Jump to content

Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

12 minutes ago, dimitroula10 said:

3.02 € τα 60'+60' =120'. Δεν είναι ανανέωση τα 3€ αλλά αγορά πακέτου, χρέωση ανά δευτερόλεπτο και ρολοβερ.

Ανανέωση από 8 € σε κατάστημα. Βάζεις 10€ και αγοράζεις 3 πακέτα. Είναι όντως λίγη ταλαιπωρία κάθε 3 μήνες αλλά η οικονομία θέλει λίγη προσπάθεια.

Για να τα κάνω πιο απλά στον φίλο:

Πας σε κατάστημα και ζητάς να βάλουν 10 ευρώ. Το καθαρό ποσό που μένει μέσα, μετά από φόρο+τέλη είναι 9,09€.

1ος μηνας: ενεργοποίηση πακετου ομιλίας 3,02€ (υπόλοιπο 6,07€) 

2ος μήνας: ενεργοποίηση πακετου ομιλίας 3,02€ (υπόλοιπο 3,05€) 

3ος μήνας (πριν λήξει το υπόλοιπο) : ενεργοποίηση πακετου ομιλίας 3,02€ (υπόλοιπο 0,03€) 

Τον 3ο μήνα θα χαθεί το 0,03€ αλλά θα μπορείς να χρησιμοποιήσεις το πακετο σου κανονικά. Πριν λήξει και ο 3ος μήνας θα πας ξανά να βάλεις 10€

 

κοσμοτεονλι

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, Nikolas14 said:

Ακριβώς… αν πάμε πιο έξω κλαίμε και τραβάμε τα μαλλιά μας. 

Και τα πάνω μαλλιά και τα κάτω τραβάμε 🤣🤣🤣

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

Εγω το βλεπω απο αλλη οπτικη.

Θεωρω οτι το νεο f2go πηγε κουβα.Οποτε η εταιρεια το τελειωνει "σιωπηλα" και η ζωη συνεχιζεται.Επισης ενδεχομενως να υπαρχει μυστικη συννενοηση με τις αλλες εταιριες οσον αφορα στο μοιρασμα της πιτας.Ολα αυτα που συζηταμε εδω σιγουρα τα εχουν επεξεργαστει οι επικεφαλης του μαρκετινκ και εχουν κανει αντιστοιχες προσομοιωσεις σχετικα με το πως θα κινηθουν οι φτωχοι και μη καταναλωτες ,οι οποιοι παντα φυσικα ειναι ερμαιο των επιχειρηματικων συμφεροντων.

Edited by drjo
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, cmvr said:

Συμφωνώ οτι φυσάει σε 10 πλατειες που δεν ενδιαφέρουν το 90% των χρηστών μας ενδιαφέρει τι κάνει πιο έξω που το b20 πάει σύννεφο 😀

 

Μπορεί αντί να καλύψει την επικράτεια με 5g, να βάλει USB σε παγκάκια στις 10 πλατείες. Και θα φορτίζεις τζάμπα, και θα πετάει, και δεν θα χρειαστεί μεγάλη επένδυση. Άπληστε πελατάκο... 😉

Edited by kalitexnis_g
Link to comment
Share on other sites

59 minutes ago, drjo said:

Εγω το βλεπω απο αλλη οπτικη.

Θεωρω οτι το νεο f2go πηγε κουβα.Οποτε η εταιρεια το τελειωνει "σιωπηλα" και η ζωη συνεχιζεται.Επισης ενδεχομενως να υπαρχει μυστικη συννενοηση με τις αλλες εταιριες οσον αφορα στο μοιρασμα της πιτας.Ολα αυτα που συζηταμε εδω σιγουρα τα εχουν επεξεργαστει οι επικεφαλης του μαρκετινκ και εχουν κανει αντιστοιχες προσομοιωσεις σχετικα με το πως θα κινηθουν οι φτωχοι και μη καταναλωτες ,οι οποιοι παντα φυσικα ειναι ερμαιο των επιχειρηματικων συμφεροντων.

