Jump to content

Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα σε όλους. 

Η ανανέωση με 8 ευρώ σε κατάστημα nova ισχύει ακόμη; Αν ισχύει, ποιο πακέτο μπορείς να ενεργοποιήσεις; Εννοώ τι παροχές σε ομιλία και data έχει και αν δίνει και rollover αυτών που έχουν μείνει. Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, green dragon said:

Καλημέρα σε όλους. 

Η ανανέωση με 8 ευρώ σε κατάστημα nova ισχύει ακόμη; Αν ισχύει, ποιο πακέτο μπορείς να ενεργοποιήσεις; Εννοώ τι παροχές σε ομιλία και data έχει και αν δίνει και rollover αυτών που έχουν μείνει. Ευχαριστώ.

Δυστυχώς εάν ΔΕΝ έχεις Buy More 1000 ΔΕΝ έχει κανένα με ομιλία. Αλλιώς μπορείς να βάλεις το medium σε data με 4,5€ παίρνεις 3 γίγας και να έχεις και 1000 λεπτά λόγω του σταθερού τηλεφώνου Νόβα.

Link to comment
Share on other sites

Για ομιλία μόνο εαν του ερθει προσωπική προσφορά με κόστος έως 7,26€. Εαν ειναι καινούριος συνδρομητής δεν θα τπυ ερθει κάτι. Θα πρεπει να το αφήσει "ατάιστο" για 1-2 μηνες για να του έρθει προσφορά τύπου 6€ και πάλι δεν είναι σίγουρο. 

Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πριν, green dragon said:

Καλημέρα σε όλους. 

Η ανανέωση με 8 ευρώ σε κατάστημα nova ισχύει ακόμη; Αν ισχύει, ποιο πακέτο μπορείς να ενεργοποιήσεις; Εννοώ τι παροχές σε ομιλία και data έχει και αν δίνει και rollover αυτών που έχουν μείνει. Ευχαριστώ.

Σήμερα επισκέφτηκα κατάστημα NOVA για την περίφημη ανανέωση από 8 ευρώ. Η υπάλληλος μου είπε ότι αυτή μπορεί να εισπράξει 8 ευρώ που θα μπούνε στο υπόλοιπό μου, αλλά δεν μπορεί να ενεργοποιήσει πακέτο. Θα πρέπει να περιμένω λίγα λεπτά μήπως το σύστημα μου ενεργοποιήσει το small compo. Αν γίνει έτσι θα μου έρθει ειδοποίηση.

Φυσικά δεν ενεργοποιήθηκε κανένα πακέτο. Καμία ειδοποίηση δεν ήρθε. Έτσι έμεινα με 8 ευρώ υπόλοιπο και καμία ενεργοποίηση πακέτου. Επειδή οι παροχές μου έληγαν σήμερα και θα έχανα και το rollover, αναγκάστηκα να πληρώσω άλλα 8 ευρώ και αφού συμπλήρωσα 16 (- κάτι κρατήσεις ) ευρώ, ενεργοποίησα από μόνος μου το small compo και πήρα αυτά που έδινε + το rollover.

Ηθικό δίδαγμα: Η ανανέωση των 8 ευρώ στα καταστήματά είναι ΜΟΥΦΑ.

 

Edited by green dragon
Link to comment
Share on other sites

43 minutes ago, green dragon said:

Σήμερα επισκέφτηκα κατάστημα NOVA για την περίφημη ανανέωση από 8 ευρώ. Η υπάλληλος μου είπε ότι αυτή μπορεί να εισπράξει 8 ευρώ που θα μπούνε στο υπόλοιπό μου, αλλά δεν μπορεί να ενεργοποιήσει πακέτο. Θα πρέπει να περιμένω λίγα λεπτά μήπως το σύστημα μου ενεργοποιήσει το small compo. Αν γίνει έτσι θα μου έρθει ειδοποίηση.

