Jump to content

[Επίσημο] HTC Touch (P3450 ή Elf)


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 2,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

2 in 1

 

Στο touch αλλαζει σε 15''

στο SE P990i κανει restart, οποτε καταλαβαινεται, γυρω στα 2-3 λεπτα

στο Nokia-8800 δεν το εχω δοκιμασει(εχω αλλο αριθμο)

ⓜⓘⓚⓔ ✈︎ Everything you can imagine is real [P²]
Link to comment
Share on other sites

2 in 1

 

Στο touch αλλαζει σε 15''

στο SE P990i κανει restart, οποτε καταλαβαινεται, γυρω στα 2-3 λεπτα

στο Nokia-8800 δεν το εχω δοκιμασει(εχω αλλο αριθμο)

ωραία...μάλλον θα το χτυπήσω κι εγώ αύριο!

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή θα μπορώ να έχω κανονικά την συνδεση ου και να αλλάζω σε καρτοτηλέφωνο για να επωφελουμαι του χρόνου ομιλίας?
Βασίλης :ninja:
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή θα μπορώ να έχω κανονικά την συνδεση ου και να αλλάζω σε καρτοτηλέφωνο για να επωφελουμαι του χρόνου ομιλίας?

ναι!!

Link to comment
Share on other sites

όχι....ούτε αντιγράφει 3g...

 

Ευχαριστω...:)

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα

ειμαι νεος κατοχος του touch και θα ηθελα να μου πειτε ποια διαδικασια

πρεπει να ακολουθησω για να αποθηκευονται τα mp3 στη καρτα μνημης και οχι στη μνημη συσκευης που αποθηκευονται τωρα..

ευχαριστω πολυ

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα

ειμαι νεος κατοχος του touch και θα ηθελα να μου πειτε ποια διαδικασια

πρεπει να ακολουθησω για να αποθηκευονται τα mp3 στη καρτα μνημης και οχι στη μνημη συσκευης που αποθηκευονται τωρα..

ευχαριστω πολυ

 

Τι ακριβώς εννοείς?? Ποιά mp3?? Με το ActiveSync τα πας ούτως ή άλλως όπου θες εσύ.

Αν εννοείς ότι τα στέλνεις με ΒΤ στο κινητό, τότε δεν υπάρχει επιλογή για να αποθηκεύονται απευθείας στην κάρτα.

Ή θα πρέπει να βρεις κάποιο πρόγραμμα για ΒΤ που σου δίνει τέτοια επιλογή, όπως το Dr.Yar(που δεν ξέρω αν παίζει σωστά με τα 6άρια) είτε να το κάνεις μόνος σου με τη διαχείριση αρχείων. Τα παίρνεις, δηλαδή, από το "My Documents" της συσκευής όπου αποθηκεύονται by default και τα πας στην κάρτα.

 

Σημείωση: Αν θέλεις να τα χρησιμοποιήσεις ως ήχο κλήσης χωρίς τη χρήση κάποιου άλλου προγράμματος θα πρέπει να τα βάλεις χύμα στην κάρτα κι όχι σε κάποιο φάκελο γιατί αλλιώς δεν τα βλέπει!!

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

Αν εννοείς ότι τα στέλνεις με ΒΤ στο κινητό, τότε δεν υπάρχει επιλογή για να αποθηκεύονται απευθείας στην κάρτα.

 

Αν πας στα settings του BTooth στο FTP Tab θα δεις την επιλογη να εχεις το shared folder οπου εσυ θες :)

Link to comment
Share on other sites

Φιλε Myster εχω φτιαξει ενα greek3.layout file γιατί δεν χρειάζομαι όλα τα πληκτρολογια που έχεις φτιαξει.

Το προβλημα είναι ότι όταν παω να γραψω SMS δεχεται μόνο 70 χαρακτήρες ???

 

Σου στέλνω το αρχείο . Μηπως μπορείς να βοηθήσεις ?