Φυσικά και υπάρχει συνεννόηση και δεν είναι τίποτα στην τύχη. Απλά αν αν όλες οι εταιρείες στην περιοχή σου είναι ισάξιες ή η Nova πιο μέτρια θα πας σε αυτήν που με την ίδια τιμή σου δίνει τις περισσότερες παροχές

Link to comment
Share on other sites

Για να ΜΗΝ έχουμε μόνο παράπονα

7 χιλιόμετρα εκτός Χανίων.

Αγίους Αποστόλους 

IMG_20231222_190245.jpg

IMG_20231222_190347.jpg

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, damianos said:

Για να ΜΗΝ έχουμε μόνο παράπονα

7 χιλιόμετρα εκτός Χανίων.

Αγίους Αποστόλους 

IMG_20231222_190245.jpg

IMG_20231222_190347.jpg

Η δεύτερη sim τι εταιρεία είναι;;;;

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, aektzhs 1 said:

Η δεύτερη sim τι εταιρεία είναι;;;;

NOVA F2G αλλά χωρίς μονάδες.

Το έχω σάν δεύτερο...

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, damianos said:

NOVA F2G αλλά χωρίς μονάδες.

Το έχω σάν δεύτερο...

Πόσο καιρό είσαι χωρίς μονάδες? Έχει μπει φραγή?

Edited by dimitroula10
Link to comment
Share on other sites

Και εμένα μου κάνει εντύπωση...

Έχει συνέχεια σκαμπανεβάσματα στο σήμα παρόλο που είναι κ τα δύο F2G με νέες 5g SIM...

52 minutes ago, dimitroula10 said:

Πόσο καιρό είσαι χωρίς μονάδες? Έχει μπει φραγή?

31.12.23 θα λήξη...

16.01.24 θα μπει 1 ευρώ κ βλέπουμε...

Link to comment
Share on other sites

το σημείο αυτο απο την θάλασσα μέχρι την εθνική εχει θεμα σε όλες

ανα 10 μέτρα ότι νανε

(το πρωι εχει και εναν μ@λακα που παρκάρει ακριβως σρην διάβαση)

Edited by drdedus
Link to comment
Share on other sites

42 minutes ago, damianos said:

Και εμένα μου κάνει εντύπωση...

Έχει συνέχεια σκαμπανεβάσματα στο σήμα παρόλο που είναι κ τα δύο F2G με νέες 5g SIM...

1 ώρα πριν, dimitroula10 said:

Απλά επιλέγουν διαφορετικές κύριες μπάντες. 
Η μια που χρησιμοποεί δεδομένα αλλάζει συχνά κύριες μπάντες, η άλλη κάρτα όχι. 

Η δεύτερη δεν έχει ανάγκη να ψάχνει για καλύτερο σημα αφού δεν χρησιμοποιείται. Μπορεί δηλαδή να «κολλήσει» σε υψηλή μπάντα και να δείχνει λιγοτερες μπαρες. 

Link to comment
Share on other sites

Έξω από το Βελλίδειο 5G…θέμα της κεραίας 100% με κόφτη. 

IMG_0782.thumb.png.a683b1071f181b93ca00101063bc2101.png

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Έχουν βάλει κόφτη εκεί;

Δεν το έχω παρατηρήσει... η κεραία βρίσκεται στον πύργο του ΟΤΕ.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Oι άλλες δύο έδωσαν απεριόριστα  data για δέκα δεκαπέντε μέρες απ'ότι είδα χονδρικά. Εδώ και πατάτα συνέβη στο δίκτυο και τίποτα δεν δίνουν όπως και πέρυσι αν θυμάμαι καλά...με μια βδομάδα την έβγαλαν υποτίθεται καθαρή αντί να δώσουν τουλάχιστον για Χριστούγεννα ή Πρωτοχρονιά δωρεάν data ως ελάχιστη αποζημίωση απ'το πρόσφατο συμβάν. Πάντα σε συνδυασμό το αναφέρω με το τι δίνουν οι άλλες δύο ανταγωνίστριες εταιρίες δίχως να ληφθεί υπόψη το τελευταίο φιάσκο με το δίκτυο της Νόβα...

