Jump to content

Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα! Πήγα να κάνω on line ανανέωση και αναφέρει οτι είναι προσωρινά μη διαθέσιμο λόγω εργασιών συντήρησης. Ξέρουμε περίπου πόση ώρα τους παίρνει; Μέχρι το απόγευμα θα καταφέρω να κάνω ανανέωση; :ninja:

TCL 40 NXTPAPER

Link to comment
Share on other sites

Πριν τρία χρόνια μπήκα στην "οικογένεια" του f2g και ήμουν απόλυτα ευχαριστημένος. Όλο αυτό το ροκάνισμα των παροχών μας όμως με εκνευρίζει αφάνταστα .
Link to comment
Share on other sites

Είμαι χρόνια στο f2g μετά από συμβόλαιο βρήκα την υγειά μου και εγώ και η γυναίκα μου

Έχω τα 300' + 1gb με τα 10 να μένουν στην κάρτα συν τα log and win, magic numbers

Και τον άλλο μήνα με 7 ευρώ

Super talk 5 euro

Turbo Surf more 2 euro

να έχω χρόνο και δεδομένα

Πετάει και κανένα δωράκι που και που όπως το 1gb κ.α. και δεν μπορώ να φανταστώ πως ορισμένοι γκρινιάζουν.

Μακάρι να είχα και την ειδική προσφορά ως επιλογή αλλά δεν είμαι τυχερός.

Σε κάθε περίπτωση μπράβο wind

Link to comment
Share on other sites

Είμαι χρόνια στο f2g μετά από συμβόλαιο βρήκα την υγειά μου και εγώ και η γυναίκα μου

Έχω τα 300' + 1gb με τα 10 να μένουν στην κάρτα συν τα log and win, magic numbers

Και τον άλλο μήνα με 7 ευρώ

Super talk 5 euro

Turbo Surf more 2 euro

να έχω χρόνο και δεδομένα

Πετάει και κανένα δωράκι που και που όπως το 1gb κ.α. και δεν μπορώ να φανταστώ πως ορισμένοι γκρινιάζουν.

Μακάρι να είχα και την ειδική προσφορά ως επιλογή αλλά δεν είμαι τυχερός.

Σε κάθε περίπτωση μπράβο wind

 

Ακριβώς τα ίδια πακέτα χρησιμοποιώ και εγώ(έχω και το ειδικό πακέτο). Επιπλέον χρησιμοποιώ και τα πακέτα του 1€ όταν έχω υπόλοιπο κάτω από 5€ πχ 100΄+ 100sms προς όλη την WIND ή 20sms προς όλους με διάρκεια 30 μέρες γιατί στέλνω και μερικά sms σε άτομα που δεν χρησιμοποιούν messenger κτλ και μετά κάνω την ανανέωση και τα τραβάει από κει.

TCL 40 NXTPAPER

Link to comment
Share on other sites

Είμαι χρόνια στο f2g μετά από συμβόλαιο βρήκα την υγειά μου και εγώ και η γυναίκα μου

Έχω τα 300' + 1gb με τα 10 να μένουν στην κάρτα συν τα log and win, magic numbers

Και τον άλλο μήνα με 7 ευρώ

Super talk 5 euro

Turbo Surf more 2 euro

να έχω χρόνο και δεδομένα

Πετάει και κανένα δωράκι που και που όπως το 1gb κ.α. και δεν μπορώ να φανταστώ πως ορισμένοι γκρινιάζουν.

Μακάρι να είχα και την ειδική προσφορά ως επιλογή αλλά δεν είμαι τυχερός.

Σε κάθε περίπτωση μπράβο wind

 

Πέστα φίλε μου!

Έτσι ακριβώς έχουν τα πράγματα!

Αφάνταστη οικονομία έχω κάνει από τότε που μετέτρεψα το συμβόλαιο σε κάρτα!

Με 10ευρη ανανέωση έχω 1 γίγα, με 5 ευρώ 300' προς όλους συν 200' προς Wind/Q, magic numbers, log&win, έκτακτες προσφορές... τι άλλο να θέλει κανείς!

