Jump to content

Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Η σωστή απάντηση είναι "δείτε το ο ίδιος και πείτε και σε εμάς,ώστε να ξέρουμε τι θα απαντήσουμε στον επόμενο που ενδεχομένως θα μας ρωτήσει το ίδιο.Μη μας περάσει και ο επόμενος για άσχετους" :lol:

 

Βασικά είμαστε beta testers και δεν το ξέρουμε :)

Link to comment
Share on other sites

Αξιότιμε ΣΥΝΔΡΟΜΗΤΗ,

 

Σε συνέχεια του αιτήματος σας με κωδικό 37-XXXXXXXXXX θα θέλαμε να σας ευχαριστήσουμε για την παρατήρησή σας.Η διάρκεια ισχύος είναι 25 ημέρες.*

 

Τέλος, θα θέλαμε να σας υπενθυμίσουμε ότι το Τμήμα Εξυπηρέτησης Πελατών υπηρεσιών WIND παραμένει στη διάθεσή σας, έχοντας την δυνατότητα να αποστείλετε γραπτό αίτημα μέσω της ιστοσελίδας μας*http://www.WIND.gr*ή επικοινωνώντας στο 1260 (για κινητή τηλεφωνία) και 13800 (για σταθερή τηλεφωνία), 24 ώρες το 24-ωρο και 7 ημέρες την εβδομάδα, για οποιoδήποτε θέμα τεχνικής ή άλλης φύσεως αναφορικά με τις παρεχόμενες προς τους Συνδρομητές μας υπηρεσίες.

 

είχα ρίξει κράξιμο πριν μέρες στην wind για της 25 μέρες του φοιτητικού / ειδικού πακέτου .. η απάντηση είναι για γέλια λες και δεν ξέρουμε την διάρκεια θα κάνει party η πράσινη με το προνομιακό μυαλό δεν βάζουν

 

 

Με λίγα λόγια τους έλεγα να κάνουν ξανά το πακέτο 30 μέρες και ότι η πράσινη με το προνομιακό θα τους πάρει συνδρομητές...

 

 

 

Το λιγότερο που μπορείς να πεις για την

Απάντηση της ότι είναι της πλάκας( μην πω και τίποτα άλλο δεν κάνει) συνέχισε έτσι wind

Edited by oxxy

http://s33.postimg.org/4rv5rf5in/IMG_20160603_140152.jpg

https://telegram.org

Link to comment
Share on other sites

Αξιότιμε ΣΥΝΔΡΟΜΗΤΗ,

 

Σε συνέχεια του αιτήματος σας με κωδικό 37-XXXXXXXXXX θα θέλαμε να σας ευχαριστήσουμε για την παρατήρησή σας.Η διάρκεια ισχύος είναι 25 ημέρες.*

 

Τέλος, θα θέλαμε να σας υπενθυμίσουμε ότι το Τμήμα Εξυπηρέτησης Πελατών υπηρεσιών WIND παραμένει στη διάθεσή σας, έχοντας την δυνατότητα να αποστείλετε γραπτό αίτημα μέσω της ιστοσελίδας μας*http://www.WIND.gr*ή επικοινωνώντας στο 1260 (για κινητή τηλεφωνία) και 13800 (για σταθερή τηλεφωνία), 24 ώρες το 24-ωρο και 7 ημέρες την εβδομάδα, για οποιoδήποτε θέμα τεχνικής ή άλλης φύσεως αναφορικά με τις παρεχόμενες προς τους Συνδρομητές μας υπηρεσίες.

 

είχα ρίξει κράξιμο πριν μέρες στην wind για της 25 μέρες του φοιτητικού / ειδικού πακέτου .. η απάντηση είναι για γέλια λες και δεν ξέρουμε την διάρκεια θα κάνει party η πράσινη με το προνομιακό μυαλό δεν βάζουν

 

 

Με λίγα λόγια τους έλεγα να κάνουν ξανά το πακέτο 30 μέρες και ότι η πράσινη με το προνομιακό θα τους πάρει συνδρομητές...

 

 

 

Το λιγότερο που μπορείς να πεις για την

Απάντηση της ότι είναι της πλάκας( μην πω και τίποτα άλλο δεν κάνει) συνέχισε έτσι wind

 

Ομοίως τους έκραξα (για το 25ημερο και τις 2 μόνο ενεργοποιήσεις) και στην φόρμα επικοινωνίας του site και στο chat του f2g που τους είπα ευθέως ότι για αυτόν τον λόγο έφυγα σε whats up προνομιακό και η απάντηση ήταν ακριβώς η ίδια. Ότι να είναι δηλαδή.

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

Στο μηνυμα της ειδοποιησεις κλησεων πως γινεται να σου δειχνει μονο αριθμο κσι τιποτα παραπανω. Δε θελω διαφημισεις.b4590b6547979de3b6d913feaef8eeb3.jpg

 

Στάλθηκε από το GT-I9301I μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

ΜΑΘΕ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ!!!
Link to comment
Share on other sites

Δεν γίνεται. Αυτο που βλέπεις ειναι διαφήμιση της υπηρεσίας καταλογου της wind,ειναι ενσωματωμενη στο sms.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Μπορεί κάποιος κάτοχος F2G να με ενημερώσει για τα εξής:

1. Μπορώ να βάζω 20€ κάθε μήνα και να έχω το πακέτο Talk to ALL & SMS & Data? 17.5€ λέει ότι έχει.

