Jump to content

Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Στα 4 κινητά που διαχειζομαι και στα 4 ήρθαν προσφορές αλλά μόνο στο ένα αξίζει (4.44) και είναι αυτό που έχω μόνο για εισερχόμενες

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Εμενα δεν μου εχει ερθει τιποτα ενω παντα μου ερχονταν ενα δυο. Καποια στιγμη η εφαρμογη με πεταξε και μου ξαναζηταγε κωδικους. Μηπως εχει καπου ενεργοποιηση των προσφορων? 

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν κάνω λάθος, ο @HEOξέρει ακριβώς τις ημερομηνίες που εμφανίζονται τα δωράκια. 

Εγώ τελικά αναγκάστηκα και ενεργοποίησα σήμερα πάλι More για να βγάλω οικονομικά το 15/ημερο. Οι τελευταίες προσφορές που μου είχαν έρθει πάντως δεν με βόλευαν (π.χ. data που δεν χρειάζομαι ή υπεροβολικά πολύς χρόνος ομιλίας με €7,5) και δεν τις είχα ενεργοποιήσει.

Όπως και να έχει, ελπίζω να συνεχίσουν να έρχονται.

Ericsson GF768 -> Siemens C35i -> Siemens S35i -> Siemens ME45 -> Siemens M75 / Sony Ericsson K530i -> ETEN Glofiish X600 -> HTC Touch Cruise (Polaris) -> HTC Touch HD (BlackStone) & ZTE Blade -> LG Optimus 7 -> Nokia Lumia 720 -> Nokia Lumia 735 -> Samsung Galaxy A3 (2016) -> Motorola moto g9 plus
Link to comment
Share on other sites

19 ώρες πριν, nismo said:

500 λεπτά και 1.5gb με 7,50 ευρώ

Αυτη η προσφορα εκτος απο την εφαρμογη μου εχει ερθει και σε μηνυμα και λεει οτι μπορεις να την ενεργοποιησεις στελνοντας 96 στο 12410 .

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν κάνω λάθος, ο @HEOξέρει ακριβώς τις ημερομηνίες που εμφανίζονται τα δωράκια. 
Εγώ τελικά αναγκάστηκα και ενεργοποίησα σήμερα πάλι More για να βγάλω οικονομικά το 15/ημερο. Οι τελευταίες προσφορές που μου είχαν έρθει πάντως δεν με βόλευαν (π.χ. data που δεν χρειάζομαι ή υπεροβολικά πολύς χρόνος ομιλίας με €7,5) και δεν τις είχα ενεργοποιήσει.
Όπως και να έχει, ελπίζω να συνεχίσουν να έρχονται.
Επειδή εμένα μου στέλνουν συνέχεια προσφορές την ημερομηνία την υπολογίζω στην επόμενη μέρα που λήγει η προσφορά που έχουν στείλει

Επόμενη 09 Νοεμβρίου

Sent from my Power 3 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

εμενα παει πανω απο μηνας να ερθει προσφορα και μου κανει εντυπωση γιατι εσκαγαν συχνα.

Alcatel One Touch Easy,Nokia 8210,Sharp GX15/GZ100,Samsung duos gt-b5722,Lumia640,Xiaomi MiA1,Redmi Note 10Pro

Link to comment
Share on other sites

γεια σας,μπορω ν απαω σε καταστημα wind και να ζητησω την ακυρωση της συνδεσης μου στο f2g?δλδ να καταργηθει ο αριθμος και να μην τον εχω πλεον στο ονομα μου..

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, VANGSKG said:

γεια σας,μπορω ν απαω σε καταστημα wind και να ζητησω την ακυρωση της συνδεσης μου στο f2g?δλδ να καταργηθει ο αριθμος και να μην τον εχω πλεον στο ονομα μου..

Απλά βγαλτο από το κινητό πέτα τη sim και πάρε νέο νούμερο αν κάποιος σε ενοχλεί και δε θέλεις να σε ξαναπάρει. Στους 13 μήνες που δε θα βάλεις κάρτα απλά θα χαθεί.

 

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πριν, VANGSKG said:

γεια σας,μπορω ν απαω σε καταστημα wind και να ζητησω την ακυρωση της συνδεσης μου στο f2g?δλδ να καταργηθει ο αριθμος και να μην τον εχω πλεον στο ονομα μου..

