Jump to content

Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ανοιγεις την εφαρμογή και πας στις 3 παύλες πάνω αριστερά-->Ανανέωση.Εκει γράφει κάρτα και κάρτα..Η πρώτη επιλογή είναι για πληρωμή με χρεωστική/πιστωτική καθώς paypal δεν έχει.Η 2η επιλογή κάρτα είναι για κάρτα που αγοράζεις απο περίπτερο με 10€ και βάζεις εκεί Greece και μετά τον κωδικό pin που θα γράφει η απόδειξη πληρωμής

Ευχαριστώ. Δηλαδή πουλάνε και στα περίπτερα τέτοια κάρτα? Lycachat την ζητάμε?

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ναι απλά δεν έχουν όλα τα περίπτερα.Εγώ πήγα σε 4 εδώ Κοζάνη και ο 4ος επίσης δεν την είχε ξανακούσει την εταιρία αλλά την ειχε περασμένη στο ειδικό μηχάνημα που εχουν και για τα καρτοκινητά

 

Στάλθηκε από το DOOGEE Y6 MAX μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,εχει δωσει μηπως επισημα VoLTE η Wind? Γιατι χθες που εβαλα το φοιτητικο στο iphone ζητουσε ενημερωση ρυθμισεων παροχου.Υπ οψην εχω το 5s,και δεν εχει Volte οπως τα 6/6s/7 και SE.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,εχει δωσει μηπως επισημα VoLTE η Wind? Γιατι χθες που εβαλα το φοιτητικο στο iphone ζητουσε ενημερωση ρυθμισεων παροχου.Υπ οψην εχω το 5s,και δεν εχει Volte οπως τα 6/6s/7 και SE.

 

Τι έκδοση ρυθμίσεων έχεις;

Link to comment
Share on other sites

Τι έκδοση ρυθμίσεων έχεις;

 

28.0 εχω στη Vodafone,και μολις εβαλα το F2G φοιτητικο ζητησε ενημερωση.28.3 ομως εχει η Cosmote αν ενημερωσεις.Αλλα και η Wind εκανε ενημερωση.Αλλα μηπως το δινει πιλοτικα το VoLTE και το Voice Over WiFi.Γιατι ενας ελεγε οτι του εδωσαν Volte.Βαλε ενα F2G στο iPhone και δοκιμασε.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Σε τηλέφωνο που δεν υποστηρίζει volte πως θα δώσει volte η κάθε εταιρεία εκτός από υπηρεσία δίκτυο πρέπει να την υποστηρίζει και η συσκευή... Μην λέμε ότι θέλουμε...

 

Αυτό που είδες ήταν απλά ένα Carrier update..

 

 

και τελευταίο ακόμα δεν το έχει δώσει η πράσινη σε καρτοκινητα θα το δώσει η wind που δεν έχει καν ακόμα την υποδομή για κάτι τέτοιο....

Edited by oxxy

http://s33.postimg.org/4rv5rf5in/IMG_20160603_140152.jpg

https://telegram.org

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.Ειχα να βαλω πάνω απο 3 μήνες κάρτα και εκτός απο το υπόλοιπο που μηδενιστικε,έσβησαν και τα 120' καθε μήνα λογω σταθερού.Εβαλα πριν λίγη ώρα κάρτα και δεν μου ήρθαν ξανά..Να υποθέσω ότι θα μπουν αυτόματα 1η Μαΐου πάλι ή πρέπει να κανω κάτι εγω;
Link to comment
Share on other sites

πρεπει να ενεργοποιηθεί εκ νεου η υπηρεσια.

πηγαινε σε καταστημα

 

Sent from my Le X829 using Tapatalk

Αλλο μέλος με την ίδια περίπτωση δεν χρειάστηκε να πάει,αν θυμάμαι καλά είτε μπήκαν τα 120' άμεσα μετα την ανανεωση είτε την 1η του μήνα. Μπορεί ο φίλος πάντως μετά την ανανέωση να ρωτήσει στο τσατ αν βλέπουν ενεργή την υπηρεσία των 120' και να κινηθεί αναλόγως.

