Jump to content

Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

12 ώρες πριν, p_k said:

Έχει πολλά, ανάλογα με τις ανάγκες σου.

Θεωρώ ότι είναι η καλύτερη καρτοκινητή, με διαφορά.

Για να βγάλεις όμως το δικό σου συμπέρασμα και να μην παρασυρθείς από γνώμες και απόψεις διαφόρων, μπορείς να μπεις στην ιστοσελίδα του και να δεις όλα τα πακέτα.

Μπήκα στην ιστοσελίδα αλλά δε βλέπω κάποιο πακέτο που να κάνει τη διαφορά. Και με την προϋπόθεση να μην σκάσω 25 ευρώ κάθε μήνα 

Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, akis8607 said:

Μπήκα στην ιστοσελίδα αλλά δε βλέπω κάποιο πακέτο που να κάνει τη διαφορά. Και με την προϋπόθεση να μην σκάσω 25 ευρώ κάθε μήνα 

Τι θέλεις και σε τι χρήματα;

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, Mobileras said:

Τι θέλεις και σε τι χρήματα;

Νορμαλ χρήση κάνω απλά μπορεί να τύχει κάτι έκτακτο όπως πχ κάποιες μέρες να χρησιμοποιήσω ποιο πολύ ομιλία ή mb. Απλά στα πακέτα δε βρίσκω αυτό που την ξεχωρίζει από τις υπόλοιπες για νορμαλ χρήση μιλάω παντα

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, akis8607 said:

Νορμαλ χρήση κάνω απλά μπορεί να τύχει κάτι έκτακτο όπως πχ κάποιες μέρες να χρησιμοποιήσω ποιο πολύ ομιλία ή mb. Απλά στα πακέτα δε βρίσκω αυτό που την ξεχωρίζει από τις υπόλοιπες για νορμαλ χρήση μιλάω παντα

Το "νορμάλ χρηση" ειναι κατι σχετικό. Ποσα λεπτα και gb χρειαζεσαι τον μήνα;

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

48 minutes ago, Mobileras said:

Το "νορμάλ χρηση" ειναι κατι σχετικό. Ποσα λεπτα και gb χρειαζεσαι τον μήνα;

Γενικά ψάχνω το πιο vfm πακέτο . Μπορεί 1 μήνα να μη χρειαστώ τπτ και τον επόμενο να χρειαστώ απεριόριστα. Όποτε θέλω να υπάρχει η δυνατότητα να επιλέξω και το αντίστοιχο πακέτο κάθε φορά 

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, akis8607 said:

Γενικά ψάχνω το πιο vfm πακέτο . Μπορεί 1 μήνα να μη χρειαστώ τπτ και τον επόμενο να χρειαστώ απεριόριστα. Όποτε θέλω να υπάρχει η δυνατότητα να επιλέξω και το αντίστοιχο πακέτο κάθε φορά 

Ψάξε το νέο "liquid" του CU της Vodafone. Αν είναι λιγότερες οι φορές που μέσα σε ένα μήνα χρειάζεσαι τα απεριόριστα και περισσότερες που δεν θα χρειαστείς τπτ.

Υ.γ. αυτό που περιγράφεις δεν είναι νορμάλ χρήση 🙂

Link to comment
Share on other sites

Στο app βλέπω τα παρακάτω. Βέβαια , βάζω κάρτα κάθε πάνω από 13 μήνες (κάθε 15 μήνες για την ακρίβεια, με χρήση της επέκτασης υπολοίπου από την ενεργοποίηση συγκεκριμένων πακέτων):

 

Wind f2go 22.12.2022.jpg

Link to comment
Share on other sites

Σε "νέες" κάρτες ή φρέσκες μεταφορές σε f2g για τους πρώτους μήνες δίνει με 9. 90€ απεριόριστη ομιλία και για όσο υπάρχει ακόμη με 15€ απεριόριστα δεδομένα. 

Οπότε εάν δεν θες κάτι δεν το ενεργοποιείς... 

http://www.whylinuxisbetter.net/index_el.php?lang=el

Προφανώς, καλό είναι να μην χάνουμε την μπάλα και νομίζουμε ότι κάθε προϊόν που βγάζει η κάθε εταιρία, έχει target group εμάς!

(έχω πάρει άδεια για την χρήση της υπογραφής)

Link to comment
Share on other sites

Έχω F2G σε κινητό 4G που πιάνει 4G+.

