Jump to content

[Επίσημο] HTC Touch (P3450 ή Elf)


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Λοιπον καποιοι μπορει να θυμαστε πως τη προ-προηγουμενη δευτερα αφου ειχα κανει πολλες προσπαθειες να φτιαξω το TOUCH(ειχα περασει μια ROM και πραγματικα το διελυσα....)το εστειλα στην ACE.Βλακεια μου αλλα οταν μιλησα μαζι τους τους ειπα ολο το ιστορικο(ειμαι ειλικρινης...τι να κανουμε?) και πως το χαλασα μονος μου.Αποτελεσμα:

Αν και με καποια καθηστερηση....μου εφτιαξαν το κινητο χωρις να δωσω ουτε ευρω και μαλιστα μου το εστειλαν με courier(δικια τους χρεωση).

Τι να πω???Τετοια εξυπηρετηση δεν εχω δει πολλες φορες σε κανενα τομεα.

Απλα μου εκανε ιδιαιτερα καλη εντυπωση και για αυτο ηθελα να το μοιραστω μαζι σας.

 

Αυτα!!!

 

Μπραβο στην ACE!!

Samsung Note 8

Microsoft Surface Pro 4

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

  • Administrators
αναβαθμιση:

PocketCM-0.13

 

απλα, καλυτερο απο το 0.12, :) αλλα πολυ καλυτερο, ειναι super!!!

 

Ti to diaforetiko exei pou to kanei toso kalytero? Exeis katalabei diafora kai stin taxytita?

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Ti to diaforetiko exei pou to kanei toso kalytero? Exeis katalabei diafora kai stin taxytita?

 

σε ολα, βαλτο να το δεις και ψαχτο γιατι εχει πολλα καινουργια που μπορεις να κανεις

 

ΥΓ

για να κλεινει, πατας απλα την οθονη πανω δεξια

ⓜⓘⓚⓔ ✈︎ Everything you can imagine is real [P²]
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια..εχω ενα προβληματακι.

λοιπον,εχω ασυσματο internet αλλα δεν μπορω να συνδεθω με το touch..

πιστευω πως το προβλημα επικεντρωνετε στις ρυθμισεις στην 2 καρτελα οπου γραφει "ελεγχος ταυτοτητας δικτυου" , εκει στο πλαισιο "κρυπτογρ. δεδομ." οπου το touch εχει μονο τις επιλογες (TKIP & AES) ενω στο pc που εχει internet ειναι η επιλογη (AES-CCMP)..

αυτη ειναι η αιτια που δεν μπορω να συνδεθω??

αν ξερει καποιος ας με βοηθησει...

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ

Link to comment
Share on other sites

Το πήρα και γώ. Μήπως ξέρετε καμια ελληνική rom κανιβαλισμένη, γιατί φόρεσα το iphone skin με wisbar, δεν χρειάζομαι τις εφαρμογές των windows, αλλά χρειάζομαι απεγνωσμένα την μνήμη!

 

Γιατί δεν βάζεις μια από XDA-Developers??

Η σιωπή είναι χρυσός :X
Link to comment
Share on other sites

για να κλεινει, πατας απλα την οθονη πανω δεξια

 

Το οποιο βασικα ειναι Bug ...

Για να κλεινει πατας το Κατω Δεξια Εικονιδιο παρατεταμενα και σου "πεταει" επιλογες για Close , Minimize , Launch Default Contacts

:)

Link to comment
Share on other sites

Το οποιο βασικα ειναι Bug ...

Για να κλεινει πατας το Κατω Δεξια Εικονιδιο παρατεταμενα και σου "πεταει" επιλογες για Close , Minimize , Launch Default Contacts

:)

 

δεν ειναι bug τελικα (μιλαμε ηδη για την 0.14)

 

 

''Important To close PocketCM Contacts, press for 250 ms to phone button at the bottom right of the screen. To minimize PocketCM Contacts, tap in the upper right corner''

ⓜⓘⓚⓔ ✈︎ Everything you can imagine is real [P²]
Link to comment
Share on other sites

Έχεις να προτείνεις καμία καλή?

