Jump to content

Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το βλέπεις το super talk, αν μπεις στα πακέτα μέσω της εφαρμογής. Πιστεύω να πάρει παράταση, και μετά τις 31 Μαρτίου. Το μόνο αρνητικό είναι, ότι δεν το έβαλαν και στο site, για όσους δεν έχουν πρόσβαση στην εφαρμογή (μη υποστηριζόμενες συσκευές). Για την ειδική προσφορά, τι εννοείς "τι γίνεται"? Ενεργοποιείται με την αποστολή SMS με τον αριθμό 1000 στο 1264, έως δύο φορές το μήνα. Υπάρχουν τρεις τρόποι για να το αποκτήσεις: (1) Αν είσαι φοιτητής, μπορείς να το παραγγείλεις online και θα σου το φέρει ο Κούριερ στο σπίτι σου, με επίδειξη του φοιτητικού σου πάσου. (2) Αν δεν είσαι φοιτητής, μπορείς να το πάρεις από κάποιες προωθήτριες (δε γνωρίζω που ακριβώς, νομίζω στο μετρό) και (3) Υπάρχει περίπτωση (μικρή πιθανότητα), να σου στείλουν την προσφορά με SMS, ως "προσφορά μόνο για σένα". Υπόψιν, αν δεν αγοράσεις το πακέτο για 6 μήνες, χάνεις την προσφορά, ανεξάρτητα από τον τρόπο με τον οποίο την έχεις αποκτήσει. Αν είσαι φοιτητής, τα φοιτητικά πακέτα CU και What's Up, είναι πολύ καλύτερα και οικονομικότερα. Αν όμως δεν είσαι, αυτή είναι η καλύτερη προσφορά της αγοράς.
Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάντως δεν μου πήρε (ακόμα; ) τα 5 ευρώ για το free2all, λέτε να το κάνουν σαν την ανανέωση των 3 μηνών; να το αργήσουν;
Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάντως δεν μου πήρε (ακόμα; ) τα 5 ευρώ για το free2all, λέτε να το κάνουν σαν την ανανέωση των 3 μηνών; να το αργήσουν;

 

Σε 4 νουμερα με τα 300 που ελεγχο δεν πηραν τιποτα! αρχιζω να πιστευω

Οτι θα τα παρουν με την επομενη ανανεωση. οποιος κανει απο 10 euro και επανω

 

Μπορει να τα παρουν και ξαφνικα σε οποιον εχει απο 5 + euro στο λογαριασμο του. με την wind δεν μπορεις να εισαι σιγουρος για τιποτα γιατι ειναι σε πολλα θεματα : οπου φυσαει ο ανεμος

 

Να το ξεχασουν παντως αποκληεται

Edited by oxxy

http://s33.postimg.org/4rv5rf5in/IMG_20160603_140152.jpg

https://telegram.org

Link to comment
Share on other sites

Ούτε σε μένα πήραν τα 5€.Πάντως ελπιζω όταν τα πάρουν να έρχεται και ανάλογο μήνυμα γιατί πολύς κόσμος δεν το ξέρει...και θα πέσουν καταγγελίες.
Link to comment
Share on other sites

Επιβεβαιώνω και εγώ με τη σειρά μου, πως δεν μου έχουν αφαιρέσει ακόμη τα 5 ευρώ για την προσφορά των 300 λεπτών με 10 ευρώ. Είχα από την τελευταία ανανέωση (23/01/16) 14,74 ευρώ και μέχρι και τώρα που το βλέπω μέσα από την εφαρμογή, το ποσό είναι το ίδιο. 23 Φεβρουαρίου όμως που λήγουν τα 300 λεπτά προς όλους, παίρνω την ειδική προσφορά με τα 8,5 ευρώ, οπότε θα μείνει μέσα περίπου 6 ευρώ και κάτι λεπτά. Λέτε να τα πάρει τότε, ή την μεθεπόμενη φορά, όταν θα βάλω πάλι 10 ευρώ; Βάζω δηλαδή 10 ευρώ κάθε δύο μήνες, μιας και τον πρώτο μήνα τον περνάω με τα 300 λεπτά και το 1GB, ενώ τον δεύτερο αγοράζω το πακέτο της ειδικής προσφοράς. Σε περίπτωση που μου πάρουν τα 5 ευρώ τώρα, μετά την αγορά της ειδικής προσφοράς, οπότε θα μείνουν μέσα περίπου 1 ευρώ, ή και λιγότερο, δεν θα έχω κάποιο πρόβλημα με τη χρήση της προσφοράς, επειδή θα υπάρχουν λιγότερο από 1 ευρώ στον λογαριασμό μου; Αν δεν κάνω λάθος το ελάχιστο ποσό είναι τα 5 λεπτά, ή με τα νέα δεδομένα και με μηδενικό υπόλοιπο μπορείς να χρησιμοποιείς κάποιο αγορασμένο πακέτο;
Link to comment
Share on other sites

Να το ξεχασουν παντως αποκληεται

 

Ακριβώς....

