Jump to content

Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Η αγαπημένη μας Wind κάνει και το άλλο μαγικό. λέει για παράδειγμα ότι τα δεδομένα λήγουν 11/4 και αν τα χρησιμοποιήσεις 11/4 ώρα 23:57 την επόμενη μέρα θα σε χρεώσουν 1,20 € για χρήση ίντερνετ που δεν έγινε ποτέ . μου έχει συμβεί ήδη τέσσερις φορές και μου έχουν επιστρέψει τα χρήματα πίσω μετά από επικοινωνία που είχα μαζί τους. οταν τους ρώτησα Γιατί συμβαίνει αυτό και πώς μπορώ να το αποφύγω δεν πήρα καμία απάντηση

 

Αυτό το έχω πάθει κι εγώ.

Link to comment
Share on other sites

Orestis28, έχεις δίκιο σε αυτά που γράφεις.

Θέλει προσοχη λοιπόν, αφού τελειώσουν τα δεδομένα μην ξεχαστεις και τα ανοίξεις από το κινητό.

Τη στιγμή μάλιστα που τα smartphones που χρησιμοποιούμε, χρησιμοποιούν συνεχώς δεδομένα, έστω και ελάχιστα, που όμως μπορεί να οδηγήσουν σε χρεώσεις.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα στην Κυπρο θα ειμαι οκ με χρεωσεις θελω να πω θα βαλω πριν φυγω 10αρα καρτα θα ειναι οκ. Ή θα μου τα φανε την πρωτη μερα; Χωρις ..... δεδομενα μονο φωνη τι λετε; Ξερει καποιος;

Αγαπάτε ΑΛΛΗΛΟΥΣ- Κακο ΔΕΝ κανει...

Samsung Galaxy S2, HTC ONE(Μ7),Iphone6s, Samsung J7(2016),Samsung S9, iphone7,iphone 13pro max
Ipad 3,Ipad 5

Link to comment
Share on other sites

Κι εγω ετσι νομιζα, μεχρι που μηδενιστηκε το υπολοιπο μου σημερσ Με ενημερωσαν λοιπον απο την εξυπηρετηση πελατων οτι το υπολοιπο μηδενιζεται στις 00.01 της ιδιας μερας. Πρακτικα στο τελος της προηγουμενης.

Εμενα παντως ,που ειναι φοιτητικο, το πακετο εληγε στις 13 Απριλιου και μηδενιστηκε στις 14 Απριλιου 00:01 .

Link to comment
Share on other sites

Η αγαπημένη μας Wind κάνει και το άλλο μαγικό. λέει για παράδειγμα ότι τα δεδομένα λήγουν 11/4 και αν τα χρησιμοποιήσεις 11/4 ώρα 23:57 την επόμενη μέρα θα σε χρεώσουν 1,20 € για χρήση ίντερνετ που δεν έγινε ποτέ . μου έχει συμβεί ήδη τέσσερις φορές και μου έχουν επιστρέψει τα χρήματα πίσω μετά από επικοινωνία που είχα μαζί τους. οταν τους ρώτησα Γιατί συμβαίνει αυτό και πώς μπορώ να το αποφύγω δεν πήρα καμία απάντηση

 

Αυτό το έκαναν την Κυριακή του Πάσχα στη σύνδεση της συζύγου μου. 23:50 έκλεισα τα data (είχε παρει το πασχαλινό πακέτο) και έβαλα "μούφα" APN για να μη μπορεί να συνδεθεί με την καμία στο internet. Την Τρίτη της έρχεται μήνυμα ότι χρεώθηκε € 1,30 για internet, δήθεν της Δευτέρας. Τους πήρα τηλέφωνο και τους ξέχεσ@ για το γ@μωτο. Παραδέχθηκαν ότι η κινηση έγινε στις 23:45 της Κυριακής και περιμένω ενημέρωση αν θα επιστραφεί το ποσό. Κάθε τρεις και λίγο το ίδιο καραγκιοζιλίκι...