Μπορείς να ζητήσεις να διαγραφεί άμεσα σε κατάστημα πάντως.

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να ζητήσεις να διαγραφεί άμεσα σε κατάστημα πάντως.
Επιβεβαιώνω είναι μια διαδικασία που έχω κάνει,

υπόθεση 5 λεπτών (αν δεν έχει κόσμο)

Υγ υποθέτω ότι δεν θέλεις να πάρεις πίσω τα χρήματα που έχει μέσα γιατί σε αυτήν την περίπτωση η διαδικασία είναι υπό προϋποθέσεις

Sent from my Power 3 using Tapatalk


Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ε δεν την λες και τρομερή προσφορά. Δεν έχει δεδομένα, έχει σμσ που είναι άχρηστα τώρα και με ελάχιστη χρέωση 3' είναι 5 κλήσεις την ημέρα το πολύ. Μόνο για αυτούς που δεν έχουν σμαρτφον αξίζει.
Αν τουλάχιστον είχε 1,5 γκιγκα. TALK TO ALL & DATA without data.



Link to comment
Share on other sites

On 1/10/2021 at 10:09 ΜΜ, darkblue said:

Τη βοήθεια σας θα ήθελα παρακαλώ:

Έκανα σημερα ανανέωση χρόνου ομιλίας 15 ευρώ μέσα απο την εφαρμογή myF2G με χρεωστική κάρτα της Alpha, και ενώ η συναλλαγή ολοκληρώθηκε (ελαβα push notification και επιβεβαιωσα με δακτυλικό αποτύπωμα, και μου εβγαλε "Επιτυχής συναλλαγή"), η τελευταία μάσκα στην εφαρμογή μου έβγαλε "Η συναλλαγή απορρίφθηκε, επικοινωνηστε με την τραπεζα σας" ! 
Όμως, στο web-banking και στην εφαρμογή της alpha εμφανιζεται η συναλλαγή κανονικά στο ιστορικό καρτών ως "Εκκρεμής" !! Επίσης, μίλησα με την εξυπηρέτηση πελατών της Alpha Bank και μου είπαν, η συναλλαγή φαίνεται κανονικά. 
Τελικά, τα 15 ευρώ δεν περάστηκαν ποτέ στο κινητό!
Πηρα τηλέφωνο λοιπόν την εξυπηρέτηση πελατών της Wind και μου λένε ότι δεν βλέπουν/δεν έγινε η συναλλαγή, και να στείλω μηνυμα στη φορμα επικοινωνίας. Αυτό και έκανα, επισυνάπτωντας το pdf της συναλλαγης απο το web banking...
Σας έχει συμβεί και σε σας; Τί άλλη ενέργεια μου προτείνετε να κάνω; Να περάσω απο κατάστημα Wind να κάνω παράπονα απο κοντά; 

Σας ευχαριστώ όλους για τις απαντήσεις, να'στε καλά! Τελικά η κίνηση στο ιστορικό καρτών εξαφανισθηκε πολύ αργότερα, ακριβώς ένα μήνα μετά, την 1η Νοεμβρίου ! 

Επ ευκαιρία να αναφέρω οτι η εξυπηρέτηση πελατων καρτοκινητης της Wind ειναι πραγματικά ελεεινή και τρισάθλια, χωρίς καμια δόση υπερβολής...
Με όποιο τρόπο και να δοκιμάσει να επικοινωνήσει κανεις μαζί τους (είτε καλώντας στο πενταψήφιο, είτε με τη φόρμα επικοινωνίας στο site τους, είτε μεσω fb messenger, είτε επισκεφτοντας κατάστημα Wind), δεν ξέρουν τί τους γίνεται, που πανε τα τέσσερα, και αδιαφορούν παντελώς στο να δωσουν την όποια λύση, ή τουλάχιστον σωστή ενημέρωση.