 

Ούτε σε μένα πήραν τα 5€.Πάντως ελπιζω όταν τα πάρουν να έρχεται και ανάλογο μήνυμα γιατί πολύς κόσμος δεν το ξέρει...και θα πέσουν καταγγελίες.

 

Ναι, όπως έστειλαν για να μας ανακοινώσουν την 5ευρη χρέωση.. :lol: Πάντως, κακό δε θα ήταν να πέσουν καταγγελίες... Ομαδικές όμως, γιατί ατομικές δε νομίζω να τους συγκινούν...

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή αν δεν ενεργοποιήσω την προσφορά με τα 1500 για καιρο, την χάνω; Και αν ναι μπορω να την ζητήσω παλι κάπως;

Στην wind λένε ότι πρέπει να ενεργοποιείται κάθε 6 μήνες.Εμένα την έκοψαν και έκανα αίτημα για επαναφορ.α

COSMOTE VDSL 100/10, COSMOTE TV FULL PACK, COSMOTE GIGAMAX UNLIMITED, COSMOTE INTERNET ON THE GO με κάρτα (εξοχικό), F2G + CU (για δοκιμές), EON TV FULL PACK.

Link to comment
Share on other sites

To κακό με τα 5 ευρώ είναι ότι θα γίνουν του χρόνου 10 κ του παρα-χρόνου 18. Κάτι σαν τις αντικειμενικές αξίες που ξεκίνησαν χαμηλά κ βρέθηκαν πάνω από τις εμπορικές.

Ένας έμμεσος τρόπος να το καταργήσουν.

Link to comment
Share on other sites

To κακό με τα 5 ευρώ είναι ότι θα γίνουν του χρόνου 10 κ του παρα-χρόνου 18. Κάτι σαν τις αντικειμενικές αξίες που ξεκίνησαν χαμηλά κ βρέθηκαν πάνω από τις εμπορικές.

Ένας έμμεσος τρόπος να το καταργήσουν.

 

+1 Αυτό.....

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Τι έγινε τόσο μελέτη πέφτει πια για να ξαναενεργοποιήσουν το φοιτητικό? Τόσες μέρες πέρασαν και αν θυμάμαι καλά μόνο 1 έγραψε ότι του το ξαναστείλαν με μήνυμα.
Link to comment
Share on other sites

To κακό με τα 5 ευρώ είναι ότι θα γίνουν του χρόνου 10 κ του παρα-χρόνου 18. Κάτι σαν τις αντικειμενικές αξίες που ξεκίνησαν χαμηλά κ βρέθηκαν πάνω από τις εμπορικές.

Ένας έμμεσος τρόπος να το καταργήσουν.

 

Προσωπικά αν γίνει κάτι τέτοιο δεν υπάρχει περίπτωση να δώσω 10€.Στο κάτω κάτω έχω και την ειδική προσφορά αλλά και τον αριθμό τον έχω σαν 2ο οπότε δεν με κραταει κάτι στην προσφορά με τα 300' ή τα 500MB.Μέχρι 5 € δίνω γιατί συμφέρει ακόμα.

