Jump to content

Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σε ολες τις εταιριες οταν πλησιαζει η ληξη του χρονου ομιλιας/ δεν εχει μπει καρτα πολλους μηνες, στελνουν τετοιες προσφορες.

Λογικο και αναμενομενο ειναι.

Link to comment
Share on other sites

Σε ολες τις εταιριες οταν πλησιαζει η ληξη του χρονου ομιλιας/ δεν εχει μπει καρτα πολλους μηνες, στελνουν τετοιες προσφορες.

Λογικο και αναμενομενο ειναι.

 

Πριν 1μιση μήνα έβαλα 5€ κάρτα.

Αρχές Αυγούστου λήγει το 6μηνο. :)

Link to comment
Share on other sites

Σε ολες τις εταιριες οταν πλησιαζει η ληξη του χρονου ομιλιας/ δεν εχει μπει καρτα πολλους μηνες, στελνουν τετοιες προσφορες.

Λογικο και αναμενομενο ειναι.

Μακάρι να ήταν έτσι! Εδώ και ένα χρόνο μου έρχεται αυτή η προσφορά ακριβώς μία μέρα μετά από ανανέωση. Δυστυχώς δεν γίνεται να βάζω κάρτα κάθε μέρα, άρα πάει άχρηστη.

Link to comment
Share on other sites

Αν βοηθάω,

αμέσως μετά την προηγούμενη ανανέωση (του Αυγούστου 2015)

είχα διαδοχικά τα παρακάτω sms:

 

http://i63.tinypic.com/14ikhlj.png

 

http://i68.tinypic.com/24ovbkj.png

 

Αυτή τη φορά έχω σκοπό να το "προχωρήσω" ακόμα περισσότερο:

ΔΕΝ θα αποδεχτώ τα 500΄50sms που αναμένω την 25/3/2016.

 

Να δω τι θα μου προσφέρουν μετά!

Edited by jimmiss
Link to comment
Share on other sites

εαν βαλω 10 ευρω σε μαγαζι wind θα παρω δωρο 300min για ολους + 1gb internet.

στο μαγαζι θα παρω και τα 120min προς σταθερα?

 

Με χρέωση 0,30 (αφαιρουνται από το υπόλοιπο) λόγω της συναλλαγης σε κατάστημα ναι,θα παρεις και λεπτα προς σταθερά.Φρόντισε να το επισημάνεις όμως οτι θες το συγκεκριμένο μπόνους,γιατί κάποιοι υπάλληλοι δεν ρωτάνε και βάζουν την άλλη επιλογή (120' προς wind/q).

 

Μάλλον δεν ισχύει πλέον το bonus για την ανανέωση σε καταστήματα.:(

Πήγα σήμερα σε public κι έκανα ανανέωση 10€ σε καρτοκινητό Q και ζήτησα το bonus 120' προς σταθερά. Μου είπαν ότι εδώ και ~2 μήνες καταργήθηκε το bonus ανανέωσης 120' ή 120MB στα καταστήματα...:blink:

Γνωρίζει κάποιος σχετικά?:X

Link to comment
Share on other sites

Εγώ ανανεωσα πριν μια βδομάδα σε κατάστημα και πήρα κανονικά τα 120 προς σταθερά. Δε νομίζω να άλλαξε κάτι εν τω μεταξύ
Link to comment
Share on other sites

Puplic Χανιά δεν έχει την προσφορά με τα 120' λεπτά δώρο, στο κατάστημα της Wind στην πλατεία 1866, την πήρε την προσφορά κανονικά και με το νόμο...
Link to comment
Share on other sites

Μάλλον δεν ισχύει πλέον το bonus για την ανανέωση σε καταστήματα.:(

Πήγα σήμερα σε public κι έκανα ανανέωση 10€ σε καρτοκινητό Q και ζήτησα το bonus 120' προς σταθερά. Μου είπαν ότι εδώ και ~2 μήνες καταργήθηκε το bonus ανανέωσης 120' ή 120MB στα καταστήματα...:blink:

Γνωρίζει κάποιος σχετικά?:X

4 του μηνα,πηρα το μπονους 120mb σε q,αρα δεν ισχύει οτι καταργηθηκε. Είναι πιθανόν βέβαια,να εχει καταργηθει το μπονους απο τα public.

Edited by kmpatra
Link to comment
Share on other sites

4 του μηνα,πηρα το μπονους 120mb σε q,αρα δεν ισχύει. Είναι πιθανόν βέβαια,να εχει καταργηθει το μπονους απο τα public.

