Jump to content

Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

13 minutes ago, kmpatra said:

Να προσθέσω επίσης ότι έγινε το κλασικό, έβαλαν 0,01 με λήξη σε 2 μήνες. Το νούμερο ήταν ατάιστο από τότε που καταργήθηκε το 1€.

Το ερώτημα είναι αν δεν ανανεώσεις στο δίμηνο, αν σταματήσουν να το δίνουν οριστικά...

Εγώ δεν θα το ρίσκαρα. Ονειρικό δώρο το για πάντα...

52 minutes ago, Fns1 said:

Μόλις μου ήρθε αυτό:

ΔΩPO ΓIA ΠANTA! KAΘE 1H TOY MHNA ΘA EXEIΣ ΔΩPEAN 600 ΛEΠTA ΠPOΣ OΛOYΣ + 600MB ΓIA 30 MEPEΣ! MOΛIΣ ΠHPEΣ TO ΠPΩTO ΣOY ΔΩPO KIOΛAΣ! (ΠPOYΠOΘEΣH ΔIATHPHΣHΣ ΠPOΣΦOPAΣ MIA ANANEΩΣH KAΘE 2 MHNEΣ)

Επίσης και η προσφορά 1000 λεπτά και απεριόριστα data με 7 ευρώ 

 

34 minutes ago, kmpatra said:

Είχες στείλει κάποιο μήνυμα κάπου?

Ωπ μόλις τσέκαρα ήρθε και σε μένα. Δυστυχώς είναι δευτερότριτο  νούμερο και δεν νομίζω ότι θα την τιμήσω....

Ειχατε ηδη υπολοιπο χρηματων μεσα; 

κοσμοτεονλι

Link to comment
Share on other sites

36 minutes ago, VIPdriver said:

Εγώ δεν θα το ρίσκαρα. Ονειρικό δώρο το για πάντα...

 

Ειχατε ηδη υπολοιπο χρηματων μεσα; 

Όχι μηδενικό ,ήταν παρατημένο από τότε με το 1 ευρώ 

Link to comment
Share on other sites

8 λογαριασμούς διαχειρίζομαι ούτε σε έναν ΔΕΝ έχει έρθει.😭

Link to comment
Share on other sites

Το να κάνουμε λιτανεία για το δωράκι όμως δεν είναι λύση. Θα πρέπει να προσθέσουν πακέτα για όλα τα βαλάντια. 

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, hercoulis said:

Το να κάνουμε λιτανεία για το δωράκι όμως δεν είναι λύση. Θα πρέπει να προσθέσουν πακέτα για όλα τα βαλάντια. 

Δεν είναι λιτανεία. Λίγη προσπάθεια θέλει. Αν βάλει κάποιος φτηνά πακέτα θα φάει ξύλο από τους άλλους. Ενώ σε φτηνές προσφορές χωρίς διαφημίσεις σε ήδη υπάρχοντες συνδρομητές είναι εντάξει.

1 ώρα πριν, damianos said:

8 λογαριασμούς διαχειρίζομαι ούτε σε έναν ΔΕΝ έχει έρθει.😭

Προφανώς βάζεις λεφτά τακτικά και αγοράζεις πακέτα. Είσαι στην μαύρη λίστα.😁

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, damianos said:

8 λογαριασμούς διαχειρίζομαι ούτε σε έναν ΔΕΝ έχει έρθει.😭

Η αλήθεια είναι ήρθε σε αυτό που έχω παρατημένο από Γενάρη,σαυτό που ταιζω κανονικά δεν ήρθε οπότε μάλλον υπάρχει κάποια βάση σε αυτό που λένε πολλοί ότι στο αταιστο δίνουν για να σε δελεάσουν να το επαναφέρεις.

Link to comment
Share on other sites

Το νέο δωράκι κοστίζει σε εμένα 7 ευρώ.

Λεφτά δεν έχω βάλει από του ευρώ την ανανέωση (έχω μέσα 0, και μηδενισμένα όλα τα υπόλοιπα), τώρα πως βάζουν σε κάποια νούμερα στην ψύχρα 0,1 ευρώ αυτόματα, δε ξέρω. 