Αν πάρω συσκευή 5G και βάλω την ίδια SIM, θα χρειαστεί να κάνω κάτι για να ενεργοποιήσω το 5G ή θα πιάνει αυτόματα όπου έχω 5G;

Ericsson GF768 -> Siemens C35i -> Siemens S35i -> Siemens ME45 -> Siemens M75 / Sony Ericsson K530i -> ETEN Glofiish X600 -> HTC Touch Cruise (Polaris) -> HTC Touch HD (BlackStone) & ZTE Blade -> LG Optimus 7 -> Nokia Lumia 720 -> Nokia Lumia 735 -> Samsung Galaxy A3 (2016) -> Motorola moto g9 plus
Link to comment
Share on other sites

Πιθανότατα ναι θα μπει αυτόματα σε 5G. Εγώ το είχα δοκιμάσει και δούλεψε. Έχω και VoLTE ενεργοποιημένο. Αν το έχεις και εσύ θα δουλέψει σίγουρα.

Poco X3 Pro via Tapatalk



Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, geoponer said:

Έχω F2G σε κινητό 4G που πιάνει 4G+.

Αν πάρω συσκευή 5G και βάλω την ίδια SIM, θα χρειαστεί να κάνω κάτι για να ενεργοποιήσω το 5G ή θα πιάνει αυτόματα όπου έχω 5G;

Εμένα για 2 sim αλλά ίδια συσκευή έπρεπε να μιλήσω με το 13700 ή να γράψω στο τσατ. Είχα γράψει στο τσατ μέσα από την εφαρμογή, το ενεργοποίησαν άμεσα. Απλά χρειάστηκε να κάνω επανεκκίνηση.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, georgeavl3 said:

Πιθανότατα ναι θα μπει αυτόματα σε 5G. Εγώ το είχα δοκιμάσει και δούλεψε. Έχω και VoLTE ενεργοποιημένο. Αν το έχεις και εσύ θα δουλέψει σίγουρα.

Poco X3 Pro via Tapatalk


 

Δυστυχώς παρότι η συσκευή μου (Moto g9 plus) υποστηρίζει VoLTE, δεν είναι ανάμεσα στις συσκευές που υποστηρίζει η wind.

Είχα μιλήσει παλιότερα μαζί τους & μου είπαν ότι το ενεργοποίησαν, αλλά τελικά δεν εμφανίστηκε ποτέ το εικονίδιο ούτε και ο διακόπτης για να το ενεργοποιήσω.

Ericsson GF768 -> Siemens C35i -> Siemens S35i -> Siemens ME45 -> Siemens M75 / Sony Ericsson K530i -> ETEN Glofiish X600 -> HTC Touch Cruise (Polaris) -> HTC Touch HD (BlackStone) & ZTE Blade -> LG Optimus 7 -> Nokia Lumia 720 -> Nokia Lumia 735 -> Samsung Galaxy A3 (2016) -> Motorola moto g9 plus
Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, geoponer said:

Δυστυχώς παρότι η συσκευή μου (Moto g9 plus) υποστηρίζει VoLTE, δεν είναι ανάμεσα στις συσκευές που υποστηρίζει η wind.

Είχα μιλήσει παλιότερα μαζί τους & μου είπαν ότι το ενεργοποίησαν, αλλά τελικά δεν εμφανίστηκε ποτέ το εικονίδιο ούτε και ο διακόπτης για να το ενεργοποιήσω.

Παρ' όλα αυτά πέφτεις σίγουρα σε 2G κατά τη διάρκεια της κλήσης; Το λέω γιατί ούτε εμένα μου έχει το εικονίδιο αλλά λειτουργεί.

Link to comment
Share on other sites

Παρόμοια περίπτωση το Moto G51, που σκεφτόμουν να το αγοράσω ως χριστουγεννιάτικο δώρο στον εαυτό μου και ευτυχώς διάβασα σε γνωστή ιστοσελίδα σύγκρισης τιμών ότι είναι ασύμβατο με το 5g δίκτυο της Wind.

Ήμουν στο τσακ να το αγοράσω και θα την πατούσα άσχημα, από την άλλη ευτυχώς που έγινε αυτό γιατί αγόρασα το εξαιρετικό nokia x10, το οποίο φυσάει. Τώρα, στην ερώτηση αν ενεργοποιείται αυτόματα το 5g ή όχι, είναι αναλόγως τη συσκευή.

Σε άλλες περιπτώσεις ενεργοποιείται άμεσα, σε άλλες χρειάζεται να καλέσεις στο 13700 για να γίνει ενεργοποίηση ή αλλιώς μέσω του chat, όπως έγραψαν και τα παιδιά παραπάνω.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, kalitexnis_g said:

Παρ' όλα αυτά πέφτεις σίγουρα σε 2G κατά τη διάρκεια της κλήσης; Το λέω γιατί ούτε εμένα μου έχει το εικονίδιο αλλά λειτουργεί.