Edited by cirith
Link to comment
Share on other sites

Θα μπορούσαν να είναι πιο ξεκάθαρη και να λένε : το πακέτο λήγει Οπότε επιθυμούμε εμείς ώστε να σας χρεώσουμε και να μην το καταλάβετε .Είμαι αναγκασμένος να κάνω κάθε μέρα πριν σκριν το υπόλοιπο μου από την εφαρμογή ώστε να μπορώ να αποδείξω αν μου κάνουν κάποια χρέωση ότι δεν θα την έχω πραγματοποίηση εγώ. Μένω στην Χαλκίδα. δεν θα μιλήσω για το σήμα που είναι ότι να ναι. Τον αριθμό αυτόν τον έχω από το 2006 αλλά τον τελευταίο χρόνο χρησιμοποιώ φρογκ τέτοια καραγκιοζιλίκια δεν κάνει . Λέει το υπόλοιπο λήγει 14/4 19:20 και πράγματι λήγει τότε.
Link to comment
Share on other sites

Στη Wind έχω καταλάβει ότι τα πακέτα όταν λήγουν τα μεσάνυχτα μιας μέρας επί της ουσίας λήγουν μία με δύο ώρες νωρίτερα
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Αυτή η Wind όσο πάει και το κάνει χειρότερο. Κάρτα δίμηνης διάρκειας, κράτηση για ανανέωση μέσω paypal, χρεωση μονόευρων για χρήση ιντερνετ κλπ..

Ώρα να καταργήσουμε τα εξτρα νουμερα που έχουμε και να κρατήσουμε μόνο 1.. Και φυσικά όχι Wind:ninja:

Αν και όλοι ιδιο καρτελ είναι.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Πρόκειται να ταξιδέψει η ανιψιά μου Πορτογαλία με το σχολείο της στις 20/5, και έχει το ειδικό πακέτο. Αλλά από ότι κατάλαβα πάπαλα αυτό που ίσχυε ως τώρα Έτσι?? Δεν θα μπορεί να χρησιμοποιήσει το πακέτο της για χρήση εκεί?? Μετά τα πακέτα που υπάρχουν είναι τα εικονιζόμενα ή υπάρχει και κανένα κρυφό που να συμφέρει περισσότερο??4e41d59178e1c2d86c704932b1bcbe8b.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Όλα τα άλλα αγορασμένα πακέτα δηλαδή και αυτά που έχουν χρόνο ομιλίας προς ΟΛΑ τα Ελληνικά δίκτυα παίζουν και στην Ε.Ε.

Άρα δες πιό σε συμφέρει καλύτερα .

Π.χ. New Talk to All και Data 8.5 ευρώ.

300+50 ομιλία

500+250 ΜΒ

0+35 SMS για 30 ημέρες.

---

Ο ενσωματωμένος χρόνος ομιλίας του πακέτου μπορεί να καταναλωθεί για εξερχόμενες κλήσεις εντός Ελλάδας καθώς και για κλήσεις κατά την περιαγωγή από Ε.Ε. προς Ε.Ε. (Ζώνη 1). Δεν ισχύει για κλήσεις περιαγωγής από και προς χώρες του υπόλοιπου κόσμου (Ζώνες 2-7), δορυφορικά και maritime δίκτυα καθώς και κλήσεις προς σταθερούς μη γεωγραφικούς αριθμούς (όπως ενδεικτικά: σύντομους κωδικούς). Τα ενσωματωμένα MB του πακέτου αφορούν σε πλοήγηση που γίνεται εντός Ελλάδας καθώς και κατά την περιαγωγή στην Ε.Ε. (Ζώνη 1). Δεν ισχύουν για πλοήγηση που γίνεται κατά την περιαγωγή σε χώρες του υπόλοιπου κόσμου (Ζώνες 2-7).

https://www.wind.gr/gr/f2g/paketa/smart-combo/new-talk-to-all-data/

Edited by Vasileios
Link to comment
Share on other sites

Όλα τα άλλα αγορασμένα πακέτα δηλαδή και αυτά που έχουν χρόνο ομιλίας προς ΟΛΑ τα Ελληνικά δίκτυα παίζουν και στην Ε.Ε.

Άρα δες πιό σε συμφέρει καλύτερα .

Π.χ. New Talk to All και Data 8.5 ευρώ.

300+50 ομιλία

500+250 ΜΒ

0+35 SMS για 30 ημέρες.