 

Προς το τέλος του Νοέμβρη θα βγει η καινούργια ROM. Ελπίζω να ασχοληθούν με την μνήμη και να μην το αφήσουν έτσι.

Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Γιατί δεν βάζεις μια από XDA-Developers??

 

Που βρήκες τη ROM αυτή και πώς πέρασες τα ελληνικα στην ROM 1.17.707.07;

HTC Touch: Back to stock!!

ROM 1.11.405.1B => hxxp://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=345778

{επαναφέρει το Touch στην εγγύηση, μετά από τα παιχνιδίσματα σας με διάφορες cooked ROMs, μάλλον...}

hxxp://www.pamepotaki.gr

Link to comment
Share on other sites

Που βρήκες τη ROM αυτή και πώς πέρασες τα ελληνικα στην ROM 1.17.707.07;

 

H Rom είναι αυτή που έβγαλε o PDAVIET(Transformer 1.0)στο XDA-DEV.Τα

Ελληνικά είναι της απο την ExtROM που έκανα extract και με λίγο δουλίτσα τα έκανα και μπαίνουν σε οποιαδηποτε ROM(βεβαια το κινητο να ειναι της ACE ωστε να περναει το

IMEI check)

Η σιωπή είναι χρυσός :X
Link to comment
Share on other sites

H Rom είναι αυτή που έβγαλε o PDAVIET(Transformer 1.0)στο XDA-DEV.Τα

Ελληνικά είναι της απο την ExtROM που έκανα extract και με λίγο δουλίτσα τα έκανα και μπαίνουν σε οποιαδηποτε ROM(βεβαια το κινητο να ειναι της ACE ωστε να περναει το

IMEI check)

 

Μήπως μπορείς να τη μοιραστείς μαζί μας αυτή την Ext. ROM??

HTC Touch: Back to stock!!

ROM 1.11.405.1B => hxxp://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=345778

{επαναφέρει το Touch στην εγγύηση, μετά από τα παιχνιδίσματα σας με διάφορες cooked ROMs, μάλλον...}

hxxp://www.pamepotaki.gr

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους..

Επειδή είμαι ολίγον τι άσχετη (εώς εντελώς θα έλεγα) θέλω να σας ρωτήσω το εξής:

 

Τι είναι αυτές η ROM;Είναι κάτι σαν update του pda;

Και πως τις περνάμε σε pda;

Το μόνο που έχω καταλάβει είναι ότι απελευθερώνει κάποιους πόρους μνήμης (ή κατι σχετικό) για να "τρέχει" καλύτερα η συσκευή..

 

Σας ευχαριστώ πολύ για την υπομονή σας και για όποια απάντησή σας!!

Link to comment
Share on other sites

Έχω αποκτήσει και εγώ πρόσφατα το κινητό και του έχω περάσει αρκετά προγράμματα...Αλλά ήρθε η ώρα να δοκιμάσω και ROM update!Το κινητό είναι αγορασμένο από expansys και δεν έχει ελληνικά.Θέλω να μου πείτε αν υπάρχει έκδοση με ελληνικά windows 6 και αν μπορώ να την περάσω στο δικό μου κινητό μιας και το ΙΜΕΙ δεν είναι απο ACE HELLAS!

Επίσης κάτι διάβασα για CID Unlock!Πρέπει να το κάνω και στο δικό μου ή είναι ήδη ξεκλείδωτο??

Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων!!!!

