Jump to content

Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

https://m.facebook.com/WINDF2G/photos/a.172414882804184.35485.168980533147619/1058531567525840/?type=3

 

πεφτει πολυ κραξιμο στην wind για της 25 μερες στο ειδικο πακετο κριμα να μην εχω FB να κραξω και εγω ... το εκανα ομως στο 8005000200 οπου μπορει ο καθενας να ριξει κραξιμο μηπως και βαλουν μυαλο over αν βλεπουν οτι ο κοσμος δεν αντιδρα θα κανουν και χειροτερα

http://s33.postimg.org/94g52dhm7/IMG_20160602_113158.jpg

 

Κανω και post ενα σχολιο που μου αρεσει!!!

http://s33.postimg.org/4rv5rf5in/IMG_20160603_140152.jpg

https://telegram.org

Link to comment
Share on other sites

@kostascbr στη συγκεκριμενη καρτα κανονικα δεν πρεπει να χρειαζεται ανανεωση,δεν ειναι καρτοκινητό. Αν το θέμα είναι το μηδενικο υπόλοιπο,ζήτα απο την εξυπηρετηση (βλαβες - παραπονα 8005000200 δωρεαν) να σου πιστωσουν 0,01 για να λειτουργει. Το ειχε ζητησει και αλλος απο εδω και το ειχαν δεχτεί.

 

Σοβαρά;; Αν γίνεται αυτό, τότε θα ζητήσω κι εγώ μια SIM, μιας και δικαίουμαι το 1GB broadband και αν είναι να μη βάζω ποτέ κάρτα, κομπλέ!! :)

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα το log and win μου έδωσε 150 αντί για 300 γιατί?

Γιατι ηταν μεχρι σημερα για 2 μερες την εδωσαν το ειχα γραψει σε προηγουμενο σχολιο μου οτι καταξοδευτικαν παλι

http://s33.postimg.org/4rv5rf5in/IMG_20160603_140152.jpg

https://telegram.org

Link to comment
Share on other sites

http://s33.postimg.org/94g52dhm7/IMG_20160602_113158.jpg

 

Κανω και post ενα σχολιο που μου αρεσει!!!

 

Ακριβώς αυτό που γράφει το post έγινε... :down:

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Φλάντζα κεφαλής.... και ενός κακού, μύρια έπονται

 

Πραγματικα με αυτα που κανει νευριαζω

 

Χτυπημα 1} καταργηση F2G2 κ.τ.λ απο 00.4 το μηνυμα που ηταν στο F2G2 στα 0.12 μπορει να θες να στειλεις 1-5 το μηνα ρε αδερφε και να θες να βαλεις το log n win για κατι αλλο και τωρα παραπανω το εβαλαν ... χτυπημα 2 }300 με 5 ευρο το χρονο νταζει λεω δεν ειναι τιποτα ελα ομως που ειναι +1 καρτα και εδω γιατι μετα το τραβηγμα του 5 ευρου δεν μπορεις να παρες πακετο οποτε ξανα ανανεωση η πιο πολλα λεφτα ανανεωση για να μπορεις ννα παρεις πακετο μετα .χτυπημα 3} αυτο με την ειδικη δεν μου εκατσε καθολου μα καθολου καλα 25 ημερες κατσε σου λεει να τους ετοιμαζω και μεχρι του χρονου θα την φαω εντελως την ειδικη καντο 25 μερες να βαζουν καρτα πιο νωρις αν ηθελα να αυξησουν τιμες οπως ειπαν καποια ατομα παραπανω θα εκανα τα λεπτα και τα mb πιο λιγα π.χ 1000 η 1200 εδω ο σκοπος ειναι καθαρα για να βαζουυμε πιο νωρις καρτα σε αυτους που εχουν την ειδικη μονο ειναι 14 καρτες το χρονο απο 12 και σε αυτους οπως εγω που την εχω μαζι με τα 300 ειναι 8 απο 6

 

Οσοι εχουν θεμα με την ειδικη προσφορα ετσι οπως την καταντησαν καλεστε 8005000200 ειναι δωρεαν και το νουμερο και το κραξιμο

Τα ειχα πει πριν μερες οριστε

 

 

http://s33.postimg.org/94g52dhm7/IMG_20160602_113158.jpg

 

Ακριβώς αυτό που γράφει το post έγινε... :down:

 

 

Δες τι ειχα πει παραπανω

Edited by oxxy

http://s33.postimg.org/4rv5rf5in/IMG_20160603_140152.jpg

https://telegram.org

Link to comment
Share on other sites

Τα ειχα πει πριν μερες οριστε

 

 

http://s33.postimg.org/94g52dhm7/IMG_20160602_113158.jpg

 

 

 

Δες τι ειχα πει παραπανω

 

Το ξέρω, τα διαβάζω τα posts σου.

