Jump to content

Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ρε παιδια μηπως συμφαιρει το καρτοσυμβολαιο δλδ παγιο 37,5 ευρω απο 65 με ειπε η πωλητρια σημερα!?βαζω ~40€ το μηνα ισως κ λιγο παραπανω..(με τους διπλασιασμους απο το ιντερνετ ειχα 60δλδ)
Link to comment
Share on other sites

Θα βγω εξωτερικό και θα πάρω το καρτοκινητό για roaming. Σε κατάσταση roaming ισχύει η ανανέωση χρόνου ομιλίας σε κατ/μα Wind? (να την κάνει κάποιος άλλος από Ελλάδα)

Samsung S500 -> Siemens S65 -> Nokia E51 -> HTC Diamond2 -> Samsung Omnia7 -> Huawei P1 LTE -> ZTE Blade S6 -> Huawei P8 -> Apple iPhone SE -> LeEco Le Max2 -> Honor View20 -> Xiaomi Mi MIX3 5G -> Motorola Edge20

Link to comment
Share on other sites

κανονικότατα ισχύει η ανανέωση σε κατάστημα όπου και να βρίσκεσαι
Link to comment
Share on other sites

ισχυει και η υπηρεσια wind sharing.

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν πριν από 4 μέρες αγόρασα ένα F2G πακετάκι για να το γυρίσω στο F2G6 και ένα έχω ένα λεπτό το λεπτό προς δύο αριθμούς Wind.

To ενεργοποιώ κανονικά και το γυρίζω στο F2G6 και όλα καλά. Δηλώνω τους δύο αριθμούς wind που θέλω και ξεκινάνε όλα καλά με τις χρεώσεις. Στο 1269 μου έλεγε το υπόλοιπο και οτι ανοίκω στο F2G6 αντίστοιχο της Cosmocarta. Μιλάω με τον ένα δηλωμένο αριθμό και μετά από κανά 20λεπτο πέφτει η κλήση. Ξαναπέρνω τηλ και λέει οτι δεν υπάρχει υπόλοιπο. Καλώ το 1269 και μου λέει οτι είμαι στο F2G1 αντίστοιχο της Qcard!!!

Με λίγα λόγια άλλαξε από μόνο του πακέτο ύστερα από 3 μέρες ενεργοποίησης και φυσικά χρεώθηκα με το αντίστοιχο της Qcard. Έχει συμβεί ξανα σε κανένα αυτό.

Μου φαίνεται θα βάλω στο συμβόλαιο μου την επιλογή 600 λεπτά προς wind να τελειώνω, πάλι καλά που βγήκε αυτό το πακέτο. Με το καρτοκινητό αν γίνει η στραβή, τα κλαις τα λεφτάκια σου και άντε να βρεις το δίκιο σου.

Less is more...
Link to comment
Share on other sites

πάρε στο 1260 και ανέφερε το! γιατί να κλαις τα λεφτάκια σου όπως λες αφου δεν έκανες εσυ την αλλαγή?
Μαμά έφαγα και τα 1000 λεπτά αυτό τον μήνα! Μπορώ να φάω τώρα παγωτό?:happy:
Link to comment
Share on other sites

πάρε στο 1260 και ανέφερε το! γιατί να κλαις τα λεφτάκια σου όπως λες αφου δεν έκανες εσυ την αλλαγή?

Και ζήτα και επιστροφή των χρημάτων σου!

Link to comment
Share on other sites

Και ζήτα και επιστροφή των χρημάτων σου!

 

ε ναι εννοείται αυτό!

Μαμά έφαγα και τα 1000 λεπτά αυτό τον μήνα! Μπορώ να φάω τώρα παγωτό?:happy:
Link to comment
Share on other sites

Επειδή δεν μπορώ να το βρω πουθενά, πόσο είναι το κόστος βιντεοκλήσης;

Δες από την ιστοσελίδα της Wind:

Χρέωση για Video-Κλήση: € 0,0119 /δευτ (με ελάχιστη διάρκεια χρέωσης 30’’)
Link to comment
Share on other sites

Επειδή δεν μπορώ να το βρω πουθενά, πόσο είναι το κόστος βιντεοκλήσης;

 

Η χρέωση είναι ίδια με τη χρέωση της απλής κλήσης του πακέτου που έχεις...(FG1,FG2,FG3....)

