Jump to content

[Επίσημο] HTC Touch (P3450 ή Elf)


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 2,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

paidia ine eparkis o OMAP se klisis voip?

 

Για skype δεν ξέρω αλλά o με το SJphone και VoipBuster (για δωρεάν τηλέφωνα σχεδόν παντού), δεν έχω κανένα πρόβλημα. Εξάλλου το SJphone είχε σχεδιαστεί για Pocket PC 2003 οπότε με τα Windows Mobile 6 δουλεύει χωρίς κανένα πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

willmott piperi ayta den kanei na ta leme....(steilto me pm):X

 

τι δεν τα λέμε ρε παιδιά?

Άλλοι τα έχουν στην υπογραφή τους...Δουλευόμαστε τώρα?:mad:

Βασίλης :ninja:
Link to comment
Share on other sites

τι δεν τα λέμε ρε παιδιά?

Άλλοι τα έχουν στην υπογραφή τους...Δουλευόμαστε τώρα?:mad:

 

ti na sou pw egw den exw provlima alla ama exeis antitheti apopsi mporeis na rwtiseis kapion moderator:(

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια για το προβλημα που δημιουργειται οταν σε εξωτερικους χωρους με ηλιο δεν φαινεται τιποτα στην οθονη υπαρχει λυση? Ειναι πολυ σπαστικο, και το καλοκαιρι το προβλημα θα ειναι μεγαλυτερο. Μηπως φταιει η ζελατινα προστασιας για την οθονη που εβαλα?

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια για το προβλημα που δημιουργειται οταν σε εξωτερικους χωρους με ηλιο δεν φαινεται τιποτα στην οθονη υπαρχει λυση? Ειναι πολυ σπαστικο, και το καλοκαιρι το προβλημα θα ειναι μεγαλυτερο. Μηπως φταιει η ζελατινα προστασιας για την οθονη που εβαλα?

Ευχαριστώ

 

kai gw exw to idio provlima kai exw screen protector ,i moni lisi pou exw vrei einai na vazw to xeri apo panw...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδια βγαινει HTC TOUCH με διπλασιες RAM AND ROM!!!!!!!128 MB+256MB!!!!!

Κωνσταντινος..

-nokia 8800 special edition-XDA Flame-htc shift-nokia 8910i-htc touch HD-Blackberry Bold-Htc touch Pro 2-Qtek 9000-Nokia N900-BB Bold 9700-Htc Desire-Htc Desire HD-iphone 4 32gb...4s 64GB..Samsung Note 3-4-9-10+..iPhone 7 Plus..iPhone X 256..iPhone XS Max 512..iPhone 11 Pro Max 512

Link to comment
Share on other sites

Kalispera se olous!

 

Exo ena HTC P3450 touch kainourgio, sfragismeno, sto kouti tou. Den exei anoixtei pote, den einai kleidomeno se kanena diktio kai thelo na to pouliso.

 

Opoios endiaferetai, mporei na to dei kai apo konta, kai mporei na mou steilei ena pm. Eimai kainourgio melos kai den ksero an iparxei allo simeio tou forum me aggeleies, an iparxei enimeroste me i metaferete to post.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδες,

 

Ειμαι και εγω πια ευτυχισμενος κατοχος του HTC Touch. Ειναι η 2η φορα που δοκιμαζω την τυχη μου με windows σε κινητο (ειχα ενα 8310 αλλα το εστειλα σε ενα μηνα) και πρωτη μου φορα σε pda. Ολα καλα με το κινητακι. Αλλα εχω προβλημα με το wifi αρχικα τουλαχιστον.

 

Ενω συνδεεται οπουδηποτε του εχω ζητησει δεν δουλευει ο Internet Explorer ουτε το MSN ουτε τπτ. Δηλαδη μου βγαζουν οτι δεν υπαρχει συνδεση και με ρωτανε αν θελω να χρησιμοποιησω GPRS.

