Jump to content

Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ενεργοποίησα το roamer για κλήσεις και μου ήρθε μήνυμα για χρέωση 0.82 η κλήση . δεν ειναι λιγότερο 0.42 ; απο ότι είδα στο site
Link to comment
Share on other sites

σχετικα με το διπλασιασμο που ελεγαν καποιο οτι ελαβαν μαιλ εγω σημερα ενεργοποιησα τον δωρεαν ογκο απο το σιτε του myf2g και δεν μου εδωσε διπλασιο ογκο αλλα 30 mb . Οποτε δεν ισχυει .

η προσφορα ειναι μονο για το τηλεφωνο,αυτο που λες δεν το αναφερει πουθενα η wind

Link to comment
Share on other sites

ενεργοποίησα το roamer για κλήσεις και μου ήρθε μήνυμα για χρέωση 0.82 η κλήση . δεν ειναι λιγότερο 0.42 ; απο ότι είδα στο site

 

0,82 η κλήση σε συμφέρει μόνο για μεγάλες κλήσεις

Οι εισερχόμενες στην Ε.Ε. χρεόνονται μόνο 0,09 άρα πρέπει να μιλάς πάνω από 9 λεπτά

Για εξερχόμενες , πάνω από 3 λεπτά για να συμφέρει το roamer

 

EDIT : σε αυτή την σελίδα λέει 0,45

http://www.wind.gr/gr/wind/upostirixi/periagogi/hreoseis-periagogis/prosfores/hamiles-hreoseis-sto-exoteriko-gia-tous-sundromites-wind/

Άρα συμφέρει για εξερχόμενες πάνω από 1,5 λεπτό και εισερχόμενες πάνω από 5 λεπτά

Edited by Vasileios
Link to comment
Share on other sites

Μεγάλη λαλακiα που κατάργησαν τα 300 δώρο με 10ευρη ανανέωση. όχι τίποτα άλλο άλλα έβαλα τον αδερφό μου να πάρει f2go γι αυτό ακριβώς
Link to comment
Share on other sites

Μεγάλη λαλακiα που κατάργησαν τα 300 δώρο με 10ευρη ανανέωση. όχι τίποτα άλλο άλλα έβαλα τον αδερφό μου να πάρει f2go γι αυτό ακριβώς

 

Μα αυτό έχει καταργηθεί εδώ και 7 μήνες σχεδόν,τώρα τον έβαλες να ερθει;; έχει καταργηθεί και στα τρία δίκτυα οπότε όπου και να πήγαινε δε θα το είχε

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Τα 20 μηνύματα ειναι δώρο αν κανεις εγγραφή στο MyF2G!!Δηλαδή κάθε 7 μέρες σου δινει δωρο είτε 20 μηνύματα προς όλους η 20 λεπτά η 30 μηνύματα για Wind η 30 λεπτά η 30mb,οτι θες εσύ διαλέγεις.Εφαρμογή υπάρχει για android κινητά αλλα και για Iphone.Στις αλλες εταιρίες ξέρω οτι δινουν πχ στην Κοσμοτε 100sms με 4€,250 με 10€ και 500 μηνύματα με 19,50€.

 

Σε ευχαριστω παρα πολυ. Για symbian δυστυχως δεν βλεπω να εχει εφαρμογη.

 

2 ακομα συντομες ερωτησεις.

 

Προς wind, Μηπως υπαρχει προσφορα με περισσοτερα μνματα? Επειδη παρατηρω πως περισσοτερο προς wind στελνω μνματα και οχι σε τριτους.

 

Τα δωρεαν ή μνματα ανα βδομαδα, ειναι για καθε βδομαδα επ'αοριστο ή μονο αμα ενεργοποιησεις καποια προσφορα ή κανεις ανανεωση? Εγω δλδ με το που ργαφτω στο myf2g αυτοματως καθε βδομαδα εχω την προσφορα που θα διαλεξω, ή θα πρεπει να κανω καποια ενεργεια?

Ήρθε η ώρα για ένα νέο Σπίτι

http://www.aeginahomes.gr/

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω παρα πολυ. Για symbian δυστυχως δεν βλεπω να εχει εφαρμογη.

