Jump to content

Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αφηστε να ακουστούν και οι 3 επιλογες και μετα επιλέξτε το 1. Αν δεν δουλεύει κι ετσι σημαίνει οτι δεν υπάρχει διαθέσιμος υπάλληλος οπότε δοκιμάζετε αργότερα.

Έτσι ακριβώς είναι. Κι'εγώ έτσι νόμιζα, ότι δεν υπακκούουν τα πλήκτρα, ως που περίμενα να τελειώσει το ηχογραφημένο μήνυμα και μετά, πάτησα το 1 και συνδέθηκα κανονικά.

Link to comment
Share on other sites

http://www.hamogelo.gr/155.1/Me-klhsh-koi-SMS

 

Καλέστε στο 14545 από κινητό (χρέωση 2,46 € ανα κλήση)

 

Στείλτε μήνυμα στο 54020 τη λέξη ΧΑΜΟΓΕΛΟ ή XAMOGELO (χρέωση 2,46 € ανα SMS)

 

Ευχαριστω πολυ

Link to comment
Share on other sites

Εχθές πήγα στην wind, στον Κορυδαλλό στην πλατεία ελευθερίας, ώστε να κάνω την κάρτα μου σε 4G και κλασικά, τα γνωστά, ότι η κάρτα είναι εκτός εγγύησης και κατι τέτοια, και επειδή δεν είχα διάθεση να αρχίσω πάλι τα άλλα γνωστά του ότι είναι δωρεάν την πλήρωσα κανονικά.

Με το που γύρισα σπίτι, σκαναρα την απόδειξη, έστειλα email στην wind και σήμερα το πρωί πιστωθηκαν τα χρήματα στο τηλέφωνο μου!

Link to comment
Share on other sites

Εχθές πήγα στην wind, στον Κορυδαλλό στην πλατεία ελευθερίας, ώστε να κάνω την κάρτα μου σε 4G και κλασικά, τα γνωστά, ότι η κάρτα είναι εκτός εγγύησης και κατι τέτοια, και επειδή δεν είχα διάθεση να αρχίσω πάλι τα άλλα γνωστά του ότι είναι δωρεάν την πλήρωσα κανονικά.

Με το που γύρισα σπίτι, σκαναρα την απόδειξη, έστειλα email στην wind και σήμερα το πρωί πιστωθηκαν τα χρήματα στο τηλέφωνο μου!

 

Εγώ στο ίδιο κατάστημα που είχα πάει πέρσυ το καλοκαίρι οι ίδιοι μου είπαν οτι είναι δωρεάν χωρίς να χρειαστεί να πω κάτι εγώ.Σημασία έχει σε τι υπάλληλο θα πέσεις.

TCL 40 NXTPAPER

Link to comment
Share on other sites

Καταθέτω τη σημερινή εμπειρία μου από την αλλαγή κάρτας Mobile Broadband.

Τη ΔΕ 7/3 ήρθε μήνυμα λήξης του 1GB που είχε ανανεωθεί την 1/3 επειδή έκλεισε χρόνος από τότε που πήρα την κάρτα.

Πήγα σήμερα σε κατάστημα για να βγάλω νέα κάρτα και ταυτόχρονα 4G, δεδομένου ότι προχθές είχα αλλάξει και τις υπόλοιπες sim που έχω σε 4G.

Ο υπάλληλος μου λέει ότι πρέπει να βάλω 10€ και όχι 5€ όπως ήξερα, αν και τον ρώτησα πολλές φορές το λόγο αφού είδα διαβάσει για 5€.

Τελικά, του είπα να προχωρήσει τη διαδικασία και αφού ενεργοποίησε την κάρτα και έβγαλε αντίγραφο της ταυτότητας μου λέει ότι το σύστημα δεν ζήτησε τα 10€ (!!!) και ότι μπορώ να βάλω 5€, για ανανέωση χρόνου, μέσα σε 1 μήνα από σήμερα είτε σε κατάστημα είτε online, και από την ημερομηνία αυτή πρέπει να βάλω άλλα 5€ σε 6 μήνες (αυτό είναι καινούργιο στοιχείο).

 

Έψαξα το θέμα στο σπίτι τον τρόπο για ανανέωση χρόνου σε κάρτα Mobile Broadband και διαπίστωσα ότι γίνεται διαφορετικά από την αντίστοιχη διαδικασία για f2g.

Συγκεκριμένα, στην αρχική σελίδα της Wind επιλέγουμε Mobile Broadband/Mobile Broadband με κάρτα/Ανανέωση χρόνου χρήσης και την τελευταία επιλογή (Με χρεωστική ή πιστωτική ή Paypal)

Link to comment
Share on other sites

Καταθέτω τη σημερινή εμπειρία μου από την αλλαγή κάρτας Mobile Broadband.

