Jump to content

Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

στην εφαρμογή γίνεται να δούμε αναλυτικά τις κλήσεις που έχουμε κάνει από το καρτοκινητο μας;
Όχι. Πουθενά δεν γίνεται αυτό τουλάχιστον στην Ελλάδα

Στάλθηκε από το 2107113SG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παρατήρησα ότι δίνει διπλασιασμό στα GB των πακέτων Unlimited από 8/1 έως 19/1…Αν συνεχιστεί ο διπλασιασμός,νομίζω ότι το F2G δεν έχει αντίπαλο στη καρτοκινητή μαζί με τα απεριόριστα. Πρακτικά το Unlimited Talk Max στα 17,80€ είναι στα ίδια χρήματα με το W Unlimited 10GB και αν βάλουμε το tap and get it και τα log n win είναι ακόμα 4GB για 15 μέρες συν αλλά 600Mb. 

Αν το δίκτυο με κάλυπτε απόλυτα στις περιοχές που κινούμαι πολύ πιθανόν να είχα κύριο αριθμό ένα F2G και να έβαζα κατ επιλογή τα απεριοριστα

.

 

BD91EE1C-DBC5-4DC0-9847-DA0FFF1D8D1E.thumb.png.a799286244aa3922f62af19de0bbae2c.png
 

876C9907-9DFA-42D0-B02A-816C18756ED1.png

Edited by Nikolas14

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Μακάρι να το συνεχίσει Αν και ενημερωτικά αυτό το διάστημα το CU δίνει συν 20 GB με την ενεργοποίηση των αντίστοιχων πακέτων πού έχει σαν το F2G με διάστημα ενεργοποίησης μέχρι 31/1 οπότε σε αυτό το σημείο το F2G δεν είναι πρωτοπόρο αλλά αν συνεχίσει και κρατήσει και μετά τις 8/1 το απεριόριστο με τα 15 ευρώ τότε Προφανώς δεν έχει αντίπαλο αν οι άλλοι δεν βγάλουν κάτι ανάλογο

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πριν, bbbb said:

Μακάρι να το συνεχίσει Αν και ενημερωτικά αυτό το διάστημα το CU δίνει συν 20 GB με την ενεργοποίηση των αντίστοιχων πακέτων πού έχει σαν το F2G με διάστημα ενεργοποίησης μέχρι 31/1 οπότε σε αυτό το σημείο το F2G δεν είναι πρωτοπόρο αλλά αν συνεχίσει και κρατήσει και μετά τις 8/1 το απεριόριστο με τα 15 ευρώ τότε Προφανώς δεν έχει αντίπαλο αν οι άλλοι δεν βγάλουν κάτι ανάλογο
 

Το CU όμως 31/1 όμως θα το λήξει διότι τέτοια bonus τα κάνει περιοδικά. Δηλαδή τον Νοέμβριο διπλασίαζε τα φοιτητικά πακέτα και τα κανονικά στην ίδια τιμή. 
 

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Έχω ένα cosmote καρτοκινητό, με μοναδικό πλεονέκτημα τις κλήσεις προς 2 αριθμούς με 0,02 cent το λεπτό. Ήταν μετατροπή από συμβόλαιο και με έχουν σε τιμωρία. Δε δίνουν κάτι επιπλέον και είναι πανάκριβο. Αν το μεταφέρω στη wind θα μπορεί να γίνει φοιτητικό με τα 1500 λεπτά επί 25 μέρες με 10,40€;

Σημειωτέον δεν είμαι φοιτητής.

 

Edited by aegeanblue
Link to comment
Share on other sites

Just now, aegeanblue said:

Έχω ένα cosmote καρτοκινητό, με μοναδικό πλεονέκτημα τις κλήσεις προς 2 αριθμούς με 0,02 cent το λεπτό. Ήταν μετατροπή από συμβόλαιο και με έχουν σε τιμωρία. Δε δίνουν κάτι επιπλέον και είναι πανάκριβο. Αν το μεταφέρω στη wind θα μπορεί να γίνει φοιτητικό με τα 1500 λεπτά επί 25 μέρες με 10,40€;

Έχει απεριόριστα λεπτά,γιατί να πας σε φοιτητικο; Εξάλλου τα νέα πακέτα έχουν διάρκεια 30 ημέρες.
Για εμένα προσωπικα είτε πας what’s up είτε στο F2G.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, aegeanblue said:

Έχω ένα cosmote καρτοκινητό, με μοναδικό πλεονέκτημα τις κλήσεις προς 2 αριθμούς με 0,02 cent το λεπτό. Ήταν μετατροπή από συμβόλαιο και με έχουν σε τιμωρία. Δε δίνουν κάτι επιπλέον και είναι πανάκριβο. Αν το μεταφέρω στη wind θα μπορεί να γίνει φοιτητικό με τα 1500 λεπτά επί 25 μέρες με 10,40€;

Σημειωτέον δεν είμαι φοιτητής.

