Jump to content

[Επίσημο] HTC Touch (P3450 ή Elf)


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Σε bootloader δεν μπορεις να κανεις cid unlock.Στη θέση σου σαν τελικη λυση θα δοκιμαζα να περασω μια original wwe rom και αν περασει τοτε κανεις cid unlock και περνας την Ελληνικη.Δυστηχως δεν εχει κυκλοφορησει επισημη Ελληνικη rom.
Η σιωπή είναι χρυσός :X
Link to comment
Share on other sites

Δε πειραζει.Αρκετα σε κουρασα.Σε ευχαριστω πολυ για το ενδιαφερον σου.Θα προσπαθησω αυριο να βρω μια original rom.Αν δεν τα καταφερω θα το στειλω στην ace και ο Θεος βοηθος.Ελπιζω να μη το πληρωσω το κινητο διπλο!!!!!
Link to comment
Share on other sites

παιδια δοκιμασα ενα προγραμμα για το pagepool και κρασαρε το κινητο.δεν αναγνωριζει sim,memory card,active sync,τιποτα!!!!!

To χειροτερο,εκανα hard reset και τιποτα εχει κολλησει στο today screen και αναβοσβηνει

Υπαρχει κατι που να μπορω να κανω?????

Μαλλον θα το στειλω στην ace αυριο....!Το ειχα παρει απο play247 παιζει προβλημα να το στειλω στην ace απευθειας???

 

Μπορει να εκανα εγω καποια βλακεια κατα την εγκατασταση αλλα για καλο και για κακο εχετε το νου σας.....ολα με προσοχη

Φιλε μου επειδη την επαθα και εγω το ιδιο με εσενα, (τα ιδια συμπτωματα), αν βγαλεις καποια ακρη πες μου και εμενα γιατι εχω απελπιστει. Ουτε 1 μηνα δεν το εχω το κινητακι και καταφερα να του πεταξω τα ματια εξω.

Link to comment
Share on other sites

παιδια δοκιμασα ενα προγραμμα για το pagepool και κρασαρε το κινητο.δεν αναγνωριζει sim,memory card,active sync,τιποτα!!!!!

To χειροτερο,εκανα hard reset και τιποτα εχει κολλησει στο today screen και αναβοσβηνει

Υπαρχει κατι που να μπορω να κανω?????

Μαλλον θα το στειλω στην ace αυριο....!Το ειχα παρει απο play247 παιζει προβλημα να το στειλω στην ace απευθειας???

 

Μπορει να εκανα εγω καποια βλακεια κατα την εγκατασταση αλλα για καλο και για κακο εχετε το νου σας.....ολα με προσοχη

 

Καλημέρα. Δεν ξέρω αν θα βοηθήσει, αλλά συνήθως έχω ακούσει ότι κάνει δουλειά το να να βγάλεις τη microSD από το κινητό. Για βγάλε την και δοκίμασε να κάνεις ένα Hard Reset!

 

edit: Αυθεντική ROM θα βρεις εδώ

ftp://htc_us:htc_us_0426@66.185.19.164/RomCode/ELF-P2A/RUU_Elf_DOPOD_AU_1.14.710.2_4.1.13.46_02.97.90_BLUE_Ship.exe

HTC Touch: Back to stock!!

ROM 1.11.405.1B => hxxp://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=345778

{επαναφέρει το Touch στην εγγύηση, μετά από τα παιχνιδίσματα σας με διάφορες cooked ROMs, μάλλον...}

hxxp://www.pamepotaki.gr

Link to comment
Share on other sites

Φιλε kosgal καλημερα και σε σενα.

Δοκιμασα hard reset χωρις memory card αλλα τιποτα.

Το προβλημα ειναι πως δε φλασαρει ουτε απο original ρομ.μου βγαζει error για corrapted image οταν φτανει στο 3% του φλασαρισματος.

Εχω αρχισει να φοβαμαι πως ουτε η ace θα μπορεσει να κανει κατι..

Φοβαμαι πως ουσιαστηκα κατεστρεψα 500ευρω...

Link to comment
Share on other sites

Φιλε kosgal καλημερα και σε σενα.

Δοκιμασα hard reset χωρις memory card αλλα τιποτα.

Το προβλημα ειναι πως δε φλασαρει ουτε απο original ρομ.μου βγαζει error για corrapted image οταν φτανει στο 3% του φλασαρισματος.

Εχω αρχισει να φοβαμαι πως ουτε η ace θα μπορεσει να κανει κατι..

Φοβαμαι πως ουσιαστηκα κατεστρεψα 500ευρω...

 

Προσωπικα, στο Myphone, δεν έχω συναντήσει ξανά original rom. Αν δεν τη δοκίμασες αυτή, δοκίμασε την! Αλλιώς, δε μπορώ να κάνω τίποτα για σένα, αλλά σίγορα η ACE θα μπορεί. Μην απελπίζεσαι!