IMG_5479.jpeg

Edited by hercoulis
Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, gpapas640 said:

Τα 15GB μαζί με τα 1000 λεπτά από συνδυασμό με σταθερή πως τα παίρνουμε;

Αν έχεις ήδη σταθερό στη Nova παίρνεις καινούργιο νούμερο κινητού ή μεταφέρεις από άλλη εταιρία. Πρέπει να είναι στο ίδιο ΑΦΜ και τα δύο νούμερα.
Πιθανόν να γίνεται και το αντίστροφο δηλαδή να έχεις ηδη κινητό στη Nova και μετά να μεταφέρεις το σταθερό σου στην εταιρεία. Δεν είμαι σίγουρος.

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, opmgls said:

Αν έχεις ήδη σταθερό στη Nova παίρνεις καινούργιο νούμερο κινητού ή μεταφέρεις από άλλη εταιρία. Πρέπει να είναι στο ίδιο ΑΦΜ και τα δύο νούμερα.
Πιθανόν να γίνεται και το αντίστροφο δηλαδή να έχεις ηδη κινητό στη Nova και μετά να μεταφέρεις το σταθερό σου στην εταιρεία. Δεν είμαι σίγουρος.

Έχω ήδη νούμερο που παίρνει μονο τα 1000 λεπτά. Ενεργοποιήθηκε πριν μερικούς μήνες. Να ζητήσω να βάζουν και τα 15 GB?

 

Επίσης όταν λες "και τα 2 νούμερο τι εννοείς"; Μπαίνει και 2ο νούμερο ανά σταθερή σύνδεση που παίρνει το συγκεκριμένο μπόνους;

Edited by gpapas640
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, gpapas640 said:

Έχω ήδη νούμερο που παίρνει μονο τα 1000 λεπτά. Ενεργοποιήθηκε πριν μερικούς μήνες. Να ζητήσω να βάζουν και τα 15 GB?

 

Επίσης όταν λες "και τα 2 νούμερο τι εννοείς"; Μπαίνει και 2ο νούμερο ανά σταθερή σύνδεση που παίρνει το συγκεκριμένο μπόνους;

Τα 2 νούμερα είναι ένα κινητό και ένα σταθερο.
Δυστυχώς εχει αναφερθεί εδώ στο νήμα ότι δεν δίνουν τα +15Gb σε υφιστάμενους συνδρομήτες. Πρέπει να μεταφέρεις το κινητό σε άλλη εταιρεία και να ξαναεπιστρέψεις. 

Link to comment
Share on other sites

Μονο που απο Ιουλη θα χρεωνει τα 1000' του Buy&More με 1€ ανα διμηνο:

https://nova.gr/anakoinoseis/genikes-anakoinwseis/anakoinwsh-kartokinhths-15-05-2024

Με 13€ καρτα θα μενουν 10,81€ σε οσους το εχουν, ακομα και στη νεα εκδοση του με τα +15GB.

Στα μη εμπορικα διαθεσιμα free to go μειον το χαρατσι 0,30€, τελικο εμφανισιμο ποσο 10,51€ με 13€ καρτα σε οσους δεν τα εχουν δηλωμενα ως κατω των 29 ετων!

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, alteisei said:

Μονο που απο Ιουλη θα χρεωνει τα 1000' του Buy&More με 1€ ανα διμηνο:

https://nova.gr/anakoinoseis/genikes-anakoinwseis/anakoinwsh-kartokinhths-15-05-2024

Με 13€ καρτα θα μενουν 10,81€ σε οσους το εχουν, ακομα και στη νεα εκδοση του με τα +15GB.

Στα μη εμπορικα διαθεσιμα free to go μειον το χαρατσι 0,30€, τελικο εμφανισιμο ποσο 10,51€ με 13€ καρτα σε οσους δεν τα εχουν δηλωμενα ως κατω των 29 ετων!

Κάτσε..και το free2go, έχει χαράτσι;

Link to comment
Share on other sites

Αντί να πάρετε όλοι Q ή παλιό free2go να ενισχύσετε την εταιρεία στις επενδύσεις..