---

Ο ενσωματωμένος χρόνος ομιλίας του πακέτου μπορεί να καταναλωθεί για εξερχόμενες κλήσεις εντός Ελλάδας καθώς και για κλήσεις κατά την περιαγωγή από Ε.Ε. προς Ε.Ε. (Ζώνη 1). Δεν ισχύει για κλήσεις περιαγωγής από και προς χώρες του υπόλοιπου κόσμου (Ζώνες 2-7), δορυφορικά και maritime δίκτυα καθώς και κλήσεις προς σταθερούς μη γεωγραφικούς αριθμούς (όπως ενδεικτικά: σύντομους κωδικούς). Τα ενσωματωμένα MB του πακέτου αφορούν σε πλοήγηση που γίνεται εντός Ελλάδας καθώς και κατά την περιαγωγή στην Ε.Ε. (Ζώνη 1). Δεν ισχύουν για πλοήγηση που γίνεται κατά την περιαγωγή σε χώρες του υπόλοιπου κόσμου (Ζώνες 2-7).

https://www.wind.gr/gr/f2g/paketa/smart-combo/new-talk-to-all-data/

Ααααα Δηλαδή συγνώμη γιατί δεν είχα καταλάβει. Μπορεί να βάλει οποιοδήποτε πακέτο από αυτά που έχει μέσα η εφαρμογή εκτός από το ειδικό???

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τελικά ποια ειναι η ελάχιστη ανανέωση γισ να παραταθει η συνδεση 2 μήνες?

5 ευρω ή 10 ευρώ?

Πρέπει να γινει on line ή μπορει κανεις και μετρητοις σε καταστημα?

GTZ (George)

S23 Ultra SM-S918B

S7  SM-G 930F

Link to comment
Share on other sites

Τελικά ποια ειναι η ελάχιστη ανανέωση γισ να παραταθει η συνδεση 2 μήνες?

5 ευρω ή 10 ευρώ?

Πρέπει να γινει on line ή μπορει κανεις και μετρητοις σε καταστημα?

 

Αν ψάχνεις την ελάχιστη, αυτή είναι τα 5€ μόνο online (site/app).

Link to comment
Share on other sites

Ααααα Δηλαδή συγνώμη γιατί δεν είχα καταλάβει. Μπορεί να βάλει οποιοδήποτε πακέτο από αυτά που έχει μέσα η εφαρμογή εκτός από το ειδικό???

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Φυσικά δεν διαφέρει σε τίποτα από ένα κανονικό f2g. Απλώς έχει επιπλέον και την ειδική προσφορά ως πακέτο.

Link to comment
Share on other sites

Φυσικά δεν διαφέρει σε τίποτα από ένα κανονικό f2g. Απλώς έχει επιπλέον και την ειδική προσφορά ως πακέτο.
Εννοώ αν πάει Πορτογαλία. Δουλεύουν όλα τα πακέτα εκτός από το ειδικό;;;;
Link to comment
Share on other sites

Εννοώ αν πάει Πορτογαλία. Δουλεύουν όλα τα πακέτα εκτός από το ειδικό;;;;

 

Ναι,ας βαλει 15€ και να μην βαλει το ειδικο γιατι δεν ισχυει πλεον.

Το new talk to all and data και διπλασιασμο των MB με 1€ και ας βαλει και ενα πακετο more ακομα για να εχει ιντερνετ.Οσα GB εχει,μπορει να τα τελειωσει.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς παρακαλώ αν η φορητότητα από wind σε q είναι 30 ή 10 ευρώ ή επειδή είναι ίδια εταιρεία τπτ;

 

Στάλθηκε από το Mi A1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς παρακαλώ αν η φορητότητα από wind σε q είναι 30 ή 10 ευρώ ή επειδή είναι ίδια εταιρεία τπτ;

 

Στάλθηκε από το Mi A1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Κανονικα πρεπει να δωσεις 5€ για αλλαγη sim.Τιποτα αλλο σε καταστημα.

Αν σου πουν 30€,πανε στο site της Q και κανε ηλεκτρονικα την φορητοτητα.

Ερχεται καρτα sim και καρτα ανανεωσης 10€ ξυστη,οπως στο περιπτερο με κουριερ στο σπιτι.

Υπογραφεις τα χαρτια της φορητοτητας και τελος.

Edit: Ηλεκτρονικα απο Wind σε Q δεν γινεται.Αρα αναγκαστικα πας σε καταστημα.Μιλα ομως και στο Facebook Page της Wind ή της Q να σου απαντησουν.Τα καταστηματα δεν ειναι 100% αξιοπιστα.Αλλα αναλογα σε ποιον υπαλληλο θα πεσεις κι ολας.

