Jump to content

Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

--Δεν βάζω κάθε μήνα, αλλά τώρα χρειάστηκε και έβαλα πριν 1.5 σχεδόν μήνα και τώρα και τις 2 φορές τράβηξε το 10αρικο.--

 

ΑΠΑΝΤΗΣΗ

To free2talk χρεώνει μία φορά ανά ημερολογιακό δίμηνο. Έχει χωριστεί το έτος σε 6 2μηνα.

Μπορεί να ξαναχρεωθείς 10,40 και την επόμενη μέρα, αν βάλεις κάρτα λχ 31/10 και ξαναβάλεις 1/11.

Γι αυτό σε ξαναχρέωσε. Τώρα για το δίμηνο ΝΟΕ-ΔΕΚ και πριν 1,5 μήνα για το δίμηνο ΣΕΠΤ-ΟΚΤ.

 

Ναι πιθανό να έγινε έτσι.

 

Θυμάμαι οτι μπορούσα να δω το ιστορικό τον online ανανεώσεων, αλλά με την αλλαγή στην σελίδα τους δεν μπορώ.

Ξέρει κανείς που είναι πλέον (αν υπάρχει κιόλας)?

I am the FireStarter
Link to comment
Share on other sites

Θεωρητικά απο την στιγμή που τραβάει ανα δίμηνο τα χρήματα, για κάποιον που τα 300 προς όλους του φτάνουν, τότε ακόμη και έτσι συμφέρει το πακέτο αυτό αφού για ομιλία έρχεται 5,2€/μήνα ενώ το φθηνότερο πακέτο ομιλίας (δεν βάζω μέσα τις όποιες προσφορές μπορεί να έχει ο καθένας και αν έχει αυτές που του χρειάζονται κτλ) κοστίζει 10,40€ οπότε χωρις την προσφορά θες 10,40€/μήνα. Kαι με τα log n win και το bonus ανανέωσης έχεις και μερικά mb για ελαφριά χρήση.
Link to comment
Share on other sites

Θεωρητικά απο την στιγμή που τραβάει ανα δίμηνο τα χρήματα, για κάποιον που τα 300 προς όλους του φτάνουν, τότε ακόμη και έτσι συμφέρει το πακέτο αυτό αφού για ομιλία έρχεται 5,2€/μήνα ενώ το φθηνότερο πακέτο ομιλίας (δεν βάζω μέσα τις όποιες προσφορές μπορεί να έχει ο καθένας και αν έχει αυτές που του χρειάζονται κτλ) κοστίζει 10,40€ οπότε χωρις την προσφορά θες 10,40€/μήνα. Kαι με τα log n win και το bonus ανανέωσης έχεις και μερικά mb για ελαφριά χρήση.

 

Ναι αλλά δεν υπάρχει λογική να βάζεις κάθε μήνα 12€ και απλά να μένουν στο υπόλοιπο σου. Το λογικό είναι ανά δύο μήνες ανανέωση αλλά τότε τα 300' θα σου κοστίσουν πάνω από 10€ . Συμφέρει μόνο υπό προϋποθέσεις. Η μόνη λύση είναι free to surf για τους περισσότερους.

TCL 40 NXTPAPER

Link to comment
Share on other sites

Σύμφωναω ότι θεωρητικά είναι καλή προσφορά για κάποιον που μιλάει πάρα πολύ στο κινητό, έτσι έχει τα 300 λεπτά και χρήματα στο υπόλοιπο να πάρει κάποιο πακέτο αν χρειαστεί

 

Sent from my Power 3 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

AΠO ΣHMEPA KAI ΓIA ENAN OΛOKΛHPO XPONO ΘA KEPΔIZEIΣ 1500' ΠPOΣ OΛA TA ΔIKTYA & 2GB ΣTHN ΠPΩTH ANANEΩΣH KAΘE MHNA! KANE ANANEΩΣH TΩPA AΠO TO MYF2GAPP EΔΩ tinyurl.com/myf2gapplogin 'H AΠO TO F2G.GR EΔΩ bit.ly/f2g_login

 

Όταν η wind θέλει λεφτά.....

