Jump to content

Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχω F2G με 120 λ δώρο κάθε μήνα λόγω σταθερού και υπόλοιπο 0.32 λ.

Μου ήρθε το γνωστό μήνυμα για λήξη 12/12 και έκανα διαμαρτυρία στο facebook χωρίς να περιμένω αποτέλεσμα βέβαια. Αν το αφήσω και λήξει και χαθούν τα 32 λεπτά και ανανεώσω μία μέρα πριν το τέλος του μήνα θα κατατεθούν στον επόμενο μήνα τα 120 λεπτά;

Link to comment
Share on other sites

Πριν από λίγο πιστώθηκαν στο λογαριασμό μου τα 5 ευρώ τα οποία είχα χρεωθεί σε κατάστημα επαρχίας, για αντικατάσταση την κάρτας sim με νέα, προκειμένου να έχω πρόσβαση στο δίκτυο 4g.

Η ενημέρωση ήρθε με γραπτό μήνυμα από την εταιρεία.

 

Στάλθηκε από το HT17Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πριν από λίγο πιστώθηκαν στο λογαριασμό μου τα 5 ευρώ τα οποία είχα χρεωθεί σε κατάστημα επαρχίας, για αντικατάσταση την κάρτας sim με νέα, προκειμένου να έχω πρόσβαση στο δίκτυο 4g.

Η ενημέρωση ήρθε με γραπτό μήνυμα από την εταιρεία.

 

Στάλθηκε από το HT17Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Σωστός η αντικατάσταση sim είναι δωρεάν!

Link to comment
Share on other sites

H αντικατάσταση γενικά δεν είναι δωρεάν. Μόνο για την περίπτωση που έχεις παλιά κάρτα για να πιάνεις 4G.
Link to comment
Share on other sites

H αντικατάσταση γενικά δεν είναι δωρεάν. Μόνο για την περίπτωση που έχεις παλιά κάρτα για να πιάνεις 4G.

Γενικα νομιζω οτι ειναι δωρεαν αν παρουσιασει βλαβη, ασχετα με το τι λεει το συστημα τους περι εγγυησης.

Χρεωνεται μαλλον οταν πεις την μαγικη φραση "την εχασα".

Αν κανεις τον κινεζο, μαλλον δεν χρεωνεσι. Ετσι συνεβαινε με εμενα τοτε που ειχα πολλες, για διαφορες δουλειες.

 

Παει λιγος καιρος παντως.

 

 

 

Sent from my Redmi 3S using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έκανα αγορά απο τo Public κ μου δώσαν μια κάρτα sim f2g με μονάδες μέσα όσο η αγορά που έκανα (65€)

Προσπαθώ όμως να κάνω εγγραφή στο myfree2go αλλά δεν λαμβάνω ποτε το sms με τον κωδικό... έχει θέμα το σύστημα;

[ f i l i p p o s ] - [ lokalize.gr ]

Link to comment
Share on other sites

Έκανα ανανέωση 6 ευρώ βασικού πακέτου στο f2g. Δε μου δίνει τη δυνατότητα να επιλέξω κάποιο από τα Log n Win. Τα φώτα σας...
Link to comment
Share on other sites

Γενικα νομιζω οτι ειναι δωρεαν αν παρουσιασει βλαβη, ασχετα με το τι λεει το συστημα τους περι εγγυησης.

Χρεωνεται μαλλον οταν πεις την μαγικη φραση "την εχασα".

Αν κανεις τον κινεζο, μαλλον δεν χρεωνεσι. Ετσι συνεβαινε με εμενα τοτε που ειχα πολλες, για διαφορες δουλειες.

 

Παει λιγος καιρος παντως.

 

 

 

Sent from my Redmi 3S using Tapatalk

 

Γενικά δεν γράφει κάτι τέτοιο πουθενά. Ανεπίσημα δεν ξέρω αν γίνεται. Δεν μου έχει τύχει να χαλάσει κάρτα sim ποτέ για να δω τι θα μου πουν. Αν το δοκιμάσει κάποιος που του χαλάσει ας μας πει αν θέλει. Τώρα να προσποιηθεί κάποιος ότι του χάλασε μπας και του τη δώσουν δωρεάν δεν ξέρω αν είναι καλό. Δεν γνωρίζω αν μπορούν να δουν από το σύστημα που έχουν αν δουλεύει, ή ζητήσουν να δουν την χαλασμένη(κάτι που δεν θα το έβλεπα και παράλογο αν έχουν σαν πολιτική τους να αλλάζουν δωρεάν τις προβληματικές.)