2. Στα 20€ πόσα μένουν στη κάρτα μετά τους φόρους?

3. Επειδή έχω συμβόλαιο στη Cosmote, για να κάνω τη φορητότητα σε F2G μου ζητάν 30€. Μπορώ με αυτά να αγοράσω από τη πρώτη στιγμή το παραπάνω πακέτο?

4. Είναι προσωρινό πακέτο, ή υπάρχει καιρό? Παίζει να το καταργήσουν δηλαδή άμεσα?

 

Στην ουσία θέλω ότι δίνει αυτό το πρόγραμμα, δηλαδή περίπου 700' σε όλους , περίπου 100 SMS και 2GB. Σε συμβόλαιο για αυτές τις παροχές οι τιμές ξεφεύγουν πολύ. Έχει κάποιο λάκκο ή φάβα?

 

Ευχαριστώ Πολύ προκαταβολικά.

 

1) Ναι μπορεις,αλλα με τις ανανεωσεις καθε μηνα κανε 2 ανανεωσεις απο 10€.Παιρνεις 2 φορες τα 500MB Bonus ανανεωσης.

2) 17,86 μενουν με τους φορους.

Το ποσο βγαινει 20:1,12.

Το 1,12 ειναι ο φορος ανα καρτα ανανεωσης 12%.

3) Δεν γνωριζω,ρωτα στο facebook page του F2G οπου απαντανε αμεσα ή σε καταστημα wind.

4) Το αντιστοιχο πακετο που προυπηρχε και ηταν σαν αυτο που αναφερεις ηταν τουλαχιστον απο το 2012-2013 οπου πηγαν οι γονεις μου στο F2G απο συμβολαιο κοσμοτε.Τα πακετα αυτα ηρθαν για να μεινουν και με 20€ θα εχεις

3GB,650' προς ολους και προς Wind/Q,650 sms προς Wind/Q και 100sms προς ολους.Υπολογισε και 80' προς ολους καθε μηνα απο το Log N Win καθε εβδομαδα 20' προς ολους.Μπορεις να το παρεις μεχρι 4 φορες τον μηνα.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Αυτή η wind οταν μιλας 3 λεπτα σου περνει 9 δεν παιζονται. ειναι να μη σου βρουν πολλες μοναδες στο κινητο γιαυτο ειναι και κουβαρνταδες στα δωρα σε μοναδες . ευτυχως που δεν εχω κανει καρτοσυμβολαιο.
Link to comment
Share on other sites

Αυτή η wind οταν μιλας 3 λεπτα σου περνει 9 δεν παιζονται. ειναι να μη σου βρουν πολλες μοναδες στο κινητο γιαυτο ειναι και κουβαρνταδες στα δωρα σε μοναδες . ευτυχως που δεν εχω κανει καρτοσυμβολαιο.

 

Τώρα αυτό είναι καταγγελία ;Βίωμα;Αποψη;Τι;

Link to comment
Share on other sites

Αυτή η wind οταν μιλας 3 λεπτα σου περνει 9 δεν παιζονται. ειναι να μη σου βρουν πολλες μοναδες στο κινητο γιαυτο ειναι και κουβαρνταδες στα δωρα σε μοναδες . ευτυχως που δεν εχω κανει καρτοσυμβολαιο.

 

Σιγά μη σου παίρνει και το σπίτι.

Nokia 5110, Nokia 8210, Nokia 7250, E-Ten Glofiish X500, Samsung SGH-ZV60, Acer Neotouch F1, Samsung Galaxy Nexus, Samsung Duos 1182, LG Nexus 5, Microsoft Lumia 640 DS, Doogee X5 Pro, Honor 5X, OnePlus 5, Honor 20 Lite, Samsung S21+
Link to comment
Share on other sites

Αν θές χρέωση ανά δευτερόλεπτο απλά πήγαινε σε Q ή σε frog.
Link to comment
Share on other sites

Αυτή η wind οταν μιλας 3 λεπτα σου περνει 9 δεν παιζονται. ειναι να μη σου βρουν πολλες μοναδες στο κινητο γιαυτο ειναι και κουβαρνταδες στα δωρα σε μοναδες . ευτυχως που δεν εχω κανει καρτοσυμβολαιο.
Και ενφια παίρνουν μην σου πω και την γυναίκα.

 

Μην γράφουμε σαχλαμάρες δεν ισχύει αυτό που λες εγώ θα ήμουν ο πρώτος που θα έκραζα για κάτι τέτοιο.