Link to comment
Share on other sites

Επιβεβαιώνω και εγώ με τη σειρά μου, πως δεν μου έχουν αφαιρέσει ακόμη τα 5 ευρώ για την προσφορά των 300 λεπτών με 10 ευρώ. Είχα από την τελευταία ανανέωση (23/01/16) 14,74 ευρώ και μέχρι και τώρα που το βλέπω μέσα από την εφαρμογή, το ποσό είναι το ίδιο. 23 Φεβρουαρίου όμως που λήγουν τα 300 λεπτά προς όλους, παίρνω την ειδική προσφορά με τα 8,5 ευρώ, οπότε θα μείνει μέσα περίπου 6 ευρώ και κάτι λεπτά. Λέτε να τα πάρει τότε, ή την μεθεπόμενη φορά, όταν θα βάλω πάλι 10 ευρώ; Βάζω δηλαδή 10 ευρώ κάθε δύο μήνες, μιας και τον πρώτο μήνα τον περνάω με τα 300 λεπτά και το 1GB, ενώ τον δεύτερο αγοράζω το πακέτο της ειδικής προσφοράς. Σε περίπτωση που μου πάρουν τα 5 ευρώ τώρα, μετά την αγορά της ειδικής προσφοράς, οπότε θα μείνουν μέσα περίπου 1 ευρώ, ή και λιγότερο, δεν θα έχω κάποιο πρόβλημα με τη χρήση της προσφοράς, επειδή θα υπάρχουν λιγότερο από 1 ευρώ στον λογαριασμό μου; Αν δεν κάνω λάθος το ελάχιστο ποσό είναι τα 5 λεπτά, ή με τα νέα δεδομένα και με μηδενικό υπόλοιπο μπορείς να χρησιμοποιείς κάποιο αγορασμένο πακέτο;

 

 

 

Στην ανακοινωση που ειχε βγαλει για τα 0.50 παραπανω για την ειδική προσφορά και τα 5.00 euro για οσα ατομα εχουμε τα 300

 

 

Ειχε βαλει και αυτο

 

 

Η WIND Ελλάς Τηλεπικοινωνίες Α.Ε.Β.Ε. ανακοινώνει την αλλαγή στην πολιτική ελάχιστου απαιτούμενου χρηματικού υπολοίπου προκειμένου οι συνδρομητές καρτοκινητής WIND (F2G, WindCard & Q καρτοκινητής) να μπορούν να κάνουν χρήση του δωρεάν ενσωματωμένου χρόνου ομιλίας Συγκεκριμένα, το ελάχιστο υπόλοιπο 0,01€ που απαιτείτο μέχρι και σήμερα προκειμένου να μπορεί να χρησιμοποιήσει ο συνδρομητής το δωρεάν ενσωματωμένο χρόνο οµιλίας, SMS ή MB από ενεργοποιημένα προπληρωµένα πακέτα ενσωματωμένης χρήσης και προσφορές τροποποιείται ώστε:

 

Οι συνδρομητές καρτοκινητής να μπορούν πλέον, να χρησιμοποιούν τα δωρεάν λεπτά οµιλίας και SMS από ενεργοποιημένα προπληρωµένα πακέτα ενσωματωμένης χρήσης και προσφορές, χωρίς να φράζονται, ακόμα και με μηδενικό υπόλοιπο (0,00€)

 

Ο περιορισμός της φραγής θα συνεχίσει να υφίσταται μόνο για κίνηση Mobile Internet. Δηλαδή, τα δωρεάν MB για κίνηση Mobile Internet από ενεργοποιημένα προπληρωµένα πακέτα ενσωματωμένης χρήσης και προσφορές δεν θα μπορούν να καταναλωθούν σε περίπτωση μηδενικού υπολοίπου. Ελάχιστο προαπαιτούμενο υπόλοιπο εξακολουθεί να είναι το 0,01€.

Edited by oxxy

http://s33.postimg.org/4rv5rf5in/IMG_20160603_140152.jpg

https://telegram.org

Link to comment
Share on other sites

Τι έγινε τόσο μελέτη πέφτει πια για να ξαναενεργοποιήσουν το φοιτητικό? Τόσες μέρες πέρασαν και αν θυμάμαι καλά μόνο 1 έγραψε ότι του το ξαναστείλαν με μήνυμα.

 

Ψάχνουν τρόπο να χρεώσουν τα 5€, χωρίς να πέσουν μηνύσεις! :rotfl:

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Ψάχνουν τρόπο να χρεώσουν τα 5€, χωρίς να πέσουν μηνύσεις! :rotfl:

 

Να κάνω 1 πρόβλεψη για τα -5€ της "προσφοράς" με τα 300΄σε ανανέωση >10€?

Ή δεν θέλετε; χα χα!!:lol:

 

Θα γίνει ό,τι με το 3μηνο διάρκειας υπολοίπου!!