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Link to comment
Share on other sites

Το προβλημα είναι ότι όταν παω να γραψω SMS δεχεται μόνο 70 χαρακτήρες ???

 

Για να μπορεις να στειλεις SMS 160 χαρακτηρων πρεπει να εχεις τους κοινους με το Ελληνικο αλφαβητο χαρακτηρες σε Latin αλφαβητο

πχ ( ABEZHIKMNOPTYX ) ειναι Latin και ΟΧΙ Greek

 

Αν εχεις ομως αυτους ΔΕΝ θα εχεις Unicode υποστηριξη στην αναζητηση ( πχ PhoneBook )

 

Αρα εισηγουμαι να διατηρησεις και το δευτερο Keyboard για Greek Unicode

 

Δοκιμασε αυτο

 

keyboard_layout_1=EPTYΘIOΠ\B\B\nAΣΔΦΓHΞKΛ"\n\2ZXΨΩBNM.,\n\M\M ;?!

keyboard_layout_2=1234567890\n()<>/#&%_~\n\1@?!:.=€$£\n\M\M +*-\B\B

keyboard_layout_3=QWERTYUIOP\nASDFGHJKL_\n\2ZXCVBNM\B\B\n\M\M /@-.

keyboard_layout_4=ςΕΡΤΥΘΙΟΠΪ\nΑΣΔΦΓΗΞΚΛΫ\n\2ΖΧΨΩΒΝΜ\B\B\n\M\M \N\N

keyboard_layout_5=qwertyuiop\nasdfghjkl_\n\2zxcvbnm\B\B\n\M\M /@-.

keyboard_layout_6=ΕΈέΥΎύΙΪί΄\nΑΆάΗΉήΩΏώ΅\n\2ΟΌόΰΐς'\B\B\n\M\M \N\N

keyboard_layout_7=ερτυθιοπ\B\B\nασδφγηξκλϊ\n\2ζχψωβνμϋς\n\M\M ,.

Link to comment
Share on other sites

Τι ακριβώς εννοείς?? Ποιά mp3?? Με το ActiveSync τα πας ούτως ή άλλως όπου θες εσύ.

Αν εννοείς ότι τα στέλνεις με ΒΤ στο κινητό, τότε δεν υπάρχει επιλογή για να αποθηκεύονται απευθείας στην κάρτα.

Ή θα πρέπει να βρεις κάποιο πρόγραμμα για ΒΤ που σου δίνει τέτοια επιλογή, όπως το Dr.Yar(που δεν ξέρω αν παίζει σωστά με τα 6άρια) είτε να το κάνεις μόνος σου με τη διαχείριση αρχείων. Τα παίρνεις, δηλαδή, από το "My Documents" της συσκευής όπου αποθηκεύονται by default και τα πας στην κάρτα.

 

Σημείωση: Αν θέλεις να τα χρησιμοποιήσεις ως ήχο κλήσης χωρίς τη χρήση κάποιου άλλου προγράμματος θα πρέπει να τα βάλεις χύμα στην κάρτα κι όχι σε κάποιο φάκελο γιατί αλλιώς δεν τα βλέπει!!

 

Ευχαριστω eltsele!!!!:)

Με βοηθησε κ εμενα η απαντηση σου

ⓜⓘⓚⓔ ✈︎ Everything you can imagine is real [P²]
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω παρα πολυ...

ναι μεσω BT τα εστειλα..θα δω τι θα κανω.