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Αυτό είναι βέβαιο; Απλά ρωτάω. Μήπως υπάρχει ενδεχόμενο και στην ανανέωση να έχεις φπα και στα πακέτα να περιλαμβάνεται επίσης φπα, έτσι ώστε απλά να μην σου φαίνεται πουθενά ο συγκεκριμένος φόρος(και λογικά να μην μας απασχολεί); Γιατί εδώ λέει : "Όλες οι κάρτες ανανέωσης έχουν διάρκεια ισχύος 6 μήνες. Στις τιμές συμπεριλαμβάνεται ΦΠΑ και Τέλος Καρτοκινητής Τηλεφωνίας 12%."

Επίσης εδώ λέει : "Σε όλες τις τιμές συμπεριλαμβάνεται Φ.Π.Α. 24%"

Συμπαθάτε με αν κάνω λάθος, απλά μια υπόθεση κάνω.

 

ΤΟ ΦΠΑ ΣΤΟΝ ΠΕΛΑΤΗ ΧΡΕΩΝΕΤΑΙ ΜΟΝΟ ΣΤΑ ΠΑΚΕΤΑ ΚΑΙ ΧΡΕΩΣΕΙΣ ΚΛΗΣΕΩΝ ΚΑΙ ΛΟΙΠΩΝ ΥΠΗΡΕΣΙΩΝ, ΟΧΙ ΣΤΗΝ ΑΝΑΝΕΩΣΗ.

Όταν κάνεις ανανέωση, μπαίνει ολο το ποσό μείων το φόρο καρτοκινητής 12%. Δεν αφαιρείται ΦΠΑ από την ανανέωση. Σταμάτα να γράφεις ό,τι να ναι, θα ξεχάσουμε κι αυτά που ξέρουμε στο τέλος.

 

Το "θέμα" με το ΦΠΑ προκύπτει από:

1) την ασάφεια του Νόμου 2859(ΦΕΚ.248/Α΄/7-11-2000) [Κύρωση Κώδικα Φόρου Προστιθέµενης Αξίας]....όποιος ενδιαφέρεται: http://www.hellastax.com/html/2000-N/LA248_00.PDF

στο πότε γίνεται (ορισμό) "παροχή υπηρεσιών" {άρθρα 8, 9 κλπ}

2) Τη γνωστή νοοτροπία των Ελληνικών επιχειρήσεων να "εκμεταλλεύονται" κάθε ΜΑ ΚΑΘΕ παραθυράκι του όποιου Νόμου. Δεν το προσωποποιώ στις εταιρείες κινητής που δραστηριοποιούνται στη χώρα, αλλά σε όλες.

3) Τη γνωστή "υπεράσπιση" των "υπαλλήλων" τους [κάθε είδους και με κάθε σχέση "εργασίας", πλείστις μη δηλούμενη εξ'αρχής σχέση] που δραστηριοποιούνται σε διάφορα μέσα ενημέρωσης (forum όπως εδώ, ως τηλεοράσεις) και που προφανώς γνωρίζουν περισσότερα από τους υπόλοιπους "αδαείς" (και μη στοχευμένους, έχοντες συμφέρον όπως οι διαλαλητές των εταιρειών) ΚΑΙ ΟΙ ΟΠΟΙΟΙ ΠΕΙΘΟΝΤΑΙ ΑΜΕΣΩΣ ΑΠΟ ΕΠΙΧΕΙΡΗΜΑΤΑ ΤΟΥ ΤΥΠΟΥ:

 

"Μα δεν βλέπετε ότι στα πακέτα πχ των 5€ γράφει "Με ΦΠΑ";"

 

Πείθοντας τους "αδαείς" (που πάμπολλοι είναι του τύπου: "Έλα τώρα, μιλάμε για μόνο 0,04€!!"). χωρίς περαιτέρω "έρευνα" από την μεριά τους [που ΑΝ την έκαναν όπως εγώ θα θεωρούνταν το λιγότερο γραφικοί για να μην πω τίποτα χειρότερο, λαμβάνοντας επίθεση από τους "υπαλλήλους" κατ'ελάχιστο].