:D:D:D:D

Link to comment
Share on other sites

Για τις 2 τελευταίες ερωτήσεις και επειδή και γω ποτέ δεν πήρα απάντηση νομίζω οτι θα πρέπει να

κάνετε τα εξής:

 

Για να περάσετε καινούρια ROM στο κινητό σας πηγαίνετε εδώ:

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=320155

και να κάνετε ότι λέει η διαδικασία (και για το δικό σου φίλε gpou). Στη συνέχεια θα πρέπει να βρείτε την κατάλληλη ROM που σας

αντιπροσωπεύει και ικανοποιεί τις ανάγκες για μνήμη και να την περάσετε στο κινητό απο το exe αρχείο

που έχουν συνήθως οι ROM. Εγω το προτείνω ανεπιφύλακτα μιας και είδα σημαντική διαφορά στην ταχύτητα

και συγκεκριμένα με την ROM που έχει στην υπογραφή του ο kosgal (πολύ καλή φίλε μπράβο).

 

 

Υ.Γ: Φίλε grigoris_a άμα είναι εύκολο μπορείς να δώσεις περισσότερες πληροφορίες για την Ext. Rom που έχεις.; Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποίησα χθές το Destinator 7 και δύο φορές (σε διαφορετικές ώρες χρήσεως) με "κρέμασε" με κολλήματα απο έλλειψη μνήμης και ο μόνος τρόπος για να ξαναδουλέψει ήταν η επανεκκίνηση με reset.

Αυτό μου κατάλαβα εγώ ήταν όταν θες να δουλέψεις το destinator για να μην έχεις πρόβλημα πρέπει να κάνεις πρώτα ένα restart στο κινητό και μετά δεν κάνει κόλλημα γιατί δεν τρέχει κανένα άλλο πρόγραμμα.

Κάποιος φίλος έγραψε ότι αν κλείσεις το today τότε δεν υπάρχει πρόβλημα.

Έχει κάποιος φίλος διαπιστώσει τίποτα καλύτερο απο αυτές τις δύο λύσεις ?

 

Βέβαια μου παραμένει η απορία τι γίνεται αν την στιγμή που δουλεύει το Navigator σε πάρει κάποιος τηλέφωνο, τότε λογικά τρώς κόλλημα απο έλλειψη μνήμης, μάλλον δεν θέλω να το διαπιστώσω....

Link to comment
Share on other sites

Έχει δοκιμάσει κανείς να περάσει το Skype mobile?

Έχω την εντύπωση ότι είναι βαρύ πρόγραμμα - το "σηκώνει" το κινητό?

 

Edit: Εϊδα στις σελίδες πιο πίσω ότι δουλεύει μεν αλλά από το ηχείο και όχι από το ακουστικό του τηλ ... μάλλον θα περιμένω να λυθούν τα προβλήματα αυτά πριν τα δοκιμάσω γιατί από ότι νομίζω τρώει και πολύ storage μνήμη (6 MB εάν δεν κάνω λάθος)

Link to comment
Share on other sites

Σ εμενα αν "καταλαβει" το destinator οτι δεν υπαρχει μνημη,με βγαζει σ ενα μενου για να κλεισω εφαρμογες,που περιεχει ακομη και την εφαρμογη "τηλεφωνο"

 

να ρωτησω κατι αλλο...εχει περασει κανεις το coolcamera? μου παραμορφωνει τα χρωματα δειχνει το καφε-μπλε και το μπλε-καφε.δεν μπορεσα να βρω ρυθμισεις να το διορθωσω...

Link to comment
Share on other sites

Έχει δοκιμάσει κανείς να περάσει το Skype mobile?

Έχω την εντύπωση ότι είναι βαρύ πρόγραμμα - το "σηκώνει" το κινητό?