 

 

Ευχαριστω eltsele!!!!:)

Με βοηθησε κ εμενα η απαντηση σου

 

Τίποτα!! Να είστε καλά! Μας τα λένε οι παλιοί, μαθαίνουμε σιγά - σιγά κ.ο.κ.!:)

 

Αν πας στα settings του BTooth στο FTP Tab θα δεις την επιλογη να εχεις το shared folder οπου εσυ θες :)

 

Δεν εννοούμε ακριβώς το ίδιο αλλά thanks γιατί δεν την είχα προσέξει αυτή την επιλογή!:)

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

δειτε λίγο κι αυτό http://cgi.ebay.com/12in1-Sim-card-reader-cloner-copy-writer-backup-kit-M25_W0QQitemZ280148336656QQihZ018QQcategoryZ48501QQssPageNameZWDVWQQrdZ1QQcmdZViewItem

 

προσωπικα το έχω,περνάς μεχρι 12 sim σε μια,σε νοκια symbian αλλαζεις πολυ ευκολα νουμερο μέσω επιλογης από μενού της sim (εντος 15 δευτ.),δεν μπλεκεις με εταιρειες κινητης,και δεν πληρωνεις παγια.

σε series 40 νομιζω θελει restart το κινητο.

φιλε εξηγεις λιγο πως αλλαζεις αριθμο χωρις να κανεις επανεκκινηση στα symbian;υπαρχει καποια ειδικη εφαρμογη;

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2681837#post2681837

Oδηγος flashing για το Motorola A1200 (MING) ή πως να τρεχει επιπλεον εφαρμογες (εκτος απο τις Java που τρεχει ετσι κι' αλλιως)

Επιπλεον οδηγος για να φτιαξετε το δικο σας firmware

Link to comment
Share on other sites

γειά σας! πρόσφατα αγόρασε ένας φίλος μου το Touch. έχει βονταφον κ του σύγχρονιζε τον καιρό μέσω gprs. αλλά δεν ήθελε να χρεώνεται κ έτσι πήρε την εξυπηρέτηση πελατών κ το απενεργοποίησε. όταν το συνδέει με τον υπολογιστή του μέσω activesync (ο υπολογιστής του έχει ίντερνετ) δεν του κάνει ενημέρωση καιρού. ξέρει κανείς τι φταίει; του είπα σαν λύση να βάλει αυτό με το πάγιο 5 EYPΩ για απεριόριστο wap, αλλά ώντας λίγο πιο μεγάλος σε ηλικία δεν το χρειάζεται κ πολύ, αφού θα τον βόλευε μια απλή ανάκτηση καιρού μέσω ίντερνετ όταν το συνδέει με υπολογιστή. ξέρει κανείς τίποτα για το θέμα αυτό; ευχαριστώ
Mic is always on line!
Link to comment
Share on other sites

paidia na rotiso kati giati vlepo na to spao opou nanai to tilefono...milao gia to touch... sinexos mou petaei oti i memory is running low eno den exo tipota 3rd party egatestimeno...oti eixe mono tou...ola ta exo stin karta mnimis...exei elefthera 0.88 mb elefthera gia apothikefsi kai 12 gia programata...kamia lisi??
to kako me to na mi kaneis tipota einai oti den boreis na stamatiseis gia na ksekourasteis
Link to comment
Share on other sites

paidia na rotiso kati giati vlepo na to spao opou nanai to tilefono...milao gia to touch... sinexos mou petaei oti i memory is running low eno den exo tipota 3rd party egatestimeno...oti eixe mono tou...ola ta exo stin karta mnimis...exei elefthera 0.88 mb elefthera gia apothikefsi kai 12 gia programata...kamia lisi??

Δεν μπορει να μην εχεις τπτ εγκατεστημενο και να εχεις 0,88 ελευθερα.Ακομη και οταν εγκαθιστουμε κατι στην καρτα καποια αρχεια πανε στη μνημη του κινητου.

Η σιωπή είναι χρυσός :X
Link to comment
Share on other sites

φιλε εξηγεις λιγο πως αλλαζεις αριθμο χωρις να κανεις επανεκκινηση στα symbian;υπαρχει καποια ειδικη εφαρμογη;

οχι απλα το symbian κρατα φορτωμενο το λειτουργικο κι αλλαζει αριθμο

Link to comment
Share on other sites

οχι απλα το symbian κρατα φορτωμενο το λειτουργικο κι αλλαζει αριθμο

 

εμενα στο P990i, μου κανει επανεκκινηση και χρειαζςται 2-3 λεπτα#@%

 

any way

για μπειτε εδω και παρτε ωραια θεματακια και με δυνατοτητα επεξεργασιας!!!

http://www.pocketpcscreens.com

ⓜⓘⓚⓔ ✈︎ Everything you can imagine is real [P²]
Link to comment
Share on other sites

Το αγόρασα και εγω από ενα φίλο.