Ευτυχώς που υπάρχει αυτό το φορουμ! 🙏👍

Edited by darkblue
Link to comment
Share on other sites

47 minutes ago, pavlitakis1 said:

Ε δεν την λες και τρομερή προσφορά. Δεν έχει δεδομένα, έχει σμσ που είναι άχρηστα τώρα και με ελάχιστη χρέωση 3' είναι 5 κλήσεις την ημέρα το πολύ. Μόνο για αυτούς που δεν έχουν σμαρτφον αξίζει.
Αν τουλάχιστον είχε 1,5 γκιγκα. TALK TO ALL & DATA without data.emoji38.png


 

Θα διαφωνήσω: Υπερ-αρκετός χρόνος ομιλίας (τουλάχιστον για εμένα που τη βγάζω με 200 λεπτά το μήνα) και ας πάνε άκλαφτα τα SMS.

Όταν η αμέσως φθηνότερη εναλλακτική είναι το κλασικό πακέτο των €10,40 (2,5 φορές πάνω) τότε προσωπικά το βλέπω μια χαρά για να βγάλεις το μήνα ✌️

Αντιθέτως, για μια ακόμη φορά οι προσφορές που μου ήρθαν δε με ενδιαφέρουν και δεν θα τις ενεργοποιήσω, αφού χρειάζομαι φθηνό χρόνο ομιλίας και όχι data.

F2G.thumb.PNG.4d06c57cb49613253e7415c149a2f949.PNG

Edited by geoponer
Ericsson GF768 -> Siemens C35i -> Siemens S35i -> Siemens ME45 -> Siemens M75 / Sony Ericsson K530i -> ETEN Glofiish X600 -> HTC Touch Cruise (Polaris) -> HTC Touch HD (BlackStone) & ZTE Blade -> LG Optimus 7 -> Nokia Lumia 720 -> Nokia Lumia 735 -> Samsung Galaxy A3 (2016) -> Motorola moto g9 plus
Link to comment
Share on other sites

Κάνεις μικρής διάρκειας κλήσεις λιγότερες του 3λεπτου ή πάνω από 3λεπτο? Ρωτάω μήπως σε συνέφερε χρέωση ανά δευτερόλεπτο? Γιατί αν κάνεις μικρής διάρκειας κλήσεις όπως εγώ και τα 200' πχ. θα σε εξυπηρετούσαν.

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, pavlitakis1 said:

Κάνεις μικρής διάρκειας κλήσεις λιγότερες του 3λεπτου ή πάνω από 3λεπτο? Ρωτάω μήπως σε συνέφερε χρέωση ανά δευτερόλεπτο? Γιατί αν κάνεις μικρής διάρκειας κλήσεις όπως εγώ και τα 200' πχ. θα σε εξυπηρετούσαν.

Ναι, οι περισσότερες κλήσεις μου είναι 2-3 λεπτά, δεν πιάνω την κουβέντα από το κινητό εκτός αν υπάρχει λόγος.

Τα 200 λεπτά με εξυπηρετούν μια χαρά, αλλά δεν σκοπεύω να τα πληρώσω €10,40 όπως στην προσφορά που μου ήρθε (αν εννοείς αυτό).

Ericsson GF768 -> Siemens C35i -> Siemens S35i -> Siemens ME45 -> Siemens M75 / Sony Ericsson K530i -> ETEN Glofiish X600 -> HTC Touch Cruise (Polaris) -> HTC Touch HD (BlackStone) & ZTE Blade -> LG Optimus 7 -> Nokia Lumia 720 -> Nokia Lumia 735 -> Samsung Galaxy A3 (2016) -> Motorola moto g9 plus
Link to comment
Share on other sites

Πράγματι το καλό πακέτο με τα 4.4 εμφανίστηκε ξανά

Εμφανίστηκε και ένα με 5.5 ευρώ και 500 λεπτά 50 sms και 2 GB

Στην φουκαριαρα την μάνα μου δεν τις έστειλαν ούτε ένα πακέτο,

... δεν βαριέσαι υπάρχει το αγαπημένο :)

Sent from my Power 3 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

On 9/11/2021 at 1:43 ΜΜ, pavlitakis1 said:

Ε δεν την λες και τρομερή προσφορά. Δεν έχει δεδομένα, έχει σμσ που είναι άχρηστα τώρα και με ελάχιστη χρέωση 3' είναι 5 κλήσεις την ημέρα το πολύ. Μόνο για αυτούς που δεν έχουν σμαρτφον αξίζει.
Αν τουλάχιστον είχε 1,5 γκιγκα. TALK TO ALL & DATA without data.emoji38.png


 

Είπα πιο πάνω "για το συγκεκριμένο νούμερο" μιας και το χρησιμοποιεί 72χρονη που δεν θέλει Data mata και άλλα τέτοια.