 

Ακυρο το παρακάτω - μάλλον δεν κατάλαβα σωστά...

 

Αναφέρεται στην online εγγραφή στο website (https://www.wind.gr/gr/f2g/my-free-2-go/) - δεν χρειάζεται εφαρμογή για αυτό.

 

Κι εγώ Windows Phone έχω (που δεν έχει ακόμα εφαρμογή) αλλά μια χαρά ενεργοποιώ τα δωρεάν πακέτα κάθε εβδομάδα :)

Ericsson GF768 -> Siemens C35i -> Siemens S35i -> Siemens ME45 -> Siemens M75 / Sony Ericsson K530i -> ETEN Glofiish X600 -> HTC Touch Cruise (Polaris) -> HTC Touch HD (BlackStone) & ZTE Blade -> LG Optimus 7 -> Nokia Lumia 720 -> Nokia Lumia 735 -> Samsung Galaxy A3 (2016) -> Motorola moto g9 plus
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω παρα πολυ. Για symbian δυστυχως δεν βλεπω να εχει εφαρμογη.

 

2 ακομα συντομες ερωτησεις.

 

Προς wind, Μηπως υπαρχει προσφορα με περισσοτερα μνματα? Επειδη παρατηρω πως περισσοτερο προς wind στελνω μνματα και οχι σε τριτους.

 

Τα δωρεαν ή μνματα ανα βδομαδα, ειναι για καθε βδομαδα επ'αοριστο ή μονο αμα ενεργοποιησεις καποια προσφορα ή κανεις ανανεωση? Εγω δλδ με το που ργαφτω στο myf2g αυτοματως καθε βδομαδα εχω την προσφορα που θα διαλεξω, ή θα πρεπει να κανω καποια ενεργεια?

 

Για Symbian δεν υπάρχει αλλα αν έχεις ίντερνετ τα κανεις όλα απο το site.Για Wind υπάρχει το πακέτο με 300 sms με 3€ όπου το αγοράζεις μόνο μέσω 1265 μιας και ειναι απο τα παλιά πακέτα.Αλλα και πάλι οτι πακέτο και να ενεργοποιήσεις μέσω MyF2G σου δινει δωρο λεπτά και μηνύματα προς Wind.Σχετικά με την 2η ερώτηση δεν χρειάζεται τίποτα αλλο πέρα απο την εγγραφή.Ουτε πακέτο ούτε τίποτα.Καθε βδομάδα επιλέγεις δωρεάν.Αν θες μια πιο οικονομική λύση για μηνύματα προς Wind αυτη ειναι η Q όπου σου δινει 400 λεπτά η sms προς Wind με 1€.Αλλα το μειονέκτημα ειναι οτι δεν εχει μηνύματα προς όλους αν και ειναι πολύ φθηνή στα sms. Αυτα...οτιδήποτε αλλο ρωτα ελεύθερα. :)

Link to comment
Share on other sites

Μα αυτό έχει καταργηθεί εδώ και 7 μήνες σχεδόν,τώρα τον έβαλες να ερθει;; έχει καταργηθεί και στα τρία δίκτυα οπότε όπου και να πήγαινε δε θα το είχε

 

Ωπα ρε παιδια τι λετε, αυτο ποτε καταργηθηκε? Εγω πριν κανα μηνα που εβαλα ειχα τα 300 λεπτα προς ολους.

 

Το χ4 που λεει εδω εννοει τις 4 βδομαδες του μηνα, δηλαδη το μεγιστο συνολικο ενεργοποιησης?

 

http://www.wind.gr/gr/f2g/ti-kerdizo/me-to-f2g-den-hreiazetai-na-giortazeis-gia-na-pareis-doro/

Ήρθε η ώρα για ένα νέο Σπίτι

http://www.aeginahomes.gr/

Link to comment
Share on other sites

Ωπα ρε παιδια τι λετε, αυτο ποτε καταργηθηκε? Εγω πριν κανα μηνα που εβαλα ειχα τα 300 λεπτα προς ολους.

