Jump to content

Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μεσω της εφαρμογης wind f2g μπηκα να ενεργοποιησω το πακετο more sms, και τη πρωτη φορα εγραψε παρουσιαστηκε σφαλμα παρακαλω ξαναποσπαθηστε. Το ξαναπατησα και τελικα ενεργοποιηθηκε 2 φορες, και φυσικα πληρωσα για 2 φορες. Τωρα πρεπει να παιρνω να τους λεω μπας και τα τραβηξουν πισω

Ήρθε η ώρα για ένα νέο Σπίτι

http://www.aeginahomes.gr/

Link to comment
Share on other sites

Μεσω της εφαρμογης wind f2g μπηκα να ενεργοποιησω το πακετο more sms, και τη πρωτη φορα εγραψε παρουσιαστηκε σφαλμα παρακαλω ξαναποσπαθηστε. Το ξαναπατησα και τελικα ενεργοποιηθηκε 2 φορες, και φυσικα πληρωσα για 2 φορες. Τωρα πρεπει να παιρνω να τους λεω μπας και τα τραβηξουν πισω

 

Μίλησε με την εξυπηρέτηση πελατών, πιθανόν να βοηθήσουν.

Πριν ένα - δυο μήνες έστειλα μήνυμα στο 1264 για το πακέτο των 1500' + 1500 Gb (€ 8,50) και για κάποιο λόγο χρεώθηκα δυο φορές και πιστώθηκα δύο πακέτα.

Τους τηλεφώνησα ότι έγινε λάθος και μετά από λίγο μου επέστρεψαν τα χρήματα του δεύτερου πακέτου, αλλά δεν μου το αφαίρεσαν από το υπόλοιπο χρόνου/δεδομένων!

Link to comment
Share on other sites

Προφανώς δεν θα είναι και εύκολο να κερδίσεις, αλλά να είναι στημένοι μου φαίνεται τραβηγμένο

 

OK

Μήπως είδες πουθενά το νικητή;

Να αφήσω το ότι κοτσαμ διαγωνισμός και ΜΟΝΟ 1 νικητής:

https://www.facebook.com/Qkiniti/photos/a.246313788765923.63189.162615073802462/1232474466816512/?type=3&comment_id=1254703207926971&reply_comment_id=1254863037910988&comment_tracking=%7B%22tn%22%3A%22R9%22%7D

Θα μου πεις, και να ανακοινώσουν τ'ονομά του, τί έγινε;

€λλάδα....:p

 

http://i64.tinypic.com/331dkbn.jpg

 

Να αφήσω τα κοροϊδιλίκια του προηγούμενου Spin&Win :

4 στα 8 ήταν έτσι:

http://i64.tinypic.com/mljiax.png

Edited by jimmiss
Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω κερδίσει 3 φορές από το f2g out. 2 φορές για θέατρο και 1 για το alloy fun park.

TCL 40 NXTPAPER

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω κερδίσει 3 φορές από το f2g out. 2 φορές για θέατρο και 1 για το alloy fun park.

 

Κι εγώ 5 (μετά από "κάρτα" αλλά κ χωρίς): Καλαααα.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, καλά έκαναν το ένα γίγα με ανανέωση 10 ευρώ σε κατάστημα, 500μβ;

 

Στάλθηκε από το Broken powered G2 D802 μου

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

με τη διαφορά οτι πριν ισχυε το 1 γιγα για την πρωτη ανανεωση.Τώρα τα 500 δίνονται σε κάθε ανανέωση >10 ευρώ.
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα πήγα για αντικατάσταση sim σε 4g,στο κατάστημα του Αιγίου, και δεν μπόρεσα να βγάλω άκρη.

Ο υπάλληλος επέμενε ότι στοιχίζει 5 ευρώ επειδή το σύστημα του το έβγαζε ότι δεν υπάρχει εγγύηση άρα δεν είναι δωρεάν.

