Jump to content

[Επίσημο] HTC Touch (P3450 ή Elf)


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Βασικά δεν χρειάζεται καινούρια rom, άλλωστε η 1.11.405.1b είναι η shipped rom των Τouch!

Το PagePool χρειάζεται αλλαγή μόνο. Στο xda-devs υπάρχει ειδικό utility που το κάνει αυτό.

Να ορίσετε το PagePool στα 4mb.

 

Ψάξτε στο xda για τα άθρα που αναφέρονται στο pagepool.

Θα σας βγάλει αρκετά, ακολουθήστε αυτό με τον τίτλο the easy way...;)

 

 

Γενικός κανόνας, μην πειράζετε κάτι αν δεν ξέρετε τι είναι και κυρίως αν δεν το έχετε ανάγκη. Με λίγα λόγια αν το μηχάνημά σας αποδίδει ικανοποιητικά για τη χρήση που το θέλετε, δεν χρειάζεται να ρισκάρετε τίποτε για να αποκτήσετε 4mb παραπάνω μνήμης τα οποία στην πραγματικότητα δεν χρειάζεστε.

 

 

btw, αν πειράξετε το pagepool, ορίστε το στα 6mb από τα 8 που έχει by default. Κερδίζετε 2mb και δεν χάνετε τίποτα σε απόδοση.

τα καλύτερα είναι... δίπλα σας

πρώην συντονιστής συζητήσεων στα fora Windows Phone και Digital Gadgets[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Οι μετρητές κλήσεων μηδενίζουν αν πας Τηλέφωνο -> Μενου -> Ιστορικό κλήσεων -> Μενού -> Μετρητές Κλήσεων -> και έχει επιλογή επαναφορά. (Στα 5αρια έτσι είναι, λογικά και στα wm6).

 

Στο Touch δεν υπάρχει αυτή η δυνατότητα.

Προτιμήστε το πολύ καλό BatteryStatus που έχει ξαναπροταθεί και πιο πάνω.

 

Έχει πολλές χρήσιμες λειτουργείες κσι το κυριότερο είναι freeware.

τα καλύτερα είναι... δίπλα σας

πρώην συντονιστής συζητήσεων στα fora Windows Phone και Digital Gadgets[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

σε περιπτωση hard reset,χανεται τιποττα απο αυτα που ηταν προεγκατεστημενα?word κτλ?

 

Αν κάνεις Hard Reset (και με την προϋπόθεση ότι δεν έχει πειράξει καμιά ρομ) θα έχεις τη συσκευή σου όπως την αγόρασες.

τα καλύτερα είναι... δίπλα σας

πρώην συντονιστής συζητήσεων στα fora Windows Phone και Digital Gadgets[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

@Muck Smith,

 

Mallon den exeis dokimasei to PocketCM, toulaxisto apo tin ekdosi 0.9 kai pano. I "taxytita scroll pou parexei to contacts tis syskeyis" einai takseis megethous mikroteri apo to scroll tou PocketCM.

 

Gia na mi milisoume gia ti dysxristia tou scrolling tou contacts, me ta mikra fonts, to aenao scrolling pou an ksekinisei de stamataei klp klp. Alla kai sta ypoloipa xaraktiristika eyxrisias to PocketCM kerdizei ta contacts kata kratos. P.x. skin analogo tou Touch, apothikeysi istorikou SMS se kathe contact, apostoli SMS mesa apo to PocketCM, dimiourgia favorite contacts, taksinomisi me vasi diafora pedia kai.. kai... ;)

 

 

@ dimitris_kaz,

 

Mporeis na katevaseis to PocketCM apo edo kai na kaneis mia sygkrisi se sxesi me to contacts tis syskeyis. Prosopika exo ksexasei to deytero.

http://www.pocketcm.com/index.php

 

Sygnomi gia ta greeklish alla mpaino apo to PPC.

Link to comment
Share on other sites

@Muck Smith,

 

Mallon den exeis dokimasei to PocketCM, toulaxisto apo tin ekdosi 0.9 kai pano. I "taxytita scroll pou parexei to contacts tis syskeyis" einai takseis megethous mikroteri apo to scroll tou PocketCM.

 

Gia na mi milisoume gia ti dysxristia tou scrolling tou contacts, me ta mikra fonts,

 

Mporeis na katevaseis to PocketCM apo edo kai na kaneis mia sygkrisi se sxesi me to contacts tis syskeyis. Prosopika exo ksexasei to deytero.

http://www.pocketcm.com/index.php

 

Sygnomi gia ta greeklish alla mpaino apo to PPC.

 

 

εχω δοκιμασει το 0.12 και ειναι πολυ αργο στο scrolling

μηπως δεν κανω κατι καλα?

