Jump to content

Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Η γελοια wind, οταν λεει οτι το χρηματικο υπολοιπο ληγει στις 12 Απριλιου, εννοει οτι θα ληξει στις 11 Απριλιου. Τοσο εγκυρη. Γεματη εκπληξεις. Κι εγω απο 20 συνδεσεις συνολικα, εχω τωρα 2 κινητες και 2 σταθερες... Και δεν βλεπω να ανανεωνω το επομενο διμηνο τα κινητα και μεχρι το τελος της χρονιας και τα σταθερα. Τελος η wind για μενα. Δια παντος. Με γελοιες εταιρειες δεν θελω να συνεργαζομαι.
Link to comment
Share on other sites

Aυτά τα μηνύματα πιστεύω πως είναι κάτι σαν υπενθύμιση, ας πούμε.

Έρχονται και στη γυναίκα μου, που έχει αυτήν την προσφορά με τα 300 λεπτά.

Σωστά, υπενθύμιση γιατί με τις τελευταίες αυξήσεις φοβούνται μην μάς χάσουν.......χαχα....

 

Στάλθηκε από το EVA-L09 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μου ήρθε και εμένα στο Κιού η προσφορά 1500' + 1,5gb με 8μιση και επειδή δεν το ενεργοποιησα μου ξαναηρθε μήνυμα που έλεγε "σου υπενθυμίζουμε ...... "!!!!

Βασικά σαν συμβόλαιο με μηνιαίο πάγιο μου θυμίζει. Και στης γυναίκας μου το Κιού ήρθε και από ότι διαβάζω εδώ μέσα έχει έρθει σε σχεδόν όλους!

Link to comment
Share on other sites

Με 8,5 ευρώ συμβόλαιο που να δίνει 1500 +1500 δεν θα βρείς πουθενά.
Link to comment
Share on other sites

Συμφωνω. Ίσως λόγω νόμου είδαν ότι δεν τους συμφέρει να κάνουν συμβόλαια και να μην μπορούν κατά τη διάρκεια να τα αλλάζουν, οπότε είπαν να κάνουν προσφορές στα καρτοκινητα και όποτε θέλουν να τα αλλάζουν αφού δεν είναι συμβόλαια και δεν ισχύει εκεί ο νόμος.
Link to comment
Share on other sites

Με 8,5 ευρώ συμβόλαιο που να δίνει 1500 +1500 δεν θα βρείς πουθενά.
Έχω όλα τα προνομιακά σε όλες τις εταιρίες και η μεγάλη διαφορά με τα συμβόλαια είναι ότι τα 1500 λεπτά είναι 500 κλήσεις 3 λεπτές σε σύγκριση με το συμβόλαιο που είναι μονολεπτες. Οπότε είναι τεράστια διάφορα διαχείρισης του χρόνου όταν κάνεις πολλές μικρές κλήσεις.

 

Φυσικά με της τρελές τιμές των συμβολαίων σε σύγκριση με το εξωτερικά τι περιμένεις να δουν χαϊρι ; Με από 25 με 45 ευρώ τα έχεις όλα απεριόριστα ή με όγκο δεδομένων που ξεκινάει από 15 με 25 gb και εδώ ζητάμε 65 με 85 για 1500' 1500sms 2gb με 3 gb Internet.

 

Send by ASUS Zenfone 3 Ultra 6.8" by Tapatalk

Edited by cmvr

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

Έχω όλα τα προνομιακά σε όλες τις εταιρίες και η μεγάλη διαφορά με τα συμβόλαια είναι ότι τα 1500 λεπτά είναι 500 κλήσεις 3 λεπτές σε σύγκριση με το συμβόλαιο που είναι μονολεπτες. Οπότε είναι τεράστια διάφορα διαχείρισης του χρόνου όταν κάνεις πολλές μικρές κλήσεις.

 

Φυσικά με της τρελές τιμές των συμβολαίων σε σύγκριση με το εξωτερικά τι περιμένεις να δουν χαϊρι ; Με από 25 με 45 ευρώ τα έχεις όλα απεριόριστα ή με όγκο δεδομένων που ξεκινάει από 15 με 25 gb και εδώ ζητάμε 65 με 85 για 1500' 1500sms 2gb με 3 gb Internet.