Μου έδειξε και τον υπολογιστή, μάλλον έμπαινε στην επιλογή που είναι για αντικατάσταση sim, και έβγαζε χωρίς εγγύηση ( προφανώς αφού είναι κάρτα 10 χρόνων ).

Μάλλον πρέπει να μάθω να λειτουργώ και το σύστημα τους για να τους πω πως γίνεται με τον σωστό τρόπο. Εγώ να επιμένω ότι είναι δωρεάν,αφού το είχα κάνει σε άλλον μου αριθμό πριν πολλούς μήνες στο ίδιο κατάστημα, με διαφορετική υπάλληλο τότε. Αν και εκεινη μου είχε πει ότι κοστίζει 5 ευρώ και εγώ της είχα πει ότι είναι δωρεάν και μετά συμφώνησε ότι έκανε λάθος.

 

Πήρα ακόμα και την εξυπηρέτηση πελατών από το κινητό μου,και επιβεβαιώνω ότι είναι δωρεάν, έβαλα και τον υπάλληλο να μιλήσει για να το ακούσει, και ας έβγαλε μια δυσφορία λες και τον καθυστερω,ενώ εκείνος με καθυστερούσε για κάτι αυτονοητο.

Η κοπέλα από την εξυπηρέτηση του έλεγε ότι είναι δωρεάν, και εκείνος έλεγε τι του έβγαζε το σύστημα,και δεν μπορούσε να κάνει κάτι άλλο. Μετά απο καποια λεπτα κάπου χάθηκε η γραμμή γιατί μάλλον με έπαιρναν παράλληλα στο κινητό μου ενώ μιλούσε και δεν ξανασχοληθηκα.

Δεν είμαι κακοπροαίρετος άρα πιστεύω ότι όντως δεν ήξερε πως ακριβώς να το χειριστεί, ή σχεδόν όλοι όταν ακούν 5 ευρώ τα δίνουν, για κάτι που είναι δωρεάν και δεν στοιχίζει τίποτα στο κατάστημα.

Και ουσιαστικά έφυγα από το κατάστημα χωρίς να κάνω την δουλειά μου,και πρέπει να πάω σε άλλη πόλη για να εξυπηρετηθω. Τα 5 ευρώ καλύτερα να τα φάω σε σουβλάκια.

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα πήγα για αντικατάσταση sim σε 4g,στο κατάστημα του Αιγίου, και δεν μπόρεσα να βγάλω άκρη.

Ο υπάλληλος επέμενε ότι στοιχίζει 5 ευρώ επειδή το σύστημα του το έβγαζε ότι δεν υπάρχει εγγύηση άρα δεν είναι δωρεάν.

Μου έδειξε και τον υπολογιστή, μάλλον έμπαινε στην επιλογή που είναι για αντικατάσταση sim, και έβγαζε χωρίς εγγύηση ( προφανώς αφού είναι κάρτα 10 χρόνων ).

Μάλλον πρέπει να μάθω να λειτουργώ και το σύστημα τους για να τους πω πως γίνεται με τον σωστό τρόπο. Εγώ να επιμένω ότι είναι δωρεάν,αφού το είχα κάνει σε άλλον μου αριθμό πριν πολλούς μήνες στο ίδιο κατάστημα, με διαφορετική υπάλληλο τότε. Αν και εκεινη μου είχε πει ότι κοστίζει 5 ευρώ και εγώ της είχα πει ότι είναι δωρεάν και μετά συμφώνησε ότι έκανε λάθος.

 

Πήρα ακόμα και την εξυπηρέτηση πελατών από το κινητό μου,και επιβεβαιώνω ότι είναι δωρεάν, έβαλα και τον υπάλληλο να μιλήσει για να το ακούσει, και ας έβγαλε μια δυσφορία λες και τον καθυστερω,ενώ εκείνος με καθυστερούσε για κάτι αυτονοητο.