Link to comment
Share on other sites

Έκανα ανανέωση 6 ευρώ βασικού πακέτου στο f2g. Δε μου δίνει τη δυνατότητα να επιλέξω κάποιο από τα Log n Win. Τα φώτα σας...

Τα log n win είναι διαθέσιμα για 30 ημέρες από την ανανέωση κάρτας, όχι από την αγορά κάποιου πακέτου.

Link to comment
Share on other sites

Έκανα ανανέωση 6 ευρώ βασικού πακέτου στο f2g. Δε μου δίνει τη δυνατότητα να επιλέξω κάποιο από τα Log n Win. Τα φώτα σας...

Σύμφωνα με την wind...

Θυμήσου ότι μπορείς να αποκτήσεις Log n Win δώρα, μόνο αν έχεις ανανεώσει τον χρόνο ομιλίας σου εντός των τελευταίων 30 ημερών, με τουλάχιστον €5.

 

Sent from my LG-H960 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έκανα ανανέωση 6 ευρώ βασικού πακέτου στο f2g. Δε μου δίνει τη δυνατότητα να επιλέξω κάποιο από τα Log n Win. Τα φώτα σας...

 

Μήπως είναι ήδη επιλεγμένο κάποιο Log n Win, από την προηγούμενη εβδομάδα;

Link to comment
Share on other sites

Δεν μου έχει τύχει να χαλάσει κάρτα sim ποτέ για να δω τι θα μου πουν. Αν το δοκιμάσει κάποιος που του χαλάσει ας μας πει αν θέλει. Τώρα να προσποιηθεί κάποιος ότι του χάλασε μπας και του τη δώσουν δωρεάν δεν ξέρω αν είναι καλό. Δεν γνωρίζω αν μπορούν να δουν από το σύστημα που έχουν αν δουλεύει, ή ζητήσουν να δουν την χαλασμένη(κάτι που δεν θα το έβλεπα και παράλογο αν έχουν σαν πολιτική τους να αλλάζουν δωρεάν τις προβληματικές.)

 

Εγώ που το έπαθα δηλ. σταμάτησε κάποια στιγμή χωρίς λόγο να λειτουργεί η κάρτα ενώ ήταν στο κινητό μέσα, και ήταν το βασικό μου νουμ. όταν πήγα να την αλλάξω μου ζήτησαν και πλήρωσα 5 ευρώ για αντικατάσταση σιμ γιατί είχε παρέλθει το 3μηνο που δίνουν ως εγγύηση για την κάρτα. Και αυτό έγινε τον Σεπτέμβριο του 2016.

Link to comment
Share on other sites

Έχω F2G με 120 λ δώρο κάθε μήνα λόγω σταθερού και υπόλοιπο 0.32 λ.

Μου ήρθε το γνωστό μήνυμα για λήξη 12/12 και έκανα διαμαρτυρία στο facebook χωρίς να περιμένω αποτέλεσμα βέβαια. Αν το αφήσω και λήξει και χαθούν τα 32 λεπτά και ανανεώσω μία μέρα πριν το τέλος του μήνα θα κατατεθούν στον επόμενο μήνα τα 120 λεπτά;

Δυστυχώς όχι. Γιατί δεν θα έχει μέσα υπόλοιπο.

 

Στάλθηκε από το SGP621 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μήπως είναι ήδη επιλεγμένο κάποιο Log n Win, από την προηγούμενη εβδομάδα;

 

Αυτό πιστευώ και εγώ.

ΑΝ βάλεις κάρτα πριν να λήξει η περιοδος ενος ηδη ενεργοποιημένου log&win, τότε δυστυχώς χάνεις μέρες μέχρι να περάσει η εβδομάδα του ήδη ενερογοποιημένου log&win

I am the FireStarter
Link to comment
Share on other sites

Καταγγελία στην ΕΕΤΤ και όποιος θέλει την χρησιμοποιεί:

 

Στον αριθμό 693xxxxxxx της Wind free2go καρτοκινητής κατοχής μου, την Κυριακή 4/12/2016 εντελώς ξαφνικά και χωρίς καμιά προειδοποίηση περί της αλλαγής, τροποποιήθηκε αυθαίρετα η διάρκεια λήξης υπολοίπου του.