κριμα γιατι εχει πολλες δυνατοτητες και ''πηγαινει'' στο Touch

ⓜⓘⓚⓔ ✈︎ Everything you can imagine is real [P²]
Link to comment
Share on other sites

Αν κάνεις Hard Reset (και με την προϋπόθεση ότι δεν έχει πειράξει καμιά ρομ) θα έχεις τη συσκευή σου όπως την αγόρασες.

ευχαριστώ!:)

Link to comment
Share on other sites

Jig,

 

pio argo sto scrolling apo to contacts tis syskeyis?

 

De nomizo na min kaneis kati kala, aplo scrolling einai. An kiniseis to daxtylo arga pano kato, tha paei stin epomeni-proigoumeni othoni. An to kiniseis grigora tha proxorisei polles othones pano kato kai malista poly grigora.

 

Kai gia akoma pio grigora, mporeis na patas ta mikra grammata tis alfavitou pou einai aristera stin othoni se synduasmo me scrolling meta. I taxytita apokrisis apla de sygkrinetai. :)

 

Den ksero, isos epeidi ego exo kratisei apo palia ola mou ta contacts sta Agglika i esto me to proto gramma sta Agglika (katarameno Nokia Suite), isos me ellinikous xaraktires na exei provlima.

Link to comment
Share on other sites

ΤhanX Nick!!!!!!!

 

PocketCM

 

τελικα το βρηκα ΘΕΛΕΙ διαφορετικα το ''δαχτυλο'' πανω κατω, απο οτι της συσκευης και ειναι super!!!!!!!

τωρα κατι αλλο

εχω βαλει το lang.ini για ελληνικα.

ΑΛΛΑ οταν ανοιγω μια επαφη (οπως στην photo) δεν μου βγαζει τους αριθμους τηλεφωνου διπλα, παρα μονο: κινητο(mobile), εργασιας(work)

Αυτο δεν συμβαινει αν δεν βαλω τα ελληνικα(lang.ini), πρεπει ομως γιατι οι επαφες μου ειναι ολες στα ελληνικα

any idea??????

ⓜⓘⓚⓔ ✈︎ Everything you can imagine is real [P²]
Link to comment
Share on other sites

Αν μπορει καποιος που εχει ακομα την αρχικη ρομ,ας μου στειλει το παρακατω αρχειο!

 

windows/start up/stk services.ink

 

ευχαριστώ πολυ!

 

email:maden123456@msn.com

Δεν χρειαζεται να σου το στειλει κανενας.Πανε στο φακελο των windows και θα το βρεις.Μετα κανε μια συντομευση στο φακελο start up;)

Η σιωπή είναι χρυσός :X
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κ από μένα.

Υπάρχει πρόγραμμα ανάγνωσης γραφής στο Touch κάτι αντίστοιχο που υπάρχει στο P1?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κ από μένα.

Υπάρχει πρόγραμμα ανάγνωσης γραφής στο Touch κάτι αντίστοιχο που υπάρχει στο P1?

 

Ναι υπαρχει, αλλα δεν ειναι τοσο καλο οσο του P990i, που φανταζομαι θα ειναι ιδιο με του P1

 

Νομιζω, ειναι το μονο που μου λειπει απο το P990i

ⓜⓘⓚⓔ ✈︎ Everything you can imagine is real [P²]
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά...μήπως θα μπορούσατε να μου πείτε άν το πακέτο του Touch από expansys έχει Ελληνική rom απο την Ace Hellas?

Το περιμένω λογικά Τετάρτη..Λέει Αγγλική version..αλλά ακόμα να καταλάβω με τι λογική βαδίζουν στην Ace όσο αφορά τις Ελληνικές αναβαθμίσεις..

Ευχαριστώ..και να μας ζήσουν τα elf's μας.

Link to comment
Share on other sites

Ξερετε αν μπορει το touch να φορτισει με φορτιστη αυτοκινητου απο mio A701?Το εχει δοκιμασει κανεις?

 

Ενδιαφερομαι να το αγορασω και σκεφτομαι ολα αυτα που εχουν γραφτει κατα καιρους για τις δυνατοτητες του.Δεν εχω ιδιαιτερες απαιτησεις,αλλα δουλευω αρκετα το destinator 6,υπαρχει κατι που πρεπει να προσεξω?Ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

ThanX Nick!!!!!!!

 

PocketCM

 

any idea??????

 

Den exo dokimasei localization giati ola mou ta contacts einai me latinikous xaraktires.

 

To lang.in einai to ketevases apo edo?

http://www.pocketcm.com/localization.php

 

An nai, tote isos na vreis nea version kathos kai analytikes odigies/plirofories edo

http://pocketcm.com/phorum/read.php?8,342

 

An kai pali de douleyei sti v0.12 tote isos na xrisimopoiiseis mia palioteri ekdosi. Oi v0.11b kai v0.9 den eixan kanena provlima me to Touch kai synistontai an de thes full screen.