 

Send by ASUS Zenfone 3 Ultra 6.8" by Tapatalk

Φίλε μου τα μοναδικά πακέτα που αξίζουν τελικά αν βγάλουμε εκτός τις "ειδικές-αποκλειστικές" προσφορές που οι περισσότεροι έχουμε λάβει κατά καιρούς ή βγάζουν τα δίκτυα μια στο τόσο, θεωρώ πως είναι το νυχτερινό 5€-->10gb που αν το δούμε και αυτό πρακτικά δεν είναι 5€ αλλά 6€ αφού αν βάλεις κάρτα 5€ με θεωρητικό υπόλοιπο 0€ τότε δεν φτάνει η 5αρα κάρτα αλλά τέσπα ας πούμε 5€..

Edited by bbbb
Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου τα μοναδικά πακέτα που αξίζουν τελικά αν βγάλουμε εκτός τις "ειδικές-αποκλειστικές" προσφορές που οι περισσότεροι έχουμε λάβει κατά καιρούς ή βγάζουν τα δίκτυα μια στο τόσο, θεωρώ πως είναι το νυχτερινό 5€-->10gb που αν το δούμε και αυτό πρακτικά δεν είναι 5€ αλλά 6€ αφού αν βάλεις κάρτα 5€ με θεωρητικό υπόλοιπο 0€ τότε δεν φτάνει η 5αρα κάρτα αλλά τέσπα ας πούμε 5€..
Σωστή παρατήρηση. Προσωπικά για τα ελληνικά δεδομένα το μόνο πακέτο που έχει νόημα για δεδομένα είναι το γνωστό 30gb πακέτο με τα 20 ευρώ που όταν τελειώσουν το δίκτυο στην wind είμαι σίγουρος ότι θα το κάνουν σαν τα μούτρα τους και αυτό.

 

Send by ASUS Zenfone 3 Ultra 6.8" by Tapatalk

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

Έχω την εντύπωση ότι πλέον με την χρέωση των 0,30 ανά ανανέωση δεν επαρκεί ανανέωση 10 ευρώ για να ενεργοποιηθεί το ειδικό πακέτο 1500'/1500μβ γιατί έχει κόστος 8,57 αν δεν κάνω κάποιο λάθος
Link to comment
Share on other sites

Έχω την εντύπωση ότι πλέον με την χρέωση των 0,30 ανά ανανέωση δεν επαρκεί ανανέωση 10 ευρώ για να ενεργοποιηθεί το ειδικό πακέτο 1500'/1500μβ γιατί έχει κόστος 8,57 αν δεν κάνω κάποιο λάθος

 

Αρκεί, αφού 10/1,12-0,30= 8,93-0,30= 8,63€

Και φυσικά, πάντα υπάρχει και κάποιο υπόλοιπο.

Link to comment
Share on other sites

Και σε κανα χρονο ΤΟ ΠΟΛΥ θα ανακοινώσουν πως για να μπορεις να κανεις χρήση (κλήσεις κυρίως) θα πρεπει να εχεις μίνιμουμ υπόλοιπο 0.60 ...
Link to comment
Share on other sites

μόλις έκανα ανανέωση μέσω paypal 5€, και κράτησε τα 0,30€.

Τελευταία ήταν, την πετάω την κάρτα και ας την είχα από το 2006. :lol:

Link to comment
Share on other sites

Και πανω που κανω δευτερες σκεψεις για πισω στην Wind...αν φερουν 4G πανελλαδικα ισως τοτε να ξανασχοληθω...

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

μόλις έκανα ανανέωση μέσω paypal 5€, και κράτησε τα 0,30€.

Τελευταία ήταν, την πετάω την κάρτα και ας την είχα από το 2006. :lol:

Δαιμόνια πονηρά και ακάθαρτα.....

 

 

https://m.youtube.com/watch?v=OYHY0eVbkUY

 

Γειά σου ρε μαρκ

 

 

Και σε κανα χρονο ΤΟ ΠΟΛΥ θα ανακοινώσουν πως για να μπορεις να κανεις χρήση (κλήσεις κυρίως) θα πρεπει να εχεις μίνιμουμ υπόλοιπο 0.60 ...
Υπάρχει αυτό στο F2G

 

 

Δοκίμασε να κάνεις κλήση χωρίς πακέτο με 0.59cent και έλα πες μου εάν κάνει...

 

Δεν κάνει κληση

Edited by oxxy

http://s33.postimg.org/4rv5rf5in/IMG_20160603_140152.jpg

https://telegram.org

Link to comment
Share on other sites

Κανονικότατα κάνει κλήσεις, με την προϋπόθεση το υπόλοιπο να είναι τουλάχιστον 0,01 ευρώ.

