Jump to content

[Επίσημο] HTC Touch (P3450 ή Elf)


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 2,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδιά παρατήρησα το εξής: όταν τρέχω το FreeUP RAM του SKTools και το τηλέφωνο "κοιμηθεί",αν δεχτώ κλήση απλά ανάβει η οθόνη χωρίς να χτυπάει και χωρίς να εμφανίζει εισερχόμενη ή αναπάντητη.Αυτό συμβαίνει για 3-4 κλήσεις και μετά όλα καλά...

Έχει συμβεί σε κανέναν άλλο αυτό;

Να σημειώσω ότι καιρό έβλεπα την οθόνη να ανάβει στα καλά καθούμενα μόνη της ,αλλά δεν είχα υποψιαστεί κάτι μέχρι εχθές.

Να αναφέρω επίσης ότι το τηλέφωνο είναι χρονισμένο στα 273 ΜΗz και πέφτει στα 143 όταν είναι stand by.(Ίσως να φταίει και αυτό)

Υπάρχει κανείς με τα ίδια συμπτώματα;

 

Να υποθέσω ότι συμβαίνει μόνο σε μένα;

:innocent: Όλα είναι σχετικά... :devil:
Link to comment
Share on other sites

και εγω το ιδιο! και αν χρησιμοποιειται το battery status! επισης μηπως μοθ συστηνεται καποιο αλλο προγραμμα μετρητη κλησεων σμσ κτλ.....να ειναι ομws plug in στο today screen

 

Δεν ξέρω τι εννοείς plug in στο today ,πάντως σε μένα φενετε κάτω δεξιά στο today και είναι καταπληκτικό: KD Power Meters

Xiaomi Redmi Note 3 Pro kate -->> Xiaomi Mi 10T
Link to comment
Share on other sites

pedia to touch den exei wifi?

 

Φυσικά κ έχει. Το έχω χρησιμοποιήσει άπειρες φορές.. ;)

Xiaomi Redmi Note 3 Pro kate -->> Xiaomi Mi 10T
Link to comment
Share on other sites

Nai swsta... isws epeidi egw exw pio kainourgia ekdosi tou HTC Home plugin. Gia dikimase na katebaseis to JUVS_KAISER_Home apo edw.

Ean den sou aresei i den sou katsei kala... to apegkathistas.

 

Νομίζω οτι κ η official έκδοση έχει την Θεσσαλονίκη. Μπορεί απλά ο φίλος να έχει την πρώτη έκδοση εγκατεστημένη. Στην δεύτερη έκδοση που βγάλαν από ACE έχει κ την Salonika μέσα

Xiaomi Redmi Note 3 Pro kate -->> Xiaomi Mi 10T
Link to comment
Share on other sites

Παίδες μια βοήθεια παρακαλώ, γιατί έχω διαβάσει δεκάδες από τις σελίδες αυτού του θέματος και έχω ψιλοχαθεί...

 

Επειδή είμαι έτοιμος να πάω να το χτυπήσω, έχω μια ερώτηση σας παρακαλώ:

 

Αν του βάλω 3-4 προγραμματάκια ελαφριά και το λειτουργώ (εκτός από τλφ προφανώς) για έλεγχο email μέσω wifi, κανένα παιχνιδάκι χαζό και απλό, και άντε κανένα έγγραφο office που και που.. θα παίζει αξιοπρεπώς;

Ξέρω, δεν μπορείς να περιμένεις ταχύτητες τρελές από αυτή τη cpu, αλλά δεν μπορώ τα κολλήματα, τις "χαμηλές μνήμες".. και τις καθυστερήσεις (έχω Ρ990 δείξτε παρακαλώ κατανόηση.. :O)

 

Θενξ...

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου, έχω το συγκεκριμένο PPC εδώ και δύο μήνες, του έχω βάλει περίπου 15 προγράμματα και παιχνίδια απο τα οποία τα δύο είναι πλοήγησης Destinator 6 και Papagon7.

Το wifi δουλεύει αξιοπρεπέστατα, όπως και το office, email.

Δεν έχω κανένα πρόβλημα μνήμης ή κολλήμματος εκτός απο το Destinator 6 (και το 7 που δοκίμασα) που το τελευταίο διάστημα για να ανοίξει η εφαρμογή πρέπει να κλείσω την λειτουργία του τηλεφώνου.

Γενικά είμαι πολύ ευχαριστημένος, είναι καλή συσκεύη.

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ με τον ανωτέρω....

 

Για τις λειτουργίες που αναφέρεις,και ο 200αρης CPU επαρκεί.Αν πάλι σε τρώει το άγχος (και ...η τσέπη...:lol:)...δες και αυτό:

 

http://www.expansys.com.gr/p.aspx?i=156008

 

εχει 400αρη επεξεργαστή,και διπλάσια μνήμη ROM

Link to comment
Share on other sites

Παίδες μια βοήθεια παρακαλώ, γιατί έχω διαβάσει δεκάδες από τις σελίδες αυτού του θέματος και έχω ψιλοχαθεί...