 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, advantix said:

Είπα πιο πάνω "για το συγκεκριμένο νούμερο" μιας και το χρησιμοποιεί 72χρονη που δεν θέλει Data mata και άλλα τέτοια.

γιατί δεν την αφήνεις την γυναίκα να μπει στο 5G, την περιορίζεις!

ΟΧΙ ΑΛΛΟ ΚΑΡΒΟΥΝΟ
Link to comment
Share on other sites

On 9/11/2021 at 1:43 ΜΜ, pavlitakis1 said:

Ε δεν την λες και τρομερή προσφορά. Δεν έχει δεδομένα, έχει σμσ που είναι άχρηστα τώρα και με ελάχιστη χρέωση 3' είναι 5 κλήσεις την ημέρα το πολύ. Μόνο για αυτούς που δεν έχουν σμαρτφον αξίζει.
Αν τουλάχιστον είχε 1,5 γκιγκα. TALK TO ALL & DATA without data.emoji38.png

Στις προσφορές δεν δίνει όνομα, από το mobile app δεν φαίνεται εξάλου κάποιο όνομα ενώ από το site τις λέει όλες τις προσωπικές προσφορές "Talk to All & Data" ανεξαρτήτως περιεχομένου, όπως φαίνεται και στο ακόλουθο screen-shot.

On 9/11/2021 at 2:29 ΜΜ, geoponer said:

[...]

F2G.thumb.PNG.4d06c57cb49613253e7415c149a2f949.PNG

 

logo-vwclub-2016.png
Link to comment
Share on other sites

Μετά από μια δεκαετία την έκανα για what's up.

1.για το σήμα. Ειδικά φέτος διακοπές βαρέθηκα να βλέπω Ε.

2.γιατι έχασα τα 120 λόγω σταθερού που είχα από συγγενικο πρόσωπο με ταυτόχρονη διακοπή προσφορών (τυχαίο; δεν ξέρω...) που έστελνε γιατί τα πακέτα τους δεν με βόλευαν. 

3.γιατι βαρέθηκα το άγχος του θα σε χρεώσω οπότε μου κ@#λ=σει ημερήσιο ίντερνετ ακόμα κ με αλλαγμένο apn.

4.γιατι οπότε χρειάστηκα κατάστημα εγώ ήξερα περισσότερα από τον υπάλληλο.

5.γιατι ήθελα sms που το whats up δίνει.

Νομίζω αν κάποιος θέλει να είναι στην wind καλύτερα q λόγω προσφορών.

Alcatel One Touch Easy,Nokia 8210,Sharp GX15/GZ100,Samsung duos gt-b5722,Lumia640,Xiaomi MiA1,Redmi Note 10Pro

Link to comment
Share on other sites

Θεός φυλάξει για το 4, παραπάνω: Απλά δεν υπάρχει "τέτοιο", παγκοσμίως νομίζω, για το 99% των υπαλλήλων στα franchise τους!

Link to comment
Share on other sites

Μετά από μια δεκαετία την έκανα για what's up.
1.για το σήμα. Ειδικά φέτος διακοπές βαρέθηκα να βλέπω Ε.
2.γιατι έχασα τα 120 λόγω σταθερού που είχα από συγγενικο πρόσωπο με ταυτόχρονη διακοπή προσφορών (τυχαίο; δεν ξέρω...) που έστελνε γιατί τα πακέτα τους δεν με βόλευαν. 
3.γιατι βαρέθηκα το άγχος του θα σε χρεώσω οπότε μου κ@#λ=σει ημερήσιο ίντερνετ ακόμα κ με αλλαγμένο apn.
4.γιατι οπότε χρειάστηκα κατάστημα εγώ ήξερα περισσότερα από τον υπάλληλο.
5.γιατι ήθελα sms που το whats up δίνει.
Νομίζω αν κάποιος θέλει να είναι στην wind καλύτερα q λόγω προσφορών.
Όπως το βλέπει κανείς φίλε μου και στο φινάλε όλα είναι υποκειμενικα

π.χ. .....για πάρτη μου με μια δεν βολευομαι οποτε έχω και τις τρεις και μια ντουζίνα ξένες και περνάω φίνα :)

Sent from my Power 3 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...