Jump to content

[Επίσημο] HTC Touch (P3450 ή Elf)


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παντως θελω να ευχαριστησω ιδιαιτερα τους

 

grigoris_a

 

και

 

kosgal

 

για τη βοηθεια τους και το χρονο που διεθεσαν για μενα.

 

Το κινητο εφυγε για ace-hellas και ελπιζω για το καλυτερο.

Θα σας ενημερωσω οταν εχω νεοτερα

Λοιπον για οσους ειχαν προβλημα με το συγκεκριμενο θεμα (μνημη). Σημερα το πηγα στην Ace. Μου το φλασαραν με την αγγλικη ROM, μετα μου περασαν την ελληνικη και το κινητακι σαν καινουργιο. Να ειναι καλα τα παιδια!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Eiste euxaristhmenoi ap tis dunatothtes tou Touch ? Antexei diladi kamposa programmatakia ?

Εγω ειμαι παρα πολυ ευχαριστημενος. Αν και με μικρη μνημη, και αν και του εχω περασει καμια 10ρια προγραμματακια, ειναι αρκετα γρηγορο (βεβαια με το battery status να τρεχει) και δεν μου εχει κολλησεις ποτε.

Εγω μονο του εβγαλα τα ματια απο μονος μου.

Κατα τα αλλα πολυ ευχαριστημενος!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά είμαι κάτοχος ενός Nokia N80 και πριν πάρω το N80 ήμουν στην μπρίζα για ppc (htc p3300) απλά στο δρόμο για PPC βρέθηκε ένα symbian. Ωραίο φοβερό ώσπου πήγα στο Πλαίσιο στη Λάρισα και μόλις βγήκα απο το μαγαζί? Να δώσω αμέσως το N80 να συμπληρώσω τα λεφτά και να πάρω το Touch...!!! Αν και σκεφτόμουν για HTC P3300 λόγω GPS και Ράδιοφώνου αλλά το μέγεθος του Touch με κάνουν να τα ξεχνάω όλα αυτά.... Τεσπά στο ψητό τώρα! Πιστεύω σε 1-2 εβδόμάδες μόλις μπορέσω θα κάνω την κίνηση για αγορά! Το θέμα είναι όμως απο πού... Expansys έχει 404.95 (Αγγλική έκδοση) και e-shop 488... α και acornshop 466 αλλά με τα μεταφορικά κλπ προτιμώ απο e-shop που θα πεταχτώ στο e-shop point να το πάρω... Αλλά λόγω οικονομικής στενότητας σκεφτόμουν να το πάρω απο Expansys. Δεν έχω κανένα πρόβλημα με τα Αγγλικά απλά σκεφτόμουν το σκηνικό αν πάθει κάτι το τηλέφωνο τότε τι κάνουμε? Σημαντικό ερώτημα ===> με το αγγλικό αυτό θα μπορώ να στέλνω sms στα Ελληνικά? αν όχι μπορούμε να περάσουμε Ελληνικά?

 

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων... και sorry για την ζαλούρα... βλέπετε υποψήφιος αγοραστής....!:happy:

 

:)

Απο θεμα service, αν δεν κανω λαθος θα πρεπει να το στειλεις εξω μιας και η ACE δεν αναλαμβανει κινητα με ξενη ROM.

Σχετικα με τα ελληνικα, καποια παιδια στο forum εχουν φτιαξει καποια αρχεια .ini πανω στην εφαρμογη PCMkeyboard, το οποιο πρεπει να στελνει ελληνικα sms με Αγγλικη ROM.

Τωρα αν θελεις εξολοκληρου ελληνικη ROM, ενα παιδι νομιζω εχει φτιαξει μια extended greek ROM, την οποια μπορεις να την περασεις πανω απο την WWE και να εχεις Ελληνικα στο Touch.

Για οτι αλλο ψαξε και λιγο μεσα στο forum. Θα σου λυθουν πολλες αποριες!

Link to comment
Share on other sites

Δυο νεα keyboard για το PocketCM Keyboard που εφτιαξα

 

Compact

 

keyboard_layout_1=1234567890\nEPTYΘIOΠ\B\B\nAΣΔΦΓHΞKΛ"\n\2\2ZXΨΩBNM.\n\M\M \N\N

keyboard_layout_2=1234567890\nQWERTYUIOP\nASDFGHJKL.\n\1ZXCVBNM\B\B\n\M\M \N\N

keyboard_layout_3=1234567890\nΕΡΤΥΘΙΟΠ\B\B\nΑΣΔΦΓΗΞΚΛΪ\n\2\2ΖΧΨΩΒΝΜΫ\n\M\M \N\N

symbol_pad=\N,\O\O\X\X\C\C\P\P\N\N

symbol_pad=\M,€$£%#+-/*=

symbol_pad= ,\\@_;:?!()"

symbol_pad=Ε,ΕΈ

symbol_pad=Υ,ΥΎΫ

symbol_pad=Ι,ΙΪ

symbol_pad=Ο,ΟΌ

symbol_pad=Α,ΑΆ

symbol_pad=Σ,Σς

symbol_pad=Η,ΗΉ

symbol_pad=Ω,ΩΏ

 