 

Edit: Εϊδα στις σελίδες πιο πίσω ότι δουλεύει μεν αλλά από το ηχείο και όχι από το ακουστικό του τηλ ... μάλλον θα περιμένω να λυθούν τα προβλήματα αυτά πριν τα δοκιμάσω γιατί από ότι νομίζω τρώει και πολύ storage μνήμη (6 MB εάν δεν κάνω λάθος)

 

Φιλε μου βαλτο αφοβα.Μεχρι πριν λιγες μερες η κοπελα μου ηταν στο εξωτερικο και της μιλουσα οπου εβρισκα ασυρματο αποκλειστικα και μονο απο εκει.και ναι δουλευει μονο απο το ηχειο:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Για τις 2 τελευταίες ερωτήσεις και επειδή και γω ποτέ δεν πήρα απάντηση νομίζω οτι θα πρέπει να

κάνετε τα εξής:

 

Για να περάσετε καινούρια ROM στο κινητό σας πηγαίνετε εδώ:

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=320155

και να κάνετε ότι λέει η διαδικασία (και για το δικό σου φίλε gpou). Στη συνέχεια θα πρέπει να βρείτε την κατάλληλη ROM που σας

αντιπροσωπεύει και ικανοποιεί τις ανάγκες για μνήμη και να την περάσετε στο κινητό απο το exe αρχείο

που έχουν συνήθως οι ROM. Εγω το προτείνω ανεπιφύλακτα μιας και είδα σημαντική διαφορά στην ταχύτητα

και συγκεκριμένα με την ROM που έχει στην υπογραφή του ο kosgal (πολύ καλή φίλε μπράβο).

 

 

Υ.Γ: Φίλε grigoris_a άμα είναι εύκολο μπορείς να δώσεις περισσότερες πληροφορίες για την Ext. Rom που έχεις.; Ευχαριστώ

 

Έκανα ακριβώς ότι λένε οι οδηγίες, πέρασα την καινούργια ROM αλλά μου βγάζει μήνυμα ότι το κινητό μου δεν είναι από ACE-Hellas και κάνει συννεχώς reset...Και τώρα?

Link to comment
Share on other sites

Έκανα ακριβώς ότι λένε οι οδηγίες, πέρασα την καινούργια ROM αλλά μου βγάζει μήνυμα ότι το κινητό μου δεν είναι από ACE-Hellas και κάνει συννεχώς reset...Και τώρα?

 

Προφανώς δε μπορείς να περάσεις καμία ελληνική ROM. Βρές μια άλλη ROM, ίσως κάποια από αυτές που έχουν προταθεί πιο πάνω, κατέβασέ την και ακολούθησε τις οδηγίες που θα βρεις εδώ.

 

http://wiki.xda-developers.com/index.php?pagename=Elf_SD_Card_Flashing

 

Μην ανυσηχείς, η διαδικασία δουλεύει και όλα θα φτιάξουν!

 

PS: Υποθέτω πως φλάσαρες αυτή που έχω στην υπογραφή μου, ε;

 

edit: H ROM που έχω στην υπογραφή μου, δεν είναι δικό μου δημιούργημα, αλλά του φίλου grigoris_a. Για να μην υπάρχουν παρεξηγήσεις..

HTC Touch: Back to stock!!

ROM 1.11.405.1B => hxxp://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=345778

{επαναφέρει το Touch στην εγγύηση, μετά από τα παιχνιδίσματα σας με διάφορες cooked ROMs, μάλλον...}

hxxp://www.pamepotaki.gr

Link to comment
Share on other sites

Προφανώς δε μπορείς να περάσεις καμία ελληνική ROM. Βρές μια άλλη ROM, ίσως κάποια από αυτές που έχουν προταθεί πιο πάνω, κατέβασέ την και ακολούθησε τις οδηγίες που θα βρεις εδώ.

 

http://wiki.xda-developers.com/index.php?pagename=Elf_SD_Card_Flashing

 

Μην ανυσηχείς, η διαδικασία δουλεύει και όλα θα φτιάξουν!

 

PS: Υποθέτω πως φλάσαρες αυτή που έχω στην υπογραφή μου, ε;

 

edit: H ROM που έχω στην υπογραφή μου, δεν είναι δικό μου δημιούργημα, αλλά του φίλου grigoris_a. Για να μην υπάρχουν παρεξηγήσεις..