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ τρέχω συχνά το εν λόγω πρόγραμμα αλλά για να μην κολλάει απενεργοποιώ τα πάντα εκτός από τη λειτουργία τηλεφώνου και όλα πηγαίνουν ρολόι, αν δεν έχεις μεγάλες απαιτήσεις σε θέματα υπολογιστικής ταχύτητας και δυνατοτήτων τότε είναι ότι πρέπει για σένα χωρίς αυτό να σημαίνει ότι υστερεί τραγικά σε κάποιο τομέα.
Βασίλης :ninja:
Link to comment
Share on other sites

To lang.in einai to ketevases apo edo?

http://www.pocketcm.com/localization.php

 

Ευχαριστω και παλι Νικο!!!

οχι δεν το ειχα κατεβασει απο pocketcm.com(δεν θυμαμαι απο που)

Λοιπον το κατεβασα εκανα τις μετατροπες μου και απο τα δυο lang.ini και εφτιαξα το δικο μου οπως ακριβως το ηθελα και ολα SUPERga:D

ⓜⓘⓚⓔ ✈︎ Everything you can imagine is real [P²]
Link to comment
Share on other sites

Φίλοι μου θέλω βοήθεια για το gps bluetooth.

προσπαθώ να συνδέσω το gps bluetooth της NOKIA με το HTC touch ώστε να δουλεψει το Destinator 7.

Κάνω αναζήτηση στο bluetooth και βλέπει κανονικά το GPS και στις ρυθμίσεις του βάζω COM 6, πάω στην συνέχεια στις ρυθμίσεις του εξωτερικού GPS και βάζω στο υλικό COM 6 και ταχύτητα 4800, μετά πάω στο Destinator 7 στα settings και βάζω COM 6 - 4800 - NMEA και παρόλα αυτά το πρόγραμμα δεν βλέπει το GPS.

Κάνω κάτι λάθος ?

Μπορεί κάποιος φίλος να μου δώσει τα σωστά settings γιατί έχω δοκιμάσει τα πάντα χωρίς να καταφέρω ακόμη τίποτα....

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω ένα bt gps holux 236 και το πρόγραμμα το ρύθμισε αυτομάτως στην com 6 στα 115200 και ΝΜΑ
Βασίλης :ninja:
Link to comment
Share on other sites

Φίλοι μου θέλω βοήθεια για το gps bluetooth.

προσπαθώ να συνδέσω το gps bluetooth της NOKIA με το HTC touch ώστε να δουλεψει το Destinator 7.

Κάνω αναζήτηση στο bluetooth και βλέπει κανονικά το GPS και στις ρυθμίσεις του βάζω COM 6, πάω στην συνέχεια στις ρυθμίσεις του εξωτερικού GPS και βάζω στο υλικό COM 6 και ταχύτητα 4800, μετά πάω στο Destinator 7 στα settings και βάζω COM 6 - 4800 - NMEA και παρόλα αυτά το πρόγραμμα δεν βλέπει το GPS.

Κάνω κάτι λάθος ?

Μπορεί κάποιος φίλος να μου δώσει τα σωστά settings γιατί έχω δοκιμάσει τα πάντα χωρίς να καταφέρω ακόμη τίποτα....

Με Holux 236 και Destinator 6/7:

 

- Start > Settings > External GPS > Programs = COM6 > Hardware = COM7 & 4800

- Έπειτα πας στις επιλογές του Destinator, κάνεις μία εύρεση και θα είσαι οκ.

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελε κάποιος να ανεβάσει μια λίστα με τα αρχεία που μπορούμε να απομακρύνουμε από την μνήμη της συσκευής?Έκτός απ τα οφθαλμοφανή σίγουρα είναι και άλλα τα οποά δεν τα σβήνω μήπως και κολλήσει το σύμπαν!!!
Βασίλης :ninja:
Link to comment
Share on other sites

Με Holux 236 και Destinator 6/7:

 

- Start > Settings > External GPS > Programs = COM6 > Hardware = COM7 & 4800

- Έπειτα πας στις επιλογές του Destinator, κάνεις μία εύρεση και θα είσαι οκ.

 

Συγνώμη για το offtopic. :rolleyes:

 

Παρήγγειλα σήμερα από το nav4all το Holux. Πόσες ημέρες σου έκανε να έρθει;

Link to comment
Share on other sites

Μηπως πρεπει να ανοιξουμε ενα ΘΕΜΑ για

 

''Ερωτήσεις και προβλήματα μόνο''

 

και ενα αλλο ΘΕΜΑ για

 

''Applications - Games''

ⓜⓘⓚⓔ ✈︎ Everything you can imagine is real [P²]
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...