 

καλησπερα ,εβαλα καρτα σημερα 19/3/2016 σε καταστημα wind (νουμερο free 2 go ) και πηρα κανονικα τα 120 min προς σταθερο

επισης 1gb + 300 min προς ολους με 10 ευρω καρτα με χρεωση μονο 0,30 λεπτα.

απιστευτη wind .απορω γιατι υπαρχουν τα συμβολαια.

υγ.... 1500 min προς 3 αριθμους και 5χ log n win και υπολοιπο 8,5 ευρω περιπου να παρω οτι αλλο θελω!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα ,εβαλα καρτα σημερα 19/3/2016 σε καταστημα wind (νουμερο free 2 go ) και πηρα κανονικα τα 120 min προς σταθερο

επισης 1gb + 300 min προς ολους με 10 ευρω καρτα με χρεωση μονο 0,30 λεπτα.

απιστευτη wind .απορω γιατι υπαρχουν τα συμβολαια.

υγ.... 1500 min προς 3 αριθμους και 5χ log n win και υπολοιπο 8,5 ευρω περιπου να παρω οτι αλλο θελω!!!!!!!!!!!

 

300λεπτά προς όλους? τα πήρες δωρεάν από την ανανέωση? και πώς πήρες δύο μαζί μπόνους? είτε το ίντερνετ είτε το free to talker δεν πρέπει να έχεις? ή παίζει κάποια προσφορά από τα καταστήματα? επίσης μην ξεχάσεις και το wind club να κοιτάς τι πόντους έχεις, και επίσης άμα έχεις σταθερό και ίντερνετ από την wind έχεις μπόνους 120 λεπτά προς όλα τα δίκτυα σε ένα καρτοκινητο.

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

300λεπτά προς όλους? τα πήρες δωρεάν από την ανανέωση? και πώς πήρες δύο μαζί μπόνους? είτε το ίντερνετ είτε το free to talker δεν πρέπει να έχεις? ή παίζει κάποια προσφορά από τα καταστήματα? επίσης μην ξεχάσεις και το wind club να κοιτάς τι πόντους έχεις, και επίσης άμα έχεις σταθερό και ίντερνετ από την wind έχεις μπόνους 120 λεπτά προς όλα τα δίκτυα σε ένα καρτοκινητο.

 

Εχει δώρο 1GB εφόσον η πρώτη ανανέωση του μήνα γινει απο κατάστημα.Και καλά κάνεις και αναφερεις για τα 120' λόγω σταθερού και το Win Club κλπ καθώς καλο ειναι να εκμεταλευομαστε κάθε προσφορά που τρέχει...και γενικα οι προσφορές της Wind δεν παίζονται.Πριν 2-3 χρόνια ήμουν πολύ κολλημένος με το What's up,τώρα να σου πω την αλήθεια λόγω φοιτητικού εχω τόσο το What's up μιας και με βολεύει.Με 300' προς ολους δώρο και 1500' με 8,5€ και 120' προς ολους λόγω σταθερού και 2,5 GB ίντερνετ και 1500' προς 3 αριθμούς Wind/Q και 120' προς σταθερά λόγω καταστήματος και 80 SMS προς ολους και όλα αυτά με 10€ ε θα έπρεπε να ειμαι τρελλος αν κρατούσα απλο What's up για βασικό,με 600' προς What's up και 200' προς όλους με 10€ καθαρα μέσα.Αλλα τα χούμε ξαναπεί τουλάχιστον επαρχία στα περισσότερα μέρη δεν μπορούμε να χαρούμε κατι πέρα απο τα λεπτά και τα SMS.

Link to comment
Share on other sites

Σημερα εβαλα 10€ καρτα!

Αλλα αντι να φανουν 8,93€ φανηκαν 3,93€ 5€ λιγοτερα.

Επικοινωνησα με τη wind και μου ειπανε οτι για να διατηρησω τομπρογραμμα των 300' με καθε ανανεωση καρτας ανω των 10€ Για το 2016 με χρεωσανε εφαπαξ, 5€ απο τη καρτα.

Μου ειπανε επισης οτι μου στειλαν ενημερωτικο μηνυμα, αλλα αυτο ηρθε αφου ανανεωσα και επιπλεον μετα τα ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ, δεν του εδωσα πολυ σημασια για το τι εγραφε.

 

Σαν χαρατσι μου φανταζει και αυτο οπως κανει το κρατος. Θελει να μαζεψει Χ εκατομυρια € και βαζει ενα κεφαλικο, νεο, φορο.