 

Φίλε kosgal ευχαριστώ για την άμεση απάντηση σου!Τελικά χτες τα κατάφερα και πέρασα άλλη ROM απλά ήθελα να βάλω την ελληνική γιατι με ενδιαφέρει το HTC Phone PAD με ελληνικό Τ9 και 160 χαρακτήρες στα SMS.Anyway η έκδοση που πέρασα είναι η Seksona.X3 WWE με ROM DATE:08/18/2007, Radio version:02.93.90 και Prot. Version: 4.1.13.42

An υπάρχει κάποια καλύτερη η γνωρίζεις τίποτα για το θέμα των Ελληνικών ενημερωσέ με!

Ευχαριστώ,

Γιώργος

Link to comment
Share on other sites

Φίλε kosgal ευχαριστώ για την άμεση απάντηση σου!Τελικά χτες τα κατάφερα και πέρασα άλλη ROM απλά ήθελα να βάλω την ελληνική γιατι με ενδιαφέρει το HTC Phone PAD με ελληνικό Τ9 και 160 χαρακτήρες στα SMS.Anyway η έκδοση που πέρασα είναι η Seksona.X3 WWE με ROM DATE:08/18/2007, Radio version:02.93.90 και Prot. Version: 4.1.13.42

An υπάρχει κάποια καλύτερη η γνωρίζεις τίποτα για το θέμα των Ελληνικών ενημερωσέ με!

Ευχαριστώ,

Γιώργος

 

1ον: Ο χρήστης grigoris_a βρήκε ένα τρόπο και περνάει το ελληνικό language pack σε οποιαδήποτε ROM. Του ζήτησα να το μοιραστεί μαζί μας, αλλά προφανώς, δεν έχει διαβάσει ακόμα το αίτημά μου. Ενδεχομένως, όμως, ακόμα και έτσι να μη μπορείς να το κάνεις εσύ, μιας και το Touch σου δεν είναι από την ΑCE.

 

2ον: Χωρίς να την έχω δοκιμάσει, νομίζω ότι αυτή εδώ

http://www.pdaviet.net/showthread.php?t=13292

πρέπει να είναι καλύτερη. Εγώ θα έβαζα ή την παραπάνω ή το Transformer που βρίσκεται εδώ

http://www.pdaviet.net/showthread.php?t=13192

Παρεπιπτώντως η τελευταία είναι και πιο παλιά από άποψη OS.

Παρόλα αυτά και η δικιά σου νομίζω ότι είναι καλή. Και εγώ αυτή τη στιγμή, φοράω μια πιο παλιά του seksona.

 

3ον: Για μηνύματα 160 χαρακτήρων, χρησιμοποιώ το PCM Keyboard

http://pocketcm.com/keyboard.php

με ένα ελληνικό layout. Παραθέτω ελληνικό layout και skin, μιας και το layout μου είναι 5 γραμμές και το παλιό skin δεν το κάλυπτε.

Για τις υπόλοιπες λειτουργίες χρησιμοποιώ το hikeyboard. Αν δεν το "βρεις" pm me!

 

4ον: Προσωπικά, θεωρώ το HTC-Phonepad με ελληνικό Τ9 ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ! Επαναλαμβάνω, είναι προσωπική μου άποψη. Δεν το χρησιμοποιώ, οπότε δε μπορώ να σου δώσω λύση. Πιθανότατα με κάποια αναζήτηση (εύκολα) θα το βρεις.

 

Ελπίζω να βοήθησα. Καταλαβαίνω ότι για να προσαρμόσεις μια ξένη ROM στα "ελληνικά δεδομένα" θέλει πολύ πολύ χρόνο και κόπο. Δυστυχώς την έπαθα και εγώ! :confused:

HTC Touch: Back to stock!!