 

ΡΩΤΩ (ΞΑΝΑ) ΛΟΙΠΟΝ:

 

1) Έχω 45,29€ υπόλοιπο από "κάρτες" που έχω βάλει στο υπόλοιπο μου σε προηγούμενο χρόνο από την 1/6/2016. 2015 κλπ... ΔΕΝ έχει αποδοθεί ακόμα ΦΠΑ από αυτούς τους περασμένους χρόνους στο κράτος. Πότε θα αποδοθεί; Θα αποδοθεί όταν βάλω πακέτο (ή στείλω sms κλπ); Οι (όποιες) εταιρείες έχουν εισπράξει τα ποσά € των καρτών μου (paypal, χρεωστική, περίπτερο) και ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΑΠΟΔΩΣΕΙ ΑΚΟΜΑ ΦΠΑ; Δεν έχουν αποδώσει ΑΚΟΜΑ το ΦΠΑ; Από "κάρτα" που αγόρασα το 2015 ή παλιότερα;

 

2) Αν δεν βάλω πακέτα και εξαντληθεί ο χρόνος υπολοίπου μου (3μηνο ή 6μηνο) και μηδενιστεί ΑΥΤΟΜΑΤΑ το υπόλοιπό μου 0,00€ από 45,29€ που είχα ΤΟΤΕ ΘΑ ΑΠΟΔΟΘΕΙ ΦΠΑ ΚΑΙ ΠΟΙΟ;

 

3) Όταν στέλνω sms σε πολυμεσική υπηρεσία (πχ πενταψήφια) ποιός "πληρώνει" το ΦΠΑ; Πληρώνω το 1,24€ για μεταφορά ποσού από εμένα (το 0,24€ πια από 1/6/2016) (που το έχω € προπληρώσει ΚΑΙ ΤΟ ΦΠΑ του κατά τη μεταβίβαση ποσού € με τις κάρτες) Ή ΑΠΟ ΤΗΝ ΕΤΑΙΡΕΙΑ (που όπως λένε οι "υπάλληλοι" της ανήκουν τα € και ΔΕΝ της έχω πληρώσει ΦΠΑ ακόμα!!!); Η εταιρεία πληρώνει ΦΠΑ σε αυτή την περίπτωση (πενταψήφιων πολυμεσικών υπηρεσιών); Πόσο; Μήπως εγώ πληρώνω ΚΑΙ ΤΟ ΔΙΚΟ ΤΗΣ; :rolleyes: Είναι μεταβίβαση ανάμεσα σε εμένα ΚΑΙ την υπηρεσία ή ανάμεσα στην εταιρεία και την υπηρεσία; Ποιός κατείχε το ποσό € που μεταφέρθηκε πριν την μεταβίβασή του; Είχε πληρώσει ΦΠΑ για την "κατοχή" του €? Ή το πληρώνει ΤΟΤΕ στην εταιρεία κινητής κατά τη μεταφορά του € στο πενταψήφιο;

 

4) Μπορεί η εταιρεία να μου παρέχει "κάρτες" αξίας 20€ για τις οποίες πλήρωσα 12€ στο Βασιλόπουλο (ο νοών νοείτω) ή "δώρο" μέσω paypal (στη "κάρτα" 10€ +20%, ο νοών νοείτω) και να έχω 17,86€ υπόλοιπο μετά την εισγωγή της "κάρτας" και να πληρώνω ΦΠΑ για τα ποσά που προστίθενται στο υπόλοιπο μου; Πχ στην περίπτωση της κάρτας 20€ {που αγοράζω με 12€} ΠΟΙΟ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΦΠΑ που δεν έχει αποδωθεί ΑΚΟΜΑ και θα αποδωθεί ΜΟΝΟ όταν αγοράσω πακέτο; (επί των 12€ ή επί των 17,86€ που προστίθενται στο υπόλοιπο μου?) ΡΕΕ ΠΩΣ "ΓΕΝΝΙΕΤΑΙ" ΦΠΑ....! :lol: Πολλά κέρδη για το κράτος....Όπως και στην περίπτωση "Βάλε 10€ ως και θα έχεις άλλα 10€ για...." Τα 10€ πότε "πλήρωσαν" ΦΠΑ; Κατά την αγορά των 10€ (επί των 10€) ή επί των 20€ (10€ +10€);

 

Και άλλα πολλά ερωτήματα......