 

Δε σε έχουν σε τιμωρία. Απλά είναι cosmokarta. Μπορείς να το μετατρέψεις με ένα σμσ σε what's up ή frog και να παίρνεις αυτά που παίρνουν όλοι. Δες τι δίνει το καθένα και επιλέγεις ανάλογα με τις ανάγκες σου. 

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας και καλή χρονιά. Ξανά πάλι στην wind νυν Nova f2g Έφερα νούμερο καρτοκινητό από άλλη εταιρεία κάνοντας αίτηση φορητότητας μέσω της σελίδας στο ίντερνετ. Μου έχει προσφορά προσωποποιημένη με απεριόριστη ομιλία 4γιγα ίντερνετ και μηνύματα με 10.6 ευρώ η οποία είναι για 24 μήνες. Επίσης μου έχει και τα σπέσιαλ με 9 ευρώ 400 λεπτά και 10 γίγα ίντερνετ και με 10.6 ευρώ, 400 λεπτά και 30 γίγα ίντερνετ, παρόλο που γράφει 20 γίγα. Μια χαρά. Με 12 ευρώ το μήνα, και δίκτυο άριστο στην περιοχή μου (χωριό στο Ηράκλειο Κρήτης).

Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, mpomptefeli said:

Καλησπέρα σας και καλή χρονιά. Ξανά πάλι στην wind νυν Nova f2g Έφερα νούμερο καρτοκινητό από άλλη εταιρεία κάνοντας αίτηση φορητότητας μέσω της σελίδας στο ίντερνετ. Μου έχει προσφορά προσωποποιημένη με απεριόριστη ομιλία 4γιγα ίντερνετ και μηνύματα με 10.6 ευρώ η οποία είναι για 24 μήνες. Επίσης μου έχει και τα σπέσιαλ με 9 ευρώ 400 λεπτά και 10 γίγα ίντερνετ και με 10.6 ευρώ, 400 λεπτά και 30 γίγα ίντερνετ, παρόλο που γράφει 20 γίγα. Μια χαρά. Με 12 ευρώ το μήνα, και δίκτυο άριστο στην περιοχή μου (χωριό στο Ηράκλειο Κρήτης).

Μήπως έχεις φοιτητικό;

Link to comment
Share on other sites

όταν λέει bonus διπλάσιο πακέτο στο unlimited talk plus και max τι εννοεί; γιατί έβαλα το plus αλλά πάλι 6 γιγα μου έδωσε όχι 12!και 1000 λεπτά προς όλους όχι 2000

Link to comment
Share on other sites

Το πακέτο μου λήγει αύριο αλλά είναι το Data #5 που δίνει 5GB & 200 λεπτά προς όλους.

Έχει γίνει κάτι με διπλασιασμό των παροχών και δεν το ξέρω? Εγώ δεν είδα και παραπάνω από αυτά που δίνει κανονικά το πακέτο 

Screenshot_20230103-201837-821.png

Ericsson GF768 -> Siemens C35i -> Siemens S35i -> Siemens ME45 -> Siemens M75 / Sony Ericsson K530i -> ETEN Glofiish X600 -> HTC Touch Cruise (Polaris) -> HTC Touch HD (BlackStone) & ZTE Blade -> LG Optimus 7 -> Nokia Lumia 720 -> Nokia Lumia 735 -> Samsung Galaxy A3 (2016) -> Motorola moto g9 plus
Link to comment
Share on other sites

Είχε γίνει διπλασιασμός επ' ευκαιρία των εορτών.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Μόνο στα Unlimited είχε γίνει. Στα Data δεν είχε.
Από λάθος θα στάλθηκε.
Poco X3 Pro via Tapatalk



Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας!

αυτην τη στιγμή έχω σταθερή Wind στο σπίτι.

καρτοκινητο έχω cu και σκεφτόμουν να το κάνω f2go υπάρχει κάποια προσφορά αν συνδυάσεις Σταθερο με καρτοκινητο; Πχ κάποια λεπτά ομιλίας ή κάτι άλλο 

Edited by akis8607
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, akis8607 said:

Καλημέρα σας!

αυτην τη στιγμή έχω σταθερή Wind στο σπίτι.

καρτοκινητο έχω cu και σκεφτόμουν να το κάνω f2go υπάρχει κάποια προσφορά αν συνδυάσεις Σταθερο με καρτοκινητο; Πχ κάποια λεπτά ομιλίας ή κάτι άλλο 

Καλημέρα , μόλις πήρα τηλέφωνο την εξυπηρέτηση...για καρτοκινητο ΔΕΝ ήξερε ακόμα ....για συνδέσεις που ρώτησα μου είπε για unlimited από 33€ αρχική τιμή στα 27€...θα βγει και μια καινούργια επιλογή με unlimited ομιλία +sms και 15GB με αρχική τιμή 21€ πόσο θα γίνεται λόγω συμβολαίου δεν ρώτησα γιατί δε με ενδιαφέρει...αυτά προς ώρας ...

Link to comment
Share on other sites

Τα 15 αν ήτανε έστω 20 θα ήταν καλά. Τα 15 όμως μπορεί να μη φτάσουνε. 
15 δεν φτάνουν ούτε για speedtest μιας βδομάδας για κάποιους
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...