Jump to content

Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Απο σενα το πηρα πρεφα και πηγα 4all , ουτε που τα ηξερα αυτα τα mini markets και πιστεψα οτι τους κανεις διαφημιση, και περνωντας 3 φορες απο διαφορες διευθυνσεις τους βρηκα στο 3ο καταστημα και μαλιστα διαλεξα πολυ καλο αριθμο νουμερακι που με αφησαν να τα κοιταξω.

13€ πληρωσα για να παρω το καρτελακι με την sim μεσα, χωρις καθολου υπολοιπο 0€ μεσα.

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πριν, alteisei said:

Απο σενα το πηρα πρεφα και πηγα 4all , ουτε που τα ηξερα αυτα τα mini markets και πιστεψα οτι τους κανεις διαφημιση, και περνωντας 3 φορες απο διαφορες διευθυνσεις τους βρηκα στο 3ο καταστημα και μαλιστα διαλεξα πολυ καλο αριθμο νουμερακι που με αφησαν να τα κοιταξω.

13€ πληρωσα για να παρω το καρτελακι με την sim μεσα, χωρις καθολου υπολοιπο 0€ μεσα.

Στο Viber για να μπει στο όνομα σου ο αριθμός τι τους έστειλες; Γιατί στο χαρτί πίσω ήθελε και μια αιτηση την οποια εμενα δεν μου την εδωσαν. Επίσης για μενα λιγο βλακια που πληρωνεις 13 ευρω χωρις να εχει τιποτα μεσα αλλα πιστευω αξιζει σε αυτη τη περιπτωση λογω του 9 ευρω πακετου (εμενα 15 με πηραν)

4 ώρες πριν, VIPdriver said:

Τί πρεπει να γράφει η συσκευασία για να παρουμε από το 4all νουμεράκι με το πακετο των 9 ευρώ;

Πρέπει από πίσω να έχει αυτό το χαρτί κολλημένο

 

 

IMG_0999.thumb.jpeg.e283fa537b869508d1f63c587123a3a1.jpeg

Edited by spoukos
Link to comment
Share on other sites

On 15/7/2024 at 11:54 ΠΜ, kmpatra said:

Άρα καταργήθηκε το αυτόματο των 8€. Παρέμεινε "κρυφό" με sms μόνο. Μάλιστα. Ούτε στο 1265 το βγάζει.

https://www.f2g.gr/gr/f2g/support/paroches-paketa-prosfores/pos-mporo-na-metafero-lepta-sms-data-pou-den-katanalosa-ston-epomeno-mina-me-to-rollover

Extra Small 400’ προς όλους, 40 SMS προς όλους & 400MB SMS στέλνοντας SM στο 1264

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, HEO said:

https://www.f2g.gr/gr/f2g/support/paroches-paketa-prosfores/pos-mporo-na-metafero-lepta-sms-data-pou-den-katanalosa-ston-epomeno-mina-me-to-rollover

Extra Small 400’ προς όλους, 40 SMS προς όλους & 400MB SMS στέλνοντας SM στο 1264

Ένας από τους βασικούς λόγους που έφυγα από το F2G μετά από 25 χρόνια ήταν η κατάργηση του συγκεκριμένου πακέτου - τώρα είναι αργά όμως 😄 

Ericsson GF768 -> Siemens C35i -> Siemens S35i -> Siemens ME45 -> Siemens M75 / Sony Ericsson K530i -> ETEN Glofiish X600 -> HTC Touch Cruise (Polaris) -> HTC Touch HD (BlackStone) & ZTE Blade -> LG Optimus 7 -> Nokia Lumia 720 -> Nokia Lumia 735 -> Samsung Galaxy A3 (2016) -> Motorola moto g9 plus
Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πριν, damianos said:

Ο επίμενων 😜25403.jpg.45093854f5dcf7e4baf78fa7891985f6.jpg

Screenshot_2024-07-16-10-57-32-626_com.android.mms.jpg

Άντε, μπράβο! Εγώ ακόμη παιδευομαι, έχω κλείσει μήνα!

On 15/7/2024 at 11:54 ΠΜ, kmpatra said:

Άρα καταργήθηκε το αυτόματο των 8€. Παρέμεινε "κρυφό" με sms μόνο. Μάλιστα. Ούτε στο 1265 το βγάζει.

Δεν καταργήθηκε. Υπάρχει κανονικότητα στον επίσημο τιμοκατάλογο (τελευταία έκδοση 14.06).

Εσύ έβαλες κάρτα 8€ με ενεργοποιημένο το plug n play και δε σου το ενεργοποίησε;

 

Screenshot_2024-07-16-21-35-49-406.jpg

Link to comment
Share on other sites

τα 1000 λεπτα και τα ΜΒ απο την συνδεση του σταθερου, μπαινουν κανονικα στις αρχες του μηνα, σωστα;;

δεν εχει αλλαξει κατι σε αυτο;;;

και δεν χρειαζεται να εχεις υπολοιπο, ακομα και 0.01 λεπτο κανει;;

το 1 ευρω χρεωση ειναι για ανανεωση που θα γινει τον Σεπτεμβρη;;

καταλαβαινω σωστα;;

 

2024-07-16_19-44-05.png

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, gpapas640 said:

Άντε, μπράβο! Εγώ ακόμη παιδευομαι, έχω κλείσει μήνα!