 

Το θέμα ειναι ότι ειναι από πλαίσιο με απόδειξη αλλά δεν μπορώ να βάλω ελληνικά.

 

Παω Start --> Settings --> System αλλά αλλάζοντας το regional σε ελληνικά δε γίνεται τίποτα ..

 

Δε μπορώ να βρω κάτι παρεμφερές. Διάβασα για μια αγγλική ελληνική σημαία αλλά δεν υπάρχει.

 

Είναι μήπως εύκολο να μου πει κάποιος τα links και τα αρχεία που χρειάζονται για ελληνική rom;

 

Διάβασα όλες τις σελίδες αλλά τα πολλά links με τις rom με μπέρδεψαν. Αν κάποιος έχει την καλοσύνη θα του ήμουν ευγνώμων .

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορει να μην εχεις τπτ εγκατεστημενο και να εχεις 0,88 ελευθερα.Ακομη και οταν εγκαθιστουμε κατι στην καρτα καποια αρχεια πανε στη μνημη του κινητου.

 

και όμως φίλε μου δεν έχω τίποτα γιατί δεν έχω προλάβει να βάλω...έχω εγκατεστημένα 1 παιχνίδι και ένα εορτολόγιο στην κάρτα....Το ξέρω οτι κάποια αρχεία πάνε και στα windows αλλα δεν είναι δυνατόν να είναι τόσο μεγάλα...έψαξα για μεγάλα αρχεία αλλα τίποτα...μόνο mp3s που και πάλι είναι περασμένα στην κάρτα...να κάνω ενα hard reset μήπως στρώσει? Δεν το έχει δηλαδή κανείς αυτο το πρόβλημα...στο πηγάδι κατούρησα ?:X

to kako me to na mi kaneis tipota einai oti den boreis na stamatiseis gia na ksekourasteis
Link to comment
Share on other sites

και όμως φίλε μου δεν έχω τίποτα γιατί δεν έχω προλάβει να βάλω...έχω εγκατεστημένα 1 παιχνίδι και ένα εορτολόγιο στην κάρτα....Το ξέρω οτι κάποια αρχεία πάνε και στα windows αλλα δεν είναι δυνατόν να είναι τόσο μεγάλα...έψαξα για μεγάλα αρχεία αλλα τίποτα...μόνο mp3s που και πάλι είναι περασμένα στην κάρτα...να κάνω ενα hard reset μήπως στρώσει? Δεν το έχει δηλαδή κανείς αυτο το πρόβλημα...στο πηγάδι κατούρησα ?:X

 

Και σε μενα 0,88 δειχνει ΑΛΛΑ ΕΧΩ ΕΓΚΑΤΕΣΤΗΜΕΝΑ ΣΤΗΝ ΚΑΡΤΑ 62 ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΑ!! (Πρεπει να αρχισω να σβηνω μερικα)

 

Αληθεια ξερει κανεις πως βγαζω απο μεσα τον Opera που ουτε στην προσθαφαιρεση προγραμματων μου τον εμφανιζει ουτε πουθενα;;

Link to comment
Share on other sites

Φαντάσου σπάσιμο....εσυ πας στην προσθαφαίρεση προγραμμάτων και βλέπεις 62 προγράμματα και εγώ 2 (παιχνίδι,εορτολόγιο) κ όμως έχουμε την ίδια μνήμη στην σησκευή...! Να σημειώσω οτι στα 0,88 έφτασα σβήνωντας 2-3 φωτογραφίες που είχε default.:(
to kako me to na mi kaneis tipota einai oti den boreis na stamatiseis gia na ksekourasteis
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...