θες δε θες, θα γινει ο πολος σου κιοφτες
Link to comment
Share on other sites

ειχε βγει ανακοινωση το Γενάρη,κι εδώ συζητήθηκε εκτενώς. Εχεις δίκιο οτι το μηνυμα επρεπε να προηγηθεί (νομιζω σε καποιους απο εδω σταλθηκε πριν). Τυπικά με την ανακοινωση είναι οκ απο μερους τους....
Link to comment
Share on other sites

Μου πίστωσαν 10€ πριν από λίγες μέρες καθότι έκανα αλλαγή σε f2g προ 3 μηνών και τους είχα πληρώσει το 10ευρο της ενεργοποίησης. Αυτό το ποσό ισχύει για 1 μήνα, δεν μπορεί να χρησιμοποιηθεί για αγορά πακέτων παρά μόνο για κατανάλωση μετά τη λήξη των πακέτων, αλλά κάπου διάβαζα ότι το χρησιμοποιήσατε μερικοί ως δωρεά στο Χαμόγελο του Παιδιού. Το δοκίμασα αυτό, αλλά το κόστος του SMS προς το ΧτΠ αφαιρέθηκε από το άλλο μου υπόλοιπο (αυτό που είχα πληρώσει με τις ανανεώσεις μου). Μπορεί να αξιοποιηθεί κάπως αλλιώς αυτό το 10ευρο ή είναι τελικά μια ακόμα κοροϊδία από τη Wind;
Link to comment
Share on other sites

ειχε βγει ανακοινωση το Γενάρη,κι εδώ συζητήθηκε εκτενώς. Εχεις δίκιο οτι το μηνυμα επρεπε να προηγηθεί (νομιζω σε καποιους απο εδω σταλθηκε πριν). Τυπικά με την ανακοινωση είναι οκ απο μερους τους....

 

Σημερα εβαλα 10€ καρτα!

Αλλα αντι να φανουν 8,93€ φανηκαν 3,93€ 5€ λιγοτερα.

Επικοινωνησα με τη wind και μου ειπανε οτι για να διατηρησω τομπρογραμμα των 300' με καθε ανανεωση καρτας ανω των 10€ Για το 2016 με χρεωσανε εφαπαξ, 5€ απο τη καρτα.

Μου ειπανε επισης οτι μου στειλαν ενημερωτικο μηνυμα, αλλα αυτο ηρθε αφου ανανεωσα και επιπλεον μετα τα ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ, δεν του εδωσα πολυ σημασια για το τι εγραφε.

 

Σαν χαρατσι μου φανταζει και αυτο οπως κανει το κρατος. Θελει να μαζεψει Χ εκατομυρια € και βαζει ενα κεφαλικο, νεο, φορο.

 

 

Ναι.

Η ανακοίνωση ήταν 1 μήνα τουλάχιστον πριν την εφαρμογή του, ως όφειλε να ανακοινώσει η εταιρεία:

07/01/2016

https://www.wind.gr/gr/wind/gia-tin-etaireia/anakoinoseis/anakoinosi/?prid=400

 

"Εφαρμόστηκε" (πρακτικά) 10 μέρες μετά την θεωρητική εκκίνησή του

με τον τρόπο που όλοι γνωρίζουμε {Την πρώτη φορά που βάζει >10€ "κάρτα" το 2016 όποιος εχει την "προσφορά"}.

 

Ενημέρωσαν με sms:

http://i68.tinypic.com/2myx2rp.png

Ακόμα κι εμένα που από την πρώτη μέρα της ανοακοίνωσης (8/1/2016) ζήτησα ΠΑΝΤΕΛΗ κατάργηση όλου του Free2all (και talk και surf):

 

http://i63.tinypic.com/2iaeb8p.png

 

Από τότε,

πήρα και άλλες (πραγματικές) προσφορές:

 

http://i66.tinypic.com/2yx4ydk.png

http://i67.tinypic.com/mif2ox.png

 

 

"Τύφλα" να'χει το -5€υρο:

http://i66.tinypic.com/33lik2u.png

http://i66.tinypic.com/nx2xk.png

 

Μου πίστωσαν 10€ πριν από λίγες μέρες καθότι έκανα αλλαγή σε f2g προ 3 μηνών και τους είχα πληρώσει το 10ευρο της ενεργοποίησης. Αυτό το ποσό ισχύει για 1 μήνα, δεν μπορεί να χρησιμοποιηθεί για αγορά πακέτων παρά μόνο για κατανάλωση μετά τη λήξη των πακέτων, αλλά κάπου διάβαζα ότι το χρησιμοποιήσατε μερικοί ως δωρεά στο Χαμόγελο του Παιδιού. Το δοκίμασα αυτό, αλλά το κόστος του SMS προς το ΧτΠ αφαιρέθηκε από το άλλο μου υπόλοιπο (αυτό που είχα πληρώσει με τις ανανεώσεις μου). Μπορεί να αξιοποιηθεί κάπως αλλιώς αυτό το 10ευρο ή είναι τελικά μια ακόμα κοροϊδία από τη Wind;

 

Τα γνωστά της Wind:

http://i66.tinypic.com/2rdhv5s.png

Μόνο σε εκτός πακέτων και εκτός αριθμών (και sms) υψηλής χρέωσης με τη χρέωση που έχουν.