Edited by oxxy

http://s33.postimg.org/4rv5rf5in/IMG_20160603_140152.jpg

https://telegram.org

Link to comment
Share on other sites

Ξέρουμε απο πότε θα ισχύσει το 6μηνιαίο τέλος των 8€(από 6€) για την παλιά προσφορά με τα 300';έλεγε οτι απο 1η Ιανουαρίου παει στα 8€
Link to comment
Share on other sites

νομιζω και περισυ πρεπει να ειχαν αργησει λιγο. Κανονικα πρεπει να τα τραβηξει απο την 1η 10ευρη ανανεωση του ετους. Εκτος αν μετραει ενα 6μηνο απο την προηγουμενη αφαιρεση.
Link to comment
Share on other sites

νομιζω και περισυ πρεπει να ειχαν αργησει λιγο. Κανονικα πρεπει να τα τραβηξει απο την 1η 10ευρη ανανεωση του ετους. Εκτος αν μετραει ενα 6μηνο απο την προηγουμενη αφαιρεση.

 

Εκανα ανανέωση και μου τράβηξε 6€ και αυτό με ενημέρωσε και στο SMS η Wind,6 ευρώ έγραφε.

Link to comment
Share on other sites

Στα πακέτα του F2G, εάν περισσέψει χρόνος ομιλίας και ανανεώσω με το ίδιο πακέτο πριν τη λήξη του, προστίθενται τα υπολειπόμενα λεπτά ομιλίας στα νέα;

I can't tell you what the Cuore Sportivo is...

You have to see it for yourself.

Link to comment
Share on other sites

οχι δεν γινεται. Μονο mb μπορεις να μεταφερεις χρησιμοποιώντας πακετα με την σχετική ένδειξη (data rollover)
Link to comment
Share on other sites

https://www.wind.gr/gr/f2g/upiresies/data-rollover/

Η δυνατότητα rollover για το πακέτο Data #2 και data#3 το Rollover παρέχεται αποκλειστικά και μόνο για ενεργοποιήσεις του πακέτου μέσα από το myF2G App και όχι από τα υπόλοιπα διαθέσιμα κανάλια.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα. Πηρα πριν κάτι μέρες ένα νούμερο F2G από κατάστημα Wind, έδωσα 10€ όπου μπήκαν στη κάρτα, μου είπε η κοπέλα ότι θα ενεργοποιηθεί από μόνο του ένα πακέτο με 8,5€ επειδή είναι νέος αριθμός και όπως έγινε. Όταν ξαναβάλω 10€ θα ξαναενεργοποιηθει το πακέτο;
ΜΑΘΕ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ!!!
Link to comment
Share on other sites

Λογικα οχι. Τι ακριβώς δινει το συγκεκριμένο πακετο που ενεργοποιήθηκε αυτόματα και πόσα έμειναν στην κάρτα?
Link to comment
Share on other sites

Λογικα οχι. Τι ακριβώς δινει το συγκεκριμένο πακετο που ενεργοποιήθηκε αυτόματα και πόσα έμειναν στην κάρτα?

 

Ένα καινούργιο της wind που δίνει 350' προς όλους 500mb συν κάτι αλλά μπόνους. Απλά θέλω να βαζω μετά το 1000 στο 1264.

ΜΑΘΕ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ!!!
Link to comment
Share on other sites

https://www.wind.gr/gr/f2g/paketa/smart-combo/new-talk-to-all-data/

αυτο πρεπει να λες,απο τη στιγμη που γενικως δεν υπαρχει αυτοματη ενεργοποιηση πακετων στη wind λογικα δεν θα στο ξαναδωσει.Κανε μια ερωτηση στο τσατ στο f2g.gr για σιγουρια.

Παλιά υπηρχε αυτοματη ενεργοποιηση του πακετου με τα 200' στις νεες συνδεσεις αλλα δεν πρεπει να ισχυει πλεον.

Link to comment
Share on other sites

https://www.wind.gr/gr/f2g/paketa/smart-combo/new-talk-to-all-data/

αυτο πρεπει να λες,απο τη στιγμη που γενικως δεν υπαρχει αυτοματη ενεργοποιηση πακετων στη wind λογικα δεν θα στο ξαναδωσει.Κανε μια ερωτηση στο τσατ στο f2g.gr για σιγουρια.

Παλιά υπηρχε αυτοματη ενεργοποιηση του πακετου με τα 200' στις νεες συνδεσεις αλλα δεν πρεπει να ισχυει πλεον.

 

Ναι ναι αυτο, η κοπελα μου ειπε πως επειδη ειναι καινουριος αριθμος ενεργοποιηθεικε, δε θα μου το ξαναδωσει μετα.

ΜΑΘΕ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ!!!
Link to comment
Share on other sites

Σε μένα πάντως δουλεύει.d5337e6c5593a1c9f8028d4f1e9e27c6.jpg

 

Στάλθηκε από το GT-I9301I μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

ΜΑΘΕ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ!!!
Link to comment
Share on other sites

κι εμένα έκανε κάποια περίεργα, του στυλ πάταγα για πληρωμή αφού είχα βάλει τα στοιχεία της κάρτας και με έβγαζε στην αρχική οθόνη σαν να έκλεινε η εφαρμογή.

Τελικά όμως πήρε την ανανέωση κανονικά.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...