Πώς θα μπορούσα να το τσεκαρω αυτό;

Ericsson GF768 -> Siemens C35i -> Siemens S35i -> Siemens ME45 -> Siemens M75 / Sony Ericsson K530i -> ETEN Glofiish X600 -> HTC Touch Cruise (Polaris) -> HTC Touch HD (BlackStone) & ZTE Blade -> LG Optimus 7 -> Nokia Lumia 720 -> Nokia Lumia 735 -> Samsung Galaxy A3 (2016) -> Motorola moto g9 plus
Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, geoponer said:

Πώς θα μπορούσα να το τσεκαρω αυτό;

Όταν έχεις ανοικτά τα δεδομένα έχει το εικονίδιο 4G κάπου πάνω λογικά.. κοίταζέ το και κάνε ταυτόχρονα μία κλήση στο υπόλοιπο και δες τι γράφει. Αν παραμείνει το 4G, τότε το volte λειτουργεί, αν δείξει Ε τότε δεν λειτουργεί.

Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, kalitexnis_g said:

Όταν έχεις ανοικτά τα δεδομένα έχει το εικονίδιο 4G κάπου πάνω λογικά.. κοίταζέ το και κάνε ταυτόχρονα μία κλήση στο υπόλοιπο και δες τι γράφει. Αν παραμείνει το 4G, τότε το volte λειτουργεί, αν δείξει Ε τότε δεν λειτουργεί.

Σε ευχαριστώ πολύ. Άλλαξε από 4G σε Η, άρα δε λειτουργεί. Μικρό το κακό, αφού σκοπεύω να αλλάξω συσκευή σύντομα.

Συγνώμη για το off-topic.

Ericsson GF768 -> Siemens C35i -> Siemens S35i -> Siemens ME45 -> Siemens M75 / Sony Ericsson K530i -> ETEN Glofiish X600 -> HTC Touch Cruise (Polaris) -> HTC Touch HD (BlackStone) & ZTE Blade -> LG Optimus 7 -> Nokia Lumia 720 -> Nokia Lumia 735 -> Samsung Galaxy A3 (2016) -> Motorola moto g9 plus
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας. Έκανα αίτημα να μεταφέρω καρτοκινητό από άλλη εταιρεία στο wind f2g. Άραγε εκτός την απεριόριστη ομιλία, 400 μηνύματα και 4 gb ίντερνετ για 3 μήνες με 12 ευρώ ανανέωση, θα έχει τα ειδικά πακέτα που έχουν άλλα νούμερα wind f2g και συγκεκριμένα το πακέτο με τα 400 λεπτά και 10 γίγα με 9 ευρώ και το πακέτο με τα 400 λεπτά και 30 γίγα με 10.6 ευρώ? Ξέρει κανείς μήπως? Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων.

Link to comment
Share on other sites

Θέμα τύχης είναι θεωρώ. Εγώ αυτά τα πακέτα δεν τα έχω. Και δε μπορώ να αφήσω το κινητό μήνες χωρίς κάρτα μπας και μου τα δώσουν.

Poco X3 Pro via Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αν εννοείς τα special πακέτα αυτά είναι ενεργά για 6 μήνες απο την στιγμή ενεργοποίησης του νούμερου.Αν έχει αλλάξει κάτι πρόσφατα, θα το διαπιστώσεις και θα μας πεις...

Link to comment
Share on other sites

Εγώ μετά από μια περιπλάνηση στον κόσμο Των συμβολαίων Cosmote και λοιπά γυρνάω σαν απατημένη σύζυγος στην καρτοκινητή της wind λόγω απόλυσης… Ελπίζω και εύχομαι να κρατήσουν τα απεριόριστα αλλά όπως και να ‘ναι απ’ ότι έκανα έρευνα είδα ότι είναι η πιο οικονομική στην καρτοκινητή και σε data

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Eliseos said:

Εγώ μετά από μια περιπλάνηση στον κόσμο Των συμβολαίων Cosmote και λοιπά γυρνάω σαν απατημένη σύζυγος στην καρτοκινητή της wind λόγω απόλυσης… Ελπίζω και εύχομαι να κρατήσουν τα απεριόριστα αλλά όπως και να ‘ναι απ’ ότι έκανα έρευνα είδα ότι είναι η πιο οικονομική στην καρτοκινητή και σε data

Εξαρτάται ποσα data και ομιλία χρειάζεσαι κάθε μήνα. 

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Mobileras said:

Εξαρτάται ποσα data και ομιλία χρειάζεσαι κάθε μήνα. 

Απεριόριστα. Data….

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Eliseos said:

Απεριόριστα. Data….

Μακάρι να συνεχίσει η προσφορά με 15€ και μετά τον Ιανουάριο. 

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Mobileras said:

Μακάρι να συνεχίσει η προσφορά με 15€ και μετά τον Ιανουάριο. 

Λες να φάμε τέτοια φώλα 

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...