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, konakis said:

Oι άλλες δύο έδωσαν απεριόριστα  data για δέκα δεκαπέντε μέρες απ'ότι είδα χονδρικά. Εδώ και πατάτα συνέβη στο δίκτυο και τίποτα δεν δίνουν όπως και πέρυσι αν θυμάμαι καλά...με μια βδομάδα την έβγαλαν υποτίθεται καθαρή αντί να δώσουν τουλάχιστον για Χριστούγεννα ή Πρωτοχρονιά δωρεάν data ως ελάχιστη αποζημίωση απ'το πρόσφατο συμβάν. Πάντα σε συνδυασμό το αναφέρω με το τι δίνουν οι άλλες δύο ανταγωνίστριες εταιρίες δίχως να ληφθεί υπόψη το τελευταίο φιάσκο με το δίκτυο της Νόβα...

Νομίζω το δώρο για το 2024 είναι η ΕΟΝ 

Screenshot_2023-12-23-10-28-48-758_com.facebook.katana.jpg

Link to comment
Share on other sites

Πηγα σε ενα καταστημα σημερα να παρω εναν νεο αριθμο για καρτοκινητο για δεδομενα, και μου ειπαν πως θελεθ 15 ευρω η καρτα (οκ) και μετα υποχρεωτικα πρεπει να ενεργοποιηθει προγραμμα με λεπτα ομιλιας. 

Εγω της ελεγα, θελω να ενεργοποιησω μονο Data και λεει δεν γινεται και αλλες τετοιες π@π@ριες... 

Φυσικα σηκωθηκα και εφυγα... 

Αλλα θελω να μαθω, αν ελεγε χαζομαρες ή αν όντως ειναι το συστημα τους τοσο σαπιο... 

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, doganos said:

Αλλα θελω να μαθω, αν ελεγε χαζομαρες ή αν όντως ειναι το συστημα τους τοσο σαπιο.

Φίλε όλο το σύστημα είναι σάπιο, περιμένεις από ένα κατάστημα να σώσει την κοινωνία.?

Το σύστημα μας ζει από την εκμετάλλευση ανθρώπου από άνθρωπο. Θα καταρρεύσει η κοινωνία αν σταματήσει. Και ονλαιν παραγγελία να κάνεις θα σου φορτώσουν πρόγραμμα. Ας φορτώσουν να κάνεις την δουλειά σου και μετά παράπονα στο τσατ να σου επιστρέψουν τα χρήματα.

Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, dimitroula10 said:

Φίλε όλο το σύστημα είναι σάπιο, περιμένεις από ένα κατάστημα να σώσει την κοινωνία.?

Το σύστημα μας ζει από την εκμετάλλευση ανθρώπου από άνθρωπο. Θα καταρρεύσει η κοινωνία αν σταματήσει. Και ονλαιν παραγγελία να κάνεις θα σου φορτώσουν πρόγραμμα. Ας φορτώσουν να κάνεις την δουλειά σου και μετά παράπονα στο τσατ να σου επιστρέψουν τα χρήματα.

Μπα δεν καιγομαι. Ας μεινουν με εναν συνδρομητη λιγοτερο και -15 ευρω. Δεν πειραζει... οταν σοβαρευτουν ισως το σκεφτω... 

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Online ή από περίπτερο η καλύτερη λύση. Και να σου φορτώσουν κάρτα ανανέωσης, ενεργοποιείς πρώτα και ταυτοποιείς το νούμερο και απενεργοποιείς την αυτόματη ενεργοποίηση πακέτων. Την κάρτα τη φορτώνεις όποτε θέλεις και σε όποιο  νούμερο θέλεις. Και χωρίς αυτόματο πακέτο την χρησιμοποιείς όπως θέλεις

Edited by kmpatra
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...