 

Επειδή είμαι έτοιμος να πάω να το χτυπήσω, έχω μια ερώτηση σας παρακαλώ:

 

Αν του βάλω 3-4 προγραμματάκια ελαφριά και το λειτουργώ (εκτός από τλφ προφανώς) για έλεγχο email μέσω wifi, κανένα παιχνιδάκι χαζό και απλό, και άντε κανένα έγγραφο office που και που.. θα παίζει αξιοπρεπώς;

Ξέρω, δεν μπορείς να περιμένεις ταχύτητες τρελές από αυτή τη cpu, αλλά δεν μπορώ τα κολλήματα, τις "χαμηλές μνήμες".. και τις καθυστερήσεις (έχω Ρ990 δείξτε παρακαλώ κατανόηση.. :O)

 

Θενξ...

 

Nα το παρεις tsikos!!!

και εγω απο P990i περασα στα wm με το Τouch και ειναι πολυ καλυτερο και πιο γρηγορο. Αν πας 2-3 σελιδες πισω γραφω κ πια προγραμματα εχω ''μεσα''

ⓜⓘⓚⓔ ✈︎ Everything you can imagine is real [P²]
Link to comment
Share on other sites

Αν πάλι σε τρώει το άγχος (και ...η τσέπη...:lol:)...δες και αυτό:

 

http://www.expansys.com.gr/p.aspx?i=156008

 

εχει 400αρη επεξεργαστή,και διπλάσια μνήμη ROM

Με το αρνητικό σημείο ότι δεν έχει wifi....;)

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ παίδες!

 

το πήρα .. και τώρα το ξεπακετάρω.. (άντε να δούμε ..)

:D

 

Aντε καλοριζικο!!!

Παιδια απο αυριο σας αφηνω γιατι μου ερχεται το iphone!

Αν ενδιαφερεται καποιος φιλος σας(για το Touch) εχω βαλει αγγελια εδω:

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=186676

Δυστυχως θα το αποχωριστω γιατι εχω αλλα 2 κινητα και το εχω μονο 40ημερες, πιστευω θα πιασω μια καλη τιμη, ενω τα αλλα τα εχω αρκετω καιρο.

Χαρηκα πολυ που τα ειπαμε απο εδω!!!

ⓜⓘⓚⓔ ✈︎ Everything you can imagine is real [P²]
Link to comment
Share on other sites

Επειδή έχω αρχίσει και βάζω βγάζω εφαρμογές...

 

Αν θέλω να το φέρω στην κατάσταση όπως ήταν όταν το πήρα (από ελλάδα με τα ελληνικά της ace) τι πρέπει να κάνω;

 

Hard reset ή αυτό που λέει διαγραφή μνήμης;

Υπάρχει περίπτωση να μην πάει κάτι καλά σε αυτή τη διαδικασία; Κάτι να χάσω δηλαδή..;

 

:worry:

Link to comment
Share on other sites

Επειδή έχω αρχίσει και βάζω βγάζω εφαρμογές...

 

Αν θέλω να το φέρω στην κατάσταση όπως ήταν όταν το πήρα (από ελλάδα με τα ελληνικά της ace) τι πρέπει να κάνω;

 

Hard reset ή αυτό που λέει διαγραφή μνήμης;

Υπάρχει περίπτωση να μην πάει κάτι καλά σε αυτή τη διαδικασία; Κάτι να χάσω δηλαδή..;

 

:worry:

Ειναι το ιδιο ακριβως και χανεις τα παντα.Το μηχανημα επανερχεται στην αρχικη του κατασταση

Κωνσταντινος..

-nokia 8800 special edition-XDA Flame-htc shift-nokia 8910i-htc touch HD-Blackberry Bold-Htc touch Pro 2-Qtek 9000-Nokia N900-BB Bold 9700-Htc Desire-Htc Desire HD-iphone 4 32gb...4s 64GB..Samsung Note 3-4-9-10+..iPhone 7 Plus..iPhone X 256..iPhone XS Max 512..iPhone 11 Pro Max 512

Link to comment
Share on other sites

Ειναι το ιδιο ακριβως και χανεις τα παντα.Το μηχανημα επανερχεται στην αρχικη του κατασταση

 

Να το θέσω καλύτερα, υπάρχει περίπτωση να χάσω κάτι από αυτά που είχε μέσα όταν το πήρα; Δηλαδή office,adobe reader, touchflo, ελληνικά κλπ.. Όλα δηλαδή που είχε όταν το άνοιξα πρώτη φορά..

Link to comment
Share on other sites

Οχι. Θα έχει ότι είχε όταν το πήρες. Αν φτάσεις στο σημείο να κάνεις hard reset ισως θα πρέπει να το αναβαθμίσεις κιόλας με την τελευταία εκδοση που δίνει η ACE στο φορουμ της αν δε το εχεις κάνει ηδη και αν σε ενδιαφέρει.

Στο λέω γιατι και στην αναβάθμιση γίνεται hard reset αναγκαστικά, για να μην το κάνεις 2 φορές αδικα

Xiaomi Mi 9T 128GB
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...