Υ.Γ. θεωρώ οτι καλό θα ήταν να υπάρχει ενα ξεχωριστό θέμα στο φόρουμ για τους ελληνικούς και ξένους voip παροχους (omnivoice,modulus,lycachat,betamax κλπ) και να μην βγαίνουμε συνεχώς εκτός θέματος.

Link to comment
Share on other sites

Στο παρελθόν έχω αλλάξει 2 φορές τον αριθμό στον οποίον μπαίνουν τα 120'. Μόλις γίνει η αλλαγή, πάνε 120' στον καινούριο ενώ μένουν και στον παλιό όσα είχε μέχρι τότε. Οπότε ίσως να είναι απαραίτητο να πας σε κατάστημα για αυτήν την διαδικασία αν τα χρειάζεσαι άμεσα, ενώ αν το αφήσεις να μπουν από μόνα τους την πρώτη του επόμενου μήνα, από τη στιγμή που ανανέωσες.

 

Sent from my Moto X Play

Link to comment
Share on other sites

Υ.Γ. θεωρώ οτι καλό θα ήταν να υπάρχει ενα ξεχωριστό θέμα στο φόρουμ για τους ελληνικούς και ξένους voip παροχους (omnivoice,modulus,lycachat,betamax κλπ) και να μην βγαίνουμε συνεχώς εκτός θέματος.

 

Υπάρχουν

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=440091

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=321617

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στη παρέα,

Πέρασα από ένα κατάστημα wind για να πάρω ένα φοιτητικό f2g κανονικά με το πασο μου, και γυρνάνε και μου λένε το εξής θεικο: Εμείς δεν έχουμε νούμερο να σας δώσουμε....θα μπείτε στο site της wind και θα το παραγγείλετε από εκεί. Τραγικό όμως

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

 

τα οποια ομως εχουν να δεχτουν μηνυμα αυγουστο και μαϊο του 2016 :lol:

Link to comment
Share on other sites

Εν παση περιπτωσει δεν νομίζω οτι πρέπει να συνεχιστεί το offtopic εδω.

@anestispro δοκίμασε σε άλλο μαγαζί,ίσως να τους είχαν τελειώσει.

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ για τις απαντήσεις..ρώτησα στο τσατ και μου ότι θα μπουν αυτόματα 1/5
Link to comment
Share on other sites

Σιγά τη προσφορά με 7€..

Παρεμπιπτόντως μπορώ να πάρω τα ίδια με 5€ (crew)

ΠPOΣΦOPA MONO ΓIA ΣENA: 300Λ ΠPOΣ OΛOYΣ & 1GB, ΓIA 30 HMEPEΣ, MONO 7€! ΓIA ENEPΓOΠOIHΣH ΣTEIΛE 47 ΣTO 12410 EΩΣ 30/04! MH XAΣEIΣ THN AΠOKΛEIΣTIKH ΠPOΣΦOPA!

 

Στάλθηκε από το HUAWEI NXT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σιγά τη προσφορά με 7€..

Παρεμπιπτόντως μπορώ να πάρω τα ίδια με 5€ (crew)

ΠPOΣΦOPA MONO ΓIA ΣENA: 300Λ ΠPOΣ OΛOYΣ & 1GB, ΓIA 30 HMEPEΣ, MONO 7€! ΓIA ENEPΓOΠOIHΣH ΣTEIΛE 47 ΣTO 12410 EΩΣ 30/04! MH XAΣEIΣ THN AΠOKΛEIΣTIKH ΠPOΣΦOPA!

 

Σχετικά είναι όλα: Εγώ π.χ. που δεν έχω φοιτητικό/Crew κλπ. και δίνω €6 το μήνα για το SuperTalk (300' προς όλους και 200' προς Wind), θα ήταν σαν να έβαζα 1GB με €1, που δεν είναι ιδιαίτερα άσχημο (ελάχιστα λεπτά τρώω προς WIND, αφού σχεδόν καμία από τις επαφές μου δεν είναι στο δίκτυο και θα τα κάλυπτα από τα 300' προς όλους που μου περισσεύουν).

