Jump to content

Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Λήξη για το march weekend λογικά θεωρείται το τελευταίο Σαββατοκύριακό του,άρα όσοι έχουν ενεργό οποιοδήποτε πακέτο που λήγει πιο πριν,έχουν πρόβλημα.Τουλάχιστον ώσπου να λήξει/καταναλωθεί το αγορασμένο που έχουν.Συμφωνα παντα με το fb της wind. Στα screenshot που ανεβασατε πιο πισω ομως μαλλον συμβαινει το αντιθετο. Edited by kmpatra
Διόρθωση
Link to comment
Share on other sites

20/12/2016 έβαλες τελευταία κάρτα {Είχε ήδη εφαρμοστεί το 3μηνο στην καρτοκινητή Wind}.

Άρα: Ως (τουλάχιστον) 20/1/2018 διατηρείς τον αριθμό κ θα συνεχίσεις να τον κετέχεις αν βάλεις άλλη κάρτα ως τότε.

13 μήνες από την τελευταία κάρτα.

 

Εκτός αν έβαλες τελευταία κάρτα 21/9/2016, οπότε ως 10/2017!!!

 

Υπολόγιζε στις 21/12. Αλλά έχεις και άλλον 1 μήνα (13 στο σύνολο) μέχρι να χάσεις τον αριθμό.

 

Οχι, θυμαμαι εβαλα καρτα μετα τον Οκτωβρη, οποτε το σεναριο παει για Δεκεμβρη.

 

Οποτε σημειωνω στο organizer να βαλω μια καρτα καπου τελη Δεκεμβρη 2017 ή Ιανουαριο 2018.

 

Ευχαριστω παιδια!

Link to comment
Share on other sites

Λήξη για το march weekend λογικά θεωρείται το τελευταίο Σαββατοκύριακό του,άρα όσοι έχουν ενεργό οποιοδήποτε πακέτο που λήγει πιο πριν,έχουν πρόβλημα.Τουλάχιστον ώσπου να λήξει/καταναλωθεί το αγορασμένο που έχουν.Συμφωνα παντα με το fb της wind. Στα screenshot που ανεβασατε πιο πισω ομως μαλλον συμβαινει το αντιθετο.

Ανέβασα φωτογραφίες πιο πίσω το φοιτητικό (ειδική προσφορά) λήγει στης 19/3 και τα δώρα στης 26/3 όπως έδειξα πιο πίσω μου τρώει από τα δώρα είτε από τα λεπτά είτε από τα MB και τα άλλα τα αφήνει ανέπαφα...

Edited by oxxy

http://s33.postimg.org/4rv5rf5in/IMG_20160603_140152.jpg

https://telegram.org

Link to comment
Share on other sites

το ξερω,σε αυτο αναφερομουν. Μια υποψια που εχω ειναι οτι το συστημα θεωρει (εστω προσωρινη) την ληξη του march weekend απόψε,οπότε αν κάποιος έχει πακέτο mb που εληγε χτες ή σήμερα,να καταναλώνει πρώτα από το άλλο πακέτο και όχι από το δωρεάν.

Καλο ειναι αν παρακολουθει ο polaris3, που ειπε οτι τρωει πρωτα τα mb απο το φοιτητικό,να μας πει ποτε λήγει το πακέτο.

edit τωρα το ειδα,το γραφει ο ανθρωπος το δικο του λήγει 17/3. Του oxxy 19/3. Αρα τρέχα γύρευε τι συμβαίνει...

Edited by kmpatra
Link to comment
Share on other sites

Εγώ είχα ένα log and win σχεδόν ανέπαφο που έληγε εχθές (11/3) και έτρωγε μόνο από τα 3gb.

 

Sent from my XT1562

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν έχεις το app, όπως σου'πε ο Μαρκ, και το λέει εκεί,

 

στείλε κενό sms (αν δε σε αφήνει, βάλε 1 διάστημα) στο 1269

 

και θα σου πω μετά πότε έβαλες τελευταία κάρτα (καθώς το Δεκέμβρη άλλαξε από 6μηνο σε 3μηνο η καρτοκινητή Wind και "παίζει" αυτό),

 

ΑΝ και πάλι (λόγω "ανοργανωσιάς") θα μπορούσε να ισχύει +9μήνες από την ημερομηνία που σου γράφει η απάντηση στο παραπάνω sms (Κα΄τι που συνέβει σε μένα όταν είχε αλλάξει από 12μηνο σε 6μηνο παλίότερα)....:p

 

 

 

Δεν ξέρω τι συνέβει.... Εϊναι εργάσιμη σήμερα;

 

http://i63.tinypic.com/2e3tjso.jpg

 

Απαντάνε στο fb....Κυριακή δεν είναι ρε παιδιά; Τί έγινε;