 

Sent from my Power 3 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

AΠO ΣHMEPA KAI ΓIA ENAN OΛOKΛHPO XPONO ΘA KEPΔIZEIΣ 1500' ΠPOΣ OΛA TA ΔIKTYA & 2GB ΣTHN ΠPΩTH ANANEΩΣH KAΘE MHNA! KANE ANANEΩΣH TΩPA AΠO TO MYF2GAPP EΔΩ tinyurl.com/myf2gapplogin 'H AΠO TO F2G.GR EΔΩ bit.ly/f2g_login

 

Όταν η wind θέλει λεφτά.....

 

Sent from my Power 3 using Tapatalk

 

Πολύ καλό δώρο. Τα λεφτά τα τρως του χρόνου. :p

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά τότε, λήξη συναγερμού

 

Sent from my Power 3 using Tapatalk

http://s33.postimg.org/4rv5rf5in/IMG_20160603_140152.jpg

https://telegram.org

Link to comment
Share on other sites

Ναι πιθανό να έγινε έτσι.

 

Θυμάμαι οτι μπορούσα να δω το ιστορικό τον online ανανεώσεων, αλλά με την αλλαγή στην σελίδα τους δεν μπορώ.

Ξέρει κανείς που είναι πλέον (αν υπάρχει κιόλας)?

 

Κανείς κλικ ενα ρολογακι αριστερά

ΟΧΙ ΑΛΛΟ ΚΑΡΒΟΥΝΟ
Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλό δώρο. Τα λεφτά τα τρως του χρόνου. :p
Είναι πράγματι καλό δώρο άλλα θα πάει αναξιοποίητο διότι το νούμερο αυτό το έχω μόνο για εισερχόμενες και του βάζω κάρτα σπάνια

 

γενικά ομως δεν έχω παράπονο από προσφορές

 

η wind είναι γενναιόδωρη μαζί μου

 

Sent from my Power 3 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Κανείς κλικ ενα ρολογακι αριστερά

 

Επειδή μάλλον ειμαι στραβος, που ακριβώς εννοείς ?

 

Από την σελίδα ή από την εφαρμογή ?

I am the FireStarter
Link to comment
Share on other sites

Επειδή μάλλον ειμαι στραβος, που ακριβώς εννοείς ?

 

Από την σελίδα ή από την εφαρμογή ?

 

Από browser μόνο. Το ρολογάκι θα το βρεις αριστερά από το κουμπί "Ανανέωσε", κάτω από το ποσό σου. Στο app δεν υπάρχει.

 

Να κάνω μία ερώτηση......στους διαγωνισμούς με τα flames, αν κερδίσεις κάτι σου στέλνουν μήνυμα, κάποια ενημέρωση ή ψάχνεις στις λίστες συμμετοχής ?

Κάποιος είχε αναφέρει παλιότερα ότι σε παίρνουν τηλέφωνο. Αν δεν σε βρουν... σου στέλνουν και μήνυμα! Ας το επιβεβαιώσει κάποιος!

Πρόσφατα μου έστειλαν με SMS κουπόνι €50 Wolt.

Edited by GraveDigger
logo-vwclub-2016.png
Link to comment
Share on other sites

Από browser μόνο. Το ρολογάκι θα το βρεις αριστερά από το κουμπί "Ανανέωσε", κάτω από το ποσό σου. Στο app δεν υπάρχει.

 

Δεν υπάρχει η στραβωμάρα μου.

 

Screenshot-2.jpg

 

Ένα screenshot μόνο θα με σώσει :)

I am the FireStarter
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

 

Σίγουρα θα έχει απαντηθεί αλλά δε βρήκα κάπου πρόσφατο πόστ και ίσως έχει αλλάξει κάτι (σε πιο παλιά πόστ λένε πως λήγει το πακέτο με το που λήξει το χρηματικό υπόλοιπο)...

 

Ξέρετε αν στο F2G, με τη λήξη του χρηματικού υπολοίπου, λήγει και το πακέτο; (Δλδ, αν έχω €10 τα οποία λήγουν αύριο, μπορώ να ενεργοποιήσω πακέτο σήμερα και να μπορώ να το χρησιμοποιώ για τον επόμενο μήνα;).

 

Ευχαριστώ πολύ.