Τη ΔΕ 7/3 ήρθε μήνυμα λήξης του 1GB που είχε ανανεωθεί την 1/3 επειδή έκλεισε χρόνος από τότε που πήρα την κάρτα.

Πήγα σήμερα σε κατάστημα για να βγάλω νέα κάρτα και ταυτόχρονα 4G, δεδομένου ότι προχθές είχα αλλάξει και τις υπόλοιπες sim που έχω σε 4G.

Ο υπάλληλος μου λέει ότι πρέπει να βάλω 10€ και όχι 5€ όπως ήξερα, αν και τον ρώτησα πολλές φορές το λόγο αφού είδα διαβάσει για 5€.

Τελικά, του είπα να προχωρήσει τη διαδικασία και αφού ενεργοποίησε την κάρτα και έβγαλε αντίγραφο της ταυτότητας μου λέει ότι το σύστημα δεν ζήτησε τα 10€ (!!!) και ότι μπορώ να βάλω 5€, για ανανέωση χρόνου, μέσα σε 1 μήνα από σήμερα είτε σε κατάστημα είτε online, και από την ημερομηνία αυτή πρέπει να βάλω άλλα 5€ σε 6 μήνες (αυτό είναι καινούργιο στοιχείο).

 

Έψαξα το θέμα στο σπίτι τον τρόπο για ανανέωση χρόνου σε κάρτα Mobile Broadband και διαπίστωσα ότι γίνεται διαφορετικά από την αντίστοιχη διαδικασία για f2g.

Συγκεκριμένα, στην αρχική σελίδα της Wind επιλέγουμε Mobile Broadband/Mobile Broadband με κάρτα/Ανανέωση χρόνου χρήσης και την τελευταία επιλογή (Με χρεωστική ή πιστωτική ή Paypal)

 

βάζεις 5€ δίνει άλλο 1GB για ημέρες ή 15€ για 5GB για 30ημερες αντιστοιχα. Και στις 2 περιπτωσεις η ισχυς του πακετου παρατεινεται για 12μηνες. Δεν σου ηρθε μηνυμα με τα 5€ που εβαλες για το 1GB επιπλεον ???

Link to comment
Share on other sites

Δεν έβαλα ακόμη τα 5€ αλλά ο υπάλληλος 1) είπε ότι η sim έχει από σήμερα το 1GB (δεν την έχω βάλει σε κινητό ακόμη) και 2) επέμεινε ότι άλλαξε η κατάσταση και η ανανέωση γίνεται κάθε εξάμηνο με 5€.
Link to comment
Share on other sites

Αυτό το τριήμερο το F2G σου κάνει ΔΩΡΟ 1GB mobile internet! Εσύ το μόνο που έχεις να κάνεις για να λάβεις την προσφορά είναι να στείλεις με SMS “1” στο 1209.

 

* Όλοι οι F2G συνδρομητές μπορούν να επωφεληθούν της προσφοράς. Η προσφορά ισχύει από 12.03.2016 (00.01πμ) έως και 14.03.2016 (23.59μμ). Η ενεργοποίηση της προσφοράς πρέπει να γίνει μέσα στο διάστημα της προσφοράς. Για να ενεργοποιηθεί η προσφορά, χρειάζεται ελάχιστο υπόλοιπο ίσο με 0,01€. Η κατανάλωση των δωρεάν MB γίνεται ανά KB.

 

http://s8.postimg.org/zejjgpmzp/image.png

Edited by dkostas
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εγώ στο ίδιο κατάστημα που είχα πάει πέρσυ το καλοκαίρι οι ίδιοι μου είπαν οτι είναι δωρεάν χωρίς να χρειαστεί να πω κάτι εγώ.Σημασία έχει σε τι υπάλληλο θα πέσεις.

Μπαααα, πλέον πιστεύω ότι είναι "σημα" από την ίδια την wind να το κάνουν με αυτόν τον τρόπο και όποιος τσιμπησει, τσιμπήσε, δεν εξηγείται αλλιώς, τα ίδια της τα καταστήματα να ακολουθούν διαφορετική πολιτική στις πωλήσεις!

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παιδιά,

έχω F2G και όταν μιλάω και με καλούνε τους πάει στον τηλεφωνητή. πώς θα γίνεται να βγαίνει μήνυμα ότι "ο συνδρομητής που καλέσατε είναι κατειλλημένος, δοκιμάστε αργότερα"?

ευχαριστω!

Maybe I'll hold my breath and jump right in
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παιδιά,

έχω F2G και όταν μιλάω και με καλούνε τους πάει στον τηλεφωνητή. πώς θα γίνεται να βγαίνει μήνυμα ότι "ο συνδρομητής που καλέσατε είναι κατειλλημένος, δοκιμάστε αργότερα"?

ευχαριστω!

 

Απενεργοποίησε τον τηλεφωνητή και την προώθηση. Όλες οι προωθήσεις ακυρώνονται με το ##002# και μετά το ΟΚ.