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Είμαι χρόνια στο f2g μετά από συμβόλαιο βρήκα την υγειά μου και εγώ και η γυναίκα μου

Έχω τα 300' + 1gb με τα 10 να μένουν στην κάρτα συν τα log and win, magic numbers

Και τον άλλο μήνα με 7 ευρώ

Super talk 5 euro

Turbo Surf more 2 euro

να έχω χρόνο και δεδομένα

Πετάει και κανένα δωράκι που και που όπως το 1gb κ.α. και δεν μπορώ να φανταστώ πως ορισμένοι γκρινιάζουν.

Μακάρι να είχα και την ειδική προσφορά ως επιλογή αλλά δεν είμαι τυχερός.

Σε κάθε περίπτωση μπράβο wind

Έχω και εγώ την προσφορά των 300 λεπτών με 10€, ερχόμενος από πάγιο Wind, έχοντας μάλιστα και μία αρκετά καλή έκπτωση λόγω και σταθερού στη Wind. Χρησιμοποιούσα το blender τον δεύτερο μήνα, μέχρι που μου ήρθε η «ειδική προσφορά» και χρησιμοποιώ αυτή. Όμως μπορώ να πω, πως με προβλημάτισε λίγο η μείωση σε 25 ημέρες, οπότε σκεφτόμουν να χρησιμοποιήσω πάλι το blender. Όμως βλέπω πως με συμφέρει αυτός ο συνδυασμός που κάνεις και που δεν τον είχα σκεφτεί, δεδομένου ότι τις περισσότερες ώρες της ημέρας, είμαι συνδεδεμένος σε wifi (σπίτι, εργασία) και έτσι ποτέ δεν κατανάλωνα τα MBs κυρίως της προσφοράς. Έχω και 1€ όφελος έτσι, σε σχέση με το blender.

Link to comment
Share on other sites

Σιγά - σιγά παιδιά: Όλα θα "γίνουν": Το @@ θα "μπαίνει" σιγά-σιγά. Όχι μονομιάς. Μη σας κακοφανεί.

 

2020: Προάγγελος {καλά-καλά ξέρω: Αλλά καλού-κακού κρατήστε αυτό το post}:

 

Το 2020, λοιπόν (Wind καρτοκινητή):

1. sms: "Βάλε 20€ κάρτα ως.....και σου διπλασιάζουμε τα €. Τα 10€ δεν μπορούν να χρησιμοποιηθούν για πακέτα".

"Βάλε 30€ κάρτα ως....και σου τριπλασιάζουμε τα €. Τα 20€ δεν μπορούν να χρησιμοποιηθούν για πακέτα".

2. Πακέτο 200΄ προς όλους με 7€ για 20 μέρες.... Σιγά-σιγά: Μη μου πάθετε και τπτ.

3. Πακέτο 1GB με 7€ για 20 μέρες....

4. "Ειδική προσφορά" 3000΄ και 3GB με 15€ για 20 μέρες: Στείλε 1000 στο 1264...χα χα!! Σιγά-σιγά: Όλα θα γίνουν!

 

 

ΚΡΑΤΗΣΤΕ ΤΟ....

Σιγά-σιγά: Όλα θα γίνουν....

"Λεφτά υπάρχουν"..

Link to comment
Share on other sites

Σιγά - σιγά παιδιά: Όλα θα "γίνουν": Το @@ θα "μπαίνει" σιγά-σιγά. Όχι μονομιάς. Μη σας κακοφανεί.

 

2020: Προάγγελος {καλά-καλά ξέρω: Αλλά καλού-κακού κρατήστε αυτό το post}:

 

Το 2020, λοιπόν (Wind καρτοκινητή):

1. sms: "Βάλε 20€ κάρτα ως.....και σου διπλασιάζουμε τα €. Τα 10€ δεν μπορούν να χρησιμοποιηθούν για πακέτα".

"Βάλε 30€ κάρτα ως....και σου τριπλασιάζουμε τα €. Τα 20€ δεν μπορούν να χρησιμοποιηθούν για πακέτα".

2. Πακέτο 200΄ προς όλους με 7€ για 20 μέρες.... Σιγά-σιγά: Μη μου πάθετε και τπτ.

3. Πακέτο 1GB με 7€ για 20 μέρες....

4. "Ειδική προσφορά" 3000΄ και 3GB με 15€ για 20 μέρες: Στείλε 1000 στο 1264...χα χα!! Σιγά-σιγά: Όλα θα γίνουν!