Ενώ με δεδομένη την ανακοίνωση της εταιρείας της 07/10/2016 με τίτλο: «Τροποποίηση της διάρκειας ισχύος του χρόνου ομιλίας καρτοκινητής», η οποία τροποποιούσε προηγούμενη ανακοίνωσή της της 6/8/2015, αναφερόταν η ημερομηνία 1/12/2016 ως διάρκειας ισχύος τυχόν υπολειπόμενης αξίας συνδιαλέξεων,

α) Παρά τη συνομιλία μου με το chat της εταιρείας, η οποία διαβεβαίωνε ότι:

xxxx: σωστά, yyyy: ΑΝ κατάλαβα καλά: Ισχύει το 2/2017 χωρίς άλλη ειδοποίηση έτσι; Για την sim που ανανέωσα τελευταία φορά τον 8/2016, έτσι; ΑΝ δεν κάνω άλλη ανανέωση ως τότε (2/2017). Xxxx:σωστά όποια ημερομηνία σας αναφέρει.

Η ημερομηνία που αναγράφεται στο υπόλοιπό μου δε θα άλλαζε:

 

β) Χωρίς καμιά προειδοποίηση σε εύλογο χρονικό διάστημα πριν τη νέα (πραγματική) εφαρμογή, όπως έγινε και με την παραπάνω ανακοίνωση που τροποποιούσε παλαιότερη ανακοίνωση της Wind και είχε εφαρμογή σε εύλογο χρονικό διάστημα, η ημερομηνία λήξης που εμφανίζεται στο παραπάνω καρτοκινητό μου Wind free2go είναι πια η 11/12/2016,

κάτι που τροποποιήθηκε 7 μέρες πριν την αλλαγή και απροειδοποίητα παρά την περί του αντιθέτου ενημέρωση από την εταιρεία.

Για αυτό το λόγο καταγγέλω την εταιρεία Wind για απροειδοποίητη, εντός ευλόγου χρονικού διαστήματος, εφαρμογή νέων ρυθμίσεων και ψευδή ενημέρωση περί του αντιθέτου από τους υπαλλήλους της. Επιθυμώ την επαναφορά της διάρκειας λήξης σε ό,τι είχε οριστεί πριν την αυθαίρετη από τη μεριά της αλλαγή.

Επιφυλάσσομαι παντός νομίμου δικαιώματός μου.

Link to comment
Share on other sites

Για προφανείς λόγους η καταγγελία σου ειναι άκυρη.

Δεν έχουν περάσει 25 ημέρες από την αναφορά σου στην Wind .

Εκτός αν σου έχουν απαντήσει , πράγμα που δεν αναφέρεις .

Link to comment
Share on other sites

Για προφανείς λόγους η καταγγελία σου ειναι άκυρη.

Δεν έχουν περάσει 25 ημέρες από την αναφορά σου στην Wind .

Εκτός αν σου έχουν απαντήσει , πράγμα που δεν αναφέρεις .

 

Το γνωρίζω και θα επανέλθω αφού λήξουν τα € μου.....:)

Μπορείς να δεις αποτέλεσμα και τα ξαναλέμε το 2018......:)

Link to comment
Share on other sites

όλο τον Δεκέμβριο! Bonus 5GB επιπλέον με κάθε ενεργοποίηση του Absolute Surf δείτε εδώ https://www.wind.gr/gr/f2g/ti-kerdizo/f2g-lucky-day-offer/

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ, όλους σας για τις απαντήσεις!

 

Τα log n win είναι διαθέσιμα για 30 ημέρες από την ανανέωση κάρτας, όχι από την αγορά κάποιου πακέτου.

 

Εννοείς ότι θα πρέπει να έχει γίνει φόρτωση του λογαριασμού (κάρτας) με (<<νέο>>) χρήμα, και όχι απλά να έχουν χρησιμοποιηθεί τα ήδη υπάρχοντα χρήματα για την αγορά κάποιου πακέτου;

 

Σύμφωνα με την wind...

Θυμήσου ότι μπορείς να αποκτήσεις Log n Win δώρα, μόνο αν έχεις ανανεώσει τον χρόνο ομιλίας σου εντός των τελευταίων 30 ημερών, με τουλάχιστον €5.