Το παραπάνω που γράφηκε, απλώς δεν ισχύει.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Κανονικότατα κάνει κλήσεις, με την προϋπόθεση το υπόλοιπο να είναι τουλάχιστον 0,01 ευρώ.

Το παραπάνω που γράφηκε, απλώς δεν ισχύει.

Δεν κάνει πρόσφατα το δοκίμασα.... Εσύ λεγε ότι θες... Όποιος θέλει δοκιμάζει...

 

 

Ο λόγος είναι απλός 0.65 cent το λεπτό χωρίς πακέτο δεν φτάνει το υπόλοιπο

 

 

Τόσο απλό

http://s33.postimg.org/4rv5rf5in/IMG_20160603_140152.jpg

https://telegram.org

Link to comment
Share on other sites

Αφού θα το πετάξω το νούμερο, κάτσε να το βάλω σε μια συσκευή να στείλω ένα μηνυματάκι στο χαμόγελο του παιδιού ώστε να πάει κάτω από 59 λεπτά το υπόλοιπο και θα σας πω.
Link to comment
Share on other sites

Το ποιος λέει ό,τι θέλει, ας το κρίνουν οι υπόλοιποι.

Όπως επίσης τον τρόπο γραφής και έκφρασης.

Κανονικά γίνονται οι κλήσεις, αρκεί να υπάρχει υπόλοιπο 0,01 ευρώ και φυσικά ενεργό πακέτο ομιλίας. Είναι αυτονόητο το τελευταίο.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Το ποιος λέει ό,τι θέλει, ας το κρίνουν οι υπόλοιποι.

Όπως επίσης τον τρόπο γραφής και έκφρασης.

Κανονικά γίνονται οι κλήσεις, αρκεί να υπάρχει υπόλοιπο 0,01 ευρώ και φυσικά ενεργό πακέτο ομιλίας. Είναι αυτονόητο το τελευταίο.

Μας δουλεύεις διάβασε σωστά τι γράφω λέμε χωρίς πακέτο.... Εάν έχεις πακέτο και με 0 κάνει κλήση

http://s33.postimg.org/4rv5rf5in/IMG_20160603_140152.jpg

https://telegram.org

Link to comment
Share on other sites

Μας δουλεύεις διάβασε σωστά τι γράφω λέμε χωρίς πακέτο.... Εάν έχεις πακέτο και με 0 κάνει κλήση

Φυσικά και κανείς δεν θα επιχειρούσε κλήση εκτός πακέτου με 59 λεπτά υπόλοιπο. :lol:

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Με 0,56€ που το πήγα και έχοντας μόνο mb, χωρίς πακέτο δεν παίρνει τηλέφωνο.

Oxxy wins....

Καλά προφανώς δεν κατάλαβε κάποιος τι έγραψε.

 

 

Και πανω που κανω δευτερες σκεψεις για πισω στην Wind...αν φερουν 4G πανελλαδικα ισως τοτε να ξανασχοληθω...

Ξάπλωσε γρήγορα μέχρι να σου περάσει. Γιατί να κάνεις τέτοιο πράγμα στον εαυτό σου; Έτσι κι αλλιώς μέχρι συμβεί το τελευταίο πανελλαδικά, τότε θα έχεις αποκτήσει εγγόνια.

Link to comment
Share on other sites

Με 59 λεπτά υπόλοιπο και με βάση τις χρεώσεις τιμοκαταλογου εκτός πακέτων δεν μπορεί να γίνει κλήση, καθώς το υπόλοιπο δεν επαρκεί.

Προφανώς και κάποιοι αγνοούν τις χρεώσεις.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Κανονικότατα κάνει κλήσεις, με την προϋπόθεση το υπόλοιπο να είναι τουλάχιστον 0,01 ευρώ.

Το παραπάνω που γράφηκε, απλώς δεν ισχύει.

Και πανω που κανω δευτερες σκεψεις για πισω στην Wind...αν φερουν 4G πανελλαδικα ισως τοτε να ξανασχοληθω...
Εάν δεν είχα 120-300-1500 σε ένα νούμερο εγώ δεν ήμουν στην winditsa το ότι έχω της παραπάνω προσφορές αυτό με κρατάει.... και την ανέχομαι με όλα τα χαζά που κάνει νομίζοντας; ότι έφτιαξε δίκτυο....

 

 

Σκέψου το πριν κάνεις οτιδήποτε γιατί θα φυσας και δεν θα κρυώνει....

Edited by oxxy

http://s33.postimg.org/4rv5rf5in/IMG_20160603_140152.jpg

https://telegram.org

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...