Παρεπιπτώντως, όλα αυτά προκλήθηκαν από την απόπειρα αλλαγής του pagepool?

 

Υπομονή!

HTC Touch: Back to stock!!

ROM 1.11.405.1B => hxxp://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=345778

{επαναφέρει το Touch στην εγγύηση, μετά από τα παιχνιδίσματα σας με διάφορες cooked ROMs, μάλλον...}

hxxp://www.pamepotaki.gr

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχως ναι παλεψα να αλλαξω pagepool.Απο οτι καταλαβα δεν ειχα cid unlocked και καπου εκει το εχασα.Αν και οι κωδικοι που μου βγαζει στο bootloader λενε πως ειναι ξεκλειδωτο(το ειδα σε ξενο site)

 

Σε ευχαριστω πολυ παντως

Θα σας ενημερωσω για το τι θα γινει

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχως ναι παλεψα να αλλαξω pagepool.Απο οτι καταλαβα δεν ειχα cid unlocked και καπου εκει το εχασα.Αν και οι κωδικοι που μου βγαζει στο bootloader λενε πως ειναι ξεκλειδωτο(το ειδα σε ξενο site)

 

Σε ευχαριστω πολυ παντως

Θα σας ενημερωσω για το τι θα γινει

Φιλε σε παρακαλω πολυ καντο για να ξερω και εγω τι να κανω. Αν ειδες και σε πιο πανω post εχω και εγω το ιδιο προβλημα με μενα. Ημουν ετοιμος σημερα να το παω στο service της Ace, αλλα μετα απο αυτα που ακουσα για την εγγυηση δεν ξερω πλεον.

Ειμαι σε αδιεξοδο, σαν και εσενα.

Τι μ*λ**** πηγαμε και καναμε στα καλα του καθουμενου......

Link to comment
Share on other sites

Κosgal δοκιμασα τη rom σου και δυστυχως ειναι για dopod και οχι για touch.

Εχω βρει μια σε ξενο site που υποτιθεται ειναι original αλλα στο 3% με πεταει

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον μολις μιλησα με ace.Πολυ ευγενικη κοπελα.Λοιπον εχουμε και λεμε:

Πρωτα παίρνω τηλ τη τεχνικη υποστηριξη μηπως το φτιαξουμε απο το τηλ(δεν απαντανε αφησα μηνυμα στο τηλεφωνιτη....)

Μετα αν δε φτιαξει το στελνω με courier

Τωρα εχουμε τις εξης περιπτωσεις:

1)απλο φλασαρισμα χωρις εξοδα = 0ευρω

2)φλασαρισμα με εξοδα τεχνικου = 25 ευρω

3)αλλαγη πλακετας =240 ευρω(Θεος φυλλαξει)

πραγματικα ελπιζω να μη χρειαστει κατι τετοιο γιατι δε ξερω αν θα το φτιαξω(εσεις τι λετε παιζει τετοια περιπτωση?)

 

Μαλλον το μεσημερακι θα το στειλω

Link to comment
Share on other sites

Σου ευχομαι πραγματικα να μην χρειαστει γιατι ειναι κριμα απο το Θεο.

Παντως αν εχεις καποια νεα......!

Να εισαι καλα και καλη τυχη.

Link to comment
Share on other sites

Κosgal δοκιμασα τη rom σου και δυστυχως ειναι για dopod και οχι για touch.

Εχω βρει μια σε ξενο site που υποτιθεται ειναι original αλλα στο 3% με πεταει

 

Διορθώστε με αν κάνω λάθος, αλλά νομίζω ότι Dopod είναι μια εταιρία κινητής τηλεφωνίας. Και Έχει το Touch branded! Αλλά αυτή η rom, Είναι original και η μόνη διαφορά από rom της HTC είναι μια splash screen στο boot time. Εσύ απλά θα την περάσεις, θα κάνει cid-unlock και θα περάσεις έπειτα την ελληνική του φίλου μας, παραπάνω!

Μήπως το βλέπω εγώ πολύ απλά;

HTC Touch: Back to stock!!

ROM 1.11.405.1B => hxxp://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=345778

{επαναφέρει το Touch στην εγγύηση, μετά από τα παιχνιδίσματα σας με διάφορες cooked ROMs, μάλλον...}

hxxp://www.pamepotaki.gr

Link to comment
Share on other sites

Εσυ δικιο εχεις αλλα ειναι οπως ηταν παλιοτερα q-tek,i-mate.Οταν προσπαθω να το τρεξω μου λεει πως δεν ειναι συμβατο με τη συγκεκριμενη συσκευη.
Link to comment
Share on other sites

Πολύ σωστά τα λες kosgal! :)

 

Δοκίμασε να περάσεις την rom μέσα από την SD καρτούλα. Δες εδώ για την διαδικασία http://wiki.xda-developers.com/index.php?pagename=Elf_SD_Card_Flashing

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

για να το λετε εχετε δικιο.δυστυχως ομως δεν αναγνωριζει memory card οποτε δυσκολο

 

http://wiki.xda-developers.com/index.php?pagename=Elf_SD_Card_Flashing

HTC Touch: Back to stock!!