Φυσικά δεν ενεργοποιήθηκε κανένα πακέτο. Καμία ειδοποίηση δεν ήρθε. Έτσι έμεινα με 8 ευρώ υπόλοιπο και καμία ενεργοποίηση πακέτου. Επειδή οι παροχές μου έληγαν σήμερα και θα έχανα και το rollover, αναγκάστηκα να πληρώσω άλλα 8 ευρώ και αφού συμπλήρωσα 16 (- κάτι κρατήσεις ) ευρώ, ενεργοποίησα από μόνος μου το small compo και πήρα αυτά που έδινε + το rollover.

Ηθικό δίδαγμα: Η ανανέωση των 8 ευρώ στα καταστήματά είναι ΜΟΥΦΑ.

 

Το φθηνότερο πακέτο είναι 11,80 πως να σου ενεργοποιήσει κάτι με 8 ευρώ? η εγώ κάτι κατάλαβα λάθος?

Link to comment
Share on other sites

On 22/2/2024 at 8:48 ΜΜ, kokalo said:

Ενημέρωσης συνέχεια...

Η πολυαγαπημένη μου NOVA μετά από μεγάλη προσπάθεια μπουρδουκλώματος και προσπάθεια απίστευτης κωλυσιεργίας προσπαθεί να με «τιμωρήσει» για την φυγή 5 καρτοκινητών και επιστροφή 4ψήφιου συνολικά ποσού. Αφού λοιπόν στις 4 συνεχόμενες αιτήσεις μου (από τις 24-1 η πρώτη, όπου πάντα ανέφερα τον αρχικό κωδικό αναφοράς αιτήματος) για καταγγελία σύμβασης και επιστροφή ποσού, μου απέδιδε συνέχεια καινούριο κωδικό αναφοράς, μου ζήτησε 3 φορές το ενυπόγραφο αίτημα (και το έστειλα και τις 3). Και ενώ είχα ζητήσει σε όλες τις αιτήσεις μου ενημέρωση για την διαδικασία που θα ακολουθηθεί ώστε να ξέρω αν και πότε θα κάνω φορητότητα, χωρίς καμία ενημέρωση χθες το απόγευμα, εντελώς ξαφνικά και απροειδοποίητα μου αποσύνδεσε τον βασικό μου (και επαγγελματικό αριθμό) χωρίς να πειράξει τους άλλους 4 αριθμούς. Κι έτσι, όχι μόνο μένω για λίγες μέρες (θα είναι όντως λίγες ?) χωρίς το βασικό μου νούμερο, αλλά με αυτό τον τρόπο με εμποδίζει να κάνω φορητότητα καθώς η Vodafone με ενημέρωσε ότι για να γίνει φορητότητα ο αριθμός πρέπει να είναι ενεργός, πράγμα που επιβεβαίωσα και από την ιστοσελίδα της ΕΕΤΤ. Μετά από 2-3 τηλέφωνα και 1 έγγραφο αίτημα μέσα από την φόρμα επικοινωνίας, μείναμε ότι θα με ξαναπάρουν τηλέφωνο αλλά δεν συνέβη κάτι τέτοιο.

Μετά από αυτόν τον εμπαιγμό, έκανα άμεσα καταγγελία στην ΕΕΤΤ αναφέροντας όλα τα παραπάνω, αν και δεν έχω ιδιαίτερη αισιοδοξία για το αποτέλεσμα, καθώς διαβάζοντας τις διαδικασίες της ΕΕΤΤ βλέπω ότι απλά κάνει τον ενδιάμεσο μεταφορέα των καταγγελιών.

Αν κάποιος έχει κάποια καλύτερη ιδέα να προτείνει, ευπρόσδεκτη.

On 23/2/2024 at 10:21 ΜΜ, kokalo said:

 

Αυτό θέλω να κάνω.... απλά περιμένω να δω τι θα μου πουν .... προς το παρόν θα προχωρήσει το θέμα με την ΕΕΤΤ...

Εύκολο να το λες για δικηγόρο ... και σε κάποια άλλη χώρα θα τους άξιζε σαν αντιμετώπιση..... αλλά το κόστος και ο χρόνος δεν ξέρω κατά πόσο αξίζουν.... είναι στα υπόψιν όμως....

