Jump to content

Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εκτιμώ ότι θα συνεχιστεί.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, Eliseos said:

Λες να φάμε τέτοια φώλα 

Μόνο κέρδος θα έχει εάν το συνεχίσει. Ασε που μπορεί να δώσουν κ καμιά αντιπροταση οι άλλοι 2 και έτσι ίσως πεσει η τιμή. 

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Eliseos said:

Από data δίκτυο Αθήνα δεν ξέρω τι παίζει 

Αυτό θα πρεπει να το δοκιμάσεις στα μέρη που ζεις/εργαζεσαι/συχναζεις. Κανένας δεν μπορεί να σου πει με σιγουριά. 

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, Mobileras said:

Αυτό θα πρεπει να το δοκιμάσεις στα μέρη που ζεις/εργαζεσαι/συχναζεις. Κανένας δεν μπορεί να σου πει με σιγουριά. 

Αθήνα κέντρο Παγκράτι ..δεν πιάνει μετρό σηγουρα …και Θεσσαλονίκη ανεβαίνω που και που ..

Link to comment
Share on other sites

On 23/12/2022 at 8:46 ΜΜ, mpomptefeli said:

Γεια σας. Έκανα αίτημα να μεταφέρω καρτοκινητό από άλλη εταιρεία στο wind f2g. Άραγε εκτός την απεριόριστη ομιλία, 400 μηνύματα και 4 gb ίντερνετ για 3 μήνες με 12 ευρώ ανανέωση, θα έχει τα ειδικά πακέτα που έχουν άλλα νούμερα wind f2g και συγκεκριμένα το πακέτο με τα 400 λεπτά και 10 γίγα με 9 ευρώ και το πακέτο με τα 400 λεπτά και 30 γίγα με 10.6 ευρώ? Ξέρει κανείς μήπως? Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων.

Εμένα ο πατέρας μου από φορητοτητα Έχει αυτά τα πακέτα που λες και το έκανε φοιτητικο κι ολας. 
 

49 minutes ago, Eliseos said:

Αθήνα κέντρο Παγκράτι ..δεν πιάνει μετρό σηγουρα …και Θεσσαλονίκη ανεβαίνω που και που ..

Για Θεσσαλονίκη πάντως κέντρο και ανατολικά κανένα θέμα με κλήσεις/sms. Στα δεδομένα, γενικα σε εξωτερικούς χώρους δεν θα έχεις ιδιαίτερα θέματα. Δικαστήρια και Λιμάνι παίζει μια χαρά, επισης και Καλαμάρια-Χαριλάου είναι κομπλε. Απλά στη Θεσσαλονίκη έκλεισαν το 3G από τις 7/12 και δεν πρόλαβα να δω τι παίζει με το 4G. Υποψιν στο σπίτι μου δεν έχει τέλειο σήμα για δεδομένα αλλά στις κλήσεις είναι καλύτερη από τους κόκκινους. 

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

14 ώρες πριν, aektzhs 1 said:

Η Ελάχιστη κάρτα ανανέωσης σε φυσικά σημεία πώλησης πόσο είναι;

15€

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

15€
Καλησπέρα κ χρόνια πολλά...ερχόμενος από vodafone..να σας ρωτήσω στο app f2g σας δείχνει κ εσάς τα φοιτητικά πακέτα?

Στάλθηκε από το RMX3474 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, vasilhs_lamia said:

Καλησπέρα κ χρόνια πολλά...ερχόμενος από vodafone..να σας ρωτήσω στο app f2g σας δείχνει κ εσάς τα φοιτητικά πακέτα?

Στάλθηκε από το RMX3474 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Όχι τα δείχνει μόνο σε αυτούς που έχουν την προσφορά 

ΔΗΜΗΤΡΗΣ

Link to comment
Share on other sites

Όχι τα δείχνει μόνο σε αυτούς που έχουν την προσφορά 
Εμένα μου τα βγάζει κ τα 2 στο app κου φάνηκε παράξενο!