Δεν καταργήθηκε. Υπάρχει κανονικότητα στον επίσημο τιμοκατάλογο (τελευταία έκδοση 14.06).

Εσύ έβαλες κάρτα 8€ με ενεργοποιημένο το plug n play και δε σου το ενεργοποίησε;

 

Screenshot_2024-07-16-21-35-49-406.jpg

Δεν το δοκιμασα γιατί την nova πλεόν την έχω δευτερότριτο νούμερο σχεδόν μονο για data. Την κατάργηση την θυμάμαι από την ανακοίνωση. Δηλαδή τώρα αν έχεις ενεργοποιημένο το plug αν βάλεις 8€ από το κατάστημα και όχι online πλέον όπως ήτανε πριν, θα σου ενεργοποιήσει αυτόματα αυτό το πακέτο?

Πολλοι φαντάζομαι έχουν κάνει 8€ ανανέωση από το κατάστημα  αλλά δεν έχω δει αναφορά εδώ μέσα ότι ενεργοποιήθηκε αυτόματα το συγκεκριμένο πακέτο. Μήπως το προσθέσανε τώρα τελευταία?

Link to comment
Share on other sites

40 minutes ago, kmpatra said:

Δεν το δοκιμασα γιατί την nova πλεόν την έχω δευτερότριτο νούμερο σχεδόν μονο για data. Την κατάργηση την θυμάμαι από την ανακοίνωση. Δηλαδή τώρα αν έχεις ενεργοποιημένο το plug αν βάλεις 8€ από το κατάστημα και όχι online πλέον όπως ήτανε πριν, θα σου ενεργοποιήσει αυτόματα αυτό το πακέτο?

Πολλοι φαντάζομαι έχουν κάνει 8€ ανανέωση από το κατάστημα  αλλά δεν έχω δει αναφορά εδώ μέσα ότι ενεργοποιήθηκε αυτόματα το συγκεκριμένο πακέτο. Μήπως το προσθέσανε τώρα τελευταία?

31.07.24 θα βάλω 8 ευρώ από κατάστημα Νόβα του πατέρα μου που έχει ενεργοποιημένο την αυτόματη ενεργοποίηση πακέτου κ θα σάς πω 1000%...

Εάν και στης παρατηρήσεις ΔΕΝ αναφέρει πουθενά το extra small πακέτο...

Με απενεργοποιημένη την υπηρεσία «Plug n Play», θα χρειάζεται πρώτα να κάνεις ανανέωση υπολοίπου 13€, 15€ ή 20€ και μετά να ενεργοποιήσεις μόνος σου ένα από τα παραπάνω πακέτα.

Το κόστος ενεργοποίησης των πακέτων αντίστοιχα είναι 11,80€, 13,60€ ή 18,10€ συμπεριλαμβανομένου ΦΠΑ.

Οποιαδήποτε στιγμή θέλεις, θα μπορείς να ενεργοποιήσεις ξανά την υπηρεσία «Plug n Play». Μετά την ενεργοποίηση της, με κάθε ανανέωση υπολοίπου αξίας 13€, 15€ ή 20€, θα λαμβάνεις αυτόματα τα αγαπημένα σου Combo Πακέτα Small, Large & X-Large αντίστοιχα.

Βέβαια αυτά είναι για το application που ΔΕΝ απευθύνεται το extra small 400' 40 sms 400mb

Link to comment
Share on other sites

Ένα καρτοκινητο που ΔΕΝ χρειάζεται πλέον θα μπει σε δεύτερη συσκευή, κλειστό για 13 μήνες να δω εάν σε 12 μήνες μπορώ να το καλέσω, εάν βάλουνε ΜΕΤΑ από μήνες 0,01€ κ γενικά τι πραγματικά ισχύει με την τελευταία ανανέωση...😜

IMG_20240714_120700.jpg

Link to comment
Share on other sites

43 minutes ago, damianos said:

Ένα καρτοκινητο που ΔΕΝ χρειάζεται πλέον θα μπει σε δεύτερη συσκευή, κλειστό για 13 μήνες να δω εάν σε 12 μήνες μπορώ να το καλέσω, εάν βάλουνε ΜΕΤΑ από μήνες 0,01€ κ γενικά τι πραγματικά ισχύει με την τελευταία ανανέωση...😜

IMG_20240714_120700.jpg

Χαρά στο κουράγιο σου να περιμένεις 12 μήνες για κάτι που δεν χρειάζεται και δεν θα είσαι και σίγουρος στο τέλος.

Όλα τα ερωτήματα έχουν απαντηθεί στο φόρουμ. Η wind Q δεν βάζει φραγή για να μαζεύει έστω τα τέλη τερματισμού της κλήσης. Αφού έτσι κι αλλιώς βάσει του νόμου πρέπει να επιτρέπει την σύνδεση με το δίκτυο για λήψη ΣΜΣ από τράπεζες κλπ. Οπότε γιατί να γίνεται καμιά χωρίς κέρδος?