Γκρεμίστηκε κανας φούρνος;

 

Απ΄το ίδιο:

 

http://i64.tinypic.com/3485cm9.jpg

 

Πάντα απαντούσαν Κυριάκη:)

Link to comment
Share on other sites

Έχει αρχίσει τα δώρα η wind, μάλλον για να μην μείνει πίσω σε σχέση με τις άλλες εταιρίες. Χωρίς να κάνω τίποτα, στην κάρτα network challenge (ουσιαστικά F2G) μου έδωσε 60 λεπτά προς όλους με ισχύ 7 ημέρες.
Link to comment
Share on other sites

Έχει αρχίσει τα δώρα η wind, μάλλον για να μην μείνει πίσω σε σχέση με τις άλλες εταιρίες. Χωρίς να κάνω τίποτα, στην κάρτα network challenge (ουσιαστικά F2G) μου έδωσε 60 λεπτά προς όλους με ισχύ 7 ημέρες.

 

Πολύ καλύτερα (και χρήσιμα) σε σχέση με τα 20 SMS και τα 100ΜΒ (μέχρι 1/4) που μου έδωσε με την ενεργοποίηση της συγκεκριμένης SIM - ενώ όπως είπα και νωρίτερα θα μου έκανε δώρο και 1GB αν ανανέωνα με > €10 πριν κάποιες ημέρες.

 

Θα κρατήσω τη SIM ενεργή ως 2η για διάφορους λόγους (π.χ. ενεργοποίηση πακέτων data) και θα δω αν έρθει κάποια συμφέρουσα προσφορά μέσα στο επόμενο διάστημα, όπως αυτή που αναφέρεις.

Ericsson GF768 -> Siemens C35i -> Siemens S35i -> Siemens ME45 -> Siemens M75 / Sony Ericsson K530i -> ETEN Glofiish X600 -> HTC Touch Cruise (Polaris) -> HTC Touch HD (BlackStone) & ZTE Blade -> LG Optimus 7 -> Nokia Lumia 720 -> Nokia Lumia 735 -> Samsung Galaxy A3 (2016) -> Motorola moto g9 plus
Link to comment
Share on other sites

Για τζάμπα κάρτα F2G, προσωπικά δεν έχω παράπονο, το αντίθετο μάλιστα. Και σε εμένα ήρθαν 2 sms: στο πρώτο, αν ανανέωνα με 10 ευρώ έπαιρνα "δωρεάν" 180 λεπτά προς όλους με ισχύ 5 ημέρες. Δύο ημέρες μετά, ήρθε δεύτερο sms: με 10 ευρώ ανανέωση, έπαιρνα 100 λεπτά προς όλους και 300 λεπτά προς wind-q με ισχύ 15 ημέρες. Προς το παρόν, αν και δεν έχω ανανεώσει την κάρτα, έχω "φορτώσει" με δωρεάν χρόνο ομιλίας, sms και data.

 

http://i.imgur.com/u9TapFu.jpg

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα ειχα ενα νουμερο με χρηματα δωρο απο συναλλαγη στο public.

το υπολοιπο μου ειναι 0 ευρω. ζητησα απο το chat να μου προστεθει 0,01 λεπτα του ευρω ωστε να ενεργοποιησω την προσφορα του Σ/Κ.

δεν δεχτηκαν!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! μου ειπαν να βαλω καρτα!!!!!

η να παρω το 1260!!!!!!

η COSMOTE το εχει κανει αυτο που ζητησα.....

τι να κανω ? πως μπορω να παρω το 1260 απο κινητο αλλης εταιριας?ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Πάρε από σταθερό στο 800 500 0200. Είναι χωρίς χρέωση.

Το αν θα σε εξυπηρετήσουν είναι άλλο θέμα. Το ότι στο έκανε η Cosmote δεν το καθιστά υποχρεωτικό να το κάνουν όλοι.

Link to comment
Share on other sites

Δεν θέλω να ακουστώ κάπως, αλλά έχεις SIM που πήρες δώρο από τα Public (κόστος μηδέν) και θέλεις να ενεργοποιήσεις δωρεάν προσφορά (κόστος μηδέν) αλλά την οποία λόγω μηδενικού υπολοίπου δεν μπορείς να ενεργοποιήσεις. Δεν είναι παράλογο για τη WIND να μη σου πιστώνει (πάλι δωρεάν δηλαδή) έστω και 1 λεπτό για όλα αυτά - δεν είναι υποχρεωμένη και δεν κερδίζει κάτι στην τελική από εσένα (όπως δεν κέρδισε και από εμένα από τη Network Challenge SIM). Όπως είπε και ο φίλος παραπάνω, απαντώντας στο δικό μου μήνυμα, ότι και να πάρεις από τέτοιες δωρεάν SIM καλό είναι.