Όσο για να τραβήξω τα νούμερα στην Vodafone, έχω ήδη κάνει αίτηση φορητότητας, αλλά το γεγονός ότι για να γίνει φορητότητα ο αριθμός πρέπει να είναι ενεργός (πράγμα που επιβεβαίωσα και από την ιστοσελίδα της ΕΕΤΤ), ειναι το μεγάλο και καίριο εμπόδιο....

Και είναι και η βάση στην οποία πατάνε για να ταλαιπωρήσουν...

Το θεωρώ μεγάλο ατόπημα από την ΕΕΤΤ να έχει τέτοιο όρο ... 

 

Ενημέρωσης συνέχεια, περισσότερο υπό την μορφή αστείου παρά για σοβαρή αντιμετώπιση....

Μετά από όλο το προηγούμενο σκηνικό, και μετά από 10 ημέρες χωρίς το επαγγελματικό μου τηλέφωνο, κι ενώ η NOVA προχώρησε (σχετικά γρήγορα) στην επιστροφή του (μεγάλου) εναπομείναντος υπολοίπου από τα 5 καρτοκινητά μου... .έκανε λάθος και προέβη και σε 2η ισόποση επιστροφή......!!!! Την οποία εγώ δεν είχα πάρει είδηση..... 

Σήμερα λοιπόν, με πήραν τηλέφωνο ενημερώνοντας με για το γεγονός και ζητώντας μου να επιστρέψω την 2η καταβολή πίσω σε αυτούς.....

Και αναρωτιέμαι τώρα..... Πόσο πρέπει να τους παιδέψω κι εγώ για την (αυτονόητη) επιστροφή της 2ης καταβολής...?

Πόσο τιμάται η διακοπή του ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΚΟΥ μου αριθμού για 10 ημέρες.....?

Πόσο τιμάται η όλη ταλαιπωρία η δική μου αλλά και των υπόλοιπων μελών της οικογενείας για αυτή την (σκόπιμη για μένα) διακοπή της επικοινωνίας τους με όλο τον κόσμο.....?

Πόσο τελικά τιμάται η όλη ταλαιπωρία και αναστάτωση γενικότερα κάποιων ανθρώπων, χωρίς  ιδιαίτερο λόγο, μόνο και μόνο γιατί αποφάσισε μια εταιρεία να τους "τιμωρήσει" επειδή άσκησαν ένα νόμιμο δικαίωμα τους.....?

 

Κάθε γνώμη ή ιδέα αντίδρασης (σοβαρή ή αστεία) δεκτή.....

 

Edited by kokalo

Στο στόμα του σκύλου....

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πριν, green dragon said:

Σήμερα επισκέφτηκα κατάστημα NOVA για την περίφημη ανανέωση από 8 ευρώ. Η υπάλληλος μου είπε ότι αυτή μπορεί να εισπράξει 8 ευρώ που θα μπούνε στο υπόλοιπό μου, αλλά δεν μπορεί να ενεργοποιήσει πακέτο. Θα πρέπει να περιμένω λίγα λεπτά μήπως το σύστημα μου ενεργοποιήσει το small compo. Αν γίνει έτσι θα μου έρθει ειδοποίηση.

Φυσικά δεν ενεργοποιήθηκε κανένα πακέτο. Καμία ειδοποίηση δεν ήρθε. Έτσι έμεινα με 8 ευρώ υπόλοιπο και καμία ενεργοποίηση πακέτου. Επειδή οι παροχές μου έληγαν σήμερα και θα έχανα και το rollover, αναγκάστηκα να πληρώσω άλλα 8 ευρώ και αφού συμπλήρωσα 16 (- κάτι κρατήσεις ) ευρώ, ενεργοποίησα από μόνος μου το small compo και πήρα αυτά που έδινε + το rollover.

Ηθικό δίδαγμα: Η ανανέωση των 8 ευρώ στα καταστήματά είναι ΜΟΥΦΑ.