 

 

ΚΡΑΤΗΣΤΕ ΤΟ....

Σιγά-σιγά: Όλα θα γίνουν....

"Λεφτά υπάρχουν"..

Ειδικά το 4 προς τα εκεί πάει!

COSMOTE VDSL 100/10, COSMOTE TV FULL PACK, COSMOTE GIGAMAX UNLIMITED, COSMOTE INTERNET ON THE GO με κάρτα (εξοχικό), F2G (για δοκιμές), EON TV FULL PACK.

Link to comment
Share on other sites

Ακόμα και στο αστείο δώρο του 1GB, που μας έδωσε η WIND για 2 μέρες, ώστε να χωνεψουμε καλύτερα τις αυξήσεις που έρχονται, σας φαίνεται κι εσάς ότι τα ΜΒ γίνονται "αέρας" πολύ γρήγορα;; :mad:
Link to comment
Share on other sites

Ακόμα και στο αστείο δώρο του 1GB, που μας έδωσε η WIND για 2 μέρες, ώστε να χωνεψουμε καλύτερα τις αυξήσεις που έρχονται, σας φαίνεται κι εσάς ότι τα ΜΒ γίνονται "αέρας" πολύ γρήγορα;; :mad:

 

Ναι φευγουν αερα

Link to comment
Share on other sites

Ακόμα και στο αστείο δώρο του 1GB, που μας έδωσε η WIND για 2 μέρες, ώστε να χωνεψουμε καλύτερα τις αυξήσεις που έρχονται, σας φαίνεται κι εσάς ότι τα ΜΒ γίνονται "αέρας" πολύ γρήγορα;; :mad:

 

Πάντως σε μένα , κάτι speedtest που έκανα χτες (από χτες βράδυ έχω αλλάξει το APN και δε θα περιμένω να βγάζω άκρη με -1€ daily internet)

 

Μου έτρωγε κάτι 10-20 ΜΒ ανά speedtest σε 4G σήμα όπως αυτό: http://www.speedtest.net/result/5361714924.png

περιοχή πολύ κοντά στο κέντρο της Αθήνας.

 

Που θέλουν και αυξήσεις με αυτό το σήμα.

Το κλεμμένο wifi να είναι καλά.:)

Link to comment
Share on other sites

Αλλαζεις το apn στο ονομα προαβασης1-βγαζεις το r απο το gr- ας πούμε με σκοπο να μηδενισεις την πιθανότητα να σε χρεώσουν 1 ευρω daily internet.

Αυτό με την αλλαγή APN, τι είναι;;
Link to comment
Share on other sites

Πάντως σε μένα , κάτι speedtest που έκανα χτες (από χτες βράδυ έχω αλλάξει το APN και δε θα περιμένω να βγάζω άκρη με -1€ daily internet)

 

Μου έτρωγε κάτι 10-20 ΜΒ ανά speedtest σε 4G σήμα όπως αυτό: http://www.speedtest.net/result/5361714924.png

περιοχή πολύ κοντά στο κέντρο της Αθήνας.

 

Που θέλουν και αυξήσεις με αυτό το σήμα.

Το κλεμμένο wifi να είναι καλά.:)

 

Γκρινιάζεις γκρινιάζεις αλλά όλο εδώ τριγύρω είσαι!!!:lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Σιγά - σιγά παιδιά: Όλα θα "γίνουν": Το @@ θα "μπαίνει" σιγά-σιγά. Όχι μονομιάς. Μη σας κακοφανεί.

 

2020: Προάγγελος {καλά-καλά ξέρω: Αλλά καλού-κακού κρατήστε αυτό το post}:

 

Το 2020, λοιπόν (Wind καρτοκινητή):

1. sms: "Βάλε 20€ κάρτα ως.....και σου διπλασιάζουμε τα €. Τα 10€ δεν μπορούν να χρησιμοποιηθούν για πακέτα".

"Βάλε 30€ κάρτα ως....και σου τριπλασιάζουμε τα €. Τα 20€ δεν μπορούν να χρησιμοποιηθούν για πακέτα".

2. Πακέτο 200΄ προς όλους με 7€ για 20 μέρες.... Σιγά-σιγά: Μη μου πάθετε και τπτ.

3. Πακέτο 1GB με 7€ για 20 μέρες....