Η κοπέλα από την εξυπηρέτηση του έλεγε ότι είναι δωρεάν, και εκείνος έλεγε τι του έβγαζε το σύστημα,και δεν μπορούσε να κάνει κάτι άλλο. Μετά απο καποια λεπτα κάπου χάθηκε η γραμμή γιατί μάλλον με έπαιρναν παράλληλα στο κινητό μου ενώ μιλούσε και δεν ξανασχοληθηκα.

Δεν είμαι κακοπροαίρετος άρα πιστεύω ότι όντως δεν ήξερε πως ακριβώς να το χειριστεί, ή σχεδόν όλοι όταν ακούν 5 ευρώ τα δίνουν, για κάτι που είναι δωρεάν και δεν στοιχίζει τίποτα στο κατάστημα.

Και ουσιαστικά έφυγα από το κατάστημα χωρίς να κάνω την δουλειά μου,και πρέπει να πάω σε άλλη πόλη για να εξυπηρετηθω. Τα 5 ευρώ καλύτερα να τα φάω σε σουβλάκια.

Ειναι καθαρη ευθυνη της wind το οτι εχει ανεκπαιδευτους υπαλληλους.

Και δεν αποτελει δικαιολογια το οτι ενα καταστημα ειναι ιδιοκτητο η franchise.

Να κοψει τον λαιμο της και να εκπαιδευει το προσωπικο που την εκπροσωπει.

 

Το ιδιο θεμα ειχα κι εγω περυσι στο κεντρικοτερο καταστημα της χωρας, στην Σταδιου. Η υπαλληλος τοτε μου ελεγε οτι ηταν προσφορα που εληξε και ηθελε 20€ για 4 σιμ και θα ξαναηταν δωρεαν με το 5 G. Οταν της ετριψα στην μουρη την επομενη μερα το email απο την εξυπηρετηση πελατων, κοπηκαν οι μαγκιες και οι ειρωνιες. Εγω το "ειχα γραμμενο, εσεις κυρια μου το εχετε καπου γραμμενο" την ρωτησα?

 

Αντε λοιπον, με ολους τους πονηρους.

 

Δεν αμφιβαλλω καθολου οτι η συντριπτικη πλειοψηφια τα σκαει κανονικοτατα.

 

EDIT.

 

Και επειδη ειμαι σιγουρος οτι καποια στελεχη της wind παρακολουθουν το νημα, να τους πληροφορησω οτι μετα τις απανωτες αυξησεις στα τιμολογια τους, ισως εχει ερθει και η ωρα να σοβαρευτουν.

 

Sent from my Redmi 3S using Tapatalk

Edited by impreza_sti
Link to comment
Share on other sites

Το καλοκαιρι που ειχα στειλει στο εν λογω καταστημα τον αδελφο μου και ρωτησε τα περι αντικαταστασης με 4g ειχαν πει οτι την εκαναν δωρεαν (q card). Παρολα αυτα δεν μπορεσα να παω εγω παλι και εμεινα με την παλιά,κομμενη σε micro. Αν χρειαστει παντως να δωσεις τα 5 για αντικατασταση (κριμα να χασεις βεβαια τα σουβλακια απο την πλατεια :O ), θα μπορουσες να δοκιμασεις να στειλεις συννημενη την αποδειξη με email στην wind για να σου πιστωθουν τα 5 ευρω. Αλλιως δοκιμαζεις αλλη ωρα να πεσεις σε αλλο υπαλληλο ή ζητας τον ιδιοκτητη και του δειχνεις και το site που ειναι σαφες οτι η 4g sim ειναι δωρεαν,γιατι το να πας Πατρα προφανως μονο γι'αυτο δεν συμφερει. Ασε που και εκει τα ιδια θα τραβηξεις πλην καποιων καταστηματων και συγκεκριμενων υπαλληλων που ξερουν καλα τη δουλεια τους. Edited by kmpatra
Link to comment
Share on other sites

Όλοι οι διαγωνισμοί είναι αληθινοί...