ROM 1.11.405.1B => hxxp://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=345778

{επαναφέρει το Touch στην εγγύηση, μετά από τα παιχνιδίσματα σας με διάφορες cooked ROMs, μάλλον...}

hxxp://www.pamepotaki.gr

Link to comment
Share on other sites

Γεια σε όλους!

 

 

Γνωρίζει κάποιος με ποιον τρόπο μπορώ να μεγαλώσω τους χαρακτήρες που εμφανίζονται στην λίστα επαφών?

Παίζει κάποιο πρόγραμμα που θα πρέπει να κατεβάσω ώστε να το κάνω?

Κάποια δοκιμασμένη λύση ?

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

ARTIFICIAL INTELIGGENCE CAN'T BEAT NATURAL STUPIDITY
Link to comment
Share on other sites

Γεια σε όλους!

 

 

Γνωρίζει κάποιος με ποιον τρόπο μπορώ να μεγαλώσω τους χαρακτήρες που εμφανίζονται στην λίστα επαφών?

Παίζει κάποιο πρόγραμμα που θα πρέπει να κατεβάσω ώστε να το κάνω?

Κάποια δοκιμασμένη λύση ?

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

 

νομίζω είναι Ρυθμίσεις-> σύστημα->οθόνη->μέγεθος γραμματοσειράς

Βασίλης :ninja:
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον μολις μιλησα με ace.Πολυ ευγενικη κοπελα.Λοιπον εχουμε και λεμε:

Πρωτα παίρνω τηλ τη τεχνικη υποστηριξη μηπως το φτιαξουμε απο το τηλ(δεν απαντανε αφησα μηνυμα στο τηλεφωνιτη....)

Μετα αν δε φτιαξει το στελνω με courier

Τωρα εχουμε τις εξης περιπτωσεις:

1)απλο φλασαρισμα χωρις εξοδα = 0ευρω

2)φλασαρισμα με εξοδα τεχνικου = 25 ευρω

3)αλλαγη πλακετας =240 ευρω(Θεος φυλλαξει)

πραγματικα ελπιζω να μη χρειαστει κατι τετοιο γιατι δε ξερω αν θα το φτιαξω(εσεις τι λετε παιζει τετοια περιπτωση?)

Μαλλον το μεσημερακι θα το στειλω

To 3 μαλλον δυσκολο να συνεβει με λαθος στο pagepool.Aφου μπαινει σε bootloader ενα flash και ξεμπερδεψες.Σε καθε περιπτωση κανε πως δεν ξερεις πως εγινε.

Η σιωπή είναι χρυσός :X
Link to comment
Share on other sites

Παντως θελω να ευχαριστησω ιδιαιτερα τους

 

grigoris_a

 

και

 

kosgal

 

για τη βοηθεια τους και το χρονο που διεθεσαν για μενα.

 

Το κινητο εφυγε για ace-hellas και ελπιζω για το καλυτερο.

Θα σας ενημερωσω οταν εχω νεοτερα

Link to comment
Share on other sites

ta provlimata mnimis eksafanistikan meta apo ena hard reset....pros to paron...me tromakse pantos...edo to qtek 9000 den mou ekane tetoia...idomen...
to kako me to na mi kaneis tipota einai oti den boreis na stamatiseis gia na ksekourasteis
Link to comment
Share on other sites

Αν μπορει καποιος που εχει ακομα την αρχικη ρομ,ας μου στειλει το παρακατω αρχειο!

 

windows/start up/stk services.ink

 

ευχαριστώ πολυ!

 

email:maden123456@msn.com

Close your eyes, look into the dream

Winds of change, will winds of fortune bring...

Link to comment
Share on other sites

Γεια σε όλους!

 

 

Γνωρίζει κάποιος με ποιον τρόπο μπορώ να μεγαλώσω τους χαρακτήρες που εμφανίζονται στην λίστα επαφών?

Παίζει κάποιο πρόγραμμα που θα πρέπει να κατεβάσω ώστε να το κάνω?

Κάποια δοκιμασμένη λύση ?

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

 

Ακολούθησε τη διαδικασία που περιγράφεται στην απάντηση ακριβώς κάτω από το αρχικό σου ποστ.

 

Υπάρχουν αρκετά προγράμματα που διαχειρίζονται τις επαφές του καταλόγου, κανένα όμως δεν προσφέρει την ταχύτητα scroll που παρέχει το contacts της συσκευής. Η κύλιση γίνεται μεν με το δάχτυλο αλλά είναι πολύ πιο αργή.

 

Οπότε ακολούθησε την απάντηση που σου δίνει ο φίλος μας ;)

τα καλύτερα είναι... δίπλα σας

πρώην συντονιστής συζητήσεων στα fora Windows Phone και Digital Gadgets[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...