 

Το πακέτο επίσημα εχει καταργηθεί. Κανονικά και η 8ευρη θα σταματούσε να υπάρχει αλλα την εχουν ατυπα διατηρησει ακομα. Αρα με βαση τις αλλαγές δεν θα έμπαινε ποτε το πακέτο.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, kokalo said:

Κάθε γνώμη ή ιδέα αντίδρασης (σοβαρή ή αστεία) δεκτή.....

Να τους πεις ότι θεωρείς την επιστροφή ως μερική αποζημίωση για την ζημιά που υπέστης λόγω μη λειτουργίας της τηλεφωνικής σου γραμμής με υπαιτιότητα της εταιρείας και ότι αιτείσαι την επιπλέον επιστροφή του τριπλάσιου ποσού ως συνολική αποζημίωση, με την επιφύλαξη παντός νομίμου δικαιώματος σου για την ζημία και ότι θα καταφύγεις στην προστασία του καταναλωτή, καταγγέλοντας την καταχρηστική συμπεριφορά της εταιρείας.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, kokalo said:

Κάθε γνώμη ή ιδέα αντίδρασης (σοβαρή ή αστεία) δεκτή.....

Να τους πεις ότι η εταιρεία σου προκάλεσε ζημία με την αδικαιολόγητη διακοπή και θα τους πεις επίσης ότι θα προχωρήσεις την υπόθεση με τα μέσα που διαθέτεις

Να φανταστώ δεν θέλεις ούτε να τους ξαναδείς αυτούς;;;;Ορισμένες κινήσεις τους είναι σαν να μιλάμε για "μικρή" εταιρεία

Link to comment
Share on other sites

Just now, aektzhs 1 said:

Να φανταστώ δεν θέλεις ούτε να τους ξαναδείς αυτούς;;;;Ορισμένες κινήσεις τους είναι σαν να μιλάμε για "μικρή" εταιρεία

Δυστυχώς μετά από χρόνια σε αυτήν, έτσι αποδεικνύεται....

Στο στόμα του σκύλου....

Link to comment
Share on other sites

Μην τους επιστρέψεις τίποτα. Οταν θα σε παίρνουν τηλ θα τους απαντάς "το διερευνά ο δικηγόρος μου μαζι με τη ζημιά που μου προκαλεσατε".

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, VIPdriver said:

Μην τους επιστρέψεις τίποτα. Οταν θα σε παίρνουν τηλ θα τους απαντάς "το διερευνά ο δικηγόρος μου μαζι με τη ζημιά που μου προκαλεσατε".

Ας σκεφτούμε πάντως και τον κακομοίρη που έκανε το λάθος τής 2ης επιστροφής τί θα τραβήξει γι'αυτό ακριβώς το λάθος. Ίσως του κοστίσει και απόλυση...

Γιατί τη 2η επιστροφή δεν την έκανε η Νόβα, αλλά κάποιος (ιδρωμένος τώρα) κακομοίρης.

Link to comment
Share on other sites

22 ώρες πριν, green dragon said:

Σήμερα επισκέφτηκα κατάστημα NOVA για την περίφημη ανανέωση από 8 ευρώ. Η υπάλληλος μου είπε ότι αυτή μπορεί να εισπράξει 8 ευρώ που θα μπούνε στο υπόλοιπό μου, αλλά δεν μπορεί να ενεργοποιήσει πακέτο. Θα πρέπει να περιμένω λίγα λεπτά μήπως το σύστημα μου ενεργοποιήσει το small compo. Αν γίνει έτσι θα μου έρθει ειδοποίηση.

Φυσικά δεν ενεργοποιήθηκε κανένα πακέτο. Καμία ειδοποίηση δεν ήρθε. Έτσι έμεινα με 8 ευρώ υπόλοιπο και καμία ενεργοποίηση πακέτου. Επειδή οι παροχές μου έληγαν σήμερα και θα έχανα και το rollover, αναγκάστηκα να πληρώσω άλλα 8 ευρώ και αφού συμπλήρωσα 16 (- κάτι κρατήσεις ) ευρώ, ενεργοποίησα από μόνος μου το small compo και πήρα αυτά που έδινε + το rollover.