 

Για τον απλό λόγω Ότι κέρδισα το 2012 στον διαγωνισμό free2travel Ένα ταξίδι στην Νέα Υόρκη....

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κανένας αν υπάρχει καμία extra προσφορά αυτή τη στιγμή με ανανέωση 10 ευρώ+ στα καταστήματα Wind;

GH388, Nokia 3210, Nokia 3310, Nokia 6310i, Sharp GX15, Sony Ericsson K510i, Moto E770v, Moto RAZR V3i, Nokia E51, HTC Desire, maguro, mako, hammerhead, shamu, angler, marlin, taimen, bonito, coral, redfin, oriole, cheetah, husky & iPad 9th

Link to comment
Share on other sites

Όλοι οι διαγωνισμοί είναι αληθινοί...

 

Για τον απλό λόγω Ότι κέρδισα το 2012 στον διαγωνισμό free2travel Ένα ταξίδι στην Νέα Υόρκη....

 

Δεν είναι απαραίτητο το ότι:

"Επειδή κέρδισες το free2travel ΕΣΥ το 2012, να είναι "αληθινοί" οι διαγωνισμοί της Wind το 2016".

 

Ούτε ικανή συνθήκη.

 

Κοίτα το πρώτο post σε αυτή τη σελίδα κ πες μου που ανακοινώθηκε ο νικητής.

Επίσης, πες μου, για τη νικήτρια Windid στο Spin&Win 2016!!!!:lol:

Link to comment
Share on other sites

Αναφορικά με την αντικατάσταση της SIM, το έχω γράψει και παλαιότερα εδώ, οτι μιας και εγώ δεν έβγαζα άκρη με τον υπάλληλο, τελικά του λέω οκ πληρώνω, αλλά στην απόδειξη να γράφει οτι το ποσό είναι για αντικατάσταση σιμ.

 

Ετσι και έκανε. Με το που γύρισα σπιτι, το στέλνω στη wind με email, και πίστωσαν τα 5 ευρώ στον αριθμό μου

I am the FireStarter
Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι απαραίτητο το ότι:

"Επειδή κέρδισες το free2travel ΕΣΥ το 2012, να είναι "αληθινοί" οι διαγωνισμοί της Wind το 2016".

 

Ούτε ικανή συνθήκη.

 

Κοίτα το πρώτο post σε αυτή τη σελίδα κ πες μου που ανακοινώθηκε ο νικητής.

Επίσης, πες μου, για τη νικήτρια Windid στο Spin&Win 2016!!!!:lol:

 

 

https://www.wind.gr/gr/wind/gia-tin-etaireia/newsroom/diagonismoi/nikites-diagonismon/nikites-diagonismou-mywind/

Link to comment
Share on other sites

Περνώντας απο το κατάστημα Wind της πόλης μου είδα απο εξω μια ηλεκτρονική οθόνη που έχουν και έγραφε με ανανέωση 10€ δώρο 300' προς ολους,100 SMS,600' για Wind/Q και 500mb μονο στα καταστήματα Wind.Μπήκα και ρώτησα και μου είπαν ότι είναι για το F2G αλλα δεν είχα χρόνο και χρήματα πάνω μου.Ξερει κανεις αν ισχύει για όλα τα καταστήματα αυτο το δωρο ή είναι σε επιλεγμένα;
Link to comment
Share on other sites

Δεν ειναι ακριβώς δώρο χρησιμοποιεί τα 10 ευρώ για να ενεργοποιήσει το πακέτο smart combo text. Κοστίζει οκτώμισι ευρώ και σου δίνει όλα αυτά. Τα mb είναι μπόνους από την ανανέωση

https://www.wind.gr/gr/f2g/paketa/smart-combos/smart-combo-text/

Αν βγάλεις και 0.3 από το τέλος συναλλαγής καταστήματος μένουν 0.13 μέσα.Μπορείς να το ενεργοποιήσεις και online φυσικά.