Στάλθηκε από το RMX3474 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, vasilhs_lamia said:

Καλησπέρα κ χρόνια πολλά...ερχόμενος από vodafone..να σας ρωτήσω στο app f2g σας δείχνει κ εσάς τα φοιτητικά πακέτα?

Στάλθηκε από το RMX3474 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Ναι,τα δείχνει…αλλα πρέπει να έχεις φοιτητική ιδιότητα. Και πέρα από αυτό πάρε στο 13700 για ενεργοποίηση 4G,5G και VoLTE…

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

μπορει και με μηνυμα, κι αν δεν εχει συμβατη συσκευη να βαλει σε συμβατη συσκευη τη σιμ για να δοκιμασει απο εκει

https://www.wind.gr/support/idiotes/diktio-kalipsi/pia-ine-ta-simvata-kinita-gia-to-vowifi-ke-pos-to-energopio

Link to comment
Share on other sites

Κάλεσα το 13700 κ το αυτοματοποιημένο με παρέπεμψε στην εξυπηρέτηση με χρέωση...


Στάλθηκε από το RMX3474 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

30 minutes ago, vasilhs_lamia said:

Εμένα μου τα βγάζει κ τα 2 στο app κου φάνηκε παράξενο!

Στάλθηκε από το RMX3474 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Έχεις το φοιτητικό η όπως ονομάστηκε μετά ειδική προσφορά?Εγώ το έχω 10 χρόνια περίπου και δεν είμαι φοιτητής.Σε αντίθεση η σύζυγος μου που δεν το έχει δεν το εμφανίζει. Όταν κάνεις ανανέωση δοκίμασε να το ενεργοποιήσει να δεις τι θα γινει

ΔΗΜΗΤΡΗΣ

Link to comment
Share on other sites

https://www.wind.gr/support/idiotes/diktio-kalipsi/pos-energopio-i-apenergopio-to-volte-sto-kinito-mou

σορρυ για volte ειναι εδω και μαλλον στις νεες σιμ ειναι ενεργοποιημενο (υποτιθεται) από την πλευρα της εταιρίας. Το προηγούμενο ήταν για το (εξισου χρήσιμο) voice  over wifi

Επισης θεωρητικά οι νέες κάρτες είναι 5g ready, αν και πολλές φορές χρειάζεται η παρέμβαση της εξυπηρέτησης.

Αν δε δουλεύει κάτι δοκίμασε και αυριο σε chat ή 13700, αν και δεν αποκλείεται να υπάρχει η αναμπουμπούλα λόγω γιορτών αλλά κυρίως λόγω της επικείμενης συγχώνευσης.

40 minutes ago, vasilhs_lamia said:

Εμένα μου τα βγάζει κ τα 2 στο app κου φάνηκε παράξενο!

Στάλθηκε από το RMX3474 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

"ειδικά" πακέτα καλωσορίσματος,διαθέσιμα για 6 μήνες, τώρα γιατί τα λένε φοιτητικά τρέχα γύρευε. Ίσως στα παλιά φοιτητικά με πάσο τα δίνουν μόνιμα,αλλά δεν ασχολήθηκαν και πολύ για να κάνουν το διαχωρισμό στην εφαρμογή.

Edited by kmpatra
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά δοκίμασα το φοιτητικό plas κ ενεργοποιήθηκε!

Στάλθηκε από το RMX3474 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Έχεις το φοιτητικό η όπως ονομάστηκε μετά ειδική προσφορά?Εγώ το έχω 10 χρόνια περίπου και δεν είμαι φοιτητής.Σε αντίθεση η σύζυγος μου που δεν το έχει δεν το εμφανίζει. Όταν κάνεις ανανέωση δοκίμασε να το ενεργοποιήσει να δεις τι θα γινει
Όχι από φορητότητα έρχομαι κ δεν είχα φοιτητικό!