 

Στο σπιτι μου εχω το ιδιο προβλημα. Εχω το US Robotics 9107 και Linksys Wireless Access point - B Wap11. Το κινητο βλεπει το δικτυο. Του εχω ρυθμισει:

 

Συνδεση με: The Internet

Ελεγχος Ταυτ: Κοινοχρηστο

Κρυπτογρ Δεδομ: WEP

Κλειδι: αυτο που του εχω (και πρεπει να ειναι σωστο για να συνδεεται)

Ευρετ κλειδ: 1

Και τελος δεν εχω tickarei το Smart Certificate κατι.

 

Μου δειχνει στη συνδεση "Συνδεδεμενη" αλλα τπτ. Καμια ιδεα?

 

ΥΓ1: Σορρυ για το μεγαλο ποστ.

ΥΓ2: Με GPRS ο Internet Explorer & το MSN δουλευουν κανονικα

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδες,

 

Ειμαι και εγω πια ευτυχισμενος κατοχος του HTC Touch. Ειναι η 2η φορα που δοκιμαζω την τυχη μου με windows σε κινητο (ειχα ενα 8310 αλλα το εστειλα σε ενα μηνα) και πρωτη μου φορα σε pda. Ολα καλα με το κινητακι. Αλλα εχω προβλημα με το wifi αρχικα τουλαχιστον.

 

Ενω συνδεεται οπουδηποτε του εχω ζητησει δεν δουλευει ο Internet Explorer ουτε το MSN ουτε τπτ. Δηλαδη μου βγαζουν οτι δεν υπαρχει συνδεση και με ρωτανε αν θελω να χρησιμοποιησω GPRS.

 

Στο σπιτι μου εχω το ιδιο προβλημα. Εχω το US Robotics 9107 και Linksys Wireless Access point - B Wap11. Το κινητο βλεπει το δικτυο. Του εχω ρυθμισει:

 

Συνδεση με: The Internet

Ελεγχος Ταυτ: Κοινοχρηστο

Κρυπτογρ Δεδομ: WEP

Κλειδι: αυτο που του εχω (και πρεπει να ειναι σωστο για να συνδεεται)

Ευρετ κλειδ: 1

Και τελος δεν εχω tickarei το Smart Certificate κατι.

 

Μου δειχνει στη συνδεση "Συνδεδεμενη" αλλα τπτ. Καμια ιδεα?

 

ΥΓ1: Σορρυ για το μεγαλο ποστ.

ΥΓ2: Με GPRS ο Internet Explorer & το MSN δουλευουν κανονικα

 

mporeis na kaneis update ston kairo (gia na deis an exei provlima to wifi)....??????alliws isos kapio programma mporei na to exei piraksi....akoma mporeis na dwkimaseis kapion allon browser (px firefox):cry:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Έχεις ενεργοποίημένο τον dchp server στο ρουτερ σου;αν όχι πρέπει να βάλεις χειροκίνητα την ip κ τον διακομίστη στο ppc. Αλλιώς αν είναι ενεργοποίημένο τσέκαρε μήπως έχεις λάθος ρυθμίσεις στην ασύρματη κάρτα δικτύου στο ppc. Να ρωτήσω κ εγώ κάτι;χρησιμοποιεί κανείς tim plus non stop? Msn μπαίνει;
iPhone XS-Max 256GB | iPhone 7 128GB | Xiaomi Redmi Note 3 32GB
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδες,

 

Ειμαι και εγω πια ευτυχισμενος κατοχος του HTC Touch. Ειναι η 2η φορα που δοκιμαζω την τυχη μου με windows σε κινητο (ειχα ενα 8310 αλλα το εστειλα σε ενα μηνα) και πρωτη μου φορα σε pda. Ολα καλα με το κινητακι. Αλλα εχω προβλημα με το wifi αρχικα τουλαχιστον.

 

Τέσσερα απλά βήματα όταν η WiFi σύνδεση είναι προβληματική. Δεν ισχύουν μόνο για το Touch αλλά για κάθε PDA με Windows Mobile v5 ή v6.

 

1. Απενεργοποίησε το WiFi (π.χ. από τον Comm Manager). Σβήσε τις υπάρχουσες ρυθμίσεις του WiFi δικτύου σου (Settings > Connections > Wi-Fi, μετά επιλογή του δικτύου σου και μετά Menu > Remove Settings).