Ιστορικό: Ericsson T28s, Nokia 3330, Sony ericsson T630,K750i, K800i, Motorola V3x, Sony ericsson w950i, Nokia n95 8gb, Sony ericsson vivaz , Nokia Ν8 , iphone 4 , Samsung Galaxy SIII , Samsung Galaxy S4, Samsung Galaxy S7 και τώρα Samsung Galaxy Νοte10 Plus + Samsung galaxy tab s2 8" 4G 2016
Link to comment
Share on other sites

Μου ήρθε ένα μήνυμα ότι με μία ανανέωση χρόνου ομιλίας μέσα στον Iούλιο θα έχω 1000 λεπτά και 1000 SMS προς F2G για όλο τον Ιούλιο. Υπάρχει κάποιος περιορισμός για την κάρτα ή ισχύει για οποιοδήποτε ποσό??
Ericsson GF768 -> Siemens C35i -> Siemens S35i -> Siemens ME45 -> Siemens M75 / Sony Ericsson K530i -> ETEN Glofiish X600 -> HTC Touch Cruise (Polaris) -> HTC Touch HD (BlackStone) & ZTE Blade -> LG Optimus 7 -> Nokia Lumia 720 -> Nokia Lumia 735 -> Samsung Galaxy A3 (2016) -> Motorola moto g9 plus
Link to comment
Share on other sites

Μου ήρθε ένα μήνυμα ότι με μία ανανέωση χρόνου ομιλίας μέσα στον Iούλιο θα έχω 1000 λεπτά και 1000 SMS προς F2G για όλο τον Ιούλιο. Υπάρχει κάποιος περιορισμός για την κάρτα ή ισχύει για οποιοδήποτε ποσό??

 

αφου δεν λεει συγκεκριμενο ποσο,ανανεωσε με μια καρτα των 3 ευρω.δεν θα εχεις προβλημα πιστευω.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μου ήρθε ένα μήνυμα ότι με μία ανανέωση χρόνου ομιλίας μέσα στον Iούλιο θα έχω 1000 λεπτά και 1000 SMS προς F2G για όλο τον Ιούλιο. Υπάρχει κάποιος περιορισμός για την κάρτα ή ισχύει για οποιοδήποτε ποσό??

 

Είχες ενεργοποιήσει παλαιότερα την προσφορά με τα 1000 λεπτά και 1000 μηνύματα που ισχύει όλο το χρόνο;

Link to comment
Share on other sites

Είχες ενεργοποιήσει παλαιότερα την προσφορά με τα 1000 λεπτά και 1000 μηνύματα που ισχύει όλο το χρόνο;

 

Όχι, ποτέ...στην πραγματικότητα το μήνυμα πήγε στο κινητό του πατέρα μου, το οποίο χρησιμοποιεί σχεδόν αποκλειστικά για εισερχόμενες κλήσεις και δε ξέρει να ενεργοποιήσει πακέτα κλπ.

Ericsson GF768 -> Siemens C35i -> Siemens S35i -> Siemens ME45 -> Siemens M75 / Sony Ericsson K530i -> ETEN Glofiish X600 -> HTC Touch Cruise (Polaris) -> HTC Touch HD (BlackStone) & ZTE Blade -> LG Optimus 7 -> Nokia Lumia 720 -> Nokia Lumia 735 -> Samsung Galaxy A3 (2016) -> Motorola moto g9 plus
Link to comment
Share on other sites

Επειδή δεν μπορώ να το βρω πουθενά, πόσο είναι το κόστος βιντεοκλήσης;

 

Στο F2G2 10cent το λεπτο ΠΡΟΣ ΟΛΑ ΤΑ ΔΙΚΤΥΑ με χρεωση ανα δευτερολεπτο μεχρι 30-6-2009 και μετα 21cent το λεπτο ΠΡΟΣ ΟΛΑ ΤΑ ΔΙΚΤΥΑ με χρεωση ανα δευτερολεπτο.

Link to comment
Share on other sites

Στο F2G2 10cent το λεπτο ΠΡΟΣ ΟΛΑ ΤΑ ΔΙΚΤΥΑ με χρεωση ανα δευτερολεπτο μεχρι 30-6-2009 και μετα 21cent το λεπτο ΠΡΟΣ ΟΛΑ ΤΑ ΔΙΚΤΥΑ με χρεωση ανα δευτερολεπτο.