 

Όποιος ενδιαφέρεται για το "κλίμα" που επικρατεί στην Ελληνική αγορά (των παραθύρων) ας ξαναδιαβάσει τα πρώτα 3 που έγραψα στην αρχή.

Link to comment
Share on other sites

Λογικές οι απορίες του jimmiss, αλλά τελικά σε αυτό που συζητούσαμε εχθές έχει δίκιο(απόλυτο) ο gerstavros2. Έσπαγα το κεφάλι μου να βρω πως προκύπτει μετά από 10€ ανανέωση το υπόλοιπο των 8,92€, αφαιρώντας το φπα(καθώς το Link που παρέθεσα από τη wind έλεγε πως η ανανέωση περιλαμβάνει φπα) και έπειτα να αφαιρέσω και το 12% και το νούμερο να το πολλαπλασιάσω επί 1,23, αλλά πάλι έβγαινε 8,80. Τελικά δεν μου έκοψε το πιο απλό. 8,92*1,12 και μας κάνει 9,99€ που στρογγυλοποιώντας το βγαίνει 10. Ένα το κρατούμενο. Από εκεί και πέρα κοιτώντας στα site των vodafone/cosmote, στην ανανέωση καρτοκινητών αναφέρει μόνο το τέλος των 12% ότι αφαιρείται από την ανανέωση χωρίς καμία κουβέντα για φπα. Πράγμα που αποδεικνύει ότι δεν έχει φπα στην ανανέωση, παρά μόνο στη χρέωση των πακέτων. Και κατά συνέπεια είναι μάλλον κοτσάνα που η wind γράφει ότι περιλαμβάνει και φπα.

 

Αν είχε και ΦΠΑ η αξία της ανανέωσης, δεν θα έπρεπε να είχε ανέβει ελάχιστα όταν αυξήθηκε ο φόρος;

 

Από αυτά που γράφει ο jimmiss νομίζω πως έχει ιδιαίτερη σημασία το ερώτημά του περί της τύχης του υπολοίπου που χάνεται μετά την λήξη της ημερομηνίας του. Μοιάζει απλά για εύκολο αφορολόγητο κέρδος για την εταιρία.

Link to comment
Share on other sites

Λογικές οι απορίες του jimmiss, αλλά τελικά σε αυτό που συζητούσαμε εχθές έχει δίκιο(απόλυτο) ο gerstavros2. Έσπαγα το κεφάλι μου να βρω πως προκύπτει μετά από 10€ ανανέωση το υπόλοιπο των 8,92€, αφαιρώντας το φπα(καθώς το Link που παρέθεσα από τη wind έλεγε πως η ανανέωση περιλαμβάνει φπα) και έπειτα να αφαιρέσω και το 12% και το νούμερο να το πολλαπλασιάσω επί 1,23, αλλά πάλι έβγαινε 8,80. Τελικά δεν μου έκοψε το πιο απλό. 8,92*1,12 και μας κάνει 9,99€ που στρογγυλοποιώντας το βγαίνει 10. Ένα το κρατούμενο. Από εκεί και πέρα κοιτώντας στα site των vodafone/cosmote, στην ανανέωση καρτοκινητών αναφέρει μόνο το τέλος των 12% ότι αφαιρείται από την ανανέωση χωρίς καμία κουβέντα για φπα. Πράγμα που αποδεικνύει ότι δεν έχει φπα στην ανανέωση, παρά μόνο στη χρέωση των πακέτων. Και κατά συνέπεια είναι μάλλον κοτσάνα που η wind γράφει ότι περιλαμβάνει και φπα.

 

Αν είχε και ΦΠΑ η αξία της ανανέωσης, δεν θα έπρεπε να είχε ανέβει ελάχιστα όταν αυξήθηκε ο φόρος;

 

Από αυτά που γράφει ο jimmiss νομίζω πως έχει ιδιαίτερη σημασία το ερώτημά του περί της τύχης του υπολοίπου που χάνεται μετά την λήξη της ημερομηνίας του. Μοιάζει απλά για εύκολο αφορολόγητο κέρδος για την εταιρία.

 

ΦΠΑ αποδίδεται κατά τη μεταβίβαση € από πρόσωπο/εταιρεία σε άλλο πρόσωπο/εταρεία._

Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλά στην περίπτωσή μας δεν αγοράζεις προϊόν ή υπηρεσία απευθείας. Δες το σαν να παίρνεις κάποιου είδους συνάλλαγμα με το οποίο αγοράζεις στη συνέχεια κάποια υπηρεσία. Κάπου εκεί πιστεύω ότι πατάνε και έχουν καταφέρει να ισχύει αυτό.