 

2. Ρύθμισε προσωρινά τον router σου για open access χωρίς encryption (WEP, WPA ή ότι άλλο έχεις). Ενεργοποίησε ξανά το WiFi και συνδέσου στο δίκτυο σου. Αν τα ΙΕ, MSN κλπ συνδέονται κανονικά, τότε το πρόβλημα οφείλεται στην επικοινωνία μεταξύ Router και PPC όταν ο router έχει encryption. Αν δε συνδέονται, τότε υπάρχει πρόβλημα ασυμβατότητας.

 

3. Αν συνδέεσαι κανονικά όταν ο router έχει open access, ενεργοποίησε πάλι το encryption στον router. Δες τι wireless security πρωτόκολλο έχεις στις ρυθμίσεις του router σου (WPA ή WEP με AES ή TKP) και στις ρυθμίσεις σύνδεσης WiFi του Touch επέλεξε το ίδιο πρωτόκολλο (αν και τα WM είναι αρκετά "έξυπνα" και σχεδόν πάντα βρίσκουν το encryption mode του router). Αν και πάλι δε συνδεθείς μπορείς να επιλέξεις από τον router ένα άλλο πρωτόκολλο.

 

4. Αν τα παραπάνω δε δουλεύουν, δοκίμασε κι αυτό το τελευταίο. Άλλαξε τις ρυθμίσεις του Power Mode στο Wireless LAN (Settings > Connections > Wireless LAN, μετά στο tab Power Mode ρύθμισε το στο "Best Performance" ή στη μέση). Στα περισσότερα Windows Mobile που έρχονται προεγκατεστημένα, το wirelles είναι ρυθμισμένο στο "Best Battery" mode. Το best battery δουλεύει με τους περισσότερους routers αλλά έχω διαπιστώσει ότι όταν έχω πρόβλημα σύνδεσης με συγκεκριμένους routers, η αλλαγή του Power Mode σε Best Performance λύνει συνήθως το πρόβλημα.

 

Αν δεν έχεις χρόνο ή πρόσβαση στο router (π.χ. κοινόχρηστος router) τότε για ευκολία πήγαινε κατευθείαν στο βήμα (4) παρακάμπτοντας τα πρώτα τρία βήματα.

 

Συγνώμη για τα αγγλικά στις οδηγίες αλλά έχω τα αγγλικά WM.

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κ εγώ κάτι;χρησιμοποιεί κανείς tim plus non stop? Msn μπαίνει;

 

To MSN, το POP3 mail και ό,τι άλλο χρειάζεται "κανονική" σύνδεση δε δουλεύει με wap proxy όπως της Wind Plus.

 

IE Mobile, Opera Mobile, Google Maps για PDA, Sbp Mobile Weather κλπ όπως και όποια midlets βάλεις στον Midlet Emulator που ανέφερα παραπάνω (Opera Mini, GMail, GMaps κλπ) δουλεύουν κανονικά με το Wind Plus.

 

Αναλυτική συζήτηση υπάρχει στο αντίστοιχο νήμα:

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=152884&page=82

Link to comment
Share on other sites

Παιδια βγαινει HTC TOUCH με διπλασιες RAM AND ROM!!!!!!!128 MB+256MB!!!!!

 

Πού το διάβασες αυτό; Γιατί δεν αναφέρεται κάτι σχετικό στα επίσημα sites της εταιρίας...

 

Άκυρο - λάθος δικό μου, με μια μικρή αναζήτηση στο google, βρήκα αρκετές σχετικές πηγές, πχ:

 

http://www.intomobile.com/2007/11/08/htc-touch-gets-updated-with-more-memory-new-colors-immaculate-white-and-burgandy-red.html

http://www.theunwired.net/?item=revised-htc-introduces-new-htc-touch-colors-and-upgrades-memory

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

χαιρετω τον κοσμο του φορουμ!

 

Ειμαι ενας νεος κατοχος HTC Touch.Πανευτυχης με το νεο μου αποκτημα αλλα με παρα πολλες αποριες καθως ειναι η πρωτη φορα που χρησιμοποιω κινητο με windows λειτουργικο.