Link to comment
Share on other sites

Ψάχνουν τρόπο να χρεώσουν τα 5€, χωρίς να πέσουν μηνύσεις! :rotfl:

 

Mαλλον τους χαλασε το πληκτρολογιο και δεν μπορουν να γραψουν το μηνυμα για να μας ενημερωσουν ...:drool::drool::drool:

Edited by oxxy

http://s33.postimg.org/4rv5rf5in/IMG_20160603_140152.jpg

https://telegram.org

Link to comment
Share on other sites

Το super talk ξεκλειδώνει τα log n win;
Η μόνη διαφορά μεταξύ αγίων και αμαρτωλών είναι ότι, κάθε άγιος έχει παρελθόν και κάθε αμαρτωλός μέλλον... (Oscar Wilde)
Link to comment
Share on other sites

Το super talk ξεκλειδώνει τα log n win;

Τα log n win ξεκλειδωνουν όταν κανεις ανανέωση, δηλαδή βάζοντας μίνιμουμ 5€, δεν έχουν να κανουν με επιλογή πακέτου ;)

Ericsson GA 628, Ericsson GH 688, Samsung SGH 600, Panasonic GD30, Nokia 8210, Panasonic GD87, Sony Ericsson P800, Siemens CX 65, Sony Ericsson K750i, Motorola V360v, Qtek S110, Samsung ZV30, Nokia N73, LG KS20, Vodafone 541, Samsung Omnia 16GB, HTC Desire, SE Xperia Neo V, HTC Sensation, LG 4X HD, Coolpad F1, Ecoo E04 Plus, Samsung Note 4, Samsung Galaxy S7 Edge, Samsung Note 9 (512/8)
Link to comment
Share on other sites

Το super talk ξεκλειδώνει τα log n win;

 

Μηπως ηθελες να πεις αν ξεκλειδώνει τα πακετα more ...? εαν ναι! Τοτε ναι τα ξεκλειδώνει τα more

http://s33.postimg.org/4rv5rf5in/IMG_20160603_140152.jpg

https://telegram.org

Link to comment
Share on other sites

Αν βγαλω twin sim, θα μπορω να μιλαω στη μια συσκευη ενω η αλλη σερφαρει στο ιντερνετ;

Ήρθε η ώρα για ένα νέο Σπίτι

http://www.aeginahomes.gr/

Link to comment
Share on other sites

Αν βγαλω twin sim, θα μπορω να μιλαω στη μια συσκευη ενω η αλλη σερφαρει στο ιντερνετ;

 

Η Wind δεν το δινει σε καρτοκινητά παρα μόνο σε συμβόλαια και με πάγιο καθε μήνα.Αν ενδιαφέρεσαι για συμβόλαιο μπορείς να γράψεις εκεί για πιο γρήγορη βοήθεια.

Link to comment
Share on other sites

Σημερα μου ηρθε μηνυμα στο κινητο που λεει:

 

"Δωρεαν 4G καρτα sim! Αποκτησε την αμεσα στο κοντινοτερο καταστημα Wind......"

 

Φανταζομαι οτι εχει σταλει και σε αλλους. Οποτε με ενα τετοιο μήνυμα καταχωρημενο στο κινητο μας , δεν νομιζω οτι υπαρχει καταστημα πλεον που μπορει να ζητησει 5 ευρω για να σου δωσει την καρτα.

Link to comment
Share on other sites

Αν βγαλω twin sim, θα μπορω να μιλαω στη μια συσκευη ενω η αλλη σερφαρει στο ιντερνετ;

Έδωσε τέτοια δυνατότητα σε καρτοκινητό; Όταν έψαχνα εγώ δεν είχε. Μόνο vodafone/cosmote το δίνανε με 10€.

Link to comment
Share on other sites

Μόλις έκανα ανανέωση 10 ευρώ στο κινητό της γυναίκας μου και δε μου αφαιρέθηκε κανένα 5ευρο.

Πήρα κανονικά τα 300 λεπτά και το 1 γιγα ίντερνετ.

Link to comment
Share on other sites

Η Wind δεν το δινει σε καρτοκινητά παρα μόνο σε συμβόλαια και με πάγιο καθε μήνα.Αν ενδιαφέρεσαι για συμβόλαιο μπορείς να γράψεις εκεί για πιο γρήγορη βοήθεια.

 

 

Ακριβως αυτο με της twin sim πονεμενη ιστορια ειχα κανει ερωτηση πριν κανενα χρονο για εμενα . Και ειδα το μηνυμα του και ρωτησα πριν λιγο στο chat μια απο τα ιδια μονο σε συμβόλαια

 

 

Καλα ποσο δυσκολο τους ειναι

 

Η cosmote πως το κανει.... σε κατι τετοια η wind δεν στροφαρουν με τιποτα μα με τιποτα....:mad::mad::mad:

Edited by oxxy

http://s33.postimg.org/4rv5rf5in/IMG_20160603_140152.jpg

https://telegram.org

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...