 

Πού οι παλιές καλές εποχές της Wind ('00s) που έβαζες 10€ και είχες 20€;

 

Έστω να βάλουν ΜΟΝΙΜΑ αυτό:

http://i64.tinypic.com/20gched.png

{Έστω και με αυτό το σήμα!!!!) :p

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση

Τα 300΄προς όλους δίνονται στις 2 πρώτες ανανεώσεις του μήυνα ή μόνο σε όσους έχουν το πρόγραμμα Free2Talk, όπως λέει η ανακοίνωση;

Link to comment
Share on other sites

Εχει δώρο 1GB εφόσον η πρώτη ανανέωση του μήνα γινει απο κατάστημα.Και καλά κάνεις και αναφερεις για τα 120' λόγω σταθερού και το Win Club κλπ καθώς καλο ειναι να εκμεταλευομαστε κάθε προσφορά που τρέχει...και γενικα οι προσφορές της Wind δεν παίζονται.Πριν 2-3 χρόνια ήμουν πολύ κολλημένος με το What's up,τώρα να σου πω την αλήθεια λόγω φοιτητικού εχω τόσο το What's up μιας και με βολεύει.Με 300' προς ολους δώρο και 1500' με 8,5€ και 120' προς ολους λόγω σταθερού και 2,5 GB ίντερνετ και 1500' προς 3 αριθμούς Wind/Q και 120' προς σταθερά λόγω καταστήματος και 80 SMS προς ολους και όλα αυτά με 10€ ε θα έπρεπε να ειμαι τρελλος αν κρατούσα απλο What's up για βασικό,με 600' προς What's up και 200' προς όλους με 10€ καθαρα μέσα.Αλλα τα χούμε ξαναπεί τουλάχιστον επαρχία στα περισσότερα μέρη δεν μπορούμε να χαρούμε κατι πέρα απο τα λεπτά και τα SMS.

 

τα 1500 λεπτα προς ολους με 8,5 ευρω αφορουνε φοιτητικη γραμμη free to go ? , αρα στο καταστημα λες οτι θελεις τα 120' και σου δινουνε και δωρο 1gb ιντερνετ; καλα καταλαβα; επισης οι προσφορες απο το καταστημα μεχρι ποτε θα δινονται; . Επισης αμα καποιος κανει ανανεωση στο καταστημα πριν την ληξη του προηγουμενου μπονους πχ των 120 λεπτων προς σταθερα , μπαινουνε νεα 120 λεπτα προς σταθερα και το καθε πακετο ληγει στην δικη του ημερομηνια ληξης; ή πρεπει να περασει 1 μηνας απο την τελευταια ανανεωση για να αποδωθει το μπονους απο το καταστημα; . αρα εσυ εχεις κερδισει και 300 λεπτα προς ολους και 120 λεπτα προς σταθερα και 1gb internet απο την ανανεωση απο το καταστημα; τα 80 sms προφανως ειναι απο το log and win.

Edited by JOHNMEGARYTHMOS

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

Δίνονται στις δύο πρώτες ανανεώσεις του μήνα από 10 ευρω και πάνω , σε όσους έχουν το πρόγραμμα free to talk
Link to comment
Share on other sites

Δίνονται στις δύο πρώτες ανανεώσεις του μήνα από 10 ευρω και πάνω , σε όσους έχουν το πρόγραμμα free to talk

 

Ευχαριστώ για την απάντηση.

Link to comment
Share on other sites

Δίνονται στις δύο πρώτες ανανεώσεις του μήνα από 10 ευρω και πάνω , σε όσους έχουν το πρόγραμμα free to talk

 

αρα σε νεα νουμερα wind free to go δεν αποδιδονται .

Αρα βαζωντας μια καρτα 6 απο καταστημα μπορουμε να εχουμε

- 1500 λεπτα προς 3νουμερα wind αρα αμα δεν εχουμε δηλωσει κανενα νουμερο μπορουμε να δηλωσουμε μονο το ενα ( και τους αλλους τους αλλους 2 μηνες , 1 νουμερο/μηνα με την ανανεωση ).