 

Προφανώς κάθε εταιρεία έχει διαφορετικό τρόπο αντιμετώπισης των ίδιων θεμάτων, οπότε επιλέγουμε την αντίστοιχη που μας εξυπηρετεί καλύτερα.

Edited by geoponer
Ericsson GF768 -> Siemens C35i -> Siemens S35i -> Siemens ME45 -> Siemens M75 / Sony Ericsson K530i -> ETEN Glofiish X600 -> HTC Touch Cruise (Polaris) -> HTC Touch HD (BlackStone) & ZTE Blade -> LG Optimus 7 -> Nokia Lumia 720 -> Nokia Lumia 735 -> Samsung Galaxy A3 (2016) -> Motorola moto g9 plus
Link to comment
Share on other sites

Πήγα σε κατάστημα WInd να πάρω τη δωρεάν κάρτα SIM Challenge 1GB.

Μου ζήτησαν οι αθεόφοβοι 10 Ευρώ για να πιστοποιήσουν το όνομά μου!

Ρε παιδιά, δωρεάν λένε! Τα 10 ευρώ θα μείνουν στη κάρτα, μη φοβάστε!

 

Πόσο πια??

make love not work
Link to comment
Share on other sites

Πήγα σε κατάστημα WInd να πάρω τη δωρεάν κάρτα SIM Challenge 1GB.

Μου ζήτησαν οι αθεόφοβοι 10 Ευρώ για να πιστοποιήσουν το όνομά μου!

Ρε παιδιά, δωρεάν λένε! Τα 10 ευρώ θα μείνουν στη κάρτα, μη φοβάστε!

 

Πόσο πια??

 

Πρέπει να βάλεις 10 ευρω για να χρησιμοποιήσεις το δωρεαν 1 γιγα, ή το αποφασισαν (καταχρηστικά) τα καταστήματα για να κάνουν και πώληση;

Link to comment
Share on other sites

Βρήκε τρόπο η wind να αρπάξει δεκάρικο πάλι.

Τραγικοί.

Μπακάλικο να είχαν πιο σοβαρή διαχείριση θα κάνανε.

 

Επίσης τα περισσότερα καταστήματα ζητούν 5 ευρώ για τη ΔΩΡΕΑΝ αναβάθμιση σε σιμ 4g (και δεν μπαίνουν στην καρτα, αλλά στην τσέπη του καταστήματος), πολύ άσχημη εικόνα για την εταιρία...

Link to comment
Share on other sites

Πήγα σε κατάστημα WInd να πάρω τη δωρεάν κάρτα SIM Challenge 1GB.

Μου ζήτησαν οι αθεόφοβοι 10 Ευρώ για να πιστοποιήσουν το όνομά μου!

Ρε παιδιά, δωρεάν λένε! Τα 10 ευρώ θα μείνουν στη κάρτα, μη φοβάστε!

 

Πόσο πια??

 

Πες τους,δωρεαν δεν τις δινετε;Αμα αρχισουν μα και πως,πες δεν πληρωνω και φυγε.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

παντως το network challenge δεν το βλέπω πλέον στη σελίδα της εταιρίας.

και εδω βλεπω την ενδειξη "closed".

Και επειδή τα 10 ευρώ ειναι το κόστος ενεργοποίησης για νέο καρτοκινητό,ή πονηριά παίζει ή άγνοια.Θα προτεινα να δοκιμάσετε και σε άλλο κατάστημα. Στο screenshot ομως εγω βλέπω την λέξη δωρεάν να συνοδεύει το 1 gb, εκ των πραγματων αν ο άλλος ζητησει 10 ευρω για ενεργοποίηση ή ηθελημένα ή από μπέρδεμα,βρίσκει πάτημα κατά την γνώμη μου.

Edited by kmpatra
Link to comment
Share on other sites

παντως το network challenge δεν το βλέπω πλέον στη σελίδα της εταιρίας.

 

Κι όμως, είναι εδώ - αυτό που έχει λήξει είναι ο σχετικός διαγωνισμός (π.χ.

)
Ericsson GF768 -> Siemens C35i -> Siemens S35i -> Siemens ME45 -> Siemens M75 / Sony Ericsson K530i -> ETEN Glofiish X600 -> HTC Touch Cruise (Polaris) -> HTC Touch HD (BlackStone) & ZTE Blade -> LG Optimus 7 -> Nokia Lumia 720 -> Nokia Lumia 735 -> Samsung Galaxy A3 (2016) -> Motorola moto g9 plus
Link to comment
Share on other sites

Στο screenshot, που έβγαλα λιγο πριν κανω το προηγούμενο ποστ, γράφει 'Χωρίς Καμμία Δέσμευση'. Googlαρε το 'network challenge wind' Edited by LAZSKG
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...