Jump to content

Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Προφανώς και δεν δουλεύει ΕΑΝ προηγούμενος δεν λάβεις το ανάλογο σμσ...

 

Άραγε ξεκλειδώνει και τα 2€ more...?

Link to comment
Share on other sites

Προφανώς και δεν δουλεύει ΕΑΝ προηγούμενος δεν λάβεις το ανάλογο σμσ...

 

Άραγε ξεκλειδώνει και τα 2€ more...?

Το θεωρώ τελείως απίθανο, ένα "πακέτο" (που δεν είναι καν πακέτο, επιλεκτική προσφορά είναι) που κοστίζει μόλις 3 ευρώ, να ξεκλειδώνει τα πακέτα των 2 ευρώ.

Link to comment
Share on other sites

Που κάνουμε παράπονα για το -1€ χωρίς να έχουμε ανοίξει τα δεδομένα?

 

Στη σελίδα τους στο Facebook κατά κύριο λόγο..!

Link to comment
Share on other sites

Μου ήρθε κ εμενα σημερα μήνυμα για χρέωση 1ευρώ λογο χρήσης ιντερνετ χθες στο F2G.

Χθές, που είχα ενεργοποιήσει data απο cosmοκάρτα (δωρεάν ιντερνετ λογο της χριστουγεννιάτικης προωθητικής ενέργεια που έχει αυτή τη περίοδο) και βρισκόμουν όλη μέρα σε χώρο με wifi!

Τους έστειλα μήνυμα στο facebook και περιμένω!

[ f i l i p p o s ] - [ lokalize.gr ]

Link to comment
Share on other sites

Με κορόιδευαν μερικοί όταν τους έλεγα για την απατεωνιά της wind, bug της kitkat ή κάποια εφαρμογή που ανοίγει μόνη της τα data και να αλλάξω apn . Καταλάβετε το, μόνο η wind φταίει. Έχω καεί αρκετές φορές με πάνω από 10€ κλεμμένα και τα οποία ποτέ δεν μου επέστρεψαν, όπως επίσης και σε άλλους 2 γνωστούς μου.

Με ανάγκασαν να είμαι μόνιμα με πακέτο data.

Edited by hurin
Link to comment
Share on other sites

Με κορόιδευαν μερικοί όταν τους έλεγα για την απατεωνιά της wind, bug της kitkat ή κάποια εφαρμογή που ανοίγει μόνη της τα data και να αλλάξω apn . Καταλάβετε το, μόνο η wind φταίει. Έχω καεί αρκετές φορές με πάνω από 10€ κλεμμένα και τα οποία ποτέ δεν μου επέστρεψαν, όπως επίσης και σε άλλους 2 γνωστούς μου.

Με ανάγκασαν να είμαι μόνιμα με πακέτο data.

 

Συγγνώμη, σου έφαγαν 10€ κι εσύ ακόμα στο ίδιο δίκτυο;

 

Επίσης, μην "αθωώνεις" τόσο εύκολα το Android. Πριν λίγες μέρες είχα κατεβάσει εφαρμογή που άνοιγε μόνη της το gps...

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Έτσι ακριβώς. Επειδή πάντα εδώ και 2-3 χρόνια έχω πακέτο data με εξαίρεση αυτή την εβδομάδα όπου έβαλα την κάρτα σε ένα κινητό ούτε εγώ θυμάμαι ποιου έτους μόνο κλήσεις κάνει και αυτό με το ζόρι μου έκανε εντύπωση!!
Link to comment
Share on other sites

Με κορόιδευαν μερικοί όταν τους έλεγα για την απατεωνιά της wind, bug της kitkat ή κάποια εφαρμογή που ανοίγει μόνη της τα data και να αλλάξω apn . Καταλάβετε το, μόνο η wind φταίει. Έχω καεί αρκετές φορές με πάνω από 10€ κλεμμένα και τα οποία ποτέ δεν μου επέστρεψαν, όπως επίσης και σε άλλους 2 γνωστούς μου.

Με ανάγκασαν να είμαι μόνιμα με πακέτο data.

 

Σε εμένα φταίει η wind, η cosmote και η vodafone, καθώς συνεννοήθηκαν και οι τρεις να με χρεώνουν δεδομένα όποτε βάζω τις κάρτες τους στο (δεύτερο και τρίτο) κινητό μου με κλειστά δεδομένα...

Διάβασε και αυτά που είχα γράψει εδώ (που είναι και το σωστό θέμα) και πρόσθεσε απλά ότι δοκίμασα και τη vodafone με το ίδιο αποτέλεσμα.

Κάποιοι βέβαια λένε ότι χρεώθηκαν και με κλειστά κινητά, αλλά με όλα αυτά που έχουμε διαβάσει εδώ μέσα, δε θα βγάλουμε ποτέ άκρη.

Δοκίμασε λοιπόν για αρχή αν στο κάνει με άλλη εταιρία και πες μας, καλό είναι να ξέρουμε όλοι τι γίνεται.

Edited by marras

http://www.ibizaclub.gr/lottaria.gr/marras//titans/caliber002.jpg

Ευτυχώς που ξέχασα να μεγαλώσω...

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα με την χρέωση δεδομένων πέρα απο αντικειμενικό είναι ηθικό.

Τυπικά και νομότυπα απο τη στιγμή που γινεται κατανάλωση έστω κι ένα byte γίνεται χρέωση.

Είναι σωστό και ηθικό αυτό όταν αυτό το byte γίνεται ακούσια ή ακόμα κι εκούσια αλλά για μερικά δευτερόλεπτα χωρίς να επηρεάζει την απόδοση του δικτύου ή να είναι ζημιογόνο για την εκάστοτε εταιρία;

Προσωπικά θεωρώ πως όχι.