ROM 1.11.405.1B => hxxp://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=345778

{επαναφέρει το Touch στην εγγύηση, μετά από τα παιχνιδίσματα σας με διάφορες cooked ROMs, μάλλον...}

hxxp://www.pamepotaki.gr

Link to comment
Share on other sites

Φίλε kosgal ευχαριστώ για την άμεση απάντηση σου!Τελικά χτες τα κατάφερα και πέρασα άλλη ROM απλά ήθελα να βάλω την ελληνική γιατι με ενδιαφέρει το HTC Phone PAD με ελληνικό Τ9 και 160 χαρακτήρες στα SMS.Anyway η έκδοση που πέρασα είναι η Seksona.X3 WWE με ROM DATE:08/18/2007, Radio version:02.93.90 και Prot. Version: 4.1.13.42

An υπάρχει κάποια καλύτερη η γνωρίζεις τίποτα για το θέμα των Ελληνικών ενημερωσέ με!

Ευχαριστώ,

Γιώργος

 

1ον: Ο χρήστης grigoris_a βρήκε ένα τρόπο και περνάει το ελληνικό language pack σε οποιαδήποτε ROM. Του ζήτησα να το μοιραστεί μαζί μας, αλλά προφανώς, δεν έχει διαβάσει ακόμα το αίτημά μου. Ενδεχομένως, όμως, ακόμα και έτσι να μη μπορείς να το κάνεις εσύ, μιας και το Touch σου δεν είναι από την ΑCE.

 

2ον: Χωρίς να την έχω δοκιμάσει, νομίζω ότι αυτή εδώ

http://www.pdaviet.net/showthread.php?t=13292

πρέπει να είναι καλύτερη. Εγώ θα έβαζα ή την παραπάνω ή το Transformer που βρίσκεται εδώ

http://www.pdaviet.net/showthread.php?t=13192

Παρεπιπτώντως η τελευταία είναι και πιο παλιά από άποψη OS.

Παρόλα αυτά και η δικιά σου νομίζω ότι είναι καλή. Και εγώ αυτή τη στιγμή, φοράω μια πιο παλιά του seksona.

 

3ον: Για μηνύματα 160 χαρακτήρων, χρησιμοποιώ το PCM Keyboard

http://pocketcm.com/keyboard.php

με ένα ελληνικό layout. Παραθέτω ελληνικό layout και skin, μιας και το layout μου είναι 5 γραμμές και το παλιό skin δεν το κάλυπτε.

Για τις υπόλοιπες λειτουργίες χρησιμοποιώ το hikeyboard. Αν δεν το "βρεις" pm me!

 

4ον: Προσωπικά, θεωρώ το HTC-Phonepad με ελληνικό Τ9 ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ! Επαναλαμβάνω, είναι προσωπική μου άποψη. Δεν το χρησιμοποιώ, οπότε δε μπορώ να σου δώσω λύση. Πιθανότατα με κάποια αναζήτηση (εύκολα) θα το βρεις.

 

Ελπίζω να βοήθησα. Καταλαβαίνω ότι για να προσαρμόσεις μια ξένη ROM στα "ελληνικά δεδομένα" θέλει πολύ πολύ χρόνο και κόπο. Δυστυχώς την έπαθα και εγώ! :confused:

HTC Touch: Back to stock!!

ROM 1.11.405.1B => hxxp://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=345778

{επαναφέρει το Touch στην εγγύηση, μετά από τα παιχνιδίσματα σας με διάφορες cooked ROMs, μάλλον...}

hxxp://www.pamepotaki.gr

Link to comment
Share on other sites

Αν απλα θες ελληνικο Keyboard και PhonePad γιατι να κανεις ROM Upgrade ??

 

Υπαρχουν και τα δυο σε attachments σε αυτο το Post και δουλευουν δοκιμασμενα αψογα

Στο θεμα Keyboard συμφωνω οτι το PocketCM δεν εχει αντιπαλο .....

 

 

Αν προσωπικα θα εκανα ROM Cooking θα ηταν απλα για να διαγραψω μπολικα αχρηστα προγραμματα και αρχεια και να εχω καποια μεγαλυτερη RAM για εγκατασταση εφαρμογων ....

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...