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πριν, damianos said:

Ένα καρτοκινητο που ΔΕΝ χρειάζεται πλέον θα μπει σε δεύτερη συσκευή, κλειστό για 13 μήνες να δω εάν σε 12 μήνες μπορώ να το καλέσω, εάν βάλουνε ΜΕΤΑ από μήνες 0,01€ κ γενικά τι πραγματικά ισχύει με την τελευταία ανανέωση...😜

IMG_20240714_120700.jpg

Οι περισσότεροι θέλουν ενεργό το νούμερο να λαμβάνει κλήσεις όσο περισσότερο γίνεται. Αν κατάλαβα καλά θα έχεις την συσκευή κλειστή, οπότε δε ξέρω τι νόημα έχει να δεις αν παραμένει μετά από 13 μήνες.

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, spiliot said:

Οι περισσότεροι θέλουν ενεργό το νούμερο να λαμβάνει κλήσεις όσο περισσότερο γίνεται. Αν κατάλαβα καλά θα έχεις την συσκευή κλειστή, οπότε δε ξέρω τι νόημα έχει να δεις αν παραμένει μετά από 13 μήνες.

Το application θα είναι ανοικτό όμως...

Κ μπορώ να δω τα δωράκια πάνω δεξιά κ γενικά τι προσφορές θα έρχονται προς αυτό λόγω ότι θα είναι αταϊστο...😉

Link to comment
Share on other sites

Αν η sim δεν συνδέεται στο δίκτυο, έστω και μία στο τόσο, μπορεί να προκαλέσεις την διαγραφή της νωρίτερα ή να μην παίρνεις δώρα με τον ίδιο τρόπο. Εσύ ξέρεις τι θες να δοκιμάσεις πάντως.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ θετικό το βλέπω ....

Αλλιώς πως θα μαθαίνουμε και εμείς το μοτίβο με το οποίο κινούνται οι προσφορές των καρτοκινητών....?

Έστω και κατά προσέγγιση.....

Στο στόμα του σκύλου....

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως στο 4μηνο τρώω φραγη ΚΑΙ εισερχομένων. Ίσως είμαι σε κάποια μαύρη λίστα, δεν ξέρω... 

Edited by VIPdriver
Link to comment
Share on other sites

41 minutes ago, kokalo said:

Εγώ θετικό το βλέπω ....

Αλλιώς πως θα μαθαίνουμε και εμείς το μοτίβο με το οποίο κινούνται οι προσφορές των καρτοκινητών....?

Έστω και κατά προσέγγιση.....

οτιδηποτε πειραμα γινεται, γινεται προς το καλο

για την αυξηση της συλλογικης γνωσης και σοφιας 🙂

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, VIPdriver said:

Εγώ πάντως στο 4μηνο τρώω φραγη ΚΑΙ εισερχομένων. Ίσως είμαι σε κάποια μαύρη λίστα, δεν ξέρω... 

Εντάξει εσύ είσαι μοναδική περίπτωση και αυτό ενισχύει αυτό που είπα, ότι ότι και να κάνουμε ποτέ δεν θα είμαστε 100% σίγουροι.

47 minutes ago, HEO said:

οτιδηποτε πειραμα γινεται, γινεται προς το καλο

για την αυξηση της συλλογικης γνωσης και σοφιας 🙂

Πείραμα για το πείραμα δεν έχει νόημα όταν περιμένουμε τα αποτελέσματα μετά από 1 χρόνο. Δεν έχει αξία χρήσης ένα επιπλέον πείραμα, όταν αυτά έχουν δοκιμαστεί στην πράξη. Υπάρχει ένα όριο στην συλλογική γνώση.😄 

Εγκυκλοπαιδικά μιλάμε.

2 ώρες πριν, spiliot said:

Αν η sim δεν συνδέεται στο δίκτυο, έστω και μία στο τόσο, μπορεί να προκαλέσεις την διαγραφή της νωρίτερα ή να μην παίρνεις δώρα με τον ίδιο τρόπο. Εσύ ξέρεις τι θες να δοκιμάσεις πάντως.

Σε κάτι πεθαμένα νούμερα που έχω, έχω βάλει χρονοδιακόπτη να ανοίγει 2 φορές την ημέρα, πρωί απόγευμα. Σε αυτά μου είχαν έλθει ΣΜΣ με προσφορές.

Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, dimitroula10 said:

Σε κάτι πεθαμένα νούμερα που έχω, έχω βάλει χρονοδιακόπτη να ανοίγει 2 φορές την ημέρα, πρωί απόγευμα. Σε αυτά μου είχαν έλθει ΣΜΣ με προσφορές.

Με application γινεται αυτο;

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, kmpatra said:

Παλια xiaomi και άλλα πιο "κινέζικα"

ε οχι και παλια

το redmi note 11 (2022) εχει αυτην την δυνατοτητα

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Δοκίμασα να ενεργοποιήσω σε νέο f2g το μικρό πακέτο στέλνοντας SM στο 1264 και έλαβα request failed. 

TCL 40 NXTPAPER

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...