 

Sent from my Moto E2

Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλά στην περίπτωσή μας δεν αγοράζεις προϊόν ή υπηρεσία απευθείας. Δες το σαν να παίρνεις κάποιου είδους συνάλλαγμα με το οποίο αγοράζεις στη συνέχεια κάποια υπηρεσία. Κάπου εκεί πιστεύω ότι πατάνε και έχουν καταφέρει να ισχύει αυτό.

 

Sent from my Moto E2

 

Και άλλα πολλά ερωτήματα......

 

Όποιος ενδιαφέρεται για το "κλίμα" που επικρατεί στην Ελληνική αγορά (των παραθύρων) ας ξαναδιαβάσει τα πρώτα 3 που έγραψα στην αρχή.

 

Πληρώνω (μεταβιβάζω 10€) στην εταιρεία κινητής αγοράζοντας "κάρτα" από το περίπτερο.

Τη χάνω ή την πετάω....

 

Ορεεεεε ΦΠΑ που "χάνει" το κράτος!!!! :lol:

Link to comment
Share on other sites

Ο φπα, αν δεν κάνω λάθος, μπαίνει σε αγορές αγαθών και υπηρεσιών, όχι γενικά στη μεταβίβαση χρημάτων. Αν ήταν έτσι θα είχαν φπα και τα εμβάσματα. Τώρα που το σκέφτομαι, ίσως για αυτό οι αποδείξεις που αναφέρονται στην ανανέωση εμπεριέχουν το άυλος στην περιγραφή.

 

Sent from my Moto E2

Link to comment
Share on other sites

Και άλλα πολλά ερωτήματα......

 

Όποιος ενδιαφέρεται για το "κλίμα" που επικρατεί στην Ελληνική αγορά (των παραθύρων) ας ξαναδιαβάσει τα πρώτα 3 που έγραψα στην αρχή.

 

Το καλοκαιράκι που θα πάω Μυτιλήνη θα βάλω πακέτο 5€ ΜΟΝΟ με 5€ {5€/1,16}x1,17

 

http://www.forin.gr/articles/article/18072/suntelestes-fpa-agathwn-kai-uphresiwn-apo-1-6-2016-prosarmoges-mhxanwn-kai-ekdoshs-stoixeiwn

 

"1.2.2. Τα υπόλοιπα νησιά του Αιγαίου π.χ. Λέσβος, Χίος, Ικαρία, Λήμνος, Κάλυμνος, Άγιος Ευστράτιος, Ψαρά, Φούρνοι, Οινούσσες, Κως, Σαμοθράκη, Σάμος, Νίσυρος, Πάτμος, Λειψοί, Λέρος, Σύμη, Νίσυρος, Τήλος, Κάσος, Αστυπάλαια, Καστελόριζο, Χάλκη, Αμοργός, Ίος, Ανάφη, Κίμωλος, Φολέγανδρος, Σέριφος, Σίκινος, Κύθνος, Σκόπελος και λοιπά μη κατονομαζόμενα νησιά του Αιγαίου (πλην Κρήτης, Ευβοίας και Αργοσαρωνικού), διατηρούν τη μείωση κατά 30% των συντελεστών ΦΠΑ (μέχρι 31-12-2016 όπως έχει αναφερθεί).

 

Οι συντελεστές αυτών των νησιών είναι:

 

α) ο κανονικός συντελεστής αυξάνεται σε 17% (από 16%)"

 

 

1 χαρά!!!! :lol:

Link to comment
Share on other sites

Εξαρτάται λογικά από το που είναι η έδρα της επιχείρησης που σου πουλάει. Αν ήταν στη Μυτιλήνη θα είχες τον χαμηλότερο συντελεστή. Στο καρτοκινητό γιατί να γίνει αυτό; Αν αγοράσεις κάτι ηλεκτρονικά από χώρα του εξωτερικού, π.χ. Αγγλία, και σου βάζει τον δικό τους φόρο προστιθέμενης αξίας, έχει διαφορά αν η παραγγελία γίνει από την Αθήνα ή την Μυτιλήνη; Αντίστοιχο είναι.