 

Το χ4 που λεει εδω εννοει τις 4 βδομαδες του μηνα, δηλαδη το μεγιστο συνολικο ενεργοποιησης?

 

http://www.wind.gr/gr/f2g/ti-kerdizo/me-to-f2g-den-hreiazetai-na-giortazeis-gia-na-pareis-doro/

 

Εχει καταργηθεί για τους νέους συνδρομητές δηλαδή όσους ενεργοποίησαν αριθμό απο 25/4 και μετά.Βεβαια υπήρξαν και κάποιες περιπτώσεις που η Wind τους εβαλε τα 300' τώρα πρόσφατα.Δεν ξέρω πως και γιατί αλλα μια χαρά...Το αλλο ναι,εννοεί συνολικά ποσο μπορείς να έχεις το μήνα απο κάθε δωρο.

Link to comment
Share on other sites

Ωπα ρε παιδια τι λετε, αυτο ποτε καταργηθηκε? Εγω πριν κανα μηνα που εβαλα ειχα τα 300 λεπτα προς ολους.

 

Το χ4 που λεει εδω εννοει τις 4 βδομαδες του μηνα, δηλαδη το μεγιστο συνολικο ενεργοποιησης?

 

http://www.wind.gr/gr/f2g/ti-kerdizo/me-to-f2g-den-hreiazetai-na-giortazeis-gia-na-pareis-doro/

Εννοει για νεους πελατες. Οσοι το εχουν ισχυει κανονικα'

Link to comment
Share on other sites

Επειδή το θέμα είναι αρκετά μεγάλο για να το ψάξω,όσοι έχετε χρεωθεί 1€ για χρήση internet daily έχετε βγάλει άκρη μαζί τους ή όχι?
Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the the universe. (Albert Einstein)
Link to comment
Share on other sites

Επειδή το θέμα είναι αρκετά μεγάλο για να το ψάξω,όσοι έχετε χρεωθεί 1€ για χρήση internet daily έχετε βγάλει άκρη μαζί τους ή όχι?

 

Στείλε τους ενα μήνυμα στο Facebook.Η ενα email.Πάντως παιδιά που είχαν παρόμοιο πρόβλημα με τη Wind έβγαλαν ακρη.

Link to comment
Share on other sites

Επειδή το θέμα είναι αρκετά μεγάλο για να το ψάξω,όσοι έχετε χρεωθεί 1€ για χρήση internet daily έχετε βγάλει άκρη μαζί τους ή όχι?

Με ευγενική πίεση στο αφαιρούν. Είναι παράνομο. Όχι τσαμπουκά και μπινελίκια. Απλώς πίεση. Καλύτερα να πας σε ένα κατάστημα, αλλιώς θα πληρώσεις τα ίδια στην κλήση. Πες απλά ότι δεν θέλεις να χρεωθείς κι άλλο. Η στείλε μειλ η φ/β.

Και αγόρασε πακέτο ή ζήτησε να το απενεργοποιήσουν τελείως.

Edited by pavlitakis1
Link to comment
Share on other sites

Με ευγενική πίεση στο αφαιρούν. Είναι παράνομο. Όχι τσαμπουκά και μπινελίκια. Απλώς πίεση. Καλύτερα να πας σε ένα κατάστημα, αλλιώς θα πληρώσεις τα ίδια.

Και αγόρασε πακέτο ή ζήτησε να το απενεργοποιήσουν τελείως.

 

Είχα πακέτο και έληξε την Κυριακή και είχα σκοπό να βάλω σήμερα άλλο.Μπορώ να δηλαδή να απενεργοποιήσω τελείως το daily internet και να έχω data μόνο όταν βάζω κάποιο πακέτο?Το αστείο της υπόθεσης είναι ότι σου στέλνουν μήνυμα την επόμενη μέρα και όχι όταν γίνεται η ενεργοποίηση.Και να θες να το χρησιμοποιήσεις δεν ξέρεις ότι υπάρχει!

Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the the universe. (Albert Einstein)
Link to comment
Share on other sites

0,82 η κλήση σε συμφέρει μόνο για μεγάλες κλήσεις

Οι εισερχόμενες στην Ε.Ε. χρεόνονται μόνο 0,09 άρα πρέπει να μιλάς πάνω από 9 λεπτά

Για εξερχόμενες , πάνω από 3 λεπτά για να συμφέρει το roamer

 

EDIT : σε αυτή την σελίδα λέει 0,45

http://www.wind.gr/gr/wind/upostirixi/periagogi/hreoseis-periagogis/prosfores/hamiles-hreoseis-sto-exoteriko-gia-tous-sundromites-wind/

Άρα συμφέρει για εξερχόμενες πάνω από 1,5 λεπτό και εισερχόμενες πάνω από 5 λεπτά

EΠITYXHΣ ENEPΓOΠOIHΣH WIND ROAMER. KAΛEΣTE ME MONO 0,82E/KΛHΣH (ENTOΣ EE) 'H 2,6E/KΛHΣH (ZΩNH 2&3) ΓIA TA ΠPΩTA 2 ΛEΠTA KAI META 0.006E/ΔEYT/ΠTO. ΓIA ΠΛHPOΦOPIEΣ KAΛEΣTE 1260 (ME XPEΩΣH). ΓIA AΠENEPΓOΠOIHΣH ΣTEIΛTE "ROAMER OXI" ΣTO 1284

αυτό το μήνυμα έλαβα . έγινε τίποτα λάθος ;

Edited by yianniskyr
Link to comment
Share on other sites

Επειδή το θέμα είναι αρκετά μεγάλο για να το ψάξω,όσοι έχετε χρεωθεί 1€ για χρήση internet daily έχετε βγάλει άκρη μαζί τους ή όχι?

μολις μου πιστωσαν 3€ αντι για δυο:lol:

πηρα 1231 και ποσταρα και στο FB

ΜΑΛΛΟΝ ηταν παλιο το αλλο € και το ειδαν, μαζι με τα αιτηματα μου, σημερα

ολα καλα λοιπον

το 1231 ειναι δωρεαν,πες τους οτι εχεις και data counter και δεν ειδες κινηση

 

Με ευγενική πίεση στο αφαιρούν. Είναι παράνομο. Όχι τσαμπουκά και μπινελίκια. Απλώς πίεση. Καλύτερα να πας σε ένα κατάστημα, αλλιώς θα πληρώσεις τα ίδια στην κλήση. Πες απλά ότι δεν θέλεις να χρεωθείς κι άλλο. Η στείλε μειλ η φ/β.

Και αγόρασε πακέτο ή ζήτησε να το απενεργοποιήσουν τελείως.

δεν ισχυει τιποτα απο αυτα,το ξερουν αλλα δεν κανουν τιποτα να το διορθωσουν

αυτο που λεω ειναι επισημο

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω παρα πολυ. Για symbian δυστυχως δεν βλεπω να εχει εφαρμογη.

 

2 ακομα συντομες ερωτησεις.

 

Προς wind, Μηπως υπαρχει προσφορα με περισσοτερα μνματα? Επειδη παρατηρω πως περισσοτερο προς wind στελνω μνματα και οχι σε τριτους.

 

Τα δωρεαν ή μνματα ανα βδομαδα, ειναι για καθε βδομαδα επ'αοριστο ή μονο αμα ενεργοποιησεις καποια προσφορα ή κανεις ανανεωση? Εγω δλδ με το που ργαφτω στο myf2g αυτοματως καθε βδομαδα εχω την προσφορα που θα διαλεξω, ή θα πρεπει να κανω καποια ενεργεια?