 

Sent from my LG-H960 using Tapatalk

 

Ανανέωση χρόνου ομιλίας έχω κάνει μέσα στις 30 τελευταίες ημέρες (πριν μερικές, μάλιστα) και με > €5 (€6). Ανανέωση χρηματικού ποσού δεν έχω κάνει, διότι υπάρχουν ήδη χρήματα μέσα. Μήπως, αυτό;

 

Μήπως είναι ήδη επιλεγμένο κάποιο Log n Win, από την προηγούμενη εβδομάδα;

 

Όχι. Πρώτη μου φορά είναι, γι'αυτό και ρωτάω.

Link to comment
Share on other sites

Για να μην μπερδεύεσαι, όταν λέμε ανανέωση χρόνου ομιλίας εννοούμε "βάζω κάρτα", ή προσθέτω χρήματα στο υπόλοιπο. Αυτό που έκανες με 6€ λογικά εννοείς ενεργοποίηση πακέτου. Δεν σου ξεκλειδώνει τα log&win σε αυτήν την περίπτωση. Μόνο όταν ανανεώσεις με 5€ τουλάχιστον.

 

Sent from my XT1562

Link to comment
Share on other sites

Για να μην μπερδεύεσαι, όταν λέμε ανανέωση χρόνου ομιλίας εννοούμε "βάζω κάρτα", ή προσθέτω χρήματα στο υπόλοιπο. Αυτό που έκανες με 6€ λογικά εννοείς ενεργοποίηση πακέτου. Δεν σου ξεκλειδώνει τα log&win σε αυτήν την περίπτωση. Μόνο όταν ανανεώσεις με 5€ τουλάχιστον.

 

Sent from my XT1562

 

Σωστός, μια ανανέωση το μήνα θέλει

Link to comment
Share on other sites

Για να μην μπερδεύεσαι, όταν λέμε ανανέωση χρόνου ομιλίας εννοούμε "βάζω κάρτα", ή προσθέτω χρήματα στο υπόλοιπο. Αυτό που έκανες με 6€ λογικά εννοείς ενεργοποίηση πακέτου. Δεν σου ξεκλειδώνει τα log&win σε αυτήν την περίπτωση. Μόνο όταν ανανεώσεις με 5€ τουλάχιστον.

 

Sent from my XT1562

 

Α, σε ευχαριστώ πολύ για την αποσαφήνιση της ιδιαίτερης ορολογίας.

Link to comment
Share on other sites

Εκεί στη wind να συνεννοηθούνε !!!!!! Εξηγώ...

Οι γονείς μου είχαν παράπονα με τη vodafone (βαζαν κάρτα κ τους την έτρωγαν αμέσως τα πακέτα).

Η vodafone δεν το διόρθωνε κ αποφάσισα να τους πάω Q k F2G αντίστοιχα. Είναι ευχαριστημένοι αλλά ...

γράφω το μνμ γιατί με ίδια ημερομηνία ενεργοποίησης το Q ήθελε νωρίτερα ανανέωση έως 10/12 ενώ το f2g συνεχίζει κανονικά το εξάμηνο μέχρι τέλος Ιανουαρίου.

Link to comment
Share on other sites

Εκεί στη wind να συνεννοηθούνε !!!!!! Εξηγώ...

Οι γονείς μου είχαν παράπονα με τη vodafone (βαζαν κάρτα κ τους την έτρωγαν αμέσως τα πακέτα).

Η vodafone δεν το διόρθωνε κ αποφάσισα να τους πάω Q k F2G αντίστοιχα. Είναι ευχαριστημένοι αλλά ...

γράφω το μνμ γιατί με ίδια ημερομηνία ενεργοποίησης το Q ήθελε νωρίτερα ανανέωση έως 10/12 ενώ το f2g συνεχίζει κανονικά το εξάμηνο μέχρι τέλος Ιανουαρίου.

 

 

Μήπως εννοείς το ανάποδο;:

 

με ίδια ημερομηνία ενεργοποίησης το f2go ήθελε νωρίτερα ανανέωση έως 10/12 ενώ το Q συνεχίζει κανονικά το εξάμηνο μέχρι τέλος Ιανουαρίου.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...