Δωρεάν ορθογράφος: addons.mozilla.org/el/firefox/addon/english-greek-spelling-diction/
Link to comment
Share on other sites

Όχι αν λήξει το υπόλοιπο χάνεις τα πάντα ανεξάρτητα αν τα έχεις ενεργοποιήσει χτες
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

 

 

 

Σίγουρα θα έχει απαντηθεί αλλά δε βρήκα κάπου πρόσφατο πόστ και ίσως έχει αλλάξει κάτι (σε πιο παλιά πόστ λένε πως λήγει το πακέτο με το που λήξει το χρηματικό υπόλοιπο)...

 

 

 

Ξέρετε αν στο F2G, με τη λήξη του χρηματικού υπολοίπου, λήγει και το πακέτο; (Δλδ, αν έχω €10 τα οποία λήγουν αύριο, μπορώ να ενεργοποιήσω πακέτο σήμερα και να μπορώ να το χρησιμοποιώ για τον επόμενο μήνα;).

 

 

 

Ευχαριστώ πολύ.

Μέχρι πριν λίγες μέρες ίσχυε οτι αν ενεργοποιήσεις πακέτο παρατείνεται η ημερομηνία λήξης (δες παλιότερα ποστ). Τώρα αν είναι πολιτική της εταιρείας η λάθος; συστήματος δεν το γνωρίζω, όπως και δεν γνωρίζω αν ισχύει ακόμα.

 

Sent from my Power 3 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει η στραβωμάρα μου.

 

Screenshot-2.jpg

 

Ένα screenshot μόνο θα με σώσει :)

 

 

αριστερά από το μπλέ "ανανέωσε" στο site

ΟΧΙ ΑΛΛΟ ΚΑΡΒΟΥΝΟ
Link to comment
Share on other sites

αριστερά από το μπλέ "ανανέωσε" στο site

 

Thanks, ξεστραβώθηκα,

 

Και τελικά είχα βάλει Οκτώβριο και Νοέμβριο για αυτό και μου τσίμπησε 2 φορές τα 10 ευρώ

1212121.png

I am the FireStarter
Link to comment
Share on other sites

Για να πάω Q απο free2go, πληρώνω 30 ευρώ?

Και γίνεται μονο σε κατάστημα?

 

Επίσης το χαράτσι ειναι 10.40, οπότε αν βάζω 10 ευρώ, δεν τραβάει χρήματα, σωστά?

I am the FireStarter
Link to comment
Share on other sites

Δεν πληρώνεις τίποτα, αλλά υπάρχει πιθανότητα να σου πουν ότι δεν έχουν κάρτα sim και να ξαναπάς σε x βδομάδες και αν τελικά σου δώσουν να σου πουν (ψέματα) ότι είναι υποχρεωτικό να βάλεις κάρτα και να σου ενεργοποιήσουν πακέτο εν άγνοια σου οπότε θα την φάει όλη.

 

Αν τα ξέρεις αυτά μπορείς να τα αποφύγεις, διάβασε και μερικές σελίδες πίσω.

 

Επίσης θα χάσεις όλο το υπόλοιπο του f2g, δεν μεταφέρεται, οπότε κοίτα να είναι κοντά στο μηδέν.

 

Το χαράτσι της free2talk "προσφοράς" είναι 10 ευρώ. Όσο είναι ενεργοποιημένη οποιαδήποτε στιγμή το υπόλοιπο περάσει τα 10 ευρώ στο ημερολογιακό δίμηνο θα στα φάει. Κοίταξε μερικές σελίδες πίσω που λέω πως μπορείς να το αποφύγεις παίρνοντας την προσφορά μια φορά το τρίμηνο χωρίς χρέωση (τελικό κόστος 24-25 Ευρώ το τρίμηνο).

 

Αλλά καλύτερα πήγαινε σε q, βγαίνει πολύ φθηνότερα στις περισσότερες περιπτώσεις.

Edited by spiliot
Link to comment
Share on other sites

Για να πάω Q απο free2go, πληρώνω 30 ευρώ?

Και γίνεται μονο σε κατάστημα?

 

Επίσης το χαράτσι ειναι 10.40, οπότε αν βάζω 10 ευρώ, δεν τραβάει χρήματα, σωστά?

 

Αν πας σε f2g δε νομίζω να.πάρεις το free2talk ή το free2surf., αυτά είναι από παλιά προσφορά.

http://www.ibizaclub.gr/lottaria.gr/marras//titans/caliber002.jpg

Ευτυχώς που ξέχασα να μεγαλώσω...

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...