Ηθικό δίδαγμα: Η ανανέωση των 8 ευρώ στα καταστήματά είναι ΜΟΥΦΑ.

 

Τα 8 ευρώ είναι καλά σε περίπτωση που παίρνει κάποιος τα 1000' κάθε μήνα.

Ο πατέρας μου που τα παίρνει πήγε σε κατάστημα να βάλει τα 8 ευρώ και έφαγε πόρτα. Του είπαν δε γίνεται θέλει 13. Μάλλον αυτοί εννοούσαν 13 με ενεργοποίηση πακέτου.

Link to comment
Share on other sites

Μολης πήγα στο Βόλο και είδα περίπτερο που να έχει πάνω στην ταμπέλα διαφημηση ανανέωση μόνο από 8€ free2go

Link to comment
Share on other sites

Αν κάνουν ανανέωση 8ευρώ τα περίπτερα, τότε και τα ψιλικατζίδικα θα έχουν αυτή τη δυνατότητα.

Link to comment
Share on other sites

50 minutes ago, eridion25 said:

Μολης πήγα στο Βόλο και είδα περίπτερο που να έχει πάνω στην ταμπέλα διαφημηση ανανέωση μόνο από 8€ free2go

Ρώτα τον περιπτερά εάν κάνει ανανέωση 8ε.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, VIPdriver said:

Ρώτα τον περιπτερά εάν κάνει ανανέωση 8ε.

Πολύ θα ήθελα αλλά δεν είμαι συνδρομητής free2go

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, eridion25 said:

Πολύ θα ήθελα αλλά δεν είμαι συνδρομητής free2go

Μπορείς απλά να τον ρωτήσεις. 

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, eridion25 said:

Μολης πήγα στο Βόλο και είδα περίπτερο που να έχει πάνω στην ταμπέλα διαφημηση ανανέωση μόνο από 8€ free2go

Σε όλα τα περίπτερα το γράφει αυτό. Έχει ξεμείνει.

Edited by snapp

TCL 40 NXTPAPER

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, snapp said:

Σε όλα τα περίπτερα το γράφει αυτό. Έχει ξεμείνει.

Και είναι και πολλά τα περίπτερα. Αντε να τα κατεβάσεις όλα αυτά!!!!....

Link to comment
Share on other sites

On 19/3/2024 at 10:46 ΜΜ, damianos said:

Κάθε πρώτη τού μήνα μπαίνουν τα 1000 λεπτά ομιλίας προς ΌΛΟΥΣ από το buy more....

Επανήλθε το WiFi calling μετά από 6 ΜΗΝΕΣ μόνο τού σε Νόβα γραμμή... Δεν έχει έρθει ακόμα η αναβάθμιση σε hyperios 🤪

φιλε αν καταλαβα καλα επιδη εχεις σταθερω νοβα σου βαζουν τα 1000 ,και εγω εχω νοβα κα f2g γιατι δεν  μου τα βαζουν;; τι πρεπει να κανω

Link to comment
Share on other sites

Θα το ζητήσεις σε ενα καταστημα,εφ'οσον είναι και τα 2 στο ιδιο αφμ

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, kostascbr said:

φιλε αν καταλαβα καλα επιδη εχεις σταθερω νοβα σου βαζουν τα 1000 ,και εγω εχω νοβα κα f2g γιατι δεν  μου τα βαζουν;; τι πρεπει να κανω

Σε ένα κατάστημα με την ταυτότητα σού, λες το σταθερό, λες το κινητό πού ανήκει στο ΊΔΙΟ αφμ και πρίν βγεις από το κατάστημα θα σου έχουν έρθει αυτόματα 1000 λεπτά ομιλίας προς ΌΛΟΥΣ για ΠΆΝΤΑ.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...