- 120 λεπτα προς σταθερα με χρεωση 0,30 ευρω

- 80 λεπτα προς ολους απο το log and win μεσω της εφαρμογης free to go ( δηλαδη 20 λεπτα ενεργοποιουμε καθε εβδομαδα *4 εβδομαδες )

- Το προγραμμα wind club που με καθε καρτα που βαζουμε εχουμε διπλασιους ποντους αρα πχ 10 ευρω =20 ποντοι\

- 120 λεπτα προς ολους αμα εχουμε και σταθερο τηλεφωνο και ιντερνετ απο την wind ( χωρις καποια προυποθεση ανανεωσης!) .

Αρα στο συνολο 200 λεπτα προς ολους και 120 λεπτα προσς σταθερα και μενουνε μεσα 5,05 ευρω καθαρα και αγοραζουμε και το πακετο με 5 ευρω 200 λεπτα προς ολους , αρα συνολο 400 λεπτα προς ολους και 120 λεπτα προς σταθερα . με ανανεωση 6 ευρω απο καταστημα .

Αρα αμα βαλουμε και το free to surf με ανανεωση 10 ευρω απο καταστημα εχουμε και δωρο 500mb internet ; ( υπαρχει καποιος περιορισμος αμα βαλουμε το free to surf ; παιρνουμε ολα τα παραπανω κανονικα;

Τελος θελω να ρωτησω το εξης "

Βαζουμε καρτα και εχουμε γραφτει στο my free to go και εχουμε κατεβασει την εφαρμογη , μπορουμε αμεσα να δηλωσουμε το ενα αριθμο wind και να μας αποδοδωθει τα 1500 λεπτα προς εκεινο τον αριθμο; ( ή απαιτειται να γινει αλλη ανανεωση; ) .

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

Σημερα εβαλα 10€ καρτα!

Αλλα αντι να φανουν 8,93€ φανηκαν 3,93€ 5€ λιγοτερα.

Επικοινωνησα με τη wind και μου ειπανε οτι για να διατηρησω τομπρογραμμα των 300' με καθε ανανεωση καρτας ανω των 10€ Για το 2016 με χρεωσανε εφαπαξ, 5€ απο τη καρτα.

Μου ειπανε επισης οτι μου στειλαν ενημερωτικο μηνυμα, αλλα αυτο ηρθε αφου ανανεωσα και επιπλεον μετα τα ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ, δεν του εδωσα πολυ σημασια για το τι εγραφε.

 

Σαν χαρατσι μου φανταζει και αυτο οπως κανει το κρατος. Θελει να μαζεψει Χ εκατομυρια € και βαζει ενα κεφαλικο, νεο, φορο.

Σιγά το χαράτσι, Τουλάχιστον σου προσφέρει δωρεάν λεπτά ανά μήνα, σ αντίθεση με το κράτος που κοβει κ τις παροχές.

Link to comment
Share on other sites

Σιγά το χαράτσι, Τουλάχιστον σου προσφέρει δωρεάν λεπτά ανά μήνα, σ αντίθεση με το κράτος που κοβει κ τις παροχές.

 

Συμφωνώ μαζί σου... σιγά το χαράτσι των 5€ ανά έτος για 3600 λεπτά δωρεάν τον χρόνο (60 ώρες δηλαδή η 1200 κλήσεις τρίλεπτες).

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

Για τις οποίες κλήσεις στο εξωτερικό (που έτσι κι αλλιώς δεν έχω κάποιον να καλέσω) θα αρχίσουν να ξοδεύονται μόνο αφού καταναλωθεί πρώτα το υπόλοιπο που έχω πληρώσει με τις ανανεώσεις. Άρα είναι σαν να μην τα πίστωσαν...
Link to comment
Share on other sites

Για τις οποίες κλήσεις στο εξωτερικό (που έτσι κι αλλιώς δεν έχω κάποιον να καλέσω) θα αρχίσουν να ξοδεύονται μόνο αφού καταναλωθεί πρώτα το υπόλοιπο που έχω πληρώσει με τις ανανεώσεις. Άρα είναι σαν να μην τα πίστωσαν...

Όχι βέβαια . Προηγούνται τα δωρεάν 8,93

Επίσης μπορεις να καλέσεις την εξυπηρέτηση πελατών ή αριθμούς που ξεκινούν από 8

π,χ 801 ή να στείλεις SMS όταν δεν έχεις άλλα.

Edited by Vasileios
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...