Extended

keyboard_layout_1=1234567890\nEPTYΘIOΠ\B\B\nAΣΔΦΓHΞKΛ"\n\2\2ZXΨΩBNM.\n\M\M \N\N

keyboard_layout_2=1234567890\nΕΡΤΥΘΙΟΠ\B\B\nΑΣΔΦΓΗΞΚΛΪ\n\1\1ΖΧΨΩΒΝΜΫ\n\M\M \N\N

keyboard_layout_3=1234567890\nQWERTYUIOP\nASDFGHJKL.\n\4ZXCVBNM\B\B\n\M\M \N\N

keyboard_layout_4=1234567890\nqwertyuiop\nasdfghjkl_\n\3zxcvbnm\B\B\n\M\M .@-/

keyboard_layout_5=1234567890\nερτυθιοπ\B\B\nασδφγηξκλϊ\n\1ζχψωβνμϋς\n\M\M \N\N

symbol_pad=\N,\O\O\X\X\C\C\P\P\N\N

symbol_pad=\M,€$£%#+-/*=

symbol_pad= ,\\@_;:?!()"

symbol_pad=Ε,ΕΈ

symbol_pad=Υ,ΥΎΫ

symbol_pad=Ι,ΙΪ

symbol_pad=Ο,ΟΌ

symbol_pad=Α,ΑΆ

symbol_pad=Σ,Σς

symbol_pad=Η,ΗΉ

symbol_pad=Ω,ΩΏ

 

Το πρωτο παντα στελνει 160 SMS χαρακτηρες , τα συμβολα εμφανιζονται με παρατεταμενο πατημα στο "Mode Key" και "Space Bar" καθως και γραμματα με τονισμο ( στα αντιστοιχα τους απλα )

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον για οσους ειχαν προβλημα με το συγκεκριμενο θεμα (μνημη). Σημερα το πηγα στην Ace. Μου το φλασαραν με την αγγλικη ROM, μετα μου περασαν την ελληνικη και το κινητακι σαν καινουργιο. Να ειναι καλα τα παιδια!

 

Ti provlima enneoite akrivws ? kai ti akrivws sou ekanan esena..? ligo pio ellhnika an mporeis.. :p

Link to comment
Share on other sites

Hi, Κάποιο λεξικό κατάφερε να βρεί κανείς για το touch ?

Αγγλο<->Ελληνικό ή Αγγλο/αγγλικό.

ευχαριστώ.

Σας ευχαριστώ όλους για την πολύτιμη βοήθειά σας :)
Link to comment
Share on other sites

Ti provlima enneoite akrivws ? kai ti akrivws sou ekanan esena..? ligo pio ellhnika an mporeis.. :p

Κοιταξε να δεις.

Το οτι δεν ξερεις εσυ βασικες ορολογιες πανω στο θεμα δεν σημαινει οτι εγω δεν ξερω να μιλαω ελληνικα.

Αν θελεις περισσοτερες πληροφοριες μπορεις να μου στειλεις και pm.

Link to comment
Share on other sites

Ti provlima enneoite akrivws ? kai ti akrivws sou ekanan esena..? ligo pio ellhnika an mporeis.. :p

Εσύ καλά θα έκανες να έγραφες λίγο πιο ελληνικά μιας και τα greeklish απαγορεύονται στο forum.

Link to comment
Share on other sites

Hi, Κάποιο λεξικό κατάφερε να βρεί κανείς για το touch ?

Αγγλο<->Ελληνικό ή Αγγλο/αγγλικό.

ευχαριστώ.

 

Εχεις pm ;-)

 

 

ΥΓ

παιδια ο φιλος panosha εχει κανει κατι πολυ καλο, που μαλλον θα κανει και για το touch!!!

εδω:

http://www.ngi.gr/forum/viewtopic.php?t=4940

ⓜⓘⓚⓔ ✈︎ Everything you can imagine is real [P²]
Link to comment
Share on other sites

Βασικα ηρεμηστε δεν εβρισα κανεναν.Δευτεροον οριστε τα ελληνικα.Τριτον το οτι ειμαι εγω ασχετος δε σημαινει πως πρεπει να μου τη λες γι αυτο. Κανε απλα τον κοπο αν θες να μου εξηγησεις αλλιως...δε πειραζει !(Δεν εχω ακουμπησει ακομα windows κινητο)
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να έχει ξανα ερωτηθεί αλλά δυστυχώς δεν προλαβαίνω να διαβάσω όλα τα post τώρα...