Απο τέτοιες λεπτομέρειες φαινεται η πολιτική και το κοινωνικό πρόσωπο της κάθε εταιρίας και όχι απο τις δωρεές που κάνει κάθε χριστούγεννα κ πάσχα σε ευπαθείς ομάδες μετα φαμφαρολογίας.

[ f i l i p p o s ] - [ lokalize.gr ]

Link to comment
Share on other sites

Με ανανεωση καρτας απο τηνεφαρμογη f2g μεσω paypal θα παρω το ενα giga η πρεπει να παω σε καταστημα??
Link to comment
Share on other sites

Με ανανεωση καρτας απο τηνεφαρμογη f2g μεσω paypal θα παρω το ενα giga η πρεπει να παω σε καταστημα??

 

Ναι αν η κάρτα είναι πιστωτική.

Όχι αν η κάρτα είναι κάρτα ανανέωσης ξυστή ή απλά τυπωμένη,

Link to comment
Share on other sites

Με ανανεωση καρτας απο τηνεφαρμογη f2g μεσω paypal θα παρω το ενα giga η πρεπει να παω σε καταστημα??

 

Και με χρεωστική δουλεύει η υπηρεσία με το 1GB δωρεάν, οτιδήποτε έχεις στο PayPal... :happy: Με balance δεν έχω δοκιμάσει, αλλά λογικά Ναι.

Link to comment
Share on other sites

Τελικά τι δώρα θα δώσουν για τής γιορτές το f2g???

 

Εκτός από το Lucky December {με κλήρωση για 120΄όλους για 6 μήνες το 2016 ΣΕ ΟΣΟΥΣ ενεργοποιήσουν more πακέτο 2€}

δεν ξέρω κάτι άλλο προς το παρόν,

εκτός από το Absolut MB που με 15€ σου δίνει 10GB (αντί για 5GB), αλλά μόνο από κατάστημα το ζητάς.

 

Όλα τα άλλα είναι τα κλασσικά πχ 400΄ όλους με 7€, και τα ίδια με όλη τη χρονιά.

Link to comment
Share on other sites

Τελικά το 400 λεπτά με 7 ευρώ και περάστε από το κατάστημα είναι 9 ευρώ...Τι να πεις...

 

Έχεις δίκιο.

Το πιο πιθανό, με την ανοργανωσιά και την ασχετοσύνη πολλών υπαλλήλων της Wind, που αποδείχτηκε όταν άλλαζαν δωρεάν σε 4G sim της καρτοκινητής από 4/2015,

να πας να δείξεις το sms:

το Absolut MB που με 15€ σου δίνει 10GB (αντί για 5GB), αλλά μόνο από κατάστημα το ζητάς,

και να σου πουν δεν το ξέρουμε, αν δεν σε χρεώσουν και 30€!!

Link to comment
Share on other sites

Έχουμε μήπως πακέτο ίντερνετ για εξωτερικό; Ξέρει κανείς;

 

Το πακέτο WIND euroData σου δίνει τη δυνατότητα να σερφάρεις ξέγνοιαστα στο Internet όταν βρίσκεσαι στην Ευρωπαϊκή Ένωση. Με το WIND euroData μπορείς να στέλνεις e-mails, να έχεις πρόσβαση σε σελίδες κοινωνικής δικτύωσης, να χρησιμοποιείς χάρτες και να έχεις πρόσβαση στο internet από το κινητό σου, ελέγχοντας το κόστος και τη χρήση σου.

 

Το πακέτο προσφέρει 150 ΜΒ για σερφάρισμα στο internet από το κινητό κατά την περιαγωγή σε χώρες της Ευρωπαϊκής Ένωσης με ισχύ 30 μέρες από την ενεργοποίηση και κόστος μόνο €15!

 

Τρόποι Ενεργοποίησης:

 

Το πακέτο ενεργοποιείται με δωρεάν SMS «EURODATA NAI» στο 1285.

Ενημέρωση Υπολοίπου

 

Οι συνδρομητές μπορούν να ενημερώνονται για το υπόλοιπο τους στέλνοντας την εντολή «ΥΠ EURODATA» στο 1285

 

https://www.wind.gr/gr/gia-ton-idioti/kiniti/periagogi/prosfores/kartokiniti/

Link to comment
Share on other sites

Το θεωρώ τελείως απίθανο, ένα "πακέτο" (που δεν είναι καν πακέτο, επιλεκτική προσφορά είναι) που κοστίζει μόλις 3 ευρώ, να ξεκλειδώνει τα πακέτα των 2 ευρώ.

Σε εμένα η ενεργοποίηση του πακέτου 1GB 200' με 3 ευρώ δεν ξεκλέιδωσε τα more πακέτα των 2 ευρώ.

Link to comment
Share on other sites

Για 400' με 7€ τι γραφουμε και που το στελνουμε?

Ενεργοποιουμε το 200 προς ολους με 5€, κ άλλα 200 με 2€ με turbo πακετο. Γιατι να τρεχεις στο καταστημα

Link to comment
Share on other sites

Με κορόιδευαν μερικοί όταν τους έλεγα για την απατεωνιά της wind, bug της kitkat ή κάποια εφαρμογή που ανοίγει μόνη της τα data και να αλλάξω apn . Καταλάβετε το, μόνο η wind φταίει. Έχω καεί αρκετές φορές με πάνω από 10€ κλεμμένα και τα οποία ποτέ δεν μου επέστρεψαν, όπως επίσης και σε άλλους 2 γνωστούς μου.

Με ανάγκασαν να είμαι μόνιμα με πακέτο data.

Χρεωθηκα σημερα ενω ειχα κλειστο το κινητο. Ειναι καθαρα απατεωνια.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...