 

παραθετω τις αποριες μου και οσοι πιστοι και με ορεξη για κουβεντουλα προσελθετε! :)

 

1.Επειδη το Touch το αγορασα απο Σινγκαπουρη ειναι με αγγλικο μενου.Ξερει κανεις πως μπορω να το αναβαθμισω ή αλλαξω σε ελληνικο μενου?(πιθανη αναβαθιση λειτουργικου ή κατι τετοιο?) γιατι παροτι αναγνωριζει και εχει την ωρα στα ελληνικα,μηνυματα μπορω να γραψω μονο στα αγγλικα..:(

 

2.Διαβασα σε προηγουμενες σελιδες του φορουμ για χρηση destinator 6 και 7 με Touch.ειναι κατι τετοιο εφικτο μεσω gps?Επισης αν εχει καποιος λινκ για κατεβασμα αυτων των προγραμματων-ή αλλων ομοιων- θα ημουν υποχρεος(pm me please )

 

3.συνδεσα το Touch με το λαπτοπ με usb και μου βγαζει συνεχεια ενα notification :"There is a problem connecting to the GPRS service in your registered home network".Ξερει κανεις τι ειναι αυτο?

 

Ευχαριστω εκ των προτερων και σορρυ για το μεγαλο ποστ και τις πολλες ερωτησεις.

Welcome back....the deep blue sea...
Link to comment
Share on other sites

mporeis na kaneis update ston kairo (gia na deis an exei provlima to wifi)....??????alliws isos kapio programma mporei na to exei piraksi....akoma mporeis na dwkimaseis kapion allon browser (px firefox):cry:

 

Έχεις ενεργοποίημένο τον dchp server στο ρουτερ σου;αν όχι πρέπει να βάλεις χειροκίνητα την ip κ τον διακομίστη στο ppc. Αλλιώς αν είναι ενεργοποίημένο τσέκαρε μήπως έχεις λάθος ρυθμίσεις στην ασύρματη κάρτα δικτύου στο ppc. Να ρωτήσω κ εγώ κάτι;χρησιμοποιεί κανείς tim plus non stop? Msn μπαίνει;

 

Τέσσερα απλά βήματα όταν η WiFi σύνδεση είναι προβληματική. Δεν ισχύουν μόνο για το Touch αλλά για κάθε PDA με Windows Mobile v5 ή v6.

 

1. Απενεργοποίησε το WiFi (π.χ. από τον Comm Manager). Σβήσε τις υπάρχουσες ρυθμίσεις του WiFi δικτύου σου (Settings > Connections > Wi-Fi, μετά επιλογή του δικτύου σου και μετά Menu > Remove Settings).

 

2. Ρύθμισε προσωρινά τον router σου για open access χωρίς encryption (WEP, WPA ή ότι άλλο έχεις). Ενεργοποίησε ξανά το WiFi και συνδέσου στο δίκτυο σου. Αν τα ΙΕ, MSN κλπ συνδέονται κανονικά, τότε το πρόβλημα οφείλεται στην επικοινωνία μεταξύ Router και PPC όταν ο router έχει encryption. Αν δε συνδέονται, τότε υπάρχει πρόβλημα ασυμβατότητας.

 

3. Αν συνδέεσαι κανονικά όταν ο router έχει open access, ενεργοποίησε πάλι το encryption στον router. Δες τι wireless security πρωτόκολλο έχεις στις ρυθμίσεις του router σου (WPA ή WEP με AES ή TKP) και στις ρυθμίσεις σύνδεσης WiFi του Touch επέλεξε το ίδιο πρωτόκολλο (αν και τα WM είναι αρκετά "έξυπνα" και σχεδόν πάντα βρίσκουν το encryption mode του router). Αν και πάλι δε συνδεθείς μπορείς να επιλέξεις από τον router ένα άλλο πρωτόκολλο.