 

Μαζί σου στα περισσότερα που λες για να μη μας πιάνουν κορόιδο, αλλά όχι όταν επιμένεις ντε και καλά να βγάλεις κάτι παράτυπο ενώ δεν είναι. Πρώτα από όλα, σκέψου πως οι μεγάλες εταιρείες έχουν από πίσω τους νομικά τμήματα που έχουν φροντίσει να είναι σε όλα νόμιμοι πριν βγάλουν κάτι, όσο και αν κάποιες φορές μπορεί να μην μας φαίνεται βολικό ή δίκαιο.

Link to comment
Share on other sites

Εξαρτάται λογικά από το που είναι η έδρα της επιχείρησης που σου πουλάει. Αν ήταν στη Μυτιλήνη θα είχες τον χαμηλότερο συντελεστή. Στο καρτοκινητό γιατί να γίνει αυτό; Αν αγοράσεις κάτι ηλεκτρονικά από χώρα του εξωτερικού, π.χ. Αγγλία, και σου βάζει τον δικό τους φόρο προστιθέμενης αξίας, έχει διαφορά αν η παραγγελία γίνει από την Αθήνα ή την Μυτιλήνη; Αντίστοιχο είναι.

 

Μαζί σου στα περισσότερα που λες για να μη μας πιάνουν κορόιδο, αλλά όχι όταν επιμένεις ντε και καλά να βγάλεις κάτι παράτυπο ενώ δεν είναι. Πρώτα από όλα, σκέψου πως οι μεγάλες εταιρείες έχουν από πίσω τους νομικά τμήματα που έχουν φροντίσει να είναι σε όλα νόμιμοι πριν βγάλουν κάτι, όσο και αν κάποιες φορές μπορεί να μην μας φαίνεται βολικό ή δίκαιο.

 

Δεν τίθεται θέμα κοροϊδίας εδώ.

1) Αγοράζεις στην εταιρία ένα πιστωτικό, με την μορφή ανανέωσης χρόνου ομιλίας. Το πιστωτικό ΔΕΝ ΦΟΡΟΛΟΓΕΙΤΑΙ, ρωτήστε οποιονδήποτε λογιστή

2) Με το πιστωτικό αυτό αγοράζεις υπηρεσίες, οι οποίες περιλαμβάνουν το ΦΠΑ ΜΕ ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΦΟΡΟΛΟΓΕΙΤΑΙ Η ΕΤΑΙΡΙΑ. Σε όλες τις επιχειρήσεις έτσι γίνεται, τέλος. Μόνο κατά την πώληση χονδρικής με τιμολόγιο, εταιρία με έδρα 24% ΦΠΑ πουλάει με άλλο συντελεστή ΦΠΑ, ΚΑΙ ΜΟΝΟΝ ΤΟΤΕ.

Link to comment
Share on other sites

Μαζί σου. Στον Jimmiss απευθυνόμουν. Ίσως έπρεπε να κάνω quote καλύτερα.

 

Και για να το πούμε και λίγο πιο μπακάλικα. Ποιος είναι ο λόγος για χαμηλότερο φπα στα νησιά; Μήπως γιατί τα προϊόντα που μεταφέρονται εκεί έχουν κόστος και θα έπρεπε να πληρώνει όποιος μένει εκεί παραπάνω χωρίς το μειωμένο συντελεστή; Τι σχέση έχει αυτό με κάτι που δεν το αγοράζεις καν από το νησί όπως ένα πακέτο καρτοκινητού; Και ακόμα θα έπρεπε να κάνει διαχωρισμό το δίκτυο ανιχνεύοντας τη θέση σου για να σου δώσει το πακέτο χαμηλότερα; Έχει διαμαρτυθεί κανένας τόσα χρόνια γιατί στα νησιά δεν αγοράζει φθηνότερα τα πακέτα; Από όσο ξέρω όχι.