4. "Ειδική προσφορά" 3000΄ και 3GB με 15€ για 20 μέρες: Στείλε 1000 στο 1264...χα χα!! Σιγά-σιγά: Όλα θα γίνουν!

 

 

ΚΡΑΤΗΣΤΕ ΤΟ....

Σιγά-σιγά: Όλα θα γίνουν....

"Λεφτά υπάρχουν"..

Να αλλάξεις το όνομά σου, από Jimmis σε Gkantemis. Μόλις κάλεσα στο 1265 και με αρκετή ανησυχία, διαπίστωσα ότι στο ηχογραφημένο μενού, προστέθηκαν νέα πονηρά πακέτα. Αυτά βρίσκονται στην επιλογή 0 και τα λέει συνδυαστικά πακέτα με 7€. Πριν από μία εβδομάδα, δεν υπήρχε αυτή η επιλογή. Τα πακέτα αυτά, περιλαμβάνουν:

Επιλογή 1, 300' προς όλους με 7€.

Επιλογή 2, 200' προς όλους+300'+300 SMS προς Wind & Q με 7€.

Επιλογή 3, 200' προς όλους+250 MB με 7€.

Επιλογή 4, 200'+50 SMS προς όλους με 7€.

Επιλογή 5, 750 MB με 7€.

Επιλογή 6, 500 MB+100' προς όλους με 7€.

Θα με ρωτήσετε, πού βρίσκω το κακό?

Προφανώς, τα παραπάνω πακέτα, είναι συνδυασμοί ενός βασικού πακέτου των 5€, με ένα πακέτο more των 2€. Πού αποσκοπούν αυτά τα συνδυαστικά πακέτα?

Σίγουρα, στη σταδιακή κατάργηση των πακέτων των 5 και των 2€. Μας βλέπω, μετά το καλοκαίρι, να ψάχνουμε να βρούμε κρυφά links για τα 5ευρα πακέτα, όπως κάνουμε τώρα με τα 2ευρα της Q.

Link to comment
Share on other sites

Να αλλάξεις το όνομά σου, από Jimmis σε Gkantemis. Μόλις κάλεσα στο 1265 και με αρκετή ανησυχία, διαπίστωσα ότι στο ηχογραφημένο μενού, προστέθηκαν νέα πονηρά πακέτα. Αυτά βρίσκονται στην επιλογή 0 και τα λέει συνδυαστικά πακέτα με 7€. Πριν από μία εβδομάδα, δεν υπήρχε αυτή η επιλογή. Τα πακέτα αυτά, περιλαμβάνουν:

Επιλογή 1, 300' προς όλους με 7€.

Επιλογή 2, 200' προς όλους+300'+300 SMS προς Wind & Q με 7€.

Επιλογή 3, 200' προς όλους+250 MB με 7€.

Επιλογή 4, 200'+50 SMS προς όλους με 7€.

Επιλογή 5, 750 MB με 7€.

Επιλογή 6, 500 MB+100' προς όλους με 7€.

Θα με ρωτήσετε, πού βρίσκω το κακό?

Προφανώς, τα παραπάνω πακέτα, είναι συνδυασμοί ενός βασικού πακέτου των 5€, με ένα πακέτο more των 2€. Πού αποσκοπούν αυτά τα συνδυαστικά πακέτα?

Σίγουρα, στη σταδιακή κατάργηση των πακέτων των 5 και των 2€. Μας βλέπω, μετά το καλοκαίρι, να ψάχνουμε να βρούμε κρυφά links για τα 5ευρα πακέτα, όπως κάνουμε τώρα με τα 2ευρα της Q.

 

1 θα σου πω και δε θα πολυλογήσω:

 