Edited by Nikolas14

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς παρακαλώ αν η φορητότητα από wind σε q είναι 30 ή 10 ευρώ ή επειδή είναι ίδια εταιρεία τπτ;

 

Κατ' αρχάς δεν ξέρουμε αν μιλάς για συμβόλαιο Wind ή Wind F2G. Αν μιλάς για το δεύτερο, το τοπίο είναι θολό, αφού φαίνεται να το θεωρούν φορητότητα και όχι απλή αλλαγή προγράμματος καρτοκινητής, άρα θέλει επίσκεψη σε κατάστημα, όπου αρχίζει η ρουλέτα του υπαλλήλου. Και δυστυχώς δεν θυμάμαι να έχει αναφέρει κάποιος στο forum εμπειρία από παρόμοια αλλαγή, ίσως γιατί ξενέρωσε. :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις. Κάρτα εννοώ. Το θεώρησα αυτονόητο λόγω νήματος. :-)

 

Στάλθηκε από το Mi A1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Η αλλαγή από F2G σε Q γίνεται μόνο σε κατάστημα . Κανονικά είναι δωρεάν. Ορισμένοι έχουν αναφέρει ότι του; ζητήθηκαν 5 ευρώ για την SIM . Φυσικά δεν μπαίνει θέμα φορητότητας αφού εταιρεία Q δεν υπάρχει πλέον. Απλά ένα πακέτο της WIND είναι η Q . Δηλαδή δεν εμπλέκεται η Ε.Β.Δ.Α.Φ.

http://www.foritotita.gr/?page_id=116

Link to comment
Share on other sites

Αν θυμάμαι καλά 15/4 ήταν η καταληκτική ημερομηνία για τα μπόνους ανανέωσης των 500mb και 1 gb/1000' προς q για f2g και q. Για τα καταστήματα έχουν ανακοινωθεί τα νεα μπονους,αν κάνει κάποιος online ανανέωση να μας πει αν πηρε κάτι. Παραταση παντως δεν ειδα να έχει δωθεί.
Link to comment
Share on other sites

Ανανέωση online με χρεωστική και κρατήθηκαν τα 0,30.

Το μπόνους των 500 mb μπήκε κανονικά.

Το ποσό της ανανέωσης ήταν 10 ευρώ.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Στο f2g ήρθε7fa6bea2a97ffd058a582a13c60683bf.jpg

 

 

Είναι βλάκες πάντως. Αν ήταν 30 ημέρες το προνομιακό f2g θα ήταν πολύ καλύτερη περίπτωση απο αυτό του προνομιακού what's up γιατί με το πόσο αυτό παίρνεις 1800' προς όλους, 1500 ' σε 3 νούμερα wind/q, 2.5g internet, 80 sms προς όλους (με την προϋπόθεση της κάλυψης δικτύου στην περιοχή).

 

Τώρα που δεν βάζω κάθε μήνα τώρα θυμήθηκαν να βάζουν τις καλές προσφορές.

 

Ας την είχε μόνιμα την προσφορά και βλέπαμε με τα 5gb.

Edited by cmvr

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ έκανα ανανέωση σήμερα μέσω της εφαρμογής με χρεωστική κάρτα και μου κράτησαν 0,30 €. Έστειλα μήνυμα να ρωτήσω από περιέργεια γιατί κράτησαν τα 0,30€ και μου απάντησαν αυτό :Kαλημέρα Δημήτρη, σε ενημερώνουμε πως από 29.03.2018 εφαρμόζεται ενιαίο Τέλος Ανανέωσης Καρτοκινητής 0,30€ στις Ανανεώσεις Χρόνου Ομιλίας που πραγματοποιούνται στο Online ή το myF2G app (με χρήση Paypal, Credit card, Debit card, Προπληρωμένης Κάρτας) αλλά και σε όλες τις ανανεώσεις χρόνου ομιλίας. Τους ρώτησα αν υπάρχει κάπου η ανακοίνωση ή αν μας έστειλαν κάποιο sms ή e-Mail ώστε να μας ενημερώσουν και μου είπαν αυτό : Δημήτρη, οι συνδρομητές μας μπορούν να ενημερωθούν μέσω της επίσημης ιστοσελίδας μας.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...