Link to comment
Share on other sites

Gerstavros

Σας παρακαλώ να δείτε την φωτογραφία και να μου εξηγήσεις τι σημαίνει αυτό το περιλαμβάνεται φπα που γράφετε σε κάθε τηλεκαρτα ανανέωσης

Μετά θα σας πω την θέση μου

http://www.volte-tel.gr/uploadimages/sync_images/48054/main.jpg

Link to comment
Share on other sites

Η τελευταία ενημέρωση της εφαρμογής από το Play store, τι αλλαγές έφερε; κάποιο παλικάρι είπε ότι δεν μπορεί να προσθέσει λογαριασμούς κλπ. Τι ισχύει; αν είναι και γίνεται αυτή η αλλαγή... να μην την κάνω.
Ιστορικό: Ericsson T28s, Nokia 3330, Sony ericsson T630,K750i, K800i, Motorola V3x, Sony ericsson w950i, Nokia n95 8gb, Sony ericsson vivaz , Nokia Ν8 , iphone 4 , Samsung Galaxy SIII , Samsung Galaxy S4, Samsung Galaxy S7 και τώρα Samsung Galaxy Νοte10 Plus + Samsung galaxy tab s2 8" 4G 2016
Link to comment
Share on other sites

Gerstavros

Σας παρακαλώ να δείτε την φωτογραφία και να μου εξηγήσεις τι σημαίνει αυτό το περιλαμβάνεται φπα που γράφετε σε κάθε τηλεκαρτα ανανέωσης

Μετά θα σας πω την θέση μου

http://www.volte-tel.gr/uploadimages/sync_images/48054/main.jpg

Για πες αν θέλεις...

Στο ίδιο site έχει cosmote κάρτα και γράφει μόνο για το τέλος του 12%. Μπροστά μου έχω απόδειξη από ανανέωση σε κατάστημα και γράφει 0% ΦΠΑ. Είναι πολύ μπέρδεμα...

Link to comment
Share on other sites

Η τελευταία ενημέρωση της εφαρμογής από το Play store, τι αλλαγές έφερε; κάποιο παλικάρι είπε ότι δεν μπορεί να προσθέσει λογαριασμούς κλπ. Τι ισχύει; αν είναι και γίνεται αυτή η αλλαγή... να μην την κάνω.

 

Ουτε τα wigdes δεν δουλευουν

Link to comment
Share on other sites

Η τελευταία ενημέρωση της εφαρμογής από το Play store, τι αλλαγές έφερε; κάποιο παλικάρι είπε ότι δεν μπορεί να προσθέσει λογαριασμούς κλπ. Τι ισχύει; αν είναι και γίνεται αυτή η αλλαγή... να μην την κάνω.

 

Ουτε τα wigdes δεν δουλευουν

 

εμενα και τα widget δουλεύουν και στο μενου που προσθετεις λογαριασμους ειναι ολα οπως πριν.

Edited by kmpatra
Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με το φπα. Στο άρθρο 19, παράγραφος 9 του νόμου 2859/2000* λέει :

"Ειδικά στην πώληση καρτών τηλεπικοινωνίας, εισιτηρίων μεταφοράς προσώπων των οποίων προβλέπεται η ακύρωση σε ειδικά μηχανήματα, καθώς και σε κάθε άλλη παρόμοια περίπτωση, ως φορολογητέα αξία λαμβάνεται η τιμή λιανικής πώλησης αυτών χωρίς φόρο προστιθέμενης αξίας. Ο φόρος που αναλογεί για τις πωλήσεις αυτές καταβάλλεται από την επιχείρηση παροχής των υπηρεσιών κατά το χρόνο διάθεσης αυτών.

Οι υποκείμενοι που μεσολαβούν στη διάθεση αυτών στο κοινό δεν επιβαρύνουν με φόρο την παράδοση αυτή, έχουν όμως δικαίωμα έκπτωσης του φόρου που προβλέπουν οι διατάξεις του άρθρου 30."

 

Αν καταλαβαίνω καλά, ο τελικός καταναλωτής δεν επιβαρύνεται με ΦΠΑ, αλλά η εταιρεία και τον αποδίδει κατά τη στιγμή που πουλάει τις κάρτες σε ενδιάμεσους.

 

Sent from my XT1562

Link to comment
Share on other sites

Η τελευταία ενημέρωση της εφαρμογής από το Play store, τι αλλαγές έφερε; κάποιο παλικάρι είπε ότι δεν μπορεί να προσθέσει λογαριασμούς κλπ. Τι ισχύει; αν είναι και γίνεται αυτή η αλλαγή... να μην την κάνω.

 

Ουτε τα wigdes δεν δουλευουν

 

εμενα και τα widget δουλεύουν και στο μενου που προσθετεις λογαριασμους ειναι ολα οπως πριν.

Και σε μένα όλα κανονικά σε δύο συσκευές.

 

Στάλθηκε από το "κτήνος" V10

Είμαι αυτός που όταν ήμουν μικρός ήθελα να του μοιάσω!
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...