{Παρότι δε θα με "πιστέψεις" μάλλον, όπως και στο παρελθόν ΚΑΙ ΕΠΕΙΔΗ -ΕΛΑΤΤΩΜΑ ΜΟΥ: ΒΑΡΙΕΜΑΙ ΝΑ ΕΞΗΓΩ ΟΤΑΝ "ΔΕΝ ΜΕ ΠΙΣΤΕΥΟΥΝ" ΚΑΙ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΕΠΑΛΗΘΕΥΣΗ ΑΠΟ ΤΑ ΓΕΓΟΝΟΤΑ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΑ. ΤΟ "ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ" ΜΟΝΟ ΜΕ "ΠΑΡΑΚΙΝΕΙ" ΚΑΙ ΤΗΝ "ΑΓΟΡΑ ΚΙΝΗΤΗΣ" ΤΗ ΒΡΙΣΚΩ "ΩΡΑΙΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ" - ΚΑΙ "ΕΥΚΟΛΟ" ΓΙΑ ΝΑ ΜΕΛΗΤΗΣΩ ΤΗ ΣΥΜΠΕΡΙΦΟΡΑ ΟΛΩΝ ΤΩΝ "ΠΑΙΧΤΩΝ"=ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΠΡΟΔΙΑΓΕΓΡΑΜΜΕΝΗ ΟΠΩΣ ΔΙΑΠΙΣΤΩΝΩ ΑΠΟ ΤΙΣ "ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ" ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΕΔΩ ΣΤΟ myphone υποτιθεται σχετικων - να αφησω τους άλλους!!!!:p}:

 

Η θεωρία παιγνίων αναδεικνύει ότι όταν ο 1 "παίχτης" (εμείς) έχει προδιαγεγραμμένη "συμπεριφορά" {πχ δες: "τρέχουν" όλοι για δώρα κινητούμπες και "δωράκια" 1GB κλπ κλπ τα "ξέρουμε")

ΤΟΤΕ

Η "νίκη" του "άλλου" είναι προδιαγεγραμμένη.

 

Και "εμείς" ΔΕΝ ΑΛΛΑΖΟΥΜΕ {ΤΕΛΕΙΑ ΚΑΙ ΠΑΥΛΑ)

 

Προσπαθώ να κάνω {ποσοτικές} "προβλέψεις" με βάση αυτά.

 

Αν θα "γίνουν" το 2020 ή το 2018 "παίζει" μόνο! :p

 

Υ.Γ.: Ειδικά η μελέτη της "συμπεριφοράς" της Wind είναι πανεύκολα μελετώμενη...

Link to comment
Share on other sites

1 θα σου πω και δε θα πολυλογήσω:

 

{Παρότι δε θα με "πιστέψεις" μάλλον, όπως και στο παρελθόν ΚΑΙ ΕΠΕΙΔΗ -ΕΛΑΤΤΩΜΑ ΜΟΥ: ΒΑΡΙΕΜΑΙ ΝΑ ΕΞΗΓΩ ΟΤΑΝ "ΔΕΝ ΜΕ ΠΙΣΤΕΥΟΥΝ" ΚΑΙ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΕΠΑΛΗΘΕΥΣΗ ΑΠΟ ΤΑ ΓΕΓΟΝΟΤΑ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΑ. ΤΟ "ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ" ΜΟΝΟ ΜΕ "ΠΑΡΑΚΙΝΕΙ" ΚΑΙ ΤΗΝ "ΑΓΟΡΑ ΚΙΝΗΤΗΣ" ΤΗ ΒΡΙΣΚΩ "ΩΡΑΙΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ" - ΚΑΙ "ΕΥΚΟΛΟ" ΓΙΑ ΝΑ ΜΕΛΗΤΗΣΩ ΤΗ ΣΥΜΠΕΡΙΦΟΡΑ ΟΛΩΝ ΤΩΝ "ΠΑΙΧΤΩΝ"=ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΠΡΟΔΙΑΓΕΓΡΑΜΜΕΝΗ ΟΠΩΣ ΔΙΑΠΙΣΤΩΝΩ ΑΠΟ ΤΙΣ "ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ" ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΕΔΩ ΣΤΟ myphone υποτιθεται σχετικων - να αφησω τους άλλους!!!!:p}:

 

Η θεωρία παιγνίων αναδεικνύει ότι όταν ο 1 "παίχτης" (εμείς) έχει προδιαγεγραμμένη "συμπεριφορά" {πχ δες: "τρέχουν" όλοι για δώρα κινητούμπες και "δωράκια" 1GB κλπ κλπ τα "ξέρουμε")

ΤΟΤΕ

Η "νίκη" του "άλλου" είναι προδιαγεγραμμένη.

 

Και "εμείς" ΔΕΝ ΑΛΛΑΖΟΥΜΕ {ΤΕΛΕΙΑ ΚΑΙ ΠΑΥΛΑ)

 

Προσπαθώ να κάνω {ποσοτικές} "προβλέψεις" με βάση αυτά.