 

Βέβαια εγώ έχω να λάβω προσφορά (τουλάχιστον που να με συμφέρει με βάση τη χρήση που κάνω) πάνω από χρόνο, οπότε δε με απασχολεί. :D

Ericsson GF768 -> Siemens C35i -> Siemens S35i -> Siemens ME45 -> Siemens M75 / Sony Ericsson K530i -> ETEN Glofiish X600 -> HTC Touch Cruise (Polaris) -> HTC Touch HD (BlackStone) & ZTE Blade -> LG Optimus 7 -> Nokia Lumia 720 -> Nokia Lumia 735 -> Samsung Galaxy A3 (2016) -> Motorola moto g9 plus
Link to comment
Share on other sites

Σωστά! Πολύ καλό είναι και τα 200προς όλους και 1gb με 3€ που μου ερχόταν παλιά κάθε μήνα. Έχω σχεδόν ένα χρόνο να λάβω αυτό το πακέτο δυστυχώς.

 

Στάλθηκε από το HUAWEI NXT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τι παιζει πλεον με τη Wind και τα δεδομενα; Σημερα μια γνωστη επαθε το εξης,εχει πακετα με mb κλπ και ξαφνικα δεν συνδεεται σε 3G.Μηπως της εκλεισαν τα δεδομενα απο τη Wind?

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Τι παιζει πλεον με τη Wind και τα δεδομενα; Σημερα μια γνωστη επαθε το εξης,εχει πακετα με mb κλπ και ξαφνικα δεν συνδεεται σε 3G.Μηπως της εκλεισαν τα δεδομενα απο τη Wind?

 

Μου έτυχε κι εμένα την Κυριακή στο δικό μου F2G με πακέτο data. Σκέφτηκα μήπως είχε κολλήσει κάτι και δοκίμασα να κλείσω και να ανοίξω πάλι τα mobile data, μπήκα σε flight mode και το απενεργοποίησα αλλά τίποτα. Τελικά με μια επανεκκίνηση της συσκευής το πρόβλημα λύθηκε και συνδέθηκα αμέσως. :)

Ericsson GF768 -> Siemens C35i -> Siemens S35i -> Siemens ME45 -> Siemens M75 / Sony Ericsson K530i -> ETEN Glofiish X600 -> HTC Touch Cruise (Polaris) -> HTC Touch HD (BlackStone) & ZTE Blade -> LG Optimus 7 -> Nokia Lumia 720 -> Nokia Lumia 735 -> Samsung Galaxy A3 (2016) -> Motorola moto g9 plus
Link to comment
Share on other sites

λοιπον ακουστε εβαλε φιλος πακετο για ροαμινκ και ξενικησε να του τρωει το πακετο πριν φυγει στο εξωτερικο...όσο ήταν Ελλάδα...καλό εεεε;

Αγαπάτε ΑΛΛΗΛΟΥΣ- Κακο ΔΕΝ κανει...

Samsung Galaxy S2, HTC ONE(Μ7),Iphone6s, Samsung J7(2016),Samsung S9, iphone7,iphone 13pro max
Ipad 3,Ipad 5

Link to comment
Share on other sites

λοιπον ακουστε εβαλε φιλος πακετο για ροαμινκ και ξενικησε να του τρωει το πακετο πριν φυγει στο εξωτερικο...όσο ήταν Ελλάδα...καλό εεεε;

 

τα τρωει και ελλαδα,αλλα δεν το διαβασε ο φιλος σου.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

με δικαρτο κινητό που δεν έχει δεδομένα στην κάρτα της wind σας έχει τύχει πολλές φορές από όσο θυμάμαι.βγαλατε άκρη;5e65b6f64bc822b0f7f7f798cd10a299.jpg

μου απάντησαν στην εξυπηρέτηση ότι δεν ίσχυε η προσφορά του rising την Κυριακή και για αυτό χρεωθηκα ενώ το μήνα αναφέρεται στη Δευτέρα.Και πέραν αυτού δεν θα χα χρεωθεί μόνο ένα ευρώ εάν δεν ίσχυε η προσφορά.Αλλα αυτό που με εξόργισε ήταν ο απόλυτος τρόπος που μιλούσε.Σας έχει τύχει και σε εσάς;

Edited by loyros
Αν δεν κάνεις θυσίες για τις ιδέες σου ή εσύ δεν αξίζεις ή οι ιδέες σου. Έζρα Πάουντ
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...