 

4. Αν τα παραπάνω δε δουλεύουν, δοκίμασε κι αυτό το τελευταίο. Άλλαξε τις ρυθμίσεις του Power Mode στο Wireless LAN (Settings > Connections > Wireless LAN, μετά στο tab Power Mode ρύθμισε το στο "Best Performance" ή στη μέση). Στα περισσότερα Windows Mobile που έρχονται προεγκατεστημένα, το wirelles είναι ρυθμισμένο στο "Best Battery" mode. Το best battery δουλεύει με τους περισσότερους routers αλλά έχω διαπιστώσει ότι όταν έχω πρόβλημα σύνδεσης με συγκεκριμένους routers, η αλλαγή του Power Mode σε Best Performance λύνει συνήθως το πρόβλημα.

 

Αν δεν έχεις χρόνο ή πρόσβαση στο router (π.χ. κοινόχρηστος router) τότε για ευκολία πήγαινε κατευθείαν στο βήμα (4) παρακάμπτοντας τα πρώτα τρία βήματα.

 

Συγνώμη για τα αγγλικά στις οδηγίες αλλά έχω τα αγγλικά WM.

 

Σας ευχαριστω ολους. Πολυ χρησιμες οι πληροφοριες σας. Τα καταφερα σε καποια ανοιχτα που βρηκα παραεξω!

 

Το προβλημα ποια ειναι οτι στο σπιτι το Access Point το "εκαψα" με ασυμβατη firmware! Χεχε! Μαμω τα παιδια ειμαι :lol::(!

Link to comment
Share on other sites

Σκεφτομαι πολυ σοβαρα να μπω κ εγω στον κοσμο των WM κινητων. Το touch mou αρεσει απο ολες τις αποψεις. Το GPS δεν μου ειναι απαραιτητο. Αυτο ομως που με ξενερωνει ειναι οτι δεν εχει ραδιο. Εχω ενα φιλο με το ETEN X600 και με φαει οτι ειναι value/money συν οτι εχει ραδιο , GPS, και πολυ καλυτερο επεξεργαστη. Ποια ειναι η γνωμη σας; Βλεπω στο expansys οτι υπαρχει και enhanced εκδοση με 256 ROM. Λετε να περιμενω να ερθει αυτο στην Ελλαδα; Αν το παρω απο expansys Θα εχω προβλημα με τα ελληνικα ή μπορώ να κανω update αργοτερα απο το σιτε της ACE?
H θάλασσα του Πειραιά απ'όλες είναι πιο γλυκιά...
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Σκεφτομαι πολυ σοβαρα να μπω κ εγω στον κοσμο των WM κινητων. Το touch mou αρεσει απο ολες τις αποψεις. Το GPS δεν μου ειναι απαραιτητο. Αυτο ομως που με ξενερωνει ειναι οτι δεν εχει ραδιο. Εχω ενα φιλο με το ETEN X600 και με φαει οτι ειναι value/money συν οτι εχει ραδιο , GPS, και πολυ καλυτερο επεξεργαστη. Ποια ειναι η γνωμη σας; Βλεπω στο expansys οτι υπαρχει και enhanced εκδοση με 256 ROM. Λετε να περιμενω να ερθει αυτο στην Ελλαδα; Αν το παρω απο expansys Θα εχω προβλημα με τα ελληνικα ή μπορώ να κανω update αργοτερα απο το σιτε της ACE?

 

H Enhanced ekdosi exei ti diplasia mnimi apo t proigoumeno kai afto einai megalo avantage gia ti syskevi. Ean sou aresei toso... na to pareis. ;) H alitheia einai omws oti to X600 kyriws logw GPS, einai pio plires.

 

Oson afora to expansys... prepei exeis ypopsin sou pws den tha mporeis na baleis ta ellinika tis ACE sti syskevi pou tha pareis apo expansys. Kata ti gnwmi mou den apotelei problima giati to thema twn ellinikwn se sms, epafes ktl. exei lythei edw kai kairo. Synepws mono to menu tha exeis Aggliko. Ena allo thema einai oti apo ACE Hellas tha exeis eggyisi se themata hardware alla oxi software.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

exei dokimasei kaneis san cooked ROM (elliniki vevea) kai ean nai pia? kai pies oi gnomes sas?
HTC Touch • HTC Touch Pro • HTC Desire • HTC Sensation XE • Sony Xperia Z1 • LG G4 • Xiaomi Mi A1 • Xiaomi Mi A2
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...