 

Γίνεται να αλλάξουμε τον ήχο των εισερχόμενων μηνυμάτων και αν ναι πως;;

 

Το έψαξα αλλά βρήκα μόνο για τον ήχο κλήσης..

 

Σας ευχαριστώ όλους...

 

Είμαι newbie με wm....Χτες πήρα το touch...

Link to comment
Share on other sites

Γίνεται να αλλάξουμε τον ήχο των εισερχόμενων μηνυμάτων και αν ναι πως;;

 

Το έψαξα αλλά βρήκα μόνο για τον ήχο κλήσης..

 

 

Για την default εφαρμογη του Touch θα πας Settings-Sound&Notifications-Notifications Tab-Messaging:New Text Message

 

Επειδη οι ηχοι ειναι χαλια φτιαξε κατι που σου αρεσει ( σε .wav ή .wma ) και βαλε το στο :\Windows\Rings

 

Κατι αναλογο ισχυει και για το Clock-Alarm οπου διαβαζει μονο .wav και πρεπει να ειναι στο :\Windows :)

Link to comment
Share on other sites

Myster σε ευχαριστώ πάρα πολύ....

 

Ίσως να σας πρήξω σαν κλασική αρχάρια....

Πιστεύω να μην σας πειράξει πολύ!!!

 

Και πάλι ευχαριστώ!!!!

Link to comment
Share on other sites

Πως μπορούμε να τροποποιήσουμε τα πεδία στις καρτέλες με προσθήκες ή διαγραφές αλλά και αλλαγές?

Υπάρχει η δυνατότητα τροποποιήσεων, στην συγκεκριμένη βάση δεδομένων;

Άν εξωγήινη ζωή δεν υπάρχει, τότε πολύς χώρος υπάρχει αναίτια στο σύμπαν. Karl Sagan
Link to comment
Share on other sites

Πως μπορούμε να τροποποιήσουμε τα πεδία στις καρτέλες με προσθήκες ή διαγραφές αλλά και αλλαγές?

Υπάρχει η δυνατότητα τροποποιήσεων, στην συγκεκριμένη βάση δεδομένων;

Θα πρεπει να γινεται με τροποποιηση της registry, αλλα δεν ειμαι και 100% σιγουρος.

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ για την απάντηση.

 

Αν δεν πάμε στην registry, για να το επιχειρήσουμε, μήπως μπορούμε με εγκατάσταση κάποιου προγράμματος που επιτρέπει καλύτερη διαχείριση της βασης δεδομένων των επαφών?

Άν εξωγήινη ζωή δεν υπάρχει, τότε πολύς χώρος υπάρχει αναίτια στο σύμπαν. Karl Sagan
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ για την απάντηση.

 

Αν δεν πάμε στην registry, για να το επιχειρήσουμε, μήπως μπορούμε με εγκατάσταση κάποιου προγράμματος που επιτρέπει καλύτερη διαχείριση της βασης δεδομένων των επαφών?

 

Αν μπορεις να γινεις πιο συγκεκριμενος ισως να βρεις πιο ευκολα απαντηση

Και εγω αναζητω λυσεις σε παρομοια θεματα αλλα δεν ξερω τι αναγκες εχεις

Πχ συγχρονισμος με PC , σε τι θα το χρησιμοποιεις κλπ

 

Μαλλον πρεπει να αναζητησεις λυση σε εφαρμογη DB ( SprintDB ή Handbase ) εναλλακτικα κατι πιο απλο το ListPro

Link to comment
Share on other sites

Το πήρα και γώ. Μήπως ξέρετε καμια ελληνική rom κανιβαλισμένη, γιατί φόρεσα το iphone skin με wisbar, δεν χρειάζομαι τις εφαρμογές των windows, αλλά χρειάζομαι απεγνωσμένα την μνήμη!
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον καποιοι μπορει να θυμαστε πως τη προ-προηγουμενη δευτερα αφου ειχα κανει πολλες προσπαθειες να φτιαξω το TOUCH(ειχα περασει μια ROM και πραγματικα το διελυσα....)το εστειλα στην ACE.Βλακεια μου αλλα οταν μιλησα μαζι τους τους ειπα ολο το ιστορικο(ειμαι ειλικρινης...τι να κανουμε?) και πως το χαλασα μονος μου.Αποτελεσμα:

Αν και με καποια καθηστερηση....μου εφτιαξαν το κινητο χωρις να δωσω ουτε ευρω και μαλιστα μου το εστειλαν με courier(δικια τους χρεωση).

Τι να πω???Τετοια εξυπηρετηση δεν εχω δει πολλες φορες σε κανενα τομεα.

Απλα μου εκανε ιδιαιτερα καλη εντυπωση και για αυτο ηθελα να το μοιραστω μαζι σας.

 

Αυτα!!!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...