 

Κάνε εγγραφή στο site και αγόραζε τα πακέτα από εκεί (είτε από εφαρμογή εφόσον έχεις iphone ή android τηλέφωνο) Επιλογή για sms προς wind μόνο δεν έχει αλλά ενεργοποιώντας ένα οποιοδήποτε πακέτο των 5 ευρώ μέσω internet κερδίζεις αυτόματα 100 λεπτά και 100 sms προς wind. Εάν λοιπόν σου φτάνουν τα 100 sms (+τα 120 επιπλέον από τα εβδομαδιαία bonus) απλά αγοράζοντας πχ το πακέτο των 200 λεπτών προς όλους είσαι μια χαρά. Όμως μόνο μέσω internet είναι τα εξτρά λεπτά και μυνήματα προς wind

Link to comment
Share on other sites

Επειδή το θέμα είναι αρκετά μεγάλο για να το ψάξω,όσοι έχετε χρεωθεί 1€ για χρήση internet daily έχετε βγάλει άκρη μαζί τους ή όχι?

 

2 φορές μου έχει τύχει. Την πρώτη είχα ενεργοποιημένο το πακέτο που έδινε 120mb με 3 ευρώ και το οποίο ανανεώνονταν αυτόματα εάν δεν έστελνες μήνυμα για να μην ενεργοποιηθεί και με χρεώσαν 1 ευρώ ενώ το πακέτο ανανεώθηκε αυτόματα για τον επόμενο μήνα. Πήγα σε ένα κατάστημα τους έκανα μια αίτηση και σε 2 βδομάδες (ήταν εποχή δεκαπενταύγουστου) μου πιστώσαν τα χρήματα πίσω.

 

Την επόμενη φορά ενώ είχα πακέτο του 1GB και φρόντισα να απενεργοποιήσω τα data πριν τα μεσάνυχτα χρεώθηκα πάλι 1 ευρώ. Πήρα τηλέφωνο σε ένα σταθερό νούμερο που μου έδωσαν από κατάστημα. Ο πρώτος που μίλησα ήταν μάλλον άσχετος και μου είπε να κάνω αίτηση για να μου στείλουν την κίνηση data που είχα. Ο επόμενος απλά κατέγραψε το πρόβλημα και την επομένη πιστώθηκε το 1 ευρώ.

 

Με λίγα λόγια ξέρουν και αυτοί ότι βγαίνει συχνά ένα τέτοιο θέμα (το γιατί δεν λύνεται δεν ξέρω) και δεν έχουν θέμα να σου επιστρέψουν τα χρήματα απλά το βασικό είναι να είσαι τυχερός να μιλήσεις με άτομο που ξέρει τι γίνεται και όχι με κάποιο άσχετο.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ερώτηση, έχω σε ένα καρτοκινητό wind 18ευρώ υπόλοιπο. Έκανα αίτηση φορητότητας για κοσμοτέ για αυτό το νούμερο, το υπόλοιπο, πέραν του προφανώς να το καταναλώσω(κ δε ξέρω πως! :lol: ) άμεσα, έχετε καμιά άλλη ιδέα τι μπορώ να το κάνω; Χάνεται το ποσό; Έχω ένα άλλο καρτοκινητό wind, μπορώ να τα μεταφέρω εκεί; :)
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ερώτηση, έχω σε ένα καρτοκινητό wind 18ευρώ υπόλοιπο. Έκανα αίτηση φορητότητας για κοσμοτέ για αυτό το νούμερο, το υπόλοιπο, πέραν του προφανώς να το καταναλώσω(κ δε ξέρω πως! :lol: ) άμεσα, έχετε καμιά άλλη ιδέα τι μπορώ να το κάνω; Χάνεται το ποσό; Έχω ένα άλλο καρτοκινητό wind, μπορώ να τα μεταφέρω εκεί; :)

 

Δεν μπορείς να τα μεταφέρεις σε άλλο νούμερο, δώρησε τα στο χαμόγελο του παιδιού

 

Στείλτε μήνυμα στο 54020 τη λέξη ΧΑΜΟΓΕΛΟ ή XAMOGELO (χρέωση 2,46 € ανα SMS)

Link to comment
Share on other sites

Μπράβο ρε φίλε κάτι τέτοιο σκεφτόμουν αλλά δεν ήξερα που!Να σαι καλά αυτό θα κάνω τώρα!

 

Ωραίος...Πολύ καλή σκέψη...

Link to comment
Share on other sites

εσεις που ειχατε θεμα με την πιστωση των 120' βγαλατε ακρη...

Εδω ακομα!

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...