 

Έχω την εντύπωση ότι παρά την προσφορά με τα 10 λεπτά, οι βιντεοκλήσεις χρεώνονται με 21 λεπτά το λεπτό ομιλίας.. Κάνω λάθος;

Link to comment
Share on other sites

Έχω την εντύπωση ότι παρά την προσφορά με τα 10 λεπτά, οι βιντεοκλήσεις χρεώνονται με 21 λεπτά το λεπτό ομιλίας.. Κάνω λάθος;

μια δοκιμή θα σε πείσει, ουτε εγώ ξέρω αλλά αν κάνεις μια μικρή κλήση μπορείς εύκολα να καταλάβεις

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους. Νέος στο F2G παιδιά και θα ήθελα να ρωτήσω αν υπάρχουν πουθενά συγκεντρωμένα όλα τα τηλ (πχ 1265 κλπ) όλες οι υπηρεσίες και δυνατότητες που έχω πχ για αλλαγή προγραμμάτων κλπ. Ευχαριστώ
Τιμή σ' εκείνους όπου στην ζωή των, ώρισαν και φυλάγουν Θερμοπύλες.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους. Νέος στο F2G παιδιά και θα ήθελα να ρωτήσω αν υπάρχουν πουθενά συγκεντρωμένα όλα τα τηλ (πχ 1265 κλπ) όλες οι υπηρεσίες και δυνατότητες που έχω πχ για αλλαγή προγραμμάτων κλπ. Ευχαριστώ

 

δες εδω http://www.wind.com.gr/pages.fds?pageID=1415&langID=1

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους. Νέος στο F2G παιδιά και θα ήθελα να ρωτήσω αν υπάρχουν πουθενά συγκεντρωμένα όλα τα τηλ (πχ 1265 κλπ) όλες οι υπηρεσίες και δυνατότητες που έχω πχ για αλλαγή προγραμμάτων κλπ. Ευχαριστώ

 

Για να μην ψαχνεσαι παρε 1342 και κανε το πακετο σου F2G2 (αντιστοιχο του FROG).Οταν θα καλεσεις 1342 θα σου πει αν θες να μιλας με 34% φτηνοτερες χρεωσεις πατα 1 για να μεταφερθεις στo νεο F2G και αν θες να μεταφερθεις στα υπολοιπα οικονομικα πακετα πατα 2.Θα πατησεις 2 και μετα θα επιλεξεις F2G2.Για nonstop απλα καλεις 1265 και επιλεγεις αυτο που θες.

Link to comment
Share on other sites

Ηλεκτρονική ανανέωση χρόνου ομιλίας

Ηλεκτρονική Ανανέωση σε απλά βήματα...

 

H υπηρεσία προσωρινά δεν είναι διαθέσιμη.

The service is temporarily unavailable.

 

Τόσο απλά... :blink:

Το παραπάνω μήνυμα εμφανίζεται εδω και ένα μήνα...

Πολύ σχετική η έννοια του χρόνου στην Wind!

Fiat justitia et pereat mundus.
Link to comment
Share on other sites

Ηλεκτρονική ανανέωση χρόνου ομιλίας

Ηλεκτρονική Ανανέωση σε απλά βήματα...

 

H υπηρεσία προσωρινά δεν είναι διαθέσιμη.

The service is temporarily unavailable.

 

Τόσο απλά... :blink:

Το παραπάνω μήνυμα εμφανίζεται εδω και ένα μήνα...

Πολύ σχετική η έννοια του χρόνου στην Wind!

Αφού δεν το 'χει χακάρει κανείς και να μπαίνουν τα χρήματα στο λογαριασμό του, πάλι καλά να λες...:lol:

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν πριν από λίγο μου ήλθε μήνυμα από την wind που έλεγε ότι από τη στιγμή αυτή και για ένα μήνα έχω δωρεάν 600 λεπτά ομιλίας και βιντεοκλήσεων προς f2g κινητά. Υπόψιν ότι έχω το πρόγραμμα f2g1 αντίστοιχο της Q Card εδώ και ένα χρόνο και το νούμερο μου αυτό το έχω από το 1997. Ήδη το τίμησα δεόντως με άλλα κινητά f2g αντίστοιχα της Cote και Voda και καμία χρέωση δεν έγινε σύμφωνα με το 1269. Στο 1265 ακούς τον υπόλοιπο δωρεάν χρόνο ομιλίας της προσφοράς που απομένει.

 

Ωραία έκπληξη που δεν κοστίζει ούτε σέντς....:O Μπράβο στη Wind!;)

 

Πάντως σε άλλα 2 νούμερα f2g που έχω για να χρησιμοποιώ το ένα λεπτό το λεπτό προς δύο νούμερα, δε μου ήλθε κανένα μήνυμα προσφοράς. Αυτό τώρα πως έγινε; Λόγω του ότι είμαι σταθερός πελάτης εδώ και 12 χρόνια;

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...