 

Με το *43# βάζεις την αναμονή.

Το κακό με όσους είναι λάθος, είναι πως είναι απόλυτα σίγουροι για όσα λένε.
Link to comment
Share on other sites

Απενεργοποίησε τον τηλεφωνητή και την προώθηση. Όλες οι προωθήσεις ακυρώνονται με το ##002# και μετά το ΟΚ.

 

Με το *43# βάζεις την αναμονή.

 

οκ βγαίνει μήνυμα στον καλούντα ότι ΄΄ο αριθμός είναι κατειλημμένος΄΄ , υπάρχει ρύθμιση ώστε ο καλούμενος να έχει με sms τον αριθμό που τον κάλεσε ενώ ήταν κατειλημμένος ?

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Απενεργοποίησε τον τηλεφωνητή και την προώθηση. Όλες οι προωθήσεις ακυρώνονται με το ##002# και μετά το ΟΚ.

 

Με το *43# βάζεις την αναμονή.

ευχαριστώ! όταν το έκανα όμως δεν μου εβγαλε "ΟΚ" αλλά κουμπι "Απόρριψη" :wacko:

Maybe I'll hold my breath and jump right in
Link to comment
Share on other sites

Αυτό το τριήμερο το F2G σου κάνει ΔΩΡΟ 1GB mobile internet! Εσύ το μόνο που έχεις να κάνεις για να λάβεις την προσφορά είναι να στείλεις με SMS “1” στο 1209.

 

* Όλοι οι F2G συνδρομητές μπορούν να επωφεληθούν της προσφοράς. Η προσφορά ισχύει από 12.03.2016 (00.01πμ) έως και 14.03.2016 (23.59μμ). Η ενεργοποίηση της προσφοράς πρέπει να γίνει μέσα στο διάστημα της προσφοράς. Για να ενεργοποιηθεί η προσφορά, χρειάζεται ελάχιστο υπόλοιπο ίσο με 0,01€. Η κατανάλωση των δωρεάν MB γίνεται ανά KB.

 

http://s8.postimg.org/zejjgpmzp/image.png

 

Πολυ ωραία προσφορά απο τη Wind...με φοβίζει ομως τι θα δω Τρίτη-Τετάρτη στο υπόλοιπο μου μιας και εχω 10€ μέσα.Θα κλείσω τα δεδομένα και ο Θεός βοηθός.

Link to comment
Share on other sites

οκ βγαίνει μήνυμα στον καλούντα ότι ΄΄ο αριθμός είναι κατειλημμένος΄΄ , υπάρχει ρύθμιση ώστε ο καλούμενος να έχει με sms τον αριθμό που τον κάλεσε ενώ ήταν κατειλημμένος ?

 

Δες την ειδοποίηση κλήσεων. :)

http://www.ibizaclub.gr/lottaria.gr/marras//titans/caliber002.jpg

Ευτυχώς που ξέχασα να μεγαλώσω...

Link to comment
Share on other sites

Νεα εκδοση εφαρμογης myF2G 1.6.0 Με δυο διαφορες στις παρακατω φωτο ανανεωση με πιστωτικη καρτα

 

http://s7.postimg.org/ccoaqgkx7/IMG_20160311_205132.jpg

Και στις Ρυθμισεις επικοινωνιας

http://s9.postimg.org/iskzpp167/IMG_20160311_210345.jpg

http://s33.postimg.org/4rv5rf5in/IMG_20160603_140152.jpg

https://telegram.org

Link to comment
Share on other sites

Και στις Ρυθμισεις επικοινωνιας

http://s9.postimg.org/iskzpp167/IMG_20160311_210345.jpg

 

Επιτέλους. Έχει καταντήσει κουραστικό τον τελευταίο καιρό.

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Το θέμα είναι Πότε έρχεται το μήνυμά....έκανα μια δοκιμαστική Πριν από μια ώρα και Ακόμα τίποτα

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Νεα εκδοση εφαρμογης myF2G 1.6.0 Με δυο διαφορες στις παρακατω φωτο ανανεωση με πιστωτικη καρτα

 

 

 

 

 

http://s7.postimg.org/ccoaqgkx7/IMG_20160311_205132.jpg

 

 

 

 

Και στις Ρυθμισεις επικοινωνιας

 

 

http://s9.postimg.org/iskzpp167/IMG_20160311_210345.jpg

 

 

 

Σε Android?

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Αυτό με τις ρυθμίσεις επικοινωνίας,οταν το πειραξα είτε απο f2g.gr είτε απο myq.gr δεν ξαναελαβα μηνύματα ειδικών προσφορών. Ακομα και οταν το διορθωσα δεν άλλαξε κάτι και απο το cc με γραφουν κανονικα οταν ζηταω μηνύματα με προσφορες. Ελπίζω τουλάχιστον στην εφαρμογή να εχουν διορθωθεί τα πράγματα.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...