Στάλθηκε από το RMX3474 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σε τυχαία νούμερα δίνουν την φοιτιτιικη προσφορά

Το έχω δει στην αδερφή μου και στην μάνα μου και σε κάτι δικά μου παλιότερα που είχα πολλά f2g

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk



Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Σε τυχαία νούμερα δίνουν την φοιτιτιικη προσφορά

Το έχω δει στην αδερφή μου και στην μάνα μου και σε κάτι δικά μου παλιότερα που είχα πολλά f2g

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk




Εκτός τα φοιτιτηκα έδωσε κ το πακέτο με τα απεριόριστα από 13 στα 10.60 για 24 μηνες

Στάλθηκε από το RMX3474 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πριν, vasilhs_lamia said:

Κάλεσα το 13700 κ το αυτοματοποιημένο με παρέπεμψε στην εξυπηρέτηση με χρέωση...


Στάλθηκε από το RMX3474 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Λέγε τεχνικό πρόβλημα για να μπορέσεις να μιλήσεις με άνθρωπο στο 13700.

Μπορείς να ζητήσεις ενεργοποίηση και μέσω του chat.

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, Arinos said:

Λέγε τεχνικό πρόβλημα για να μπορέσεις να μιλήσεις με άνθρωπο στο 13700.

Μπορείς να ζητήσεις ενεργοποίηση και μέσω του chat.

Ακριβως,τεχνικό θέμα θα ζητήσει…εμένα έκαναν 2 μέρες να το φτιάξουν. Με την συγχώνευση και λόγω εορτών το 95% των υπαλληλων είναι άσχετοι… μόνο κάνα δυο τεχνικοί έβγαλα άκρη. 
Πάντως μετά τον ΟΤΕ,θεωρώ ότι στη σταθερή είναι μια πολύ καλή εναλλακτική…τουλάχιστον στη περιοχή μου έχω βάλει 3 συνδέσεις με οπτική ίνα και έχω ησυχάσει από αποσυνδέσεις και κολλήματα. 
Με τη κινητη,θέλει πολλή υπομονή. 
 

Edited by Nikolas14

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Κάλημερα!!μειλησα μαζί τους μου το ρυθμησανε λέει ότι τώρα είναι σωστό αλλά εγώ πάλι 3g έχω..το έκανα επανακινηση μήπως και...τίποτα!

Στάλθηκε από το RMX3474 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Κάλημερα!!μειλησα μαζί τους μου το ρυθμησανε λέει ότι τώρα είναι σωστό αλλά εγώ πάλι 3g έχω..το έκανα επανακινηση μήπως και...τίποτα!

Στάλθηκε από το RMX3474 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Τα κλείδωσα απ' το netmonster 5ĝ 4g κ δεν έχει καθόλου σήμα δείχνει εκτός δυκτιου

Στάλθηκε από το RMX3474 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, vasilhs_lamia said:

Κάλημερα!!μειλησα μαζί τους μου το ρυθμησανε λέει ότι τώρα είναι σωστό αλλά εγώ πάλι 3g έχω..το έκανα επανακινηση μήπως και...τίποτα!

Στάλθηκε από το RMX3474 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Τα κλείδωσα απ' το netmonster 5ĝ 4g κ δεν έχει καθόλου σήμα δείχνει εκτός δυκτιου

Στάλθηκε από το RMX3474 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Περιοχή;

 

Link to comment
Share on other sites

Περιοχή;
 
Λαμία τελικά μετά από τρίτο τηλ έβγαλα άκρη αλλά περίχωρα κ κεντρικά που κινήθηκα 4g+ με πολύ καλές ταχύτητες αλλά 5g πουθενά παρωλο που λένε στο σάιτ ότι η Λαμία έχει 5g

Στάλθηκε από το RMX3474 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, vasilhs_lamia said:

Λαμία τελικά μετά από τρίτο τηλ έβγαλα άκρη αλλά περίχωρα κ κεντρικά που κινήθηκα 4g+ με πολύ καλές ταχύτητες αλλά 5g πουθενά παρωλο που λένε στο σάιτ ότι η Λαμία έχει 5g

Στάλθηκε από το RMX3474 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

VoLTE ενεργοποιήθηκε;

iPhone 13 Pro Max 

Cosmote+Nova

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...