 

Αν θα "γίνουν" το 2020 ή το 2018 "παίζει" μόνο! :p

 

Υ.Γ.: Ειδικά η μελέτη της "συμπεριφοράς" της Wind είναι πανεύκολα μελετώμενη...

Εννοείται ότι δεν πρόκειται να γίνει τίποτα το 2020, ούτε το 2018. Ό,τι είναι να γίνει, θα έχει ολοκληρωθεί μέχρι τον Ιούνιο του 2017, σε όλες τις εταιρείες, εν όψει της πλήρους κατάργησης της περιαγωγής, εντός της Ευρωπαϊκής Ένωσης. Πιστεύεις εσύ, ότι υπάρχει περίπτωση, να συνεχίσουν να σου δίνουν 200' προς όλους με μόνο 5€, όταν θα έχεις το δικαίωμα να τα καταναλώσεις και από το εξωτερικό? Όχι βέβαια. Αν σου δίνουν 100' με 5€, θα πρέπει να είσαι και ευχαριστημένος.

Link to comment
Share on other sites

Εννοείται ότι δεν πρόκειται να γίνει τίποτα το 2020, ούτε το 2018. Ό,τι είναι να γίνει, θα έχει ολοκληρωθεί μέχρι τον Ιούνιο του 2017, σε όλες τις εταιρείες, εν όψει της πλήρους κατάργησης της περιαγωγής, εντός της Ευρωπαϊκής Ένωσης. Πιστεύεις εσύ, ότι υπάρχει περίπτωση, να συνεχίσουν να σου δίνουν 200' προς όλους με μόνο 5€, όταν θα έχεις το δικαίωμα να τα καταναλώσεις και από το εξωτερικό? Όχι βέβαια. Αν σου δίνουν 100' με 5€, θα πρέπει να είσαι και ευχαριστημένος.

 

Ο "απο'μηχανής θεός" (βλέπε κατάργηση τελών περιαγωγής) είναι το "κερασάκι" σε μια "τούρτα" {Ελληνική τραγωδία νεοΕλληνικής "συμπεριφοράς"} που θα επιταχύνει το "αποτέλεσμα".

 

ΜΟΝΟ ΠΟΥ Η "ΤΡΑΓΩΔΙΑ" ΔΕ ΘΑ'ΧΕΙ ΤΕΛΟΣ ΑΝ ΔΕΝ "ΑΛΛΑΞΟΥΜΕ".

Και οι νεο'Ελληνες ΔΕΝ ΑΛΛΑΖΟΥΝ._

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Φιλε για χωρατό το είπα.Για πλάκα.

Δεν έχουμε άλλωστε να χωρίσουμε κάτι.

:)

 

Πρέπει να "ενωθούμε" ΝΑΙ Δεν έχουμε να χωρίσουμε τίποτα.

 

Κι αν δε γίνει η αρχή από δω {με όποιο "αποτέλεσμα", ρισκάροντας}, από τους "σχετικούς"

δεν θα έχει τέλος.

Έχω προτείνει "πραματάκια" στο παρελθόν. Ψάξε τι έχω γράψει. Αν ενδιαφέρεστε να τα ψάξω εγώ. Είχα προτείνει ακόμα και ειδική ενότητα εδώ στο myphone για τέτοια θέματα.

Link to comment
Share on other sites

Για να καταλάβω και γω κάποια περισσότερα πράγματα...Αυτες οι αυξήσεις και οι μειώσεις της χρονικής διάρκειας κλπ,έχουν στόχο πέρα απο το κέρδος να μας στείλουν προς τα συμβόλαια η θα αρχίσουν και εκεί ξαφνικά να κάνουν διαφορα περίεργα;;Όχι ότι δεν κάνουν,αλλα λεω αν έχουν πιάσει την καρτοκινητή τώρα η συνεχίζουν δυναμικά παντού...ποιος θα πλήρωνε τις αναβαθμίσεις;;Σου λέει εσυ γκρίνιαζες,θα σου φτιάξω το δίκτυο και μου τα δίνεις μετα..!
Link to comment
Share on other sites