Edited by kmpatra
Link to comment
Share on other sites

Δεν ειναι ακριβώς δώρο χρησιμοποιεί τα 10 ευρώ για να ενεργοποιήσει το πακέτο smart combo text. Κοστίζει οκτώμισι ευρώ και σου δίνει όλα αυτά. Τα mb είναι μπόνους από την ανανέωση

https://www.wind.gr/gr/f2g/paketa/smart-combos/smart-combo-text/

Αν βγάλεις και 0.3 από το τέλος συναλλαγής καταστήματος μένουν 0.13 μέσα.Μπορείς να το ενεργοποιήσεις και online φυσικά.

 

Απίστευτο...η Κοροϊδία σε ολο της το μεγαλείο.Ο τρόπος που το διαφημίζουν φαίνεται λες και ειναι δώρο όλα αυτα!

Link to comment
Share on other sites

"Δώρο" ουσιαστικά είναι μόνο τα mb. Αν χρησιμοποιεί αυτή τη λέξη γιά όλα τα υπόλοιπα και ενεργοποιεί το συγκεκριμένο πακέτο όντως παραπλανεί. Ρώτα όμως μήπως παίζει και τίποτα άλλο που δεν το νομίζω
Link to comment
Share on other sites

Θα κάνω μια ερώτηση με την 1η ευκαιρία αν και μάλλον αυτο θα είναι που λες..δεν ειναι κακο το πακέτο αλλά νομισα μήπως τωρα για τις γιορτές κάνουν ένα δυνατό δωρο ανανέωσης.
Link to comment
Share on other sites

Lucky day σημερα

https://www.wind.gr/gr/f2g/ti-kerdizo/f2g-lucky-day-offer/

 

Κεντρική ημέρα προσφοράς είναι η Τετάρτη 30 Νοεμβρίου 2016 ενώ η προσφορά θα βρίσκεται σε ισχύ από 29/11 (15:00μμ) έως 01/12 (13:00μμ).

 

LG V10 ΤΟ ΔΕΚΑ ΤΟ ΚΑΛΟ

Link to comment
Share on other sites

Μόλις έβαλα από 10 ευρώ κάρτα σε δύο αριθμούς f2g και εκτός από τα 500MB μου έδωσε και δώρο 300' & 50 sms προς όλους για 15 μέρες. Ανελπιστο δωράκι από τη Wind, υπάρχει άραγε σχετική ανακοίνωση;

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20161130/f384f3247ed661df15e5e712d417e0d5.jpg

Link to comment
Share on other sites

Μόλις έβαλα από 10 ευρώ κάρτα σε δύο αριθμούς f2g και εκτός από τα 500MB μου έδωσε και δώρο 300' & 50 sms προς όλους για 15 μέρες. Ανελπιστο δωράκι από τη Wind, υπάρχει άραγε σχετική ανακοίνωση;

 

Για 2 μήνες μετά από "κάρτα"/ανανέωση, το f2go στέλνει τέτοια sms (όπως το παρακάτω- "προσφορές)

κάθε 8 μέρες

που σου δίνουν τη δυνατότητα ΑΝ βάλεις 10€ "κάρτα" μέσα σε 2 μέρες από το sms να πάρεις αυτό που λες.

 

Κάθε φορά γίνεται το ίδιο.

Θα πήρες το sms αυτό, δε θα το πρόσεξες

και θα ανανέωσες όπως περιγράφεται παραπάνω.

 

Να σε ρωτήσω:

Το free2all (με χρέωση -5€/έτος) που σου δίνει 300΄προς όλους για 30 μέρες σε κάθε "κάρτα" 10€ το κατήργησες ή δεν το πρόλαβες από όταν ίσχυε το 2013;

Δεν πιστεύω να το'χεις το free2all και να σου'βαλε μόνο τα παραπάνω (300΄προς όλους κ 50 sms για 15 μέρες), έτσι;

Edited by jimmiss
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...