλλά τελικά ταιριάζει εδώ καλύτερα.

 

Πόσο χρεώνει το 1 ΚΒ η Wind?

 

Δάνεισα στον άντρα μου το iPhone και παρατήρησα ότι με έχει χρεώσει απεσταλμένα 1,6 ΜΒ και ληφθέντα 6,9 ΜΒ και απορώ τι λογαριασμός θα μου έρθει...

 

Ευχαριστώ για την απάντηση προκαταβολικά

 

Για τους παλιούς πελάτες είναι 6,80 ευρώ το ΜΒ με ρυθμίσεις Internet , και 12,30 ευρώ με ρυθμίσεις WAP

Για τους νέους 1 ευρώ το ΜΒ

Από 23 Απριλίου όλοι θα χρεώνονται με 1 ευρώ τα 20 ΜΒ την ημέρα

 

παλιοί = πριν τις 26/05/2011

Νέοι = όσοι ενεργοποιήθηκαν μετά τις 26/05/2011

http://www.wind.com.gr/files/1/new_f2g/New_F2G_pricelist.pdf

Edited by Vasileios
Link to comment
Share on other sites

Αναφέρεσαι σε καρτοκινητο. Η αρχική ερώτηση θεωρώ είναι για συμβόλαια. Ισχύει 7€/Mb ή 12€/Mb για wap
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Nova: Τα πάντα για τα συμβόλαια, επιδοτήσεις, προγράμματα, χρεώσεις κλπ

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...