Για να καταλάβω και γω κάποια περισσότερα πράγματα...Αυτες οι αυξήσεις και οι μειώσεις της χρονικής διάρκειας κλπ,έχουν στόχο πέρα απο το κέρδος να μας στείλουν προς τα συμβόλαια η θα αρχίσουν και εκεί ξαφνικά να κάνουν διαφορα περίεργα;;Όχι ότι δεν κάνουν,αλλα λεω αν έχουν πιάσει την καρτοκινητή τώρα η συνεχίζουν δυναμικά παντού...ποιος θα πλήρωνε τις αναβαθμίσεις;;Σου λέει εσυ γκρίνιαζες,θα σου φτιάξω το δίκτυο και μου τα δίνεις μετα..!

Κοίταξε, οι αυξήσεις των βασικών χρεώσεων, γίνονται παντού. Ακόμη και στα συμβόλαια, δεν υπάρχει πλέον (σε καμία εταιρεία) εμπορικά διαθέσιμο πρόγραμμα, που να χρεώνει εκτός πακέτου, λιγότερο από 0,42€/λεπτό, οπότε, αν ξεπεράσεις έστω και λίγο την ενσωματωμένη χρήση σου, την έβαψες. Επιπλέον, από τις 18 Ιουνίου (έχω αναρτήσει τη σχετική ανακοίνωση στο αντίστοιχο νήμα), αυξάνονται τα πάγια όλων των προγραμμάτων συμβολαίου της Wind, εμπορικά διαθέσιμων και μη. Συμπέρασμα: Η κινητή τηλεφωνία, γίνεται (και θα γίνεται) ολοένα και ακριβότερη.

Link to comment
Share on other sites

Οι αυξήσεις ήταν αναμενόμενες εκτός και αν ζείτε σε καμιά άλλη χώρα και δεν βλέπεται το τι γίνεται. Μόνο από την αύξηση του ΦΠΑ κατά 4,3% που από 23% πάει στο 24% σημαίνει ότι για την wind ότι ένα μεγάλο μέρος των εξόδων της αυξάνεται κατά 4,3% αλλά και ότι μειώνεται και κατά 4,3% τα έσοδα της καθώς τα διάφορα πακέτα, συμβόλαια κλπ στην τιμή τους περιλαμβάνουν και τον ΦΠΑ. Αν σε αυτά βάλουμε και τα μειωμένα έσοδα που έχει λόγο της αναγκαστικής μείωσης των χρεώσεων περιαγωγής οι όποιες αυξήσεις γίνονται είναι αναμενόμενες.

Το καλό είναι ότι οι αυξήσεις που έκανε είναι κατά κάποιο τρόπο δίκαιες μέχρι στιγμής. Η αύξηση βασικών χρεώσεων επηρεάζουν είτε τον περιστασιακό χρήστη που θα κάνει χρήση υπηρεσίας εκτός πακέτου σπάνια είτε αυτόν που δεν θέλει καν να μπει στη διαδικασία αγοράζει πακέτο ή να ελέγχει τα υπόλοιπα του. Όσο για την αύξηση στην ειδική προσφορά πέρα ότι είναι ένα μικρό ποσοστό των χρηστών, όσοι την έχουν και την χρειάζονται πραγματικά ακόμη και με την τροποποίηση αυτή έχουν με διαφορά ότι καλύτερο υπάρχει στην καρτοκινητή. Φυσικά δεν αναφέρομαι στους φοιτητές καθώς θεωρώ ότι υπήρχαν ήδη καλύτερες προσφορές στις άλλες εταιρείες και πριν την τροποποίηση και με καλύτερους όρους (χωρίς να χρειάζεται αναγκαστικά νέο νούμερο)

Link to comment
Share on other sites

Οpera mini και ebbudy όπως πριν μερικά χρόνια μικρό το κακό.

Άντε και κανα vpn αν δυσκολέψει ακόμα.

Αν τα κλειδώσουν και αυτά Χεστικα θα αφήσω το κινητό σπίτι όπως έκανα με το πακέτο.

 

Αλλά δεν θα χρειαστεί γιατί το πάνε αλλιώς, σου δίνουν και συνηθίζεις, σου δίνουν περισσότερα και στο ακριβαίνουν λιγάκι, πριν το καταλάβεις δίνεις 10 αντι για 5 και το πάνε για 12-15.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...