Ψάχνετε να βρείτε μόνο προσφορές... Έτσι δεν γίνεται δουλίτσα όμως.. 😂😂😂

Edited by Teiresias_
Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πριν, alteisei said:

Μονο που απο Ιουλη θα χρεωνει τα 1000' του Buy&More με 1€ ανα διμηνο:

https://nova.gr/anakoinoseis/genikes-anakoinwseis/anakoinwsh-kartokinhths-15-05-2024

Με 13€ καρτα θα μενουν 10,81€ σε οσους το εχουν, ακομα και στη νεα εκδοση του με τα +15GB.

Στα μη εμπορικα διαθεσιμα free to go μειον το χαρατσι 0,30€, τελικο εμφανισιμο ποσο 10,51€ με 13€ καρτα σε οσους δεν τα εχουν δηλωμενα ως κατω των 29 ετων!

Φίλε μου, οποίος μετά από τόσο καιρό γκρινιάζει για τέτοια φαινόμενα μάλλον δεν έχει καταλαβει τι συμβαίνει σε αυτή τη χώρα.

Μάθαμε να πληρώνουμε 10€ το κιλό το ελαιόλαδο, θα μάθουμε να δίνουμε και 0,5€ το μήνα για το buy more. Τα χειρότερα είναι μπροστά μας άλλωστε.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά η εταιρεία και η κάθε εταιρεία δεν νοιάζεται για συνδρομητές που δίνουν 4€ το μήνα.

Έτσι κανένα δίκτυο δεν είναι βιώσιμο ή τέλος πάντων δεν μπορείς να δίνεις 4€ το μήνα (13€ το τρίμηνο) και να περιμένεις 5G παντού.

COSMOTE VDSL 100/10, COSMOTE TV FULL PACK, COSMOTE GIGAMAX UNLIMITED, COSMOTE INTERNET ON THE GO με κάρτα (εξοχικό), F2G + CU (για δοκιμές), EON TV FULL PACK.

Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, MIKU said:

δεν μπορείς να δίνεις 4€ το μήνα (13€ το τρίμηνο) και να περιμένεις 5G παντού.

Γιατί το λες; Στη frog ακριβώς αυτό δεν συμβαίνει;

Link to comment
Share on other sites

55 minutes ago, MIKU said:

Παιδιά η εταιρεία και η κάθε εταιρεία δεν νοιάζεται για συνδρομητές που δίνουν 4€ το μήνα.

Έτσι κανένα δίκτυο δεν είναι βιώσιμο ή τέλος πάντων δεν μπορείς να δίνεις 4€ το μήνα (13€ το τρίμηνο) και να περιμένεις 5G παντού.

Αυτό ακριβώς. 

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, Teiresias_ said:

Γιατί το λες; Στη frog ακριβώς αυτό δεν συμβαίνει;

Είναι η εξαίρεση και εννοείται δεν αφορά αυτούς που μιλάνε αρκετά.

COSMOTE VDSL 100/10, COSMOTE TV FULL PACK, COSMOTE GIGAMAX UNLIMITED, COSMOTE INTERNET ON THE GO με κάρτα (εξοχικό), F2G + CU (για δοκιμές), EON TV FULL PACK.

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, Teiresias_ said:

Γιατί το λες; Στη frog ακριβώς αυτό δεν συμβαίνει;

Στη frog έχεις 5g; Με τα 500mb; Εχμ..

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, sou_d said:

Στη frog έχεις 5g; Με τα 500mb; Εχμ..

Ναι! Και όταν θα σου δώσει unlimited πακετάκι δωρεάν περιστασιακά, θα του μπιιιπ τη μάνα με 5G.. αμφιβάλλεις;;

Edited by Teiresias_
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Teiresias_ said:

Ναι! Και όταν θα σου δώσει unlimited πακετάκι δωρεάν περιστασιακά, θα του μπιιιπ τη μάνα με 5G.. αμφιβάλλεις;;

Όταν 😉

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κανείς που πρόσφατα έκανε φορητότητα από άλλο δίκτυο σε Nova, ζήτησε να του αποδοθεί το buy more και εκτός από τα 1000 λεπτά του βάζουν και τα 15GB; Χωρις τα GB δεν